Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 17:42   #5681
Jesu neki opet krenuli sa lipama koje Konzum krade? Pa da ukrade 100 kuna sa svakog računa, ne bi ih ni to spasilo.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:17   #5682
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Kako to uopće funkcionira, jel se novci automatski proslijede onome ko bi ih trebao dobiti?
svejedno, već bi se neko javio da im se ne može plaćati preko Konzuma/Tiska... valjda
Ako nešto funkcionira u ovoj "slučajnoj" državi to je svakako fiskalizacija.
Kad vidite JIR kod na računu, to znači da je porezna registrirala uplatu i dalje nije do kupca. Vaše je samo da dokumentirate račun.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 06:30   #5683
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ako nešto funkcionira u ovoj "slučajnoj" državi to je svakako fiskalizacija.
Kad vidite JIR kod na računu, to znači da je porezna registrirala uplatu i dalje nije do kupca. Vaše je samo da dokumentirate račun.
Ti, jasno, imas dokaz da si Todi dao novce. U trenutku bankrota (ili muljaze s lovom) njegovi racuni se blokiraju pa plinara svoje pare ne dobije.

Ti si plinari i dalje duzan (jer nju ne zanima kako si joj novac poslao, a registracija racuna ne znaci da drzava ili bilo tko drugi jamci za prijenos novca krajnjem korisniku).

Plinara tebi otcvika plin, a ti sa svojim dokazom o uplati lijepo stanes u red s ostalim Todinim vjerovnicima ...

Jasno, ne tvrdim da ce se to dogoditi, ali osobno nikome pare ne saljem po lokalnim pijancima....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 06:52   #5684
a zašto uopće plaćati račune u konzumu
ja plaćam na croduxu, 1,5 kuna po transakciji
odem u doba kad nije gužva, imaju jednu blagajnu za režije i drugu na kojoj naplaćuju benzin
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:44   #5685
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
a zašto uopće plaćati račune u konzumu
ja plaćam na croduxu, 1,5 kuna po transakciji
odem u doba kad nije gužva, imaju jednu blagajnu za režije i drugu na kojoj naplaćuju benzin
Ovo ni meni nije jasno a da samo spomenem da osim Crodux-a postoji i internet bankarstvo, trajni nalozi...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:42   #5686
Znači nakon svih dubioza od strane Agrokora koje su izašle na vidjelo neki i dalje imaju povjerenja u tu istu firmu koja je muljala i brljala gdje god se moglo te joj i dalje povjeravaju svoje novce?

Nije ni čudo da se već 30 godina vrti ista generacija ljudi koja vas "vodi" i da vas jebu kako hoće kad im se sami dajete.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:54   #5687
Ako uzmemo u obzir koliko je gosp. Todoric ostetio drzavu neplacanjem poreza, uzimanjem subvencija, i koliko ce je jos ostetiti sa svojim maestralnim financijskim zavrzlamama koje je predao istoj u ruke, mi bi svi morali poceti "kupovati" u Konzumu ali na nacin da fino uđemo, napunimo koliko trebamo i vanka bez placanja.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:10   #5688
Quote:
ali na nacin da fino uđemo, napunimo koliko trebamo i vanka bez placanja.
Pa ko država krene našim novcem spašavati LOPOVA i GOVNO to če se i desiti. Koliko mi uzme toliko ču i ja uzeti. A kupovati u 9,99 više neču.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:25   #5689
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Pa ko država krene našim novcem spašavati LOPOVA i GOVNO to če se i desiti. Koliko mi uzme toliko ču i ja uzeti. A kupovati u 9,99 više neču.
Yeah right, kako da ne.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:28   #5690
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ako uzmemo u obzir koliko je gosp. Todoric ostetio drzavu neplacanjem poreza, uzimanjem subvencija, i koliko ce je jos ostetiti sa svojim maestralnim financijskim zavrzlamama koje je predao istoj u ruke, mi bi svi morali poceti "kupovati" u Konzumu ali na nacin da fino uđemo, napunimo koliko trebamo i vanka bez placanja.
Ali ozbiljno, kada bi tisuću ljudi upalo u market te da svaki pojedinac ugrabi tj. "kupi" 1999 kuna robe, je li bi policija morala reagirati i po kojim točkama zakona bi tu postupala? Koliko ja znam pajkani na teren izlaze samo ako je 2000 kuna maznuto, npr. u slučaju smartphonea ili novčanika.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 06:12   #5691
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ti, jasno, imas dokaz da si Todi dao novce. U trenutku bankrota (ili muljaze s lovom) njegovi racuni se blokiraju pa plinara svoje pare ne dobije.



Ti si plinari i dalje duzan (jer nju ne zanima kako si joj novac poslao, a registracija racuna ne znaci da drzava ili bilo tko drugi jamci za prijenos novca krajnjem korisniku).



Plinara tebi otcvika plin, a ti sa svojim dokazom o uplati lijepo stanes u red s ostalim Todinim vjerovnicima ...



Jasno, ne tvrdim da ce se to dogoditi, ali osobno nikome pare ne saljem po lokalnim pijancima....


Ti stvarno misliš da uslugu platnog prometa možeš obavljati tek tako?

Dok npr. Zagrebački Holding i Konzum imaju važeći međusobni ugovor o usluzi plaćanja računa na blagajni podmirivanjem istoga na blagajni prestaje tvoja obaveza.

Naravno drugi par cipela je činjenica da sada mnogi razmišljaju kao ti, i da je plaćanje računa sada sigurno u velikom padu što će se dodatno negativno odraziti na Konzumov novčanik tok.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:00   #5692
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ovo ni meni nije jasno a da samo spomenem da osim Crodux-a postoji i internet bankarstvo, trajni nalozi...
točno, to je najjednostavniji način
ali meni u ovoj fazi ne odgovara plaćanje preko tekućeg pa gledam gdje ću najjeftinije proći

u konzum i ostale todorićeve firme ne idem godinama jer mi se gadi ta familija i sve što predstavljaju
a te gluposti kupujmo hrvatsko ne pušim, pa pola njihove robne marke se proizvodi u inozemstvu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:22   #5693
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
A onda u Loniji kradu 100 % više od Konzuma.
I u Plodinama muljaju na sve strane. Cijene i proizvodi su im tako razbacani da ni bog isus ne može skužiti koliko neke stvari zapravo koštaju. A i znaju imat robu kojoj je istekao rok, pogotovo među slatkišima.

Kaj se tiče Konzuma, bila sam danas i police su poluprazne. Džabe nam lažu da se isporuka nastavila, nema tu svjetla na kraju tunela
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:46   #5694
Ovaj "moj" SuperK je poluprazan na policama i prazan kupcima već barem 10 dana.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:04   #5695
SuperhiK
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 06:25   #5696
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ti stvarno misliš da uslugu platnog prometa možeš obavljati tek tako?

Dok npr. Zagrebački Holding i Konzum imaju važeći međusobni ugovor o usluzi plaćanja računa na blagajni podmirivanjem istoga na blagajni prestaje tvoja obaveza.

Naravno drugi par cipela je činjenica da sada mnogi razmišljaju kao ti, i da je plaćanje računa sada sigurno u velikom padu što će se dodatno negativno odraziti na Konzumov novčanik tok.
Ma ne, bas se vidi da kompletan sustav funkcionira ko urica i da nema sanse da u ovoj drzavi netko lovu uplacenu za plin zadrzi na svom racunu kako bi, recimo, isplatio place...

A svetost platnog prometa se vidi po tome sto ga mogu obavljati i klinceve stedionice.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:06   #5697
U kojim ste to Konzumima bili? Ja danas u SuperKonzumu u Gajnicama nisam primijetio poluprazne police. Sve mi je izgledalo kak treba.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:45   #5698
Splitski na Sirobuji i na Cankarevoj isto normalno rade (čitaj i dalje se čeka uvijek na blagajni ) ne fali ništa više nego prije, tipa dok nešto preslaguju i fali akcijskih proizvoda. Jedino ne izbacuju više popuste uz račun otkad se ovo dogodilo... Ima još uskrsnih jaja u pola cijene... kupila sam u Ribole, Lidla i Konzuma razna, al moji potamanili ona njihova, ova druga ostala fine guze, Konzumova su neka Witors po 120 i 250g, punjena finom kremom i nečim hrskavim.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:51   #5699
Ja isto nisam primjetila poluprazne police u konzumu...al osjetno je malo ljudi....inaceje jako velika guzva ...to je konzum u jednom Tc u Dalmaciji i uvjek je pun...
Sad nema naroda bas....
I vec par puta sam usla tamo i prosla pored njihove mesnice...ja vama ne mogu docarat smrad koji se siri oko mesnice...ko da je crklo nesto....i to se smrad siri do 10 m okolo....naravno niko ne kupuje nit iko prolazi ...
I to sam vec par puta u pol godine usla i dozivila taj smrad...nemaju ni mesa puno nit je ista na akciji jer ocito niko pametan ne kupuje...mesar onako stoji...ma uzas!
ja ne kontam dije ta inspekcija da to malo pregleda...taj smrad crkotine nisam osjetila nigdje...
Zar je moguce da inspekcija nikad nije to ispitala ...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:05   #5700
Jučer na Sirobuji izašlo 10% popusta na iznos računa, cijeli travanj nije bilo nikakvih popusta. Nije smrdilo ništa, tri blagajne, po dvoje troje ljudi, nigdi gužve već dulje. Nisu prazne police, ali vidila sam da nema nekih artikala kojih inače imaju, a zakamuflirali su nečim drugim... tipa popunili su asortiman di stoje čajevi sa šalicama za čaj isl... Iskreno meni je žao Konzuma jer mi je bio najpogodniji s obzirom na moje lokacije kretanja, jeftin jer idem u kupnju uglavnom planski i uvijek sam kombinirala akcije i popuste, MPC odličan jer imam Zabu i HT, a i u Intersporta i Farmaciji se znalo skupit nešto. Logično je kad se tako raširi poslovanje da je gotovo nemoguće opstat i pohvatati sve konce. Gluposti u vezi lipa me nikad nisu dirale jer uglavnom plaćam karticom, a variranje cijena je svuda isto. Uvijek se smijem kad naiđem na plakanje oko toga, pa uzmem listat kataloge iz pošte ili na katalozi.net... Tko kaže da to nije isto kod svih trgovina ili zavarava sam sebe ili laže koliko je dug i širok.
Šteta i lanca i ljudi koji su od njega preživljavali, a i nas, jer na drogerijama već vidim utjecaj otkad je Kozmo van igre, a bojim se da ćemo i na spizi i ostalom uskoro osjetit (ako već i ne osjećamo, tipa Zvijezda suncokretovo odavno nije bilo po 8kn nigdje)...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.