Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 17:09   #81
pozdrav.

molim komentar i pomoć.

muž mi napravio spermiogram u Petrovoj i nalaz je normozoospermia.
možda glupo pitam, da li to znači da je i morfološki sve u redu, ne znamo što znači grade A do D motility.
kod njega A 26%, B 20%, C 2% i D 52%
concentration 61,73 mill/mL
spermcount 283,95 mill
vitality 57

3 godine se ne pazimo i duže od 1 godine intenzivnog "druženja"

još ništa. kod mene uzv, štitnjača, ovulacija, sve u redu.
ima neko da je kao mi? što dalje?

hvala puno, možda pitam na krivom mjestu, još nam je sve ovo novo..
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 18:34   #82
Grade a: Sperm with progressive motility. These are the strongest and swim fast in a straight line.
To su progresivno pokretni

Grade b: (non-linear motility): These also move forward but tend to travel in a curved or crooked motion.
Oni koji se ne kreću baš kako treba (tj. ravno)

Grade c: These have non-progressive motility because they do not move forward despite the fact that they move their tails.
Neprogresivno pokretni - miču rep, ali se ne miču naprijed

Grade d: These are immotile and fail to move at all.
Nepokretni



Nalaz vam je normalan. A bilo je slučajeva gdje ljudi pokušavaju, sve ok, pa ništa... idiopatska neplodnost

Budući da se dosta dugo trudite, možete otići negdje na mpo konzultacije, pa ćete vidjeti što vam kažu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 19:09   #83
bubicaa, hvala puno na odgovoru.

dogovoriti ćemo negdje konzultacije, idem pročitati teme s nekim preporukama, ne znamo di da se okrenemo.
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 13:49   #84
Ja danas pokupila otpusno pismo na kojem za mm-ov spermio pise: pp 1,4 mil, kinetika 2/3, volumen u postupku 0.5 ml.
I dalje dosta lose, jel da?
Nekako sam se nadala da ce biti bolji.
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 08:31   #85
Quote:
Lena_88 kaže: Pogledaj post
Ja danas pokupila otpusno pismo na kojem za mm-ov spermio pise: pp 1,4 mil, kinetika 2/3, volumen u postupku 0.5 ml.
I dalje dosta lose, jel da?
Nekako sam se nadala da ce biti bolji.
a nisi dala referentne vrijednosti pa je teško reći..ali spermiogram ti jako može varirati od stresa..nama je na dan postupka bio najgori ikad.volumen toliko mali da se uzorak nije mogao niti kompjuterski obraditi..a 2 tjedna ranije kontrolni spermiogram bio najbolji do sada (iako ispod referentnih vrijednosti i dalje)..tako da ti se to mijenja pa ne moraš brinuti..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 08:55   #86
A nismo ni dobili referentne...
Samo mi je sestra rekla da je los...
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 21:27   #87
Cure mm je dobio od mog mpo profertil kosta 440 kn al mu je popravio spermiogram za 40% koristio ga je dva mj. Mi smo pitali sta da koristimo i to nam je napisao pa ako ko ima volje nek ga kupi. Uz to koristi mm i to je cisto dobra terapija tak nam je reko mpo. Nadam se ak se ko odluci za to da ce i njemu pomoci. Eto tolko od mene.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 22:29   #88
Cure, potpisujem da Profertil pomaze, mm se nalaz popravio za 20 % u 2 mj.
ChicChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:50   #89
Ja preporucam da kupite pojedinacne sastojke,jeftinije cete proci i to dosta.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 05:31   #90
Pije cink+vit.C, selen, magnezij, maca potent, smjesu od meda i orasastih plodova...
Hvala svima..
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 23:00   #91
Bez pretjerivanja moram sa svima podjeliti šta nam se dogodilo. Kupili smo Fertilup kapsule prije nešto više od tri mjeseca. Suprug je napravio prije uzimanja spermiogram i rezultati su bili samo 3% pokretnih. Uzimao je Fertilup kapsule slijedeća 3 mjeseca, opet je napravio spermiogram i rezultati su 44% pokretnih. Ne pretjerujemo, to su rezultati za ne vjerovati. Zato je bitno da znate kako ipak nešto djeluje i može pomoći. Doktor mu je rekao da nikada tako drastično poboljšanje nije doživio i da će nastavati preporučivati te kapsule svima. Bitno je da su rezultati Fertilup kapsula lako mjerljivi (spermiogram).
marina81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:45   #92
Imal li pozitivnih plusića nakon Fertilupa, Profertila i ostalih sastojaka, vidim da su spermići spremni za akciju pa me zanima kako stvari stoe dalje....
Moj pije bioastin, vit c,selen, magnezij, cink, vit e već 2 mj. pa ćemo vidjeti pomake ako ih bude bilo. Kad sam mu rekla da mora hladiti j..a, sjetio se kad mu je to dr. rekao ali se samo smije i od toga ništa, a kod nas je vrućina opaka.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 19:41   #93
Unhappy

Pozdrav,

muz je radio spermiogram i ovakvi su nalazi:
volumen ejakulata - 2,7ml ( ≥ 1,5 ml )
boja- normal
miris-normal
konzistencija - normal
ph - normal
leukociti - nema
bakterije - nema
broj spermija 40 Mio/ml ( ≥ 15 Mio/ml )
A 35% ( ≥ 25 % ) ( A+B ≥ 32% )
B 10%
C 10%
D ne pise nista al pretpostavljam 45%
morfologija 7 % morfoloski ispravnih ( ≥ 4% )
svi nalazi hormona uredni, ultrazvuk uredan

Kako vam se cini nalaz? Nas brine kolicina nepokretnih D, i morfologija samo 7 %. Ta morfologija jest u granicama normale po standardu WHO ali meni se to svejedno cini bas malo. Moj muz dosta pusi i na nalazu pise rizicni faktor pusenje. Moguce da mu je nalaz losiji zbog pusenja
Buba51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:45   #94
Pa mislim da je ovo normalan nalaz Jel piše negdje na nalazu (normospermija)?
A+B mora biti više od 32%, a vi imate 45%. Broj spermija vam je daleko od minimale, to je isto super.
Morfologija je isto ok. Mislim da uglavnom i budu tako neki rezultati, nema baš morfologije 90%
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 17:10   #95
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je ovo normalan nalaz Jel piše negdje na nalazu (normospermija)?
A+B mora biti više od 32%, a vi imate 45%. Broj spermija vam je daleko od minimale, to je isto super.
Morfologija je isto ok. Mislim da uglavnom i budu tako neki rezultati, nema baš morfologije 90%
Hvala na odgovoru

Ma brine me sto ima puno nepokretnih, a i ta morfologija mi se cini dosta niska, gledala sam dosta primjera spermiograma imaju i po 60% ispravnih, pa kad vidim ovih sirotih 7% nije mi bas najdraze Inace ne pise nista osim da od strane androloga nema prepreke za prirodnu fertilizaciju. Nakon 2 god. pokusavanja ostala sam t al je doslo do spontanog u 9tt. Ja imam svaki mjesec O i uredne cikluse ali nisam radila kontrolu hormona. Mozda je i do mene
Buba51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 18:00   #96
Nepokretnih uvijek ima, i meni se cinilo da je cudno. A zapravo nije

Da,nalaz je uredan
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:25   #97
pozdrav,prodajem Tribestan tablete 30 kom,nama puno pomogle,rok trajanja 9mj 2014. za 80kn,ako kome zatreba,nama vise ne trebaju dobili smo svojeg limaca
ZOOMBYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:21   #98
Quote:
spoony kaže: Pogledaj post
Snješka mm isto ima azoospermiju, nakon trećeg spermograma potvrđena, sad mora na Rebro raditi kariogram i mikrodelecije y kromosoma, da vide da li je genetski, i radit će mu citološku punkciju testisa. On također ima mobilne testise(povuku mu se u trbušnu šupljinu) i predugo ostanu, tako da je moguće da je kod njega to uzrok neplodnosti. Vadido je hormone, FSH mu je previsok, uzv testisa u redu.. koristio je svašta, čajeve, vitamine matičnu mliječ, do sad još ništa nije pomoglo..
Dođi na rodin forum, tema azoo statistika, i pročitaj ju cijelu, sve će ti biti puno jasnije...sretno!
Kod azoospermije ti pomažu Fertilup kapsule. Isprobano. Preporučujem ti prvo da ih suprug koristi 3 mjeseca i ionda opet napravi spermiogram i ako se vide pozitivni rezultati onda neka ih nastavi uzimati dalje.
marina81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:27   #99
Quote:
marina81 kaže: Pogledaj post
Kod azoospermije ti pomažu Fertilup kapsule. Isprobano. Preporučujem ti prvo da ih suprug koristi 3 mjeseca i ionda opet napravi spermiogram i ako se vide pozitivni rezultati onda neka ih nastavi uzimati dalje.
mislim da si ti malo pobrkala azoo sa asthenozoo ...

te fertil gluposti su ništa više doli L-karnitin, antioksidanti i vitamini i biljke ... sve to s emože uzeti i u hrpu druhih oblika i po puno nižoj cijeni od tih kapsula.

zdravorazumska logika kaže, kad je u pitanju astheno, da kad se balansira stil život u vidu prehrane, stresa, životnih navika, težine i sličnih faktora - odraziti će se naravno i na ostatku zdravlja, ovom slučaju spermiogramu. Iako i sam spermiogram varira od boljeg do lošijeg. Kad ih imaš oko 10 napravljenih onda vidiš da su relacije dobar i loš nalaz učestala pojava.
Iako ima slučajeva da ni sve navedeno ne pomogne ...

azoo s druge strane, zahtjeva jedan ozbiljniji medicinski pristup koji nema veze sa uzmite si malo vitaminčeka - nažalost.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:44   #100
Quote:
split 123 kaže: Pogledaj post
Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
brzo umjereno pokretnih: 0%
sporo umjereno pokretnih:28%
neusmjereno pokretnih:6%
nepokretnih:66%

Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

drugi test(nakon godine dana)

brzo umjereno pokretnih: 0%
sporo umjereno pokretnih:2%
neusmjereno pokretnih:2%
nepokretnih:96%

Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..
Mi smo ti imali slične nalaze. Doktorica iz Sv.Duha nam je rekla da probamo sa Fertilup kapsulama jer kaže da su joj već nekoliko pacijenata koristili samoinicativno taj Fertilup i da su poboljšanja bila vidljiva. Ona preporuča da se prvo napravi spermiogram prije uzimanja i da se uzima te kapsule 3 mjeseca i onda da se odmah napravi novi spermiogram i usporede rezultati. Baš zato da preporuča te kapsule jer se zaista crno na bijelo vidi da djeluje. Nama je Fertilup pomogao. Molim vas nemojte brisati ovaj tekst. Znam da ovo može zvučati kao reklama ali ovo je istina i treba ova informacija biti dostupna svima jer proizvod djeluje a takvi su rjetki i mogu se dokazati rezultati. Ja nemam nikakve veze sa tim proizvodom i koristi od reklame.
marina81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.