Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 18:09   #21
Neznam otkud to objašnjenje. DI motori imaju problema sa nakupljanjem čađe (ko dieseli) i ODATLE svi problemi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:30   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jednostavno nemoguće. 200 je duplo brže od 100. Dupla brzina traži 4x veću snagu. 4x veća snaga traži 4x više goriva (i to u idealnom slučaju, ponekad je bliže 5x jer počinje obogaćivanje smjese da se ohlade cilindri).

Dakle ako ti na 100 troši 5 nema jebene šanse da na 200 troši 15. Teoretski nemoguće.
khmmm..

ako računaš po snazi treba uzeti u obzir da i prijeđeni put raste.
gadze is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:34   #23
O jebo ga put - ko priča o putu? Pričam o TRENUTNOJ potrošnji ili potrošnji na 100 km. Oćeš 100 km preći za sat ili za pola sata - sasvim je svjedno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:42   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Neznam otkud to objašnjenje. DI motori imaju problema sa nakupljanjem čađe (ko dieseli) i ODATLE svi problemi.
Procitaj o LSPI, jedino rješenje za sada je koristiti posebno ulje za te motore.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:48   #25
Bog te neće nauke - užarena čađa je glumila "svječicu" još tamo negdje u WW2 i bila jedan od većih problema ako si motor tjerao na "masnu" smjesu. Pogotovo na avionski motorima koji u rijetko išli puno preko 2000 o/min.

S druge strane ono govno od Rovera 111 si ponekad morao gasit metodom 5., kočnica i pusti kuplung jer okretanje ključa nebi napravilo NIŠTA. Čestitam SU idiotima koji nikad nisu znali napravit karb.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:45   #26
Quote:
Linpus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanime me kupnja navedenog auta (recimo 2011./2012. godište). Pa ako mi netko može dati koji savjet, na što treba paziti kod kupnje, kakvi su što se tiče kvarova, cijene održavanja,rezervnih djelova i slično?

Hvala
Ibize 2011./2012. godište su gen4 s tim da ove iz 2012. imaš verzije prije i poslije facelifta. Siječanj, veljača i moooožda ožujak 2012. su prije fejslifta, sve (ili bar ogromna većina) bi trebale bit fejsliftane - skužit ćeš ih prema ispupčenoj liniji po sredini haube. Kaj se 1.2 TSI motora tiče, imaš ih u verzijama od 90 i 105 KS.

Glede kvarova, nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ponekad se električni podizač krovnog prozora posvađa sam sa sobom pa se neće zatvorit, ali se upristoji nakon dan-dva. Drugi "problem" je rondanje nekakve cjevčice za gorivo - čuje se lagano lupkanje dok stojiš u leru, a vani je hladno. Vjerujem da su vlasnici Ibiza ovo riješili na servisu, jer serviserima samo trebaš reć da ti nekaj lupka i već znaju što je.

Vozim Ibizu SC 1.2 TSI 105 KS od veljače 2012., ručni mjenjač. Skupila je 36500 km. Otfuram je na redovni serivs i to je to. Po gradu pije 9, gušt mi je vozit je. Lijepo 'zgleda, fino vuče, servis vidi kad mijenja šlape. Nemam ti kaj loše reć o autu.

Za sljedeći auto si gledam ovu novu Ibizu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:57   #27
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ibize 2011./2012. godište su gen4 s tim da ove iz 2012. imaš verzije prije i poslije facelifta. Siječanj, veljača i moooožda ožujak 2012. su prije fejslifta, sve (ili bar ogromna većina) bi trebale bit fejsliftane - skužit ćeš ih prema ispupčenoj liniji po sredini haube. Kaj se 1.2 TSI motora tiče, imaš ih u verzijama od 90 i 105 KS.

Glede kvarova, nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ponekad se električni podizač krovnog prozora posvađa sam sa sobom pa se neće zatvorit, ali se upristoji nakon dan-dva. Drugi "problem" je rondanje nekakve cjevčice za gorivo - čuje se lagano lupkanje dok stojiš u leru, a vani je hladno. Vjerujem da su vlasnici Ibiza ovo riješili na servisu, jer serviserima samo trebaš reć da ti nekaj lupka i već znaju što je.

Vozim Ibizu SC 1.2 TSI 105 KS od veljače 2012., ručni mjenjač. Skupila je 36500 km. Otfuram je na redovni serivs i to je to. Po gradu pije 9, gušt mi je vozit je. Lijepo 'zgleda, fino vuče, servis vidi kad mijenja šlape. Nemam ti kaj loše reć o autu.

Za sljedeći auto si gledam ovu novu Ibizu.
Lik gleda DSG a to je drugi par rukava....

A i kilometraza ti je tak mala da cak i da tvoj motor i ima neki problem jos se ne bi ni otkrio.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:37   #28
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Za sljedeći auto si gledam ovu novu Ibizu.
Također! Čudno mi je međutim, u njemačkom konfiguratoru postoji nova Ibiza; u našem ne samo da nema, nego nema ništa osim Leona i Alhambre...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:40   #29
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Lik gleda DSG a to je drugi par rukava....
U vezi čega? Izostanka drndanja plastike? Glupiranja krovnog prozora? Vanjskog izgleda? Prostranosti zadnje klupe? Držanja zavoja?

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A i kilometraza ti je tak mala da cak i da tvoj motor i ima neki problem jos se ne bi ni otkrio.
Na kojim brojkama se ukazuje taj mistični problem s motorom?
Ovi motori su na tržištu već desetak godina valjda. Da su loši, ne bi ih VW trpao u Pola i Golfa. #logika
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:11   #30
Pozdrav drustvo,
Vozim VW Touran 1.6 DI.,105 KS,2013 god.,140.000 KM,DSG-7 mjenjac,kod mene je ca.6 mjeseci i za sada samo rijeci hvale,kako ce biti poslije,neznam.
Prije njega sa vozio VW Sharan 1.9 DI.,150 KS,2005 god,rucni mjenjac,bio kod mene 5 godina,prodao ga sa 183.000 ali dosta sam i ulozio u njega.
Citam dosta o DSG-7 mjenjacima ,nisam mehanicar,nerazumijem se puno oko auta ali mislim da je sve stvar srece sta kupis,kako vozis i odrzavas svoj auto.
Pozz
hondacivic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.