Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2013., 15:22   #401
ja sam vec pisala da me smeta sto se agresija i ljutnja tako sputavaju u modernom pristupu, cak i od strane psihloga nekih.
ko da je to nesto nenoralno, fizicki ispucati negativnu energiju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:22   #402
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam vec pisala da me smeta sto se agresija i ljutnja tako sputavaju u modernom pristupu, cak i od strane psihloga nekih.
ko da je to nesto nenoralno, fizicki ispucati negativnu energiju
Slazem se.
Nema nista gorega od nakupljanja negativne energije u sebi. I kod djece, a bogme i kod odraslih.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 01:22   #403
Pa i moj se prvi put tako negdje oko godine dana bacio na pod. I digla sam ga i nisam mu dala da se opet baci. Probao je jos par puta tokom sljedećih par dana, opet sam ga zaustavljala i prestao je. Pa je nakon par mjeseci opet nesto kao počeo, najčešće kad se u biti zeli istrgnuti ako ga primim ja ili netko drugi pa onda od siline odupiranja tak završi. Pa sam prestala s tim da ga tipa primam za ruku kad ga zelim negdje usmjeriti nego ga jednostavno po leđima onako rukom potaknem, da se tak izrazim. Tak da se ne mora oslobađati od mene (ili nekog drugog). A da mi se sam ovak od sebe baca po podu, tipa, stoji, nesto zeli, ja kazem ne, a on se hiti na pod - to se nikad nije desilo.
I nije mene sram ničega, dapace, zaboli me ona stvar kaj neko sa strane misli.
I pustim ga da i otplace i zafitilji legice u zid kad mu nekaj ne uspije, i pobaca bojice po podu Itd Itd... Da ne bi sad ispalo da hodam za djetetom i gusim ga ono.
Al sam mu uvijek pri ruci kad primjera radi, zafitilji legice, ja ih pokupim, dođem do njega, kazem mu da se smiri, sugeriram, ne naredujem, kazem da idemo zajedno probat ili neka proba opet sam, u redu je ako nisi uspio iz prve, primi čvršće i smireno ih natakni i vidjet ćeš kako ćeš uspijeti.
I djeluje, surađuje na taj način. Ponekad se bas naljuti i nece vise. Pitam ga dal se naljutio, kaže da. Pitam ga hoće se jos igrat sa legicima ili hoće da nesto drugo radimo. Pa radimo nesto drugo.
Verbaliziramo osjećaje stalno, cijeli dan. Pokušavam ga naučiti da povezuje osjećaje sa radnjama, porivima i riječima.
Gleda neki dan tv, neka serija bila, cura i dečko se ljube, veli on meni, gle mama vole se, i Ica mamu voli i sjedne na mene, poljubi me i zagrli.
Pingu u crticu place, kaže, vidi mama, pingu place, naljutio se.
Znaci da su govor i razgovor, pa čak i kad nije znao pričat i nije toliko razumio, ostavili traga. Povezuje emocije sa radnjama i jako dobro zna sta je sta.
Različita djeca, različiti roditelji, različite okolnosti, teško je generalizirati. Ali kod nas je ovo nesto sto funkcionira.
I da nesto ne valja vidjelo bi se na njemu, djeluje prilično stabilno, ne bih rekla da ostavlja dojam djeteta koje zatomljava emocije u sebi, dapače.
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 09:53   #404
Ne znam... Nikako se ne slazem s ovim: htio se baciti a ja mu nisam dala...
U cemu je tebi tocno problem ako se frustrirano i ljuto dijete baci na pod?
Ponavljam, djetetu od 10 mj. ti mozes objasnjavati do preksutra mirnim tonom da to nije u redu, ali ce se ono nastaviti bacati i taj i svaki iduci put (osim ako ga bas fizicki ne sprijecis da to napravi).
Evo, moj se ne baca vec sigurno godinu dana, ali kad je ljut, ukopa se u mjestu i vristi iz petnih zila dok ne izbaci tu ljutnju iz sebe. Ne baca se, ne tuce, ne grize, ne grebe, ne cupa, ne baca stvari, samo vristi dok se ne ispuse.
I ja mislim da je to super. Ne da ga ne kocim u tome, nego ga poticem na to buduci da takvo ispoljavanje negativnih emocija ne steti ni njemu ni nikome drugome. To sto me netko sa strane cudno promatra, cisto me zaboli.
Nakon par minuta vristanja, moze se s njim lijepo porazgovarati i u sekundi ga se moze smiriti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 09:20   #405
U čemu je problem? Pa u tom kaj se bacio na pod. Meni je to ono, koma. Ne znam jel se stekao dojam da je meni to koma radi drugih? Ako je, onda da razjasnim da ne. Ne primjećujem druge kad sam sa svojim djetetom nit me zanima kaj sad netko misli jer sam ja nesto svom djetetu dala ili ne dala. Jednostavno, sam taj cin djeteta koje se nekontrolirano baca po podu meni ne spada u prihvatljiv oblik ponašanja, a dijete odgajas da se ponaša prihvatljivo u društvu prema nekim svojim osobnim preferencama, ne prema onome kaj misli susjeda sa 5. kata. Tu su sad i varijacije na temu jer je svatko od nas drugaciji pa sta je meni normalno tebi nije i obrnuto, recimo...
Primjera radi...
Kad moj nesto zeli postići cendrajuci ja mu ne dam. Sve dok ne promjeni taktiku. Mislim taktiku, način na koji traži. I tako neki dan nesto vrzmao se po kuhinji i skuzio neke plastične čaše na šanku i buuuhuuuu daj mi buuuuhuuu... Reko, ajde lijepo reci sta želiš, ne moraš cendrati. A on iz topa, ful ozbiljno, mama odmah mi daj čašice! I ja sam mu ih i dala. Mislim ono, dijete ti stane pred tebe i maltene naredi... Mozda ce većina reci e nes ti meni naredivat, lijepo me zamoli. Ali meni se u tom trenu taj način na koji je on zauzeo stav i zahtjevao ono sto zeli, svidio. I takvo ponašanje kod njega ja zelim poticati. Da jasno i glasi kaže sto zeli. Tad je te čašice dobio jer sam mu ih ionako htjela dati, samo nisam da mu alat kojim je došao do njih bude cendranje. Sljedeći put ce mozda tražit nesto sto mu neću dat jer je neprimjereno. Boze moj... Pa ce ispoljavat bijes. Bacit ce nesto, stat na mjestu i lupat nogama, rasplakat se, naljutit se, i neka. Pa i ja mislim da je normalno da osjeća frustraciju radi nečega i da ju ispoljava. Ja njega ne gusim. Samo ga usmjeravam. Načina na koje možeš pokazati emocije ima vise, neki su (meni) manje prihvatljivi, neki vise. Sutra cemo nas dve biti sa djecom u parku, tvoj ce se naljutit i bacat po podu, moj ce uzet igračku i slomit ju. Ti ćeš gledat mene u čudu, ja cu gledat tebe i nece nam bit jasno "kak to dopusta svom djetetu".
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 09:24   #406
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam vec pisala da me smeta sto se agresija i ljutnja tako sputavaju u modernom pristupu, cak i od strane psihloga nekih.
ko da je to nesto nenoralno, fizicki ispucati negativnu energiju
Sta tebi znaci fizički ispucati energiju?
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:13   #407
Quote:
Kjavica kaže: Pogledaj post
U čemu je problem? Pa u tom kaj se bacio na pod. Meni je to ono, koma. Ne znam jel se stekao dojam da je meni to koma radi drugih? Ako je, onda da razjasnim da ne. Ne primjećujem druge kad sam sa svojim djetetom nit me zanima kaj sad netko misli jer sam ja nesto svom djetetu dala ili ne dala. Jednostavno, sam taj cin djeteta koje se nekontrolirano baca po podu meni ne spada u prihvatljiv oblik ponašanja, a dijete odgajas da se ponaša prihvatljivo u društvu prema nekim svojim osobnim preferencama, ne prema onome kaj misli susjeda sa 5. kata. Tu su sad i varijacije na temu jer je svatko od nas drugaciji pa sta je meni normalno tebi nije i obrnuto, recimo...
da, ja sam baš htjela napisat, pa svako ima neko svoje rangiranje poželjno/nepoželjnog ponašanja.

evo, ja sam se apsolutno našla u primjeru, ja ne dopuštam bacanje stvari u ljutnji, međutim bacanje na pod me uopće ne smeta, na kompletnom mi je ignoru.
ok, moj i nije baš od bacanja bio, sad je od kretanja u vrtić imao par pokušaja, ali kako me uopće ne zanima, on se samo digne s poda i belji mi se (jer me to smeta)


ja bih da moj u ljutnji lupi nogom o pod, to mi je odgojni cilj ako govorimo o fizičkom izbacivanju agresije
sumnjam da će mu se velikom bacati na pod, sumnjam da će i urlati, a ne želim da mu ostane navika razbijanja.
dakle, noga o pod. ili kad bude veći, nek ode lupati o boksačku vreću u drvarnici, ili trčati i sl.
ali nikako destrukcija u smislu bacanja predmeta, udaranja o predmete, udaranja nas i sl.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:24   #408
Quote:
Kjavica kaže: Pogledaj post
U čemu je problem? Pa u tom kaj se bacio na pod. Meni je to ono, koma. Ne znam jel se stekao dojam da je meni to koma radi drugih?
Djelomicno da, ali jos vise sam stekla dojam da ti kod tog bacanja uopce ne uzimas u obzir koliko on ima godina.
Tebi je koma bacanje opcenito. Nije isto jel se on baca na pod s 2 ili 15 godina.
Ta faza dodje i, na svu srecu, prodje. Treba se samo znati postaviti, a ja jednostavno ne mislim da je zabrana bacanja (jedini) ispravni nacin i mislim da, dapace, kod neke djece moze izazvati jos vece frustracije i ljutnju.
Ti si uvjerena da je iskljucivo zabrana bacanja dovela do toga da se on vise ne baca ili se baca rjedje. A ja pretpostavljam da bi se do istog efekta doslo na (za njega) bolji nacin - ignoriranjem takvog ponasanja. Strpljivo objasnjavanje i dosljednost je svakako nuzna od samog starta, samo se od jednogodisnjaka ne moze ocekivati da ce shvatiti sve ono sto i trogodisnjak.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:49   #409
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Evo, moj se ne baca vec sigurno godinu dana, ali kad je ljut, ukopa se u mjestu i vristi iz petnih zila dok ne izbaci tu ljutnju iz sebe. Ne baca se, ne tuce, ne grize, ne grebe, ne cupa, ne baca stvari, samo vristi dok se ne ispuse.
I ja mislim da je to super. Ne da ga ne kocim u tome, nego ga poticem na to buduci da takvo ispoljavanje negativnih emocija ne steti ni njemu ni nikome drugome. To sto me netko sa strane cudno promatra, cisto me zaboli.
Nakon par minuta vristanja, moze se s njim lijepo porazgovarati i u sekundi ga se moze smiriti.
A koliko je star?
Dal', kao sto za bacanje kazu da je faza koja ce proci i to spada (ili ti to tako dozivljavas) u prolaznu fazu?
Ili ti je prihvatljivo da tako vristi i ubuduce tj. je li to neki vid ispoljavanja ljutnje koji ti je opcenito ok ili za neku dob?
Znam jednog decka koji je i sa 6-7 godina imao takve ispade vristanja...(tako glasno da ti glava hoce puknuti) i na javnim mjestima. Meni se takvo ponasanje cini neadekvatno i meni bi iskreno bilo neugodno da se moje dijete tako ponasa.
(ukoliko nema nekih problema)
Svi pisu da im uopce nije neugodno...ali kad vidim (nisam dugo) bacace po ducanima, imam dojam da je roditeljima itekako neugodno. Mislim da bi i meni bilo da se hice po podu, ako nema te godine kad se to moze shvatiti kao prolazna faza (recimo do 3 godine).
Naravno, dobro je za one koji to prolaze da se ne brinu o tome sto drugi misle.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:51   #410
Po meni je bacanje na pod isto nepoželjni način iskazivanja frustracije..e sad, kako je svaka beba drukčija, opet potreban je i drukčiji pristup..naime, jedna beba može pričati već sa 17,18 mjeseci, druga pak ne može..neka će znati objasniti i moći pričati zašto je frustrirana, ali što sa onih 80% beba koje u toj dobi ne pričaju? Ne možeš ih lupiti jer samim time učiš ih da je nasilje dozvoljeno ponašanje, ne možeš im reći da ti iskažu osjećaje kad ne znaju nit pričati..ja se osobno s tim problemom nisam susrela, mi smo imali drukčije načine ispoljavanja frustracije ( lupanje glavom o zid i tvrde površine i fala bogu to je iza nas sad), ali koliko sam čula ignoriranje i odlazak u drugu prostoriju je najbolji način rješavanja tog problema..ako dižeš dijete s poda, ono će to opet napraviti idućom prilikom a to nam nije cilj, zar ne? cilj je naučiti da to nije baš poželjno ponašanje..ok je biti ljut, srditi se, ali s vremenom moramo naučiti kako ispoliti tu ljutnju..po meni, pusti dijete nek se baci na pod, odi prek njega i zatvori vrata..brzo bu se digel s poda.
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:52   #411
Da, ali uzmimo u obzir opet to da su djeca različita paozda kod mog pali "zabrana" bacanja. Ne znam vise di sam pisala, tu ili na terrible two, ali ja bas i ne vjerujem u faze i to "proći ce". Sve sto sam vidjela okolo ili doživjela sama, kad sam tretirala kao fazu i proći ce samo, nije proslo dok nisam intervenirala. Mislim, neminovno je da prođe, al se možeš do naksutra pitat kad. Pa zakaj onda ne prije nego kasnije.
I mislim da ce jednogodisnjak s vremenom ukopcat sta se traži od njega, dosljednoscu i primjerom. Ne nakon sto mu kažeš jednom/dvaput/ triput ko trogodisnjaku, ali s vremenom hoće. I čisto sumnjam da ce trogodisnjaku doci da radi stvari koje radi jednogodisnjak osim ako su mu ostale u obrascu ponašanja jos iz te dobi.
Zato jednogodisnjaku i riječima i djelom pokazuješ i usmjeravas ga, a trogodisnjaku je (mozda) dovoljno reci.
S time da, ne znam, moj nema jos 3 godine, ali nekako pretpostavljam da ce lakše reagirati samo na riječi, kad dođe u te godine, ako mu se odmalena usađivalo da "sluša".
Znaci, ako se on meni u par navrata pokusao baciti na pod u ljutnji, ja sam ga fizički spriječila, čitajrimila ga i ne dozvolila, radnju popratila riječima da ne radi to, da to nije u redu, da se smiri i da pokušamo njegovu ljutnju riješiti drugacije bilo zajednički bilo on sam, on jos par puta to pokuša, ja ga na isti način ometem, on jednostavno to ne usvoji kao način ponašanja. Ali mu ostane da je to sto je iskusio bila ljutnja i da ju riješava na neki drži način. Ja ne sprijecavam ljutnju nego neke neprihvatljive oblike (za mene) ispoljavanja ljutnje.
Nekako mi je misao vodilja bila ono sto sam citala i sto su mi govorili o motorici. Kako se masa nepoželjnih pokreta i radnji njima briše doslovce iz pamćenja time sto ih sprijecavas, kao npr, izvijanje, i umjesto toga im usadujes ispravne obrasce kretanja. Izvijanje je u određenoj fazi normalno, ti ga ispravljas i kad ta faza prestane ako ostane izvijanje onda je patološko, inace ostaje na razini fizioloskog.
Pa sam si ja rekla da cu se i prema razvojnim fazama u psihi isto tako postaviti. Ispravljati ih i usađivati ispravne. Da jednostavno ni ne stigne nesto usvojiti kao zdravo za gotovo.
Sad, koji je način ispravljanja ispravan, eto, oko toga i diskutiramo. Nisu se složili ni stručnjaci, pa vjerujem da nećemo ni mi tu koje raspravljamo o tome. Al tu su presudne te nijanse između roditelja i između djece.
Ja sam u jednom trenu stroga, jasno mu dam do znanja da nesto ne toleriram i nakon toga mu vrlo nježno pristupam sa rijesenjem problema, nudim mu ih vise i dam mu da bira. Znaci nije ja sam rekla da je tako i tako i amen. Ja sam postavila granice, unutar tih granica on ima slobodu biranja kako ce se ponašati i sto ce raditi.
Smijes na cestu sa biciklom, ali se vozit moraš uz rub, polako i pažljivo. U dvorištu smijes kako god želis. Primjer postavljanja granica, ali i dovoljne slobode da odabere koja mu je opcija draža trenutno.
Svaka situacija sa sobom nosi neka ograničenja, ja ga moram naučiti koja su jer sam ih naučila, svoja znanja prenosim na njega.
Tako je i kod ispoljavanja ljutnje.
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:57   #412
Mv, a kaj kad ti se baci nasred ulice ili dućana?
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:03   #413
naravno da je nepozeljni oblik, ja sam samo na sprecavanje fizicko reagirala jer ce vecina djece na sprecavanje i fizicko obuzdavanje reagirati samo jos vecom histerijom
znam da ja bi sigurno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:07   #414
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A koliko je star?
Dal', kao sto za bacanje kazu da je faza koja ce proci i to spada (ili ti to tako dozivljavas) u prolaznu fazu?
Ili ti je prihvatljivo da tako vristi i ubuduce tj. je li to neki vid ispoljavanja ljutnje koji ti je opcenito ok ili za neku dob?
Ima 2 g i 10 mj.
Naravno da je faza koja ce proci i naravno da mi nije normalno da netko od 20 godina nekontrolirano vristi usred tramvaja jer mu npr. smeta guzva.
Djeca rastu i s odrastanjem usvajaju prihvatljive norme ponasanja; nije rjesenje u zabranama i sprecavanju normalnih razvojnih faza i popratnog ponasanja od najranijeg djetinjstva.

Kjavica, faze postoje i treba ih pregrmiti uz puno strpljenja, razumijevanja i zivaca.
Ovo sto govoris o cistoj motorici i hipo/hipertonusu nema nikakve veze s bacanjem na pod iz protesta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:07   #415
Kjavica, moram priznat da si me oborila argumentima i sviđa mi se tvoj način razmišljanja..kao što rekoh, još se nisam našla u toj fazi i pišem ono što sam pročitala kako su drugi to rješavali..hm, kako ću to rješiti kad dođem do toga ne znam..zasad držim da bih ga ostavila na podu, nek se ispuše, ja obavim šoping i to je to..ja si to tak zamišljam u glavi, a ko zna možda sasvim drukčije to napravim.. Moj je još bebač..borili smo se mjesecima s njegovim lupanjem glavom o zid tako da stvarno ne želim o ovom trenutno razmišljat..jer ono što smo mi prošli s tim lupanjem stvarno ne želim nikome!
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:08   #416
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da je nepozeljni oblik, ja sam samo na sprecavanje fizicko reagirala jer ce vecina djece na sprecavanje i fizicko obuzdavanje reagirati samo jos vecom histerijom
znam da ja bi sigurno
I ja.
Mislim da je to totalno krivi pristup, ali dobro - svatko po svom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:14   #417
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da je nepozeljni oblik, ja sam samo na sprecavanje fizicko reagirala jer ce vecina djece na sprecavanje i fizicko obuzdavanje reagirati samo jos vecom histerijom
znam da ja bi sigurno
Ok, al moj nije. Moj se smirio. Makar, napisala sam. On se nikad nije bacio sam od sebe. To se par puta skoro dogodilo kad bih ga ja primila za ruku i pokušala ga omesti u nečemu sto je radio i ne znam, htjela odvesti u sobu promjenit pelenu. Pa bi se on htio istrgnut i bacit na pod.
Pa mu ja nisam dala nego sam ga primila i postavljala ga noge i govorila nek se lijepo stane i neka se ne baca. Pa bi se on stao i uz zvučno negodovanje otišao samnom u sobu. Al onda sam i svoje ponašanje korigirala i kako sam napisala, radije ga rukom po leđima usmjeravam jer onda nema poriv da se "oslobodi".
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:15   #418
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A ja pretpostavljam da bi se do istog efekta doslo na (za njega) bolji nacin - ignoriranjem takvog ponasanja. Strpljivo objasnjavanje i dosljednost je svakako nuzna od samog starta, samo se od jednogodisnjaka ne moze ocekivati da ce shvatiti sve ono sto i trogodisnjak.
Ovako?
Vec je bilo...ali fora je, pa evo opet.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:16   #419
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da je nepozeljni oblik, ja sam samo na sprecavanje fizicko reagirala jer ce vecina djece na sprecavanje i fizicko obuzdavanje reagirati samo jos vecom histerijom
znam da ja bi sigurno
Ok, malo upadam ko padobranac i nisam čitala sve postove (samo ove zadnje), ali slažem se u ovom s SummerNight. Od moje je TT faza napravila divljakinju prve vrste i nismo mogli doći k sebi kako mirno i nezahtjevno dijete može postati divljakinja koja se baca po cesti. I ne , nisam je uspjela svaki put spriječiti. I da, obuzdavanje bi dovelo do još veće histerije. Na kraju je naravno prerasla tu fazu i sad je normalna pet i pol godišnjakinja.

Htjedoh reći: Koji je vaš PRIKLADAN način ispoljavanja ljutnje u toj dobi (npr.godina i pol-dve i pol/tri)? Zgražate se na bacanje po cesti, nedopustivo je vikanje (djeteta), užas je ako lupa glavom o nešto, nije dobro ni poticati ga da udari neku stvar (npr. jastuk)...ali koji je ok način? Kako dijete smije reagirat?

Moja je npr. kasno propričala i tek s tri sam ja mogla dobiti od nje neki suvisli odgovor na to kako se osjeća i zašto.I ne, nije je pustila ljutnja ako bi mi rekla, trebalo joj je vremena da se smiri ali je postala razumnija i TT faza ju je polako napuštala.
Prije toga sam tupila i tupila, govorila i pitala ali kaj kad se ona nije znala verbalno izrazit. Očekujete li da vam dvogodišnjaci objasne zašto su ljuti i odmah se smire? Ja nisam to ni očekivala, meni je to blaži SF bio. A i ja kad sam ljuta ne pušta me ljutnja samo tako (samo kaj je ja ne izražavam "na van" što opet nije ok).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:22   #420
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ima 2 g i 10 mj.
Naravno da je faza koja ce proci i naravno da mi nije normalno da netko od 20 godina nekontrolirano vristi usred tramvaja jer mu npr. smeta guzva.
Djeca rastu i s odrastanjem usvajaju prihvatljive norme ponasanja; nije rjesenje u zabranama i sprecavanju normalnih razvojnih faza i popratnog ponasanja od najranijeg djetinjstva.

Kjavica, faze postoje i treba ih pregrmiti uz puno strpljenja, razumijevanja i zivaca.
Ovo sto govoris o cistoj motorici i hipo/hipertonusu nema nikakve veze s bacanjem na pod iz protesta.
Ma nema veze naravno, al govorim o principu ponašanja i odnosa prema nečemu.
I krivo sam se izrazila, faze postoje, al ja na njih ne gledam tako banalno, evo faza jeo proći ce, kad god. Ja mu pomognem da prođe ranije i sto kvalitetnije. Kak netko može znat da ce faza prestati? Da ce dijete koje sa 2 god svasta izvoljeva prestat to radit sa, ne znam, sa 4 god. Ja cu prije reci da nece. Da ce se to dijete tako naučiti ponašati.
Ono sto ja pokušavam je da faza ostane u rangu faze, da prođe.
Jer ima djece oko nas koja su vec godinu dana u fazi da nece jest nista osim cokolina. Pa nemoj me xxxx... Nije faza. To kaj se nekom ne da sjest sa djetetom i poraditi na tome da jede kak spada neg se tjesi da mu je dijete u fazi godinu dana ja ne pušim.
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.