Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 14:08   #1
Mate Boban

Otvaram temu jer malo znam o dotičnom, a zanima me...
Zanima me argumentirano mišljenje o njemu, pogotovo od Hrvata iz BiH.
Molim vas ne spamajte bez argumenata tipa: "izdajica, mamicu mu" ili "heroj, spasitelj Hrvatskog naroda" i slicne izljeve.
(I da mislim da je tema prikladnija politici nego povijesti...)
Koncentracija na:
1. Komunističku pozadinu.
2. Dolazak na vlast, odnos sa vrhovništvom RH, te vrhom BiH.
3. Zašto je bio opsjednut muslimanima iako je sam bio atesit?
4. Je li njegovovo djelovanje u konačnici bilo pozitivno ili negativno za Hrvate?
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Old 12.08.2008., 14:43   #2
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
Otvaram temu jer malo znam o dotičnom, a zanima me...
Zanima me argumentirano mišljenje o njemu, pogotovo od Hrvata iz BiH.
Molim vas ne spamajte bez argumenata tipa: "izdajica, mamicu mu" ili "heroj, spasitelj Hrvatskog naroda" i slicne izljeve.
(I da mislim da je tema prikladnija politici nego povijesti...)
Koncentracija na:
1. Komunističku pozadinu.
2. Dolazak na vlast, odnos sa vrhovništvom RH, te vrhom BiH.
3. Zašto je bio opsjednut muslimanima iako je sam bio atesit?
4. Je li njegovovo djelovanje u konačnici bilo pozitivno ili negativno za Hrvate?
...obicno kad covjek nesto napravi onda i to ostane....npr - doktor dabo je napravio republiku srpsku i eno je stoji i dan danas....ono sto je boban napravio bila je republika herceg-bosna koja ne da je vise nema...nego malo se je ko i sjeca...sad je neka federacija...sto li vec ni ja ne kuzim...uglavnom zajebo ga doktor dabo jer dabino jos stoji a matinog nema ni pod RAZNO
krule is offline  
Old 12.08.2008., 17:51   #3
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
1. Komunističku pozadinu.
Bobanova tobožnja komunistička pozadina se previše naglašava od strane kvazi-pravaša. Zašto nitko od njih nije nikad imao hrabrosti da Janku Bobetku predbacuje njegovu komunističku prošlost? Ako se već ti busaju u prsa sa hrvatstvom, što onda nisu imali muda za vrijeme rata među Hrvatinama na frontu reći bilo što protiv Bobetka i drugih iz hrvatskog vodstva? Nego nakon 2000-te ti tobože veliki Hrvati seru protiv Bobana, Tuđmana, a srali bi i protiv Gotovine i svih ostalih, samo tada znaju da bi ih svi odreda popljuvali. Najveća ironija je što su ti kvazi-pravaši koristili komunističko smeće od novina Feral da seru protiv Tuđmana, Bobana i cijelog rukovodstva Hrvata u BIH, naime što god da Hercegovci naprave, kvazi-pravašima poput parage ne odgovara, a itekako im pašu Alija i silajdžić.

Quote:
2. Dolazak na vlast, odnos sa vrhovništvom RH, te vrhom BiH.
Boban je bio u odličnim odnosima sa vrhovništvom RH, sve dok je ono podupiralo politiku hrvatskog entiteta, kad se odustalo od hrvatskog entiteta, Boban je praktički napustio politiku, jer je smatrao da je suživot sa muslimanima u istom entitetu nemoguć.

Quote:
3. Zašto je bio opsjednut muslimanima iako je sam bio atesit?
Nije bilo nijednog ateista nikad u njegovom mjestu, da znaš kakvo je mjesto njegova porijekla šutio bi kao zaliven. Opet priče o njemu dolaze od strane onih koji se staviše pod zapovijedništvo Alije, pametnom dosta.

Quote:
4. Je li njegovovo djelovanje u konačnici bilo pozitivno ili negativno za Hrvate?
Negativno je bilo to što se hrvatsko rukovodstvo odreklo Bobanova cilja, uspostave hrvatskog entiteta, a sada nakon svih tih godina Hrvati opet shvaćaju da je Bobanova politika uspostave hrvatskog entiteta bila ispravna.
Starfucker226 is offline  
Old 12.08.2008., 17:56   #4
p.s. Paraga je započeo optuživati Bobana da je komunist, iako se Paraga sam javno odrekao ustaštva, dok Boban to nikad nije učinio, već je dopustio da u Herceg-Bosni ulice nose imena ustaša. Paraga je optuživao i Thompsona za ustaštvo, dok je Boban dopuštao organizaciju njegovih koncerata bilo kad, bilo gdje u Herceg-Bosni.
Starfucker226 is offline  
Old 12.08.2008., 18:23   #5
Quote:
Nije bilo nijednog ateista nikad u njegovom mjestu, da znaš kakvo je mjesto njegova porijekla šutio bi kao zaliven. Opet priče o njemu dolaze od strane onih koji se staviše pod zapovijedništvo Alije, pametnom dosta.
hm, možda sam se nespretno izrazio, nemam je pravo govoriti tko je ateist, a tko ne...
ali mislio sam ako je bio u savezu komunista da se to podrazumijevalo...
mada meni vjerska (ne)opredjeljenost ništa ne znači, već pitam o njegovom odnosu prema muslimanima, ne "Bošnjacima"... čuo sam za njegovu rečenicu: Nisam ja Ante Pavelić, pa da volim muslimane...
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Old 12.08.2008., 23:29   #6
paraga je antihrvatski element-igrač washingtona.
ja mislim,inače-partijac nije isto što i komunist;član komunističke partije ne mora biti ateist.on u svojoj glavi misli što hoće.
logitoggi is offline  
Old 13.08.2008., 03:52   #7
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
paraga je antihrvatski element-igrač washingtona.
Ok, daj dokaze molim te?
Mene to baš zanima.
Hrvati su prvaci u teorijama urota. To su im valjda još urođeno iz doba komunizma gdje se na svakoga sumnjalo kao u onomad onome filmu s iztoka: Balkanski Špijun. Svako malo na ovome forumu ili u hrvatskim medijima netko nekoga optužuje, ili da je: Udbaš, radi s washingtonom, ili da radi za CIA, KGB, Mossad ili ne znam koja još klepetanja. To su u Hrvatskoj najlakši način za nekoga se rješiti i otpisati ga na brz način. U poslijednje vrieme sam počeo vjerovati da su upravo oni koji optužuju baš upravo ti koji su to i radili, pa to i pričaju iz izkustva jer misli da su svi kao oni, prevrtljivci, neradnici i bezposličari.
Waldteufel is offline  
Old 13.08.2008., 03:57   #8
Quote:
Paraga je započeo optuživati Bobana da je komunist, iako se Paraga sam javno odrekao ustaštva, dok Boban to nikad nije učinio, već je dopustio da u Herceg-Bosni ulice nose imena ustaša. Paraga je optuživao i Thompsona za ustaštvo, dok je Boban dopuštao organizaciju njegovih koncerata bilo kad, bilo gdje u Herceg-Bosni.
i zbog toga je paraga velik politicar

kao prvo d nesto razjasnimo... ne postoji bobanova politika zato sto je on zapravo bio obican tuđmanov tj olje receno suskov pomocnik...nikad nije imao nikakvu moc odlucivanja...

1. Komunističku pozadinu
bio je u samom vrhu partije....znam da je sjedio u mok-dalmacije kao predsjednik partije u o svome kraju... iz nekih osobnih izvora znam da nije nikad ni tamo imao nikakvog iskustva nego je samo dolazio na sastanke i nesto zapisivao

Dolazak na vlast, odnos sa vrhovništvom RH, te vrhom BiH

dosao je na vlast tj stavio ga je na vlast susak..mate boban pripada suskovoj hercegovackoj frakciji u hdz-u...bti ce zapamcen po odurnim losim potezima(suskovim potezima..nemojmo zaboravit da je on bio samo suskova lutkica) ta politika koju je i on predstavljao je ocrnila ugled hrvata i doma a i u svijetu tj dovela je do priliznog izjendacenja hrvata sa srbima u ocima svjetske javnosti i suda u haagu...da je pozivio jos koju godinu zasigurno bi sjedio u haagu kao sto i sjedi njegov ministar obrane general bruno stojic
demokrat is offline  
Old 13.08.2008., 09:50   #9
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
Bobanova tobožnja komunistička pozadina se previše naglašava od strane kvazi-pravaša. Zašto nitko od njih nije nikad imao hrabrosti da Janku Bobetku predbacuje njegovu komunističku prošlost? Ako se već ti busaju u prsa sa hrvatstvom, što onda nisu imali muda za vrijeme rata među Hrvatinama na frontu reći bilo što protiv Bobetka i drugih iz hrvatskog vodstva? Nego nakon 2000-te ti tobože veliki Hrvati seru protiv Bobana, Tuđmana, a srali bi i protiv Gotovine i svih ostalih, samo tada znaju da bi ih svi odreda popljuvali. Najveća ironija je što su ti kvazi-pravaši koristili komunističko smeće od novina Feral da seru protiv Tuđmana, Bobana i cijelog rukovodstva Hrvata u BIH, naime što god da Hercegovci naprave, kvazi-pravašima poput parage ne odgovara, a itekako im pašu Alija i silajdžić.
Jel Boban bio u Partiji? Bio je. Jel Bobetko bio u Partiji? Bio je. Šta sad izmišljaš.


Quote:
Boban je bio u odličnim odnosima sa vrhovništvom RH, sve dok je ono podupiralo politiku hrvatskog entiteta, kad se odustalo od hrvatskog entiteta, Boban je praktički napustio politiku, jer je smatrao da je suživot sa muslimanima u istom entitetu nemoguć.
Naravno da je bio u odličnim odnosima sa Francekom kada ga je ovaj i instalirao na vlast. I nije se Boban povukao iz politike bnego ga je Franjo natjerao da da ostavku na sve funkcije jer je postao prevelika kočnica u poboljšanju odnosa Hrvatske i zapadnog svijeta. Ona njegova poznata iz 93.:Pa nisam ja Ante Pavelić da volim muslimane! na pitanje o zatvaranju muslimana u logore, šta misliš; koliko nam je "pomogla"?

Quote:
Negativno je bilo to što se hrvatsko rukovodstvo odreklo Bobanova cilja, uspostave hrvatskog entiteta, a sada nakon svih tih godina Hrvati opet shvaćaju da je Bobanova politika uspostave hrvatskog entiteta bila ispravna.
Negativno je što je Mate Boban uopće rođen.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Old 13.08.2008., 11:31   #10
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Ok, daj dokaze molim te?
Mene to baš zanima.
što će nam uopće dokazi?paraga..znaš da je čičak na širokom brijegu postrojavao crnokošuljaše.zašto?daj ti reci svoje objašnjenje. jesi li čuo za presičeka?lik je bio mason,živio je u americi(neznam jel još živ),nikad se nije družio prije s hrvatskim emigrantima niti se bavio politikom.i odjednom-počeo glumiti velikog hrvata-da bi se masonerija infiltrirala u hrvatsku i preuzela kontrolu.
--paraga koji je na početku krenuo kao extremni nacionalist,malo kasnije je skrenuo ulijevo,htio je on biti na tuđmanovom mjestu;optuživao je hrvatsku pred američkim kongresom. meni nitko ne može reći da je notorni dobroslav paraga pošteni hrvat.-a čime ga je sve manolić mogao držati u šaci?eeej..paraga je bio-homoseksualac.
logitoggi is offline  
Old 13.08.2008., 11:35   #11
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post

Negativno je što je Mate Boban uopće rođen.
nemoj prodavati te antihercegovačke fore.
logitoggi is offline  
Old 13.08.2008., 15:11   #12
Quote:
krule kaže: Pogledaj post
...obicno kad covjek nesto napravi onda i to ostane....npr - doktor dabo je napravio republiku srpsku i eno je stoji i dan danas....ono sto je boban napravio bila je republika herceg-bosna koja ne da je vise nema...nego malo se je ko i sjeca...sad je neka federacija...sto li vec ni ja ne kuzim...uglavnom zajebo ga doktor dabo jer dabino jos stoji a matinog nema ni pod RAZNO
Ne sjeca je se na primjer tko?
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Old 13.08.2008., 18:27   #13
Quote:
nemoj prodavati te antihercegovačke fore.
ma kakve anti hercegovacke fore.... nista al apsolutno nista se pozitivno uz matu bobana nemoze povezati
demokrat is offline  
Old 13.08.2008., 19:43   #14
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
ma kakve anti hercegovacke fore.... nista al apsolutno nista se pozitivno uz matu bobana nemoze povezati
a to što se borio da njegov narod ne padne pod islamsko ropstvo? da se razumijemo-bio je član komunističke partije-ja mrzim komunizam,naravno.to sam čuo da je mate boban bio komunista..al on je bio za herceg bosnu.
ako srbi imadu pravo na rs zašto hrvati nemaju pravo na herceg bosnu-nego trpe islamsko šikaniranje.
--ništa pozitivno??isto kao da kažeš da se ništa pozitivno uz franju tuđmana ne može povezati.
-a što se pozitivno može povezati uz paragu.šta sad-hoćemo li vjerovati washington-igraču,lažnom "ustaši"koji se balijama uvlačio?! "hrvatska do drine-bosna do jadrana"
strašna parola!! a neum balije okupirali.
logitoggi is offline  
Old 14.08.2008., 01:41   #15
Quote:
a to što se borio da njegov narod ne padne pod islamsko ropstvo? da se razumijemo-bio je član komunističke partije-ja mrzim komunizam,naravno.to sam čuo da je mate boban bio komunista..al on je bio za herceg bosnu.
ako srbi imadu pravo na rs zašto hrvati nemaju pravo na herceg bosnu-nego trpe islamsko šikaniranje.
--ništa pozitivno??isto kao da kažeš da se ništa pozitivno uz franju tuđmana ne može povezati.
-a što se pozitivno može povezati uz paragu.šta sad-hoćemo li vjerovati washington-igraču,lažnom "ustaši"koji se balijama uvlačio?! "hrvatska do drine-bosna do jadrana"
strašna parola!! a neum balije okupirali.
islamsko ropstvo??? prije nego sto nastavmo razgovarat reci mi koliko godina imas..mozes mi i poruku poslat ako te sram priznat daa si neki mladi pristvko kojem je tata napunio glau pricama o nekoj velikoj hrvatini iz hercegovine koji je spasio hrv od islama...
demokrat is offline  
Old 14.08.2008., 01:49   #16
Nema tu islamskog robstva. To su izmišljene parole koje su išle na ruke profiterima koji nisu mislili na Hrvatsku i BiH nego na svoj džep, imaginarnu slavu i biznis. Zato su i ubili Hrvatske sinove i heroje Paradžika i generala Blaža Kraljevića. Bosanci I Hercegovci su Hrvati. Oni su sastavni dio Hrvatskoga naroda.To jest naš narod i naši ljudi.
Oni koji se smatraju Turcima, Islamskim fundamentalistima, to je njihova stvar.
Na takve se uobće više i ne osvrćem, i osvrtanjem na njih im se samo daje pažnja. To su ljudi koji su zaboravili ili namjerno zaboravljaju svoje vlastite koriene, kao i oni koji su profitirali u tome što su započeli rat između Hrvata Muslimana i Hercegovačkih Hrvata u Bosni i Hercegovini. A o tim ljudima znamo svi dosta. Nema više partije i 60 godina čekanja dok se ne otkrije istina.
Waldteufel is offline  
Old 14.08.2008., 02:34   #17
Quote:
Nema tu islamskog robstva. To su izmišljene parole koje su išle na ruke profiterima koji nisu mislili na Hrvatsku i BiH nego na svoj džep, imaginarnu slavu i biznis. Zato su i ubili Hrvatske sinove i heroje Paradžika i generala Blaža Kraljevića. Bosanci I Hercegovci su Hrvati. Oni su sastavni dio Hrvatskoga naroda.To jest naš narod i naši ljudi.
Oni koji se smatraju Turcima, Islamskim fundamentalistima, to je njihova stvar.
Na takve se uobće više i ne osvrćem, i osvrtanjem na njih im se samo daje pažnja. To su ljudi koji su zaboravili ili namjerno zaboravljaju svoje vlastite koriene, kao i oni koji su profitirali u tome što su započeli rat između Hrvata Muslimana i Hercegovačkih Hrvata u Bosni i Hercegovini. A o tim ljudima znamo svi dosta. Nema više partije i 60 godina čekanja dok se ne otkrije istina.
__________________
hvla bogu netko pametan
demokrat is offline  
Old 14.08.2008., 02:43   #18
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
hvla bogu netko pametan
OT: kada neki retard sretne neku budalu onda mu se i budala cini pametnom!
PORCUPINE is offline  
Old 14.08.2008., 10:14   #19
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
nemoj prodavati te antihercegovačke fore.
Nije to antihercegovačka fora, Mate Boban je sramota za Hercegovce. Kao i svi Hercegovci koji su bili u Partiji.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Old 14.08.2008., 15:55   #20
Quote:
PORCUPINE kaže: Pogledaj post
OT: kada neki retard sretne neku budalu onda mu se i budala cini pametnom!
Ti nam to pricas, naravno iz vlastitoga izkustva.
Waldteufel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.