Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2014., 22:45   #61
Ovako, ja sam prošle godine pisao maturu i napisao relativno loše te zbog toga nisam upao u faks koji sam želio, tako da ove godine ponovno polažem maturu. Zabrinjavaju me sljedeće stvari:

1) Ako sam ja npr. matematiku prošle godine položio i dobio recimo 3, a ove godine napišem loše i padnem matematiku, je mi se za upis gleda kao da sam pao matematiku, ili mi se uzima ocjena od prošle godine?

2) Je li je kod ponavljanja mature potrebno ponavljati cijelu maturu ili samo ono što želim? Recimo da pišem samo matematiku ponovno od obveznih predmeta, dok hrvatski i engleski uzmem samo od prošle godine rezultate?
KevinT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:48   #62
Quote:
KevinT kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam prošle godine pisao maturu i napisao relativno loše te zbog toga nisam upao u faks koji sam želio, tako da ove godine ponovno polažem maturu. Zabrinjavaju me sljedeće stvari:

1) Ako sam ja npr. matematiku prošle godine položio i dobio recimo 3, a ove godine napišem loše i padnem matematiku, je mi se za upis gleda kao da sam pao matematiku, ili mi se uzima ocjena od prošle godine?

2) Je li je kod ponavljanja mature potrebno ponavljati cijelu maturu ili samo ono što želim? Recimo da pišem samo matematiku ponovno od obveznih predmeta, dok hrvatski i engleski uzmem samo od prošle godine rezultate?
gleda ti se najbolji rezultat
aero777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:50   #63
Quote:
aero777 kaže: Pogledaj post
gleda ti se najbolji rezultat
Ne gleda.

Bolji rezultat se gleda ako pišeš maturu dvaput u istoj godini. Ako pišeš u dvije različite školske godine, gleda ti se noviji rezultat.


I da, možeš pisati samo jedan predmet.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:53   #64
Znaci ako sada padnem npr. matematiku, ne dobijem bodove od prosle godine nego dobivam 0 bodova?
Ufff, onda sam se zeznuo sto sam prijavio sve predmete, je mogu ja jos uvijek odustati od nekih ispita tako da mi se uzme rezultat od prosle godine, ili mi je prekasno?
KevinT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:56   #65
Quote:
KevinT kaže: Pogledaj post
Znaci ako sada padnem npr. matematiku, ne dobijem bodove od prosle godine nego dobivam 0 bodova?
Ufff, onda sam se zeznuo sto sam prijavio sve predmete, je mogu ja jos uvijek odustati od nekih ispita tako da mi se uzme rezultat od prosle godine, ili mi je prekasno?
Kasno ti je, rok je bio do 30.4.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:56   #66
Quote:
KevinT kaže: Pogledaj post
Znaci ako sada padnem npr. matematiku, ne dobijem bodove od prosle godine nego dobivam 0 bodova?
Ufff, onda sam se zeznuo sto sam prijavio sve predmete, je mogu ja jos uvijek odustati od nekih ispita tako da mi se uzme rezultat od prosle godine, ili mi je prekasno?
Rok za odjavu ispita bio je negdje 30.4. tako da više ne možeš.

Edit: isprika, sad sam vidjela da je odgovoreno
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:03   #67
Je mogu onda je uopce upisati faks ove godine ako padnem jedan od glavnih predmeta? Je se samo uzima da imam 0 bodova iz tog predmeta?
Jer ono, ja sam vec prosao maturu prosle godine, bilo bi glupo da ako roknem sada npr. hrvatski da ne mogu upisati.
KevinT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:08   #68
Quote:
KevinT kaže: Pogledaj post
Je mogu onda je uopce upisati faks ove godine ako padnem jedan od glavnih predmeta? Je se samo uzima da imam 0 bodova iz tog predmeta?
Jer ono, ja sam vec prosao maturu prosle godine, bilo bi glupo da ako roknem sada npr. hrvatski da ne mogu upisati.
Ne, moraš proći sve obavezne predmete da bi mogao konkurirati za upis.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:50   #69
Prije 3 godine sam polozila maturu i upisala fax.
Sada bi ponovila maturu iz engleskog jer nisam bila zadovoljna rezultatom i polagala dodatni izborni. Je li to moguce i koliko bih platila u tom slucaju? Hvala.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:41   #70
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Prije 3 godine sam polozila maturu i upisala fax.
Sada bi ponovila maturu iz engleskog jer nisam bila zadovoljna rezultatom i polagala dodatni izborni. Je li to moguce i koliko bih platila u tom slucaju? Hvala.
moguće je, detalje potraži u ovoj brošuri :

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...rosura_RVZ.pdf

cijena jednog ispita je 175,00 kn
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:20   #71
koliko puta se može ponavljati pojedini ispit s državne mature?
ako sad 2015. npr. idem tek toliko da probam, da li onda iduće 2016. mogu SVE ispite opet ispočetka pisati ili imam pravo samo na jedan popravak?

hvala
orange tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:59   #72
Quote:
orange tree kaže: Pogledaj post
koliko puta se može ponavljati pojedini ispit s državne mature?
ako sad 2015. npr. idem tek toliko da probam, da li onda iduće 2016. mogu SVE ispite opet ispočetka pisati ili imam pravo samo na jedan popravak?

hvala
Možeš pisati koliko god puta hoćeš, ali imaj na umu da ti je samo prvi put besplatno, a kasnije se svaki pojedini ispit plaća 175 kn.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 19:16   #73
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Možeš pisati koliko god puta hoćeš, ali imaj na umu da ti je samo prvi put besplatno, a kasnije se svaki pojedini ispit plaća 175 kn.
ja bih se zaklela da sam maloprije naletila na informaciju otprilike ovako "može ponavljati polaganje samo jednom, najranije na prvom sljedećem roku".

ali sam slučajno zatvorila taj tab u browseru i sad ne mogu naći.

po tome ispada da ako loše napišem i sad i onda opet 2016., zapečaćena mi je sudbina dovijeka jer kao vrijedi doživotno, nema nazad, nema popravaka osim tog jednog

tak da bi mi bolje pasalo da si ti u pravu
evo, ako netko može potvrditi da je istina to što si ti napisala da se može ponavljati ispit koliko god puta hoćeš, ja bih bila zahvalna
hvala i tebi
orange tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:15   #74
Ovdje imaš pravilnik o polaganju državne mature - http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=12133 i da, u pravu si, piše da je ponovljeni rezultat konačan. Isprike na dezinformaciji. Mada, provjeri za svaki slučaj na njihovom info telefonu.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:26   #75
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Ovdje imaš pravilnik o polaganju državne mature - http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=12133 i da, u pravu si, piše da je ponovljeni rezultat konačan. Isprike na dezinformaciji. Mada, provjeri za svaki slučaj na njihovom info telefonu.
hvala na linku, ali ja tu uopće ne vidim to da je konačno. možeš mi reći na kojoj je to stranici, koji članak?
komplikacije
orange tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:36   #76
Članak 38. (7), valjda je to to. Sad više ni sama ne znam.

Edit :
IAKO, znam sigurno da se govorilo o sljedećem :
Ako na jesenskom roku popravljaš rezultat - gleda ti se bolji rezultat. Ako ponavljaš iduće godine - gleda se taj novi rezultat. Nigdje se nije spominjalo da recimo, ako pišeš na jesenskom roku, više ne možeš popravljati iduće godine na ljetnom.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:18   #77
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Ovdje imaš pravilnik o polaganju državne mature - http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=12133 i da, u pravu si, piše da je ponovljeni rezultat konačan. Isprike na dezinformaciji. Mada, provjeri za svaki slučaj na njihovom info telefonu.
jel to vrijedi samo ak se svi predmeti idu ponovo pisati ili ako odlučimo samo jedan predmet pisati koji ranije nismo polagali ili smo nezadovoljni rezultatom?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 02:58   #78
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel to vrijedi samo ak se svi predmeti idu ponovo pisati ili ako odlučimo samo jedan predmet pisati koji ranije nismo polagali ili smo nezadovoljni rezultatom?

ja sam im slala mail u 7.-om mj. i odg su mi da su rezultati mature trajni,da mogu pisati sve što želim popraviti,da plaćam i da mi se gleda taj novi rezultat bio on bolji ili gori,a uz to sam pitala mogu li pisati jedan novi izborni i rekli su da imam pravo.
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:10   #79
Kad se mi koji ponavljamo drzavnu maturu moramo prijavit u sustav?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:09   #80
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Kad se mi koji ponavljamo drzavnu maturu moramo prijavit u sustav?

Mislim da možeš već i sad jer ja već jesam prijavljena onda samo dobiješ korisničko ime i lozinku a onda 1.12. je prijava ispita gdje biraš što želiš pisati najkasnije do 31.1. tako do tada najkasnije se trebaš prijaviti
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.