Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 00:38   #1041
Znaci li to da ja ne moram na tecaj? 😎

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:26   #1042
Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post
Znaci li to da ja ne moram na tecaj? ��

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
iskreno mislim da ti je najbolje naci crkvu koja vam se svida, nazvat i pitat.
kompliciraju i oko standardnih stvari i sve ovisi o crkvi, tak da neki bi mogli gnjavit neki ne, s obzirom da oni na to gledaju kao vjencanje vjernika i nevjernika, po mom samo on mora rijesiti te njihove zahtjeve a ti si free
pogotovo ako nisi krstena onda ni nemres donjet potvrde
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 02:43   #1043
Pričala sam sa svojim svećenikom - ako nemaš nikakav sakrament, otpusnicu nema što je i logično.
Međutim, trebali bi oboje na zaručnički tečaj.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:43   #1044
Ima li netko ovdje da je bio na vjenčanju ateist/vjernik? Ili da je sam iz takvog para i da je prošao crkveno vjenčanje?

Koliko vremena treba da se dobije to posebno dopuštenje od biskupije za vjenčanje takvog para?
I kako izgleda sam obred? Obzirom da svugdje piše da se u samom obredu svećenik zapravo obraća samo katoličkoj strani. Znači onda da ateist samo šuti i ne ponavlja one riječi ili što?
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:58   #1045
Ljudi ima li ko kakve preporuke za pjevanje u crkvi? Neki ufurani trio ili tako nešto? Za Zagreb
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:41   #1046
Nisam citao temu, budem cim stignem. No zanima me da li sve crkve odrzavaju vjencanja? I koje male crkve sve postoje u Zagrebu i okolici?

Naime, iz tuznih razloga, imam situaciju da trebam cim prije napravit malo vjencanje (15tak ljudi), npr negdje u 4.mj nakon korizme. Nikakve dodatne preparacije i slicno, sve uvjete cemo do tada imati. Ja jedino znam za crkvu Presvetog Srca Isusova kod Vinogradske bolnice pa cu ici tamo pitati. Da li ima jos takvih manjih crkvica u slucaju da moram traziti tko ima povoljan termin...

Htio bih manju jer vjerujem da nisu toliko bookirane, a i ima mi vise smisla s obzirom na broj ljudi...

Hvala
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:54   #1047
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Nisam citao temu, budem cim stignem. No zanima me da li sve crkve odrzavaju vjencanja? I koje male crkve sve postoje u Zagrebu i okolici?

Naime, iz tuznih razloga, imam situaciju da trebam cim prije napravit malo vjencanje (15tak ljudi), npr negdje u 4.mj nakon korizme. Nikakve dodatne preparacije i slicno, sve uvjete cemo do tada imati. Ja jedino znam za crkvu Presvetog Srca Isusova kod Vinogradske bolnice pa cu ici tamo pitati. Da li ima jos takvih manjih crkvica u slucaju da moram traziti tko ima povoljan termin...

Htio bih manju jer vjerujem da nisu toliko bookirane, a i ima mi vise smisla s obzirom na broj ljudi...

Hvala

Prijateljici je prosle godine 3 tjedna prije svecenik otkazao termin vjencanja (duga prica). Otisla je u svoju maticnu Crkvu (Kustosija) i normalno dobila termin za isti dan koji je i planirala i vrijeme. Bilo je pocetkom srpnja. I njima je jos bio petak pa ako vam to odgovara vjerojatnije je da je slobodno. Mislim da je najlakse otici u prvu Crkvu (neovisno da li je mala ili velika) i pitat za termin. Vjerujem da ce te vrlo brzo naci ako vam je svejedno da li je npr. misa u 14-15h sto nije toliko trazeno i slicno.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 20:20   #1048
Vjerojatno si u pravu, probat cemo tako. Hvala!
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:58   #1049
Hej ljudi! Da li je itko imao vjenčanje u crkvi Sveta Tri kralja u Kraljevom Vrhu? Ako je, koliko unaprijed ste mogli dogovoriti termin?
Naše vjenčanje je tek u 5. mjesecu iduće godine, ali ako netko zna kad bih najranije mogla pitati za termin? hvala!
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 10:22   #1050
Hei ljudi, imam pitanje, naime željela bih crkveno vjenčanje u crkvi koja nije matična ni dragom ni meni. znam da moram tražit otpusnicu ili tako nešto, iako ja već godinama ne živim u tom gradu i po mjestu prebivališta/boravišta spadam totalno negdje drugdje, ali sam zbunjena kod koga tražim otpusnicu i da li mi ju je svečenik dužan dati?
14rik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 10:34   #1051
Quote:
14rik kaže: Pogledaj post
Hei ljudi, imam pitanje, naime željela bih crkveno vjenčanje u crkvi koja nije matična ni dragom ni meni. znam da moram tražit otpusnicu ili tako nešto, iako ja već godinama ne živim u tom gradu i po mjestu prebivališta/boravišta spadam totalno negdje drugdje, ali sam zbunjena kod koga tražim otpusnicu i da li mi ju je svečenik dužan dati?
Otpusnicu tražiš od svećenika u župi pod koju trenutno pripadaš po mjestu stanovanja. Isto tako i zaručnik za sebe. Da biste se mogli vjenčati u trećoj župi, u koju ne spadate ni ti ni on, potrebno je donijeti za svakoga od vas otpusnicu.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 11:04   #1052
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Otpusnicu tražiš od svećenika u župi pod koju trenutno pripadaš po mjestu stanovanja. Isto tako i zaručnik za sebe. Da biste se mogli vjenčati u trećoj župi, u koju ne spadate ni ti ni on, potrebno je donijeti za svakoga od vas otpusnicu.
Meni je rečeno da otpusnicu dobivam u crkvi gdje sam krštena, a ne gdje živim
Stella_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 11:09   #1053
U crkvi gdje si krštena i ne zove se otpusnica nego slobodni list -napomena u krsnom listu o tome da nisi već crkveno vjenčana, uz datum Krizme.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 19:27   #1054
Moj buduci i ja imamo situaciju da se zenimo u crkvi koja nije ni njegova ni moja zupa. Svako od nas je u svojoj zupi (gdje smo krsteni) pokupio slobodni (krsni) list kojim dokazujes svoje slobodno stanje i dopustenje za sklapanje zenidbe izvan svoje zupe.
doe jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 19:36   #1055
Tako smo i mi svojedobno... Ja sam krštena u župi gdje sam se i udala, ali krizmana u drugoj. Muž je bio kršten i krizman u trećoj. Ja sam donila bila samo potvrdu o krizmi jer mi nije bio datum upisan u krsni list, a muž krsni list s bilješkom o krizmi i slobodnom statusu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 16:37   #1056
Ima li netko da se najprije vjencao civilno, pa onda u crkvi, i kako crkva reagira na to?
NAime, procitala sam na netu pismo jedne ogorcene djevojke, koja se nakon civilnog braka htjela (s istim covjekom) vjencati i u crkvi, pa ih je svecenih oprao i odbio ih vjencati?!

Malo me to brine, jer ja i dragi smo u Svabiji i planiramo se formalizirati tako da se civilno vjencamo, a nagodinu onda u crkvi u Hrvatskoj sa svim prijateljima i obitelji.

Najbolje bi bilo da pitamo svecenika kod kojeg smo vec bukirali crkveno vjencanje, smijemo li... ali zanimaju me i Vasa iskustva na temu
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 17:03   #1057
Hrpa ljudi napravi tako... Prvo civilno pa nakon poroda ili već koji je razlog crkveno. Nema nikakve tehničke prepreke. Ne znam to iskustvo, ali kao i oko svega drugog uvijek može iskrsnit problem. I svećenici su samo ljudi, neki je striktniji, neki opušteniji, tko zna što je njemu zasmetalo mimo toga što je bilo samo crkveno vjenčanje, njihov stav, ponašanje, razlozi... Tko će to znati. U krajnjem slučaju ako ne želi jedan nazoveš drugog i to je to.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 22:26   #1058
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Hrpa ljudi napravi tako... Prvo civilno pa nakon poroda ili već koji je razlog crkveno. Nema nikakve tehničke prepreke. Ne znam to iskustvo, ali kao i oko svega drugog uvijek može iskrsnit problem. I svećenici su samo ljudi, neki je striktniji, neki opušteniji, tko zna što je njemu zasmetalo mimo toga što je bilo samo crkveno vjenčanje, njihov stav, ponašanje, razlozi... Tko će to znati. U krajnjem slučaju ako ne želi jedan nazoveš drugog i to je to.
Znaci ne postoje neki opravdani razlozi da odbije osim osobnih stajalista...
Ja osobno ne poznajem nikog tko je obavio civilno pa naknadno isao crkveno, zato pitam ovdje. Obicno ljudi kad su vjencani civilno, i svi vec znaju da su vjencani, nemaju potrebu ici dodatno trositi na crkveno vjencanje, jer to obicno ide u paru sa svadbom i troskovima...pa kao cemu kad su vec u braku

U svakom slucaju, bolje da ga pitamo da ne bi bilo da nam otkaze termin za crkveno, pa sve bude drz nedaj. Tesko je to sve izorganizirat iz druge zemlje...
Treba ti 6 godisnjih odmora da sve bukiras, nadjes se sa svima, isplatis kapare i potpises ugovore, pa odradis zar. tecaj, pa 3 mj prije ides vadit sve dokumente (jer ne smiju bit stari, bla bla), pa opet godisnji za samo vjencanje...
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 23:17   #1059
Sasvim je legitimno pitanje svećenika zašto se i crkveni brak ne sklopi odmah s obzirom da bi ti sakramenti (kojeg želiš?) trebao biti bitniji od papira.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 06:27   #1060
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Znaci ne postoje neki opravdani razlozi da odbije osim osobnih stajalista...
Ja osobno ne poznajem nikog tko je obavio civilno pa naknadno isao crkveno, zato pitam ovdje. Obicno ljudi kad su vjencani civilno, i svi vec znaju da su vjencani, nemaju potrebu ici dodatno trositi na crkveno vjencanje, jer to obicno ide u paru sa svadbom i troskovima...pa kao cemu kad su vec u braku

U svakom slucaju, bolje da ga pitamo da ne bi bilo da nam otkaze termin za crkveno, pa sve bude drz nedaj. Tesko je to sve izorganizirat iz druge zemlje...
Treba ti 6 godisnjih odmora da sve bukiras, nadjes se sa svima, isplatis kapare i potpises ugovore, pa odradis zar. tecaj, pa 3 mj prije ides vadit sve dokumente (jer ne smiju bit stari, bla bla), pa opet godisnji za samo vjencanje...
Nista neuobicajeno da je prvo maticar pa naknadno crkveno vjencanje. Nisam cula da su ikada imali problema. Svecenik ionako "ne priznaje" samo gradansko vjencanje. Bitno je da nije bilo crkvenog prije. Dapace, sefici je prlikom pricesti sina svecenik rekao da u bilo kojem trenu moze naknadno crkveno sklopiti brak s muzom i da bi bilo lijepo zbog djece.

Najcesce su kod maticara otisli u trudnoci (zbog bebaca i papira). A onda imali crkveno i krstenje naknadno.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.