Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 09:47   #61
Jel saznao netko nešto za Pilex????
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:14   #62
Thumbs up

Operacija zbog hemeroida, Jesus tko to veli,niti pokušavati, neki ljudi nakon toga dobiju tumor i sl. ne se zezati sa time.
Netko je već napisao maslinovo ulje i da to vrijedi piti svaki dan,zaista pomaže. Eksperimentiranje sa raznim napitcima i kremama ne pomaže. U dućan po maslinovo i svaki dan jednu žličicu. Krvarenje prestaje, stolica je mekana i po dva puta na dan se možete isprazniti.
Ja sam u 28. tj. i nikakvih problema nemam, svaki dan maslinovo. U prvoj trudnoći sam imala probleme a sad znam za blagodati maslinovog. POMAŽE!!
Diana July is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:21   #63
meni maslinovo niš ne pomaže a još nisam ni trudna

Pilex ne uzimati u trudnoći, pitala ja u apoteci

Preporučila mi je žena za trudnice Hemo-ex, ulje kojim se mažu 2-3 puta dnevno i meni se za jedan dan sve divno smirilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:42   #64
Quote:
Diana July kaže: Pogledaj post
Operacija zbog hemeroida, Jesus tko to veli,niti pokušavati, neki ljudi nakon toga dobiju tumor i sl. ne se zezati sa time.
Netko je već napisao maslinovo ulje i da to vrijedi piti svaki dan,zaista pomaže. Eksperimentiranje sa raznim napitcima i kremama ne pomaže. U dućan po maslinovo i svaki dan jednu žličicu. Krvarenje prestaje, stolica je mekana i po dva puta na dan se možete isprazniti.
Ja sam u 28. tj. i nikakvih problema nemam, svaki dan maslinovo. U prvoj trudnoći sam imala probleme a sad znam za blagodati maslinovog. POMAŽE!!
ma koje maslinovo.. jedem ga svaki daqn.. nemam ja problema sa stolicom.. Meni su hemići čisto mehaničkog tipa, i gin. to kaže,... bebonja stišće crijeva..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:51   #65
danas 39+1 i imamo hemeroid! pas mater! odvratno, boli, ne mogu sjedit, dovoljno veliko da mogu napipat! baš sam
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:59   #66
preporučam Hemo-ex
mogu i trudnice koristiti i super pomaže
dakle nakon svake stolice dobro se oprati i našpricati s tim
a i fino miriši
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:05   #67
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
danas 39+1 i imamo hemeroid! pas mater! odvratno, boli, ne mogu sjedit, dovoljno veliko da mogu napipat! baš sam
kak se to napipa?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:45   #68
kupila Hemo ex pa ću probati.
a kak se napipa? lako! bolilo me jako pa sam išla provjerit o čemu se radi. i odmah našla jer je vanjski i dosta velik. ma užas!
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:56   #69
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
kupila Hemo ex pa ću probati.
a kak se napipa? lako! bolilo me jako pa sam išla provjerit o čemu se radi. i odmah našla jer je vanjski i dosta velik. ma užas!
ja nekako nikada nisam mislila da se to može napipati,nego da se po drugim simpomima skuži da su hemići ,stvarno mi se želudac dignuo
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:03   #70
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
ja nekako nikada nisam mislila da se to može napipati,nego da se po drugim simpomima skuži da su hemići ,stvarno mi se želudac dignuo
blago tebi pa na znaš ,naravno da se napipa,ma nema tu ništa gadljivo bar meni ne,samo boli užas,ja se 10 dana nisam mogla maknut iz kreveta.u početku koristila faktu gin rekao da može,pa me tu isprepadali da se ne smije pa prešla na hemapropin obje su ok,mislim nema tu spasa,malo ublaže simptome,triba jednostavno bit strpljiv da s epovuku.ugl jako važno je i tuširanje hladnom vodom poslije nužde,ma ja sam ledenom.kantarionovo ulje mi nije previše pomoglo od njih me još više pekli.i promjena prehrane naravno je ključan faktor!više ih nemam
i da,zadnji put mi s epojavili od sjedenja na tvrdoj klupi zato ko je sklon jako pazit! ajme meni šta me čeka tek posle poroda
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:19   #71
a ja mogu rodit svaki dan i ne znam hoću uopće stići nešto napraviti po tom pitanju prije poroda. i šta ako pukne na porodu? i kako će me klistirati? joj!
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:47   #72
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
a ja mogu rodit svaki dan i ne znam hoću uopće stići nešto napraviti po tom pitanju prije poroda. i šta ako pukne na porodu? i kako će me klistirati? joj!
moja frendica je išla roditi s hemerodima,ali ju nisam baš puno o tome ispitivala samo znam da su ju bolili još jedno dva tjedna nakon poroda,ali ako baš hoćeš pitati ću ju detalje.rodila je prirodno,dosta brzo.klistirali su ju.toje sve kaj znam.
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:56   #73
Ja sam ih dobila poslije poroda, i to ove unutrašnje.
Svoje sad osjetim, ali ništa strašno, skontala sam da one Alnatura musli sa 50% voća prave predivna govna koja odgovaraju hemoroidima
A i borovnice su mi super, suprotno onome što sam čula o njima - da zatvaraju.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:07   #74
od straha sad se bojim ići kenjati,a bome i sjediti više i zato odo malo bazati po stanu
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 17:15   #75
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
a ja mogu rodit svaki dan i ne znam hoću uopće stići nešto napraviti po tom pitanju prije poroda. i šta ako pukne na porodu? i kako će me klistirati? joj!
Klistira se nemoraš tolko bojati, ja sam imala dva i niš im nije bilo od klistira. Doduše nisam rađala, nego išla na carski, pa neznam kaj im se dalje može desiti. Najvjerovatnije puknu ili dobe društvo!
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 21:28   #76
Joj meni su noćna mora i to unutrašnji. Javili se nakon poroda, ali meni je klistir bio bolan i od tad isto imam posljedice. Nakon 7 dugih mjeseci otišla kod stručnjaka za hem i dobila faktu čepiće i gel dolakosin ili sl. i po tome je lakše..ali drugo ništa ne pomaže. Pojave se tu i tamo i to ovisi ako sjedim na tvrdom i vrućem, ako jedem crveno bilo meso ili vino..ma strogo pazit i tako ih držim pod kontrolom.
Što se tiče da stolica bude meka i tu postoji rješenje, dr. mi je prepisao duphalac popit jednu žlicu navečer u mlakoj vodi.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:23   #77
ja sam ih dobila pred kraj trudnoce,
mazala hemopropin, i samo trenutno olaksanje od njega..
faktu cepici, isto nista
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
Oblozi - neki kažu hladna voda, neki tvrde da to trebaju biti topli oblozi od kamilice.....tehnikom pokušaja i pogreške došla sam do zaključka da je najbolje da voda ne bude ni prehladna ali nikako topla - recimo skoro pa hladna...

Prehrana - pokušati izbjeći tvrdu stolicu, ali i proljev - laneno sjeme, probavin, jogurti, blitva, špinat, kompot i jabuke ... ono što zasada meni pomaže....
oblozi i ispiranje kamilicom, i suhih sljiva jela,
ali nista ih nije rijesilo dok mi mama nakon poroda nije donijela kremu od travara iz Os (kojem je napomenila da sam dojilja) i kako sam s tim mazala prosli kao rukom odneseni. dobila i neki caj uz kremu, da ce pouspjesiti djelovanje, ali rekao je da ga ne pijem dok dojim,
na svu srecu i krema je bila dovoljna!

Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Al jos nismo ustanovili smetaju li hemoroidi kod klistriranja
ocito ne jer su mene klistirali, samo malo neugodan osjecaj..
al vjerojatno i bez hembaca isto
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:26   #78
Quote:
pikuleta kaže: Pogledaj post
ocito ne jer su mene klistirali, samo malo neugodan osjecaj..
al vjerojatno i bez hembaca isto
ma dajte kad oni bole hebote ne smin ni obrizat guzu vlažnim maramicama kamoli da mi tamo neku cjev uvlače

al kod nas nema klistriranja pa nemam brige
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 13:08   #79
meni ta krema hemopropin nije ni olakšala, samo uzalud stavljala. Prelagana je
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 13:10   #80
kremu od travara iz Os (kojem je napomenila da sam dojilja) i kako sam s tim mazala prosli kao rukom odneseni. dobila i neki caj uz kremu, da ce pouspjesiti djelovanje, ali rekao je da ga ne pijem dok dojim,
na svu srecu i krema je bila dovoljna!

se može znat na bazi čega je ta krema ili kako doć do nje!!!!!!!!!!

i potpuno su nestali, dali se još koji put pojave?
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.