Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 00:04   #141
Quote:
Hrcoo kaže: Pogledaj post
a čim ste dvoje u autu plus 18ice mora ti ubrzanje bit lošije..posudi racelogic budi sam unutra i testiraj
al šta nema octavia u bc onaj lap timer ili je to samo kod rs modela?
Samo RS model. Može se ako imaš VCDS dodati.
Ma kasnije mi palo na pamet kako sam moga bez buraza. Ali ovo je realan test ako imaš prtljage u autu ili ako nisi sam.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 01:04   #142
Ubrzanja koja navode proizvođači često nemaju veze s onim što auto daje u relanim uvjetima. Većina ih laže u svoju korist ali ima i onih koji na testovima pokazuju bolje rezultate nego na papiru (među kojima je na moje zadovoljstvo i moje osobno prometalo ).

oss, bilo bi zanimljivo ako bi mogao snimiti međuubrzanje od 60 - 100 u S modu.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 06:35   #143
Fora slozen video, svaki novi u svakom pogledu sve bolji

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:18   #144
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Evo konačno promijenio za vikend gume i opet osjetim razliku u težini i akceleraciji, pa rekao da testiramo to da vidim da nije samo u glavi.

https://youtu.be/WvnCsCmyJiI
Bravo oss. :klap:

Vidim da si se ušemio i u montažu, samo nastavi tako i obrati malo više pozornost na spelling.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:58   #145
Fora video...
Pitanje: jel su kotači stegnuti kilo ključem ili samo pištoljem dokle ima zraka?

Kromirani okvir tablice može ti na zadnjoj haubi uzrokovat kemijsku reakciju..hrđu.

Ako nemaš neku podlošku.

I ovo nejde nikako kolko got dobro izgleda na 18".
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:26   #146
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Fora video...
Pitanje: jel su kotači stegnuti kilo ključem ili samo pištoljem dokle ima zraka?

Kromirani okvir tablice može ti na zadnjoj haubi uzrokovat kemijsku reakciju..hrđu.

Ako nemaš neku podlošku.

I ovo nejde nikako kolko got dobro izgleda na 18".
Da vidiš mogao bi pogledati, stvarno se ne sjećam da li sam išta stavio iza. Mislim da nisam. Doduše mislim da se ne skuplja voda jer bi već bućkalo.

Uvijek od curi. Ma neka budala je bušila, pa onda i drugi put, znači ima četiri rupe.

Mehaničar je samo na pištolj na zrak zategnuo. Dobro je on to zategnuo samo sam ja izrezao jer je dosadno za gledati 2 min kako on jedan kotač zateže.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:06   #147
Superrr..a pištolj je ziher kalibriran dokle ima zraka.

U slučaju da se nađeš u situaciji da sam trebaš zamijenit kotač sa rezervnim..po performansama ga sigurno i imaš. Stavi si i pod z.haubu i polugu od metar da odšarafiš te šarafe jer sa onim priručnim od 40cm i da staneš na njega neće ti puno pomoć. Jedino ako si sreće da je tog zadnjeg montiral pa em nije ušao u felgu tolko i nije tako stegnut.

Po snimci..sigurno je bilo povoljna izmjena.

Svaka vulkanizerska ustanova..koja drži do sebe i klijenata zateže s kilo ključem alu felge a i navratiš nakon cca 200km na eventualno dotezanje gratis. Kod tebe izgleda nema potrebe.

Edit..ne čitaš
Kemijska reakcija nije skupljanje vode nego kako ti pleh okviri nisu na TI sa limom od auta pa usljed toga dolazi do hrđe (oćeš sliku da ti stavim) Prvo krene cvjetat di su šarafi pa se onda širi dalje.
Voda se nigdje ne zadržava.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:53   #148
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Superrr..a pištolj je ziher kalibriran dokle ima zraka.
Ovo mi poznato. Kada sam skidao kotace prvi put s trenutnog auta, frend je morao naci cijev od metar i pol da popusti, jer je bilo pretegnuto.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:41   #149
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Superrr..a pištolj je ziher kalibriran dokle ima zraka.

U slučaju da se nađeš u situaciji da sam trebaš zamijenit kotač sa rezervnim..po performansama ga sigurno i imaš. Stavi si i pod z.haubu i polugu od metar da odšarafiš te šarafe jer sa onim priručnim od 40cm i da staneš na njega neće ti puno pomoć. Jedino ako si sreće da je tog zadnjeg montiral pa em nije ušao u felgu tolko i nije tako stegnut.
oooo da iskusio sam ovo šta si napisao,sva sreća pa sam doma bio i išao skidat kotač jer mi upao kamenčić između diska i zaštitnog lima,đaba ja natezo ključ i oblio me znoj,morao sam uzet šuplju cijev od metra nataknut i onda odšarafat
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:11   #150
Ajd da malo uzburkam temu, sa uvijek popularnom temom.
Ako nije potrosnja onda je trosak servisa i cijena ulja.
Evo danas obavio prvi servis kod Zubaka u Gorici i trosak servisa je 0kn! Da 0kn, prva tri servisa su mi potpuno besplatna, znaci ono sto sam pisao pred stotinu stranica evo provjereno stoji.
Stoji onda i moja tvrdna da se isplati biti redovita i vjerna musterija.
Inace da se razumijemo servis je skup, ovaj bi bio 807kn, a samo je promjena ulja i filtera u pitanju.
Ulje je Castrol Magnetic 5w40 cetiri litre tocno. Kad sam dosao kuci provjerio razinu i taman na maksimumu. Znaci u 1.2 ide cetiri litre sa filterom ulja.
Drugo nista nije rađeno, kontrola ovog onog, bla bla. Sam auto broji velikih 10 349km na ulazu u servis.
Za danasnji dan bih rekao dobar posao u Škodi.
Usput vidio i redizajn u boji poput moje i uzivo je auto nekoliko puta lijepsi nego na slikama.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:06   #151
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Superrr..a pištolj je ziher kalibriran dokle ima zraka.

U slučaju da se nađeš u situaciji da sam trebaš zamijenit kotač sa rezervnim..po performansama ga sigurno i imaš. Stavi si i pod z.haubu i polugu od metar da odšarafiš te šarafe jer sa onim priručnim od 40cm i da staneš na njega neće ti puno pomoć. Jedino ako si sreće da je tog zadnjeg montiral pa em nije ušao u felgu tolko i nije tako stegnut.

Po snimci..sigurno je bilo povoljna izmjena.

Svaka vulkanizerska ustanova..koja drži do sebe i klijenata zateže s kilo ključem alu felge a i navratiš nakon cca 200km na eventualno dotezanje gratis. Kod tebe izgleda nema potrebe.

Edit..ne čitaš
Kemijska reakcija nije skupljanje vode nego kako ti pleh okviri nisu na TI sa limom od auta pa usljed toga dolazi do hrđe (oćeš sliku da ti stavim) Prvo krene cvjetat di su šarafi pa se onda širi dalje.
Voda se nigdje ne zadržava.
Tako je, nije ni malo pametno stavljati inox okvire na limene poklopce prtljažnika. Ako je plastični branik u pitanju ili plastični poklopac gepeka, onda nema problema
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:36   #152
Ja sam u pravilu protiv tih inox sranja, ali.... Jedan okvir mi je bio u banani, a na doktoričinoj Almeri su baš inox, tak je kupljena. I pošto je Almera kod doktora zbog sređivanja za regu, stavio sam na svoj te inox. Ali, otraga sam stavio gumene brtve za prozore, da nije inox na plehu auta. U nedostatku drugog materijala. Dobro bude i tak.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:08   #153
Quote:
All Whell Drive kaže: Pogledaj post
Ajd da malo uzburkam temu, sa uvijek popularnom temom.
Ako nije potrosnja onda je trosak servisa i cijena ulja.
Evo danas obavio prvi servis kod Zubaka u Gorici i trosak servisa je 0kn! Da 0kn, prva tri servisa su mi potpuno besplatna, znaci ono sto sam pisao pred stotinu stranica evo provjereno stoji.
Stoji onda i moja tvrdna da se isplati biti redovita i vjerna musterija.
Inace da se razumijemo servis je skup, ovaj bi bio 807kn, a samo je promjena ulja i filtera u pitanju.
Ulje je Castrol Magnetic 5w40 cetiri litre tocno. Kad sam dosao kuci provjerio razinu i taman na maksimumu. Znaci u 1.2 ide cetiri litre sa filterom ulja.
Drugo nista nije rađeno, kontrola ovog onog, bla bla. Sam auto broji velikih 10 349km na ulazu u servis.
Za danasnji dan bih rekao dobar posao u Škodi.
Usput vidio i redizajn u boji poput moje i uzivo je auto nekoliko puta lijepsi nego na slikama.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
hmm..zanimljivo. Izgleda da je sad Škoda u dilu sa Castrolom kako je prije dugo godina sa Shellom..znači skuplje
Pišem to jer je Shell helix ultra 5w 40 skoro identičnih specifikacija kao i Castrol Magnatec..osim kaj je dosta jeftinije. Meni interesatno da tvoj 1.2 tsi ima istu normu ko i moj prepotopni tdi (502.00,505.00) Šteta kaj ga je Škoda izbacila tj VAG i ide sa na taj zeleni downsizing. Kad mi je bilo "interesatna kupnja" pred kraj prodaje..trebalo se ohoho čekat jer je velika potražnja u vagu za tim 1.2 tsi.em 105/110ks.

Nego fakturu si dobio..a si vidio te magantec flašice? Kroz staklo barem?
Po manualu ide 3,9L da nije deci popila več?
Specifications and capacity (in l) for vehicles with fixed service intervals
Petrol engines:
Specification
Filling level
1.2 ltr./77 kW TSI
VW 502 00
3.9

Jesi dolijevao ulje tokom tih 10tak kkm ?

Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Tako je, nije ni malo pametno stavljati inox okvire na limene poklopce prtljažnika. Ako je plastični branik u pitanju ili plastični poklopac gepeka, onda nema problema
I ja bio nevjerni toma dok nakon 2,5g nisam skužio piku ispod nosača..a i frend mi kaže nije ništa to strašno ko kad vlasniku 3g. starog audia..moramo cijelu zadnju haubu naručit
mali disclaimer...
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:53   #154
Hakkler, je vidio pakiranja, zato se i narucujem uvijek subotom na servis, nema guzve, auto uvijek uz staklo....nalio svih cetiri litre i nakon petnajstak min od gasenja motora uljr mrvu pred maksimumom.
U prvih 10 000 km je potrosio nekih 4mm od duzine mjernog podrucja na stangic, a ono je cca 2cm.
Pozraznja, pa vjerojatno zato jer ga njenja trocilindras, i ja sam pozurio kupnju iz tog razloga i cekao auto puna tri mjeseca.rekao
Fakturu nisam dobio, jer je racun na njihov trosak, a dobio sam samo zapisnik sa servisa sa opisom radova i kontrolnih radnji.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 04:57   #155
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Superrr..a pištolj je ziher kalibriran dokle ima zraka.

U slučaju da se nađeš u situaciji da sam trebaš zamijenit kotač sa rezervnim..po performansama ga sigurno i imaš. Stavi si i pod z.haubu i polugu od metar da odšarafiš te šarafe jer sa onim priručnim od 40cm i da staneš na njega neće ti puno pomoć. Jedino ako si sreće da je tog zadnjeg montiral pa em nije ušao u felgu tolko i nije tako stegnut.

Po snimci..sigurno je bilo povoljna izmjena.

Svaka vulkanizerska ustanova..koja drži do sebe i klijenata zateže s kilo ključem alu felge a i navratiš nakon cca 200km na eventualno dotezanje gratis. Kod tebe izgleda nema potrebe.

Edit..ne čitaš
Kemijska reakcija nije skupljanje vode nego kako ti pleh okviri nisu na TI sa limom od auta pa usljed toga dolazi do hrđe (oćeš sliku da ti stavim) Prvo krene cvjetat di su šarafi pa se onda širi dalje.
Voda se nigdje ne zadržava.
Ja bome jos nisam vidio vulkanizera koji zateze s kilom kljucem.
Izgleda da se muvam sam kod ovih koji ne drze do sebe i klijenata.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 08:34   #156
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Ja bome jos nisam vidio vulkanizera koji zateze s kilom kljucem.
Izgleda da se muvam sam kod ovih koji ne drze do sebe i klijenata.
Kad god sam isao kod vulkanizera uvijek su kilo kljucem zatezane alu felge..
__________________
FinoAllaFine

Zadnje uređivanje CrashOv3rride : 30.04.2017. at 09:38.
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:25   #157
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Kad god sam isao kod vulkanizera uvijek su kilo kljucem zatezane alu felge..
Ne znam tko još na kljucem zateze? To je sporo, na pistolj je lakse i brze, a oni rade kao na traci jer je red.

Ali eve zamjena i balansiranej 80 kn. A ne u Zagrebu duplo barem.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 14:13   #158
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Ne znam tko još na kljucem zateze? To je sporo, na pistolj je lakse i brze, a oni rade kao na traci jer je red.

Ali eve zamjena i balansiranej 80 kn. A ne u Zagrebu duplo barem.
Nije stvar brzine nego da se zategne na valjanu silu - ne prejako, ne preslabo. Prvo pistoljem a onda dotezanje kljucem.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 15:49   #159
Danas skinuo zadnju tablicu. Nema hrđe, samo prašina.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:56   #160
Video or it didn't happen.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.