Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Hrvatska promijeniti u Bosna, Bosna promijeniti u Hrvatska?
Yes 3 30.00%
No 7 70.00%
Glasovatelji: 10. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 04:24   #1
Hrvatska promijeniti u Bosna, Bosna promijeniti u Hrvatska?

Kad su u pitanju hrvatsko i bosansko pitanje, najbolje bi bilo da Bosna promijeni ime u Hrvatska, a Hrvatska promijeni ime u Bosna. Time bi se jednostavnom zamjenom rijeci, ostvarila tisucugodisnja nastojanja ove dvije drzave i njihova pripadajuca naroda u smislu: "Hrvatska do Drine", i "Bosna do mora".

Ali, medjutim, i pored toga bi ostalo problematicno pitanje u smislu: "jebes zemlju koja Bosne nema". Tako da na kraju, jednostavna zamjena rijeci ipak ne bi doprinijela rjesenju komplexnog hrvastkog i bosanskog tisucugodisnjeg pitanja, koje nitko vec tisucu godina nije uspio da razrijesi.

Kako "historia est magistra vitae", vrlo vjerovatna je vjerovatnoca da nitko ni u slijedecih tisucu godina nece moci razrijesiti ova komplexna pitanja. Tako da je najbolje za sada da ostane ovako kako jest, a kada prodje slijedecih tisucu godina, onda ce se vjerovatno naci i netko tko ce ova zamrsena komplexna pitanja i razrijesiti.

Neka se taj sekira oko rjesavanja ovih zamrsenih komplexih tesko rjesivih pitanja, sto bih se ja zamarao sa tim? Da li treba ja da se zamaram sa tim? Molim odgovoriti na postavljeno anketno pitanje...
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 04:41   #2
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Kad su u pitanju hrvatsko i bosansko pitanje, najbolje bi bilo da Bosna promijeni ime u Hrvatska, a Hrvatska promijeni ime u Bosna. Time bi se jednostavnom zamjenom rijeci, ostvarila tisucugodisnja nastojanja ove dvije drzave i njihova pripadajuca naroda u smislu: "Hrvatska do Drine", i "Bosna do mora".

Ali, medjutim, i pored toga bi ostalo problematicno pitanje u smislu: "jebes zemlju koja Bosne nema". Tako da na kraju, jednostavna zamjena rijeci ipak ne bi doprinijela rjesenju komplexnog hrvastkog i bosanskog tisucugodisnjeg pitanja, koje nitko vec tisucu godina nije uspio da razrijesi.

Kako "historia est magistra vitae", vrlo vjerovatna je vjerovatnoca da nitko ni u slijedecih tisucu godina nece moci razrijesiti ova komplexna pitanja. Tako da je najbolje za sada da ostane ovako kako jest, a kada prodje slijedecih tisucu godina, onda ce se vjerovatno naci i netko tko ce ova zamrsena komplexna pitanja i razrijesiti.

Neka se taj sekira oko rjesavanja ovih zamrsenih komplexih tesko rjesivih pitanja, sto bih se ja zamarao sa tim? Da li treba ja da se zamaram sa tim? Molim odgovoriti na postavljeno anketno pitanje...
Pa čekaj Mujo bolan, a đe su u ovoj priči Srbi, narod najstariji?
Narodni_Tribun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 04:44   #3
Quote:
Narodni_Tribun kaže: Pogledaj post
Pa čekaj Mujo bolan, a đe su u ovoj priči Srbi, narod najstariji?
Srbi su do Tokija, sa zapadne strane.
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 04:54   #4

Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:05   #5
Quote:
Mujo Mujic kaže:
Hrvatska promijeniti u Bosna, Bosna promijeniti u Hrvatska?
http://www.bolnica-vrapce.hr/
nightshift is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 16:02   #6
Quote:
nightshift kaže: Pogledaj post
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:26   #7
Quote:
Narodni_Tribun kaže: Pogledaj post
Pa čekaj Mujo bolan, a đe su u ovoj priči Srbi, narod najstariji?
U Hrvatskoj!

Serbi voliju horvacku,
treba im priznati,
jedino je kaj ih smeta,
to su im Horvati.
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:00   #8
Hehe...
Vidim da su top teme sada o Bosni-Bosancima,Hercegovini-Hercegovcima!
Nek' ste mi se Istre prošli!
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 10:07   #9
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Kad su u pitanju hrvatsko i bosansko pitanje, najbolje bi bilo da Bosna promijeni ime u Hrvatska, a Hrvatska promijeni ime u Bosna. Time bi se jednostavnom zamjenom rijeci, ostvarila tisucugodisnja nastojanja ove dvije drzave i njihova pripadajuca naroda u smislu: "Hrvatska do Drine", i "Bosna do mora".

Ali, medjutim, i pored toga bi ostalo problematicno pitanje u smislu: "jebes zemlju koja Bosne nema". Tako da na kraju, jednostavna zamjena rijeci ipak ne bi doprinijela rjesenju komplexnog hrvastkog i bosanskog tisucugodisnjeg pitanja, koje nitko vec tisucu godina nije uspio da razrijesi.

Kako "historia est magistra vitae", vrlo vjerovatna je vjerovatnoca da nitko ni u slijedecih tisucu godina nece moci razrijesiti ova komplexna pitanja. Tako da je najbolje za sada da ostane ovako kako jest, a kada prodje slijedecih tisucu godina, onda ce se vjerovatno naci i netko tko ce ova zamrsena komplexna pitanja i razrijesiti.

Neka se taj sekira oko rjesavanja ovih zamrsenih komplexih tesko rjesivih pitanja, sto bih se ja zamarao sa tim? Da li treba ja da se zamaram sa tim? Molim odgovoriti na postavljeno anketno pitanje...

a zasto niko nije pomislio da bosna i hrvatska udju u konfederaciju ??
mislim zato sto je reljef bosne 99% isti kao i hrvatski znaci bosanci i hercegovci su skoro isti narod kao i hrvati znaci kad su austro ugari dosli naisli su na bosnje muslimanske katolicke i pravoslavne vjere znaci ne hrvate i srbe nego bosnje s tri vjere a tek kasnije su oni pomislili da su hrvati i srbi i tako su uzeli taj naziv al vidjet ces pravi srbi i ovi kvazi srbi nisu isti srbi iz srbije su se mjesali sa turcima a dok u bih toga nije bilo puno tako da se vratim na bit ovog posta isti narod isti reljef sto ne bi bila konfederacija
BENJA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:30   #10
Quote:
BENJA_ kaže: Pogledaj post
a zasto niko nije pomislio da bosna i hrvatska udju u konfederaciju ??
mislim zato sto je reljef bosne 99% isti kao i hrvatski znaci bosanci i hercegovci su skoro isti narod kao i hrvati znaci kad su austro ugari dosli naisli su na bosnje muslimanske katolicke i pravoslavne vjere znaci ne hrvate i srbe nego bosnje s tri vjere a tek kasnije su oni pomislili da su hrvati i srbi i tako su uzeli taj naziv al vidjet ces pravi srbi i ovi kvazi srbi nisu isti srbi iz srbije su se mjesali sa turcima a dok u bih toga nije bilo puno tako da se vratim na bit ovog posta isti narod isti reljef sto ne bi bila konfederacija

muslimani su etnicki Hrvati po svim parametrima,ako izuzemo viroispoviest.b-hercegovacki muslimani su nista drugo do zivi spomenici osmanskog zuluma nad Hrvatima.
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 12:06   #11
ma moze brate i u albanija.. iaonako ih je vise na ulicama u zadnje vrjeme od ˝hrvata˝
DeviantNerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:31   #12
Zanimljivo je da bošnjaci uvijek imaju specifično riješenje za neku delikatnu situaciju

Quote:
Pa čekaj Mujo bolan, a đe su u ovoj priči Srbi, narod najstariji?
Od kad su to Srbi najstariji narod?? Je ako računaš ko ima najstariju brlju u podrumu

Inače su što se starosti država država i doseljavanja tiče prvi Slovenci(Karantanija u 6.st.), pa Hrvati, pa tek onda Srbi ili ko već ...
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:34   #13
...sjecan se da je srbija tila bit do mora.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:57   #14
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Kad su u pitanju hrvatsko i bosansko pitanje, najbolje bi bilo da Bosna promijeni ime u Hrvatska, a Hrvatska promijeni ime u Bosna. Time bi se jednostavnom zamjenom rijeci, ostvarila tisucugodisnja nastojanja ove dvije drzave i njihova pripadajuca naroda u smislu: "Hrvatska do Drine", i "Bosna do mora".

Ali, medjutim, i pored toga bi ostalo problematicno pitanje u smislu: "jebes zemlju koja Bosne nema". Tako da na kraju, jednostavna zamjena rijeci ipak ne bi doprinijela rjesenju komplexnog hrvastkog i bosanskog tisucugodisnjeg pitanja, koje nitko vec tisucu godina nije uspio da razrijesi.

Kako "historia est magistra vitae", vrlo vjerovatna je vjerovatnoca da nitko ni u slijedecih tisucu godina nece moci razrijesiti ova komplexna pitanja. Tako da je najbolje za sada da ostane ovako kako jest, a kada prodje slijedecih tisucu godina, onda ce se vjerovatno naci i netko tko ce ova zamrsena komplexna pitanja i razrijesiti.

Neka se taj sekira oko rjesavanja ovih zamrsenih komplexih tesko rjesivih pitanja, sto bih se ja zamarao sa tim? Da li treba ja da se zamaram sa tim? Molim odgovoriti na postavljeno anketno pitanje...
Ma ja mislim da je najbolje da se povuče prava linija po meridijanu koji ide kroz:
Dugo Selo (kod ZG) - Sisak - Dvor na Uni - Bosansko Grahovo - Knin - Trogir.

kao na ovoj karti.
http://www.lib.utexas.edu/maps/bosni...ia_sfor_97.jpg

Pa zapadno od te linije hrvatska a istočno bosna.
Totenkopft is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:42   #15
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Inače su što se starosti država država i doseljavanja tiče prvi Slovenci(Karantanija u 6.st.), pa Hrvati, pa tek onda Srbi ili ko već ...
ne znam kako se Karantanija može smatrat slovenskom, a nikakvi Slovenci se ne spominju u to vrijeme

u Karantaniji su bili alpski Slaveni koji su nazivani samo općim slavenskim imenima, znači nema se razloga njih nazivat Slovencima, tek stoljećima poslije spomenuto je slovensko ime kao ime zasebnog naroda

jer ako kažemo da su to bili Slovenci, iako se oni spominju samo općenito kao Slaveni, onda bi istom logikom trebali to učiniti kad se svaki put spomene općenito slavensko ime, znači ako je Karantanija slovenska, onda su svi Slaveni ustvari Slovenci

alpski Slaveni koji su živjeli u Karantaniji jesu preci današnjih Slovenaca, no tada nisu bili nazivani Slovencima nego općim slavenskim imenom i kada govorimo o njima ne možemo reći da su tada bili nekakvi Slovenci

recimo Hrvati neće reći da su Iliri nosili hrvatsko ime i bili nekakvi Hrvati u svoje vrijeme, iako je dokazano da su upravo oni preci velikog broja današnjih Hrvata, isto tako Karantanci nisu bili Slovenci, iako su preci današnjih Slovenaca, na njihov način Hrvati bi mogli svojatat Iliriju kao hrvatsku državu, zato što su mnogi njezini stanovnici preci današnjih Hrvata, kao što su mnogi nedefinirani alpski Slaveni preci današnjih Slovenaca
nightshift is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.