Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 22:58   #61
Nema fore, to ti je to. I ja kupio u Bonbonu za 098.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:59   #62
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Nema fore, to ti je to. I ja kupio u Bonbonu za 098.
Hvala Budalo haha
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:42   #63
A ako ga kupim u bonbonu mogu li koristiti karticu i od tele2 ili ga moram otključati na sve mreže.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:12   #64
Moraš dekodirati.
Taj iz BonBona radi samo na BonBon i T- mobile.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:16   #65
Baterija

Htjela bi uzet ovaj mobitel, ali po našim forumima, a i na par stranih vidim da se dosta ljudi žali na bateriju. Kakva su vaša iskustva?
__________________
Don't panic
pinktweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:06   #66
Moja su loša, kao što sam već i rekao. Netko je dobro usporedio s iPhone-om, ova baterija je lošija 20-30%. Ako stalno prčkaš po njemu koristeći što nudi, recimo da je ovdje crknuće baterije za 3-4 sata, na iPhoneu je to >5 sati. Ja bez min. 2 punjenja dnevno ne prolazim. Ako ga nećes uzimati u ruku osim za sms-ove i javljanja poduraće ti dan, ne i više.

Inače mi se mobitel sviđa sada kada sam nekim trikom s neta uspio još većinu aplikacija prebaciti na SD, inače je memorija banana. Moj se rootat još ne može.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:03   #67
Mene zanima isplati li se kupit taj mob.Meni treba da mogu sat,dva dnevno bit na internetu i slat par poruka i zvat,uglavnom da ga koristim intenzivno oko otprilike 4 sata dnevno,e zanima me može li izdržati on cijeli dan tako,jer nije mi ga problem punit svake večeri,samo da mi drži cijeli dan i da imam par aplikacija.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:07   #68
ako dobijes dobru cijenu, sigurno da.
Scept is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:45   #69
Dobro,al što je s ovim pitanjem o bateriji,samo da mi traje 24 sata uz korištenje.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 23:14   #70
Pa kako si opisala, trebala bi ti baterija izdržati 24 sata uz korištenje. U biti i ne treba ti 24 sata, nego od jutra do navečer jelda, i onda ga staviš puniti. To bi trebalo bez problema.

A to ti kao i kod npr. auta, isti auto nekom troši 7 L/100km a nekom 11 L/100km. Nije kriv auto nego način vožnje.

Iskustva su različita, poznajem više ljudi koji ga imaju recimo da bih grubo napravio podjelu ovako;
1 - baterija traje sasvim solidno ljudima koji razumiju kako stvari funkcioniraju
2 - baterija ne izdrži ni dan ljudima koji ne razumiju kako stvari funkcioniraju

Objasnit ću ove pod "2" - imaju instalirano više od 100 aplikacija, mnoge rade u pozadini tj. troše procesor i bateriju. GPS non stop uključen a njima sasvim nepotreban, bluetooth također stalno uključen a realno im zatreba 2 put tjedno, WI-FI također stalno uključen jer im se ne da palit gasit ga jednom na dan. U svim aplikacijama sve opcije uključene tako da svako sranje na Facebooku odmah dođe na glavni ekran, isto tako svaki e-mail itd. tj više od 100 notifikacija dnevno. Meni bi to istrošilo živce a ne samo bateriju. Sync također uključen za SVE, čak i dionice koje ne posjeduju, vijesti koje ne čitaju i vremensku prognozu kojoj ne vjeruju.

I onda im je "slaba baterija" jer ne razumiju da ju sve te aktivnosti (od kojih su 99% nepotrebne) troše.

Meni izdrži od 100% do 0% 2 dana, obično punim nakon dan i pol kad padne na 30%. Dnevno slušam mp3 oko pol sata do sat, šaljem poruke, surfam oko pol sata dnevno, razgovaram recimo 10-15 min. Recimo da mi je aktivna uporaba sat do dva dnevno. Nadam se da sam ti bar malo pomogao u procjeni.

Uostalom...

Možeš ga napuniti na sve strane. U autu, na poslu... Naruči si preko eBay-a par punjača i kabela (koštaju 1-2$ skupa s poštarinom), pa drži jedan u autu, jedan na poslu, jedan kod ljubavi... :-)

Zadnje uređivanje assassin : 31.08.2011. at 23:21. Reason: Koristi tipku Edit
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 00:23   #71
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Meni izdrži od 100% do 0% 2 dana, obično punim nakon dan i pol kad padne na 30%. Dnevno slušam mp3 oko pol sata do sat, šaljem poruke, surfam oko pol sata dnevno, razgovaram recimo 10-15 min. Recimo da mi je aktivna uporaba sat do dva dnevno. Nadam se da sam ti bar malo pomogao u procjeni.
Hvala, ovo je i meni puno pomoglo

I da dodam, jel zaista ne-škodljivo puniti bateriju i kada nije do kraja ispražnjena? Kako s prvim punjenjem?

Unaprijed hvala!
__________________
Don't panic
pinktweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 01:02   #72
Neškodljivo je. Dapače, to je normalno.
Prvo punjenje je isto kao i svako drugo.
Staviš na punjenje- kada se napuni normalno koristiš i puniš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 09:48   #73
Quote:
slavonka101 kaže: Pogledaj post
Dobro,al što je s ovim pitanjem o bateriji,samo da mi traje 24 sata uz korištenje.
Ako će ti 4 sata biti upaljen ekran i da se samo sms-aš sve to vrijeme, i sve drugo ti je isključeno, neče ti podurati kroz dan.

Ja se s tim borim tako da sam okružen punjačima, a stižu mi i rez. baterije.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:22   #74
Simple way to enable App2sd for most app

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1218923
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:59   #75
pozdrav drustvo,

danas kupio htc wildfire s i kad hocu da pisem sms non stop mi se crasha i tako bez prestanka samo mi nudi zatvori prisilno ili pisi htc-u?? jel imao neko problema s tim :S, pomalo me razocarao jer imam i hd7 i nikakvih problema
jasko1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 08:02   #76
Ja nisam, sve ok.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 13:03   #77
ja imam mob par dana tak da nemrem još reć o bateriji nešto dugoročno. za sad ga punim dvaput na dan jer sam cijelo vrijeme na njemu i na netu i u aplikacijama...al mogu reć da mi je mob super.možda zato što sam prije imao neko smeće koje nije imalo ni svjetlo...
imam sam pitanje: kad dobijem poruku od nekog kog imam spremljenog u imenik, ne prikazuje mi ime ni sliku od tog kontakta neg sam broj ko da ga nemam. kad stisnem onda na taj broj i odaberem 'otvori kontakt', otvori mi se imenik s tim brojem gdje uredno piše i ime i ima slika i sve...a neki drugi random kontakt mi se skroz normalno pokazuje u porukama...jel netko imao takav problem il možda zna dal sam neš krivo napravio prilikom spremanja kontakta?probao sam izbrisat kontakt i ponovo sve usnimit.također mi je ta osoba prek poruke poslala onu posjetnicu sa svojim podacima pa sam to spremio i ništa...
cujopasubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 13:51   #78
Pogledaj da možda nije drugačije u imeniku upisano.
Prikazuje li ti možda one koji su upisani kao 0912345678, a one koji su upisani kao +385912345678 ne (ili obrnuto).
Također, pogledaj jesu li možda u drugim grupama- tipa da su neki s facebooka, neki s gmail računa, a neki samo u mobitelu.

Ako ne "saznaš" ništa- preporučam da probaš sa nekom drugom SMS aplikacijom (meni je najdraža GO SMS pro).
Sve ostane spremljeno- tako da bez brige možeš isprobati tu aplikaciju (lako je kasnije izbrišeš)
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:34   #79
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pogledaj da možda nije drugačije u imeniku upisano.
Prikazuje li ti možda one koji su upisani kao 0912345678, a one koji su upisani kao +385912345678 ne (ili obrnuto).
Također, pogledaj jesu li možda u drugim grupama- tipa da su neki s facebooka, neki s gmail računa, a neki samo u mobitelu.

Ako ne "saznaš" ništa- preporučam da probaš sa nekom drugom SMS aplikacijom (meni je najdraža GO SMS pro).
Sve ostane spremljeno- tako da bez brige možeš isprobati tu aplikaciju (lako je kasnije izbrišeš)
ne... svi su mi spremljeni sa +385 i u jednoj su grupi...mislim taj koji me zeza ima i google i skype i telefon al sve sam ih povezao u jedan...jedino da sam tu neš zeznuo al fakat nemam pojma kak...ak niš ne uspijem probat ću onda s tim go sms pro hvala na savjetu
cujopasubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 15:39   #80
evo instalirao sam taj go sms pro i tu mi normalno prikazuje i sliku i ime i sve... hvala pomoći
cujopasubojica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.