Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 13:21   #21
a džabe i principi kad ih realnost uvijek na kraju demantira

ima ona jedna dobra pričica o selu u kojem svi svima duguju nofce, tipa 100 maraka, i onda jedan dobije 100 maraka i svi svima vrate dug. ako netko nađe bilo bi super da stavi.. ja nemrem nać jer sam zaboravio kak je točno išlo..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:21   #22
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Po tome što se ne miješam u monetarnu politiku, a da ne znam s običnog računa iščitati PDV/osnove postotnog računa. Prilično jednostavan koncept koji nažalost prolazi jer ni ŽZ sljedba nije bolja, samo treba vikati novac je dug i krediti se ne mogu vraćati, a što išta od tog zapravo znači - koga briga, lijepo zvuči.



Tko radi taj i griješi, kao da je neku kvačicu krivo stavio ili zamijenio ije i je, a ne pokazao neznanje osnova.

ne razumijes moju poantu, svi ti strucnjaci koji godinama vode drzavu uz svo da prostis "znanje" o racunanju kojecega doveli su nas na to da nemamo vise s cim ni platit taj prokleti pdv. halo 25% pdv?? nitko ni trepnuo nije majko mila.

nadi mi nekog s boljom perspektivom za promjenu.

tako da ne, nije mi vise nikakva sramota ne znat matematiku, sramota je nemat kaj jesti svaki dan i nemat svoju kucu u kojoj mozes mirno spavat.
sramota je imat djecu s strucnim skolama i fakultetom bez posla. to je danas sramota.
tako da pernarovi propusti su mi najmanji problem, a svaki dan je u novinama koda mu je guzica od zlata za svaku dlaku s nje se hvataju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dgJBkFnI9WI
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:26   #23
nastavno na post iznad od crne mice mace..jednom mi je pričo kum (imam ih više a ovo je jedan treći ) koji je nekoć imo svoju radionu kako danas mašina odradi posla za 1 sat za koji je cijela radiona (recimo 5 ljudi) nekad trebala raditi čitav dan. Pa kaže: "a svi sve više rade, a sve manje imaju!" Pa pita ko je tu lud?!

recite vi meni, ko je tu lud?! ha? jel znate? ja ne znam
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:01   #24
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
nastavno na post iznad od crne mice mace..jednom mi je pričo kum (imam ih više a ovo je jedan treći ) koji je nekoć imo svoju radionu kako danas mašina odradi posla za 1 sat za koji je cijela radiona (recimo 5 ljudi) nekad trebala raditi čitav dan. Pa kaže: "a svi sve više rade, a sve manje imaju!" Pa pita ko je tu lud?!

recite vi meni, ko je tu lud?! ha? jel znate? ja ne znam
Ta činjenica stoji.
Danas možemo proizvesti 10 puta složeniju stvar sa 90% manje radnika, u samo 20% vremena i za 50% manje energije. Slično je i u poljoprivredi.
U čemu je onda problem?
Problem je u inflaciji svih mogućih neproizvodnih zanimanja a njih nažalost ima sve više i sve su beskorisnija. Prije 100 godina nitko nije ni čuo za HR menađera ili brand managera i slično a da o IT sektoru i ne pričamo.
Sve te ljude treba nahraniti i obući.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:14   #25
slažem se al čak mislim da to nije glavni problem.. problem je ne samo da nisu beskorisni nego su ŠTETNI, posao im je da guše one koji proizvode.. i da su skupi.. plus kamate..

pa se ljudi pod stresom razbole pa nam je HZZO u k...u
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.