Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2013., 16:10   #81
jel postoje ikakve skripte za sociologiju? imam ja biljeznicu, pisao sam skoro sve nadam se, a je li to dosta ili stvarno treba iz knjige učiti?
trancelover is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 21:15   #82
Quote:
trancelover kaže: Pogledaj post
jel postoje ikakve skripte za sociologiju? imam ja biljeznicu, pisao sam skoro sve nadam se, a je li to dosta ili stvarno treba iz knjige učiti?
Također i meni trebaju skripte iz sociologije,pa ako netko ima neka mi pošalje na PP
bluelions1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:08   #83
Ovako , imam pitanje za one koji su pisali ispite državne mature iz sociologije i psihologije, ali i za one koji možda znaju odgovor. Ja sam strukovna škola i mislim uzeti jedan predmet od ovih jer mi trebaju za upis na faks, ali niti jedan nisam učila u školi. Pa, koji je predmet lakši za naučit? Čula sam da je sociologija štreberaj, a kod psihologije ima više logičkog zaključivanja pa mi možda bio lakši, ali ni sama sad ne znam što da radim. Molim vas, pomozite.
Pozdrav
EmiLii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:18   #84
Quote:
EmiLii kaže: Pogledaj post
Ovako , imam pitanje za one koji su pisali ispite državne mature iz sociologije i psihologije, ali i za one koji možda znaju odgovor. Ja sam strukovna škola i mislim uzeti jedan predmet od ovih jer mi trebaju za upis na faks, ali niti jedan nisam učila u školi. Pa, koji je predmet lakši za naučit? Čula sam da je sociologija štreberaj, a kod psihologije ima više logičkog zaključivanja pa mi možda bio lakši, ali ni sama sad ne znam što da radim. Molim vas, pomozite.
Pozdrav

Ja sam također strukovna škola i do maloprije sam se dvoumila hoću li polagati psihologiju i/li sociologiju. Na kraju sam se odlučila za psihologiju jer me više zanima a i obvezna mi je za upis na jedan fakultet. Savjetujem ti da prolistaš knjigu iz psihologije i sociologije i sama zaključiš koje ti gradivo više odgovara i lakše ulazi u glavu. Koliko sam čula od drugih, podjednako su teška gradiva oba navedena predmeta, ali kao što si i sama rekla, kod psihologije ima više logičkog zaključivanja, što znači da ćeš ipak lakše dobiti dobru ocjenu ako se potrudiš i naučiš ono najvažnije. Mislim da su pragovi prolaznosti bili tu negdje.

U svakom slučaju, sretno na maturi, šta god pisala.
Hopery is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:03   #85
Hvala puno na odgovoru i ja sam odlučila da ću polagati psihologiju. Čini mi se dosta zanimljivija od sociologije.
EmiLii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 13:16   #86
Sociologija? Štreberaj? Nikako...to u biti sve znaš iz života, vrlo lako je za naučit, naravno da moraš naučit teorije i predstavnike,ali to ćeš morat i u psihologiji. Nikad nisam imala soc. u srednjoj, a upisala sam je na faksu i kaj da ti velim..osim... malim prstom sam ispite rešavala...

Najbolja knjiga iz soc. meni osobno na faksu je bila Haralambos... ako tu knjigu naučiš, nema teoretske jebene šanse da ne prođeš prijemni jer ta knjiga je osnova soc. , doduše treba vremena.. par mjeseci jer ima toga , možeš i brže je naučit ali desit ti se može da onda pomiješaš teorije i bla bla

__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 16:49   #87
Ima li tko još tako sretan da polaže u pon socu?
melpomenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 19:14   #88
ima...tu sam
smatram se glupom što sam uopće prijavila sociologiju (a prijavila sam je u slučaju da zeznem psihologiju) xD
zajeb života

Zadnje uređivanje EnaMarduk : 06.06.2013. at 19:14. Reason: zeznula sam
EnaMarduk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 19:52   #89
Quote:
EnaMarduk kaže: Pogledaj post
ima...tu sam
smatram se glupom što sam uopće prijavila sociologiju (a prijavila sam je u slučaju da zeznem psihologiju) xD
zajeb života
I meniisto. Kako ti ide ucenje?Iz cega ucis?
melpomenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:04   #90
Ja ponosno idem ovo pasti u ponedjeljak.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:06   #91
imam Fanukov udžbenik s obzirom da je propisan iii laganini po ispitnom katalogu xD
ali da...pad je gotovo pa siguran jer mi se ne da više zaj s maturom i mozak mi je spržen tako da mi učenje ide onako...i ide i ne ide
EnaMarduk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:48   #92
Kako je meni žao što nisam uzela sociologiju.
Ja sutra padam filozofiju, ako to ikoga tješi.

Sretno u ponedjeljak!
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:51   #93
Ja imam Haralambosa i Fanuka. Gledala sam proslogodisnje mature i bile su full teške.
melpomenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:28   #94
Jedino sreća može pomoći...pa da bolesno je teška...ne kužim čemu takvo forsiranje -_-
EnaMarduk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:42   #95
Quote:
EnaMarduk kaže: Pogledaj post
Jedino sreća može pomoći...pa da bolesno je teška...ne kužim čemu takvo forsiranje -_-
Čemu uopće idiotarija zvana drzavna matura?
melpomenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 00:20   #96
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Ja ponosno idem ovo pasti u ponedjeljak.
Također
Sutra bi kao trebala počet učit
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:34   #97
naglasak je na kao
EnaMarduk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 17:28   #98
ja nakon više od 10 godina od mature (one stare) pokušavam upisat sociologiju (jednopredmetno).Šta je ironično ,izgleda da bi me baš sociologija na državnoj maturi mogla sje....

Nju sm kao "najlakšu" ostavio za kraj,i bila je najlakša sve dok nisam krenuo učiti - hrpa štrebačine.

nadam se da uspijem nešto prepisat od ovh prvih 20-ak pitanjaca !
Valjd netko tko dobro zna bude sjedio ispred mene
__________________
Veljanov - Nie mehr
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:26   #99
Ja ovome dajem lagani odjeb i idem pasti.Bar će vam prag biti niži.
melpomenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 21:22   #100
ja obično desetak pitanja znam riješit logički.učenjem se nadam da ću moć riješit još desetak ovih sa višestrukim odabirom i to je prolaz.je... ih stratisfakcija i satisfakcija

bodovima se nadam na onm testu intelektualnih sposobnosti.idemo na sve ili ništa XD
__________________
Veljanov - Nie mehr
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.