Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 14:44   #1
Lightbulb Naučimo pojmove napokon - partizanstvo je jedno, antifašizam drugo

Poštovani forumaši,

ovu temu sam otvorila kao zbir većine tema ovdje, čisto iz razloga što sam primjetila da se antifašizam i partizani često miješaju i koriste kao sinonimi, a zapravo to nisu. Teško je raspravljati o politici ako se ne poznaju osnovni pojmovi. Dakle, antifašizam je do hrvatske povijesti, pozitivan dio, koji označava borbu protiv fašizma i nacizma. Borba protiv fašizma i nacizma je pozitivan pomak. Nadalje, partizanstvo se označava kao pokret koji se javio u Hrvatskoj, a zalagao se za Jugoslaviju. Međutim, pod svojom je krinkom skrivao brojne zločine, ubijanje političkih neistomišljenika (osobito svećenstva). Dakle, partizanstvo je negativan pojam. Ustaštvo je ideologija osmišljena kao ustanak i rušenje protiv nekadašnje Jugoslavije. Kao i partizanstvo, pod svojom krinkom je donio brojne neljudske zločine. Dakle, ako je nepoželjno promicanje ustaštva, isto to se odnosi i na partizanstvo. Neka ideologija je loša, ne zbog svoje svrhe koliko zbog zočina koje nosi sa sobom, osobito diktature. Partizani i ustaše su uradili nebrojeno zločina (od kojih čak više partizani nego ustaše, vjerojatno jer je njihova tiranije dulje trajala).Dakle, otiđite na google i unesite određene pojmove, imate ih i na wikipediji, i pogledajte što koji pojam znači. Kako se ustaštvo ne smije izjednačavati sa hrvatstvom, tako se ni partizani ne mogu pozivati na antifašizam. Ovo sam napisala isključivo zato što je autor teme koja se odnosi na obnavljanje partizanskih spomenika izjednačio ta dva pojma, pa je prvo pisao o antifašističkoj borbi kao o pozitivnom aspektu, što je i točno, a onda počeo spominjati partizanske spomenike kao ponos Hrvatske i dio antifašizma što je nelogično i
Partizani su nam na sramotu, a borba protiv fašizma na ponos
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:44   #2
Ludacho, očito si žrtva indoktrinacije (ispiranja mozga) od strane klero-fašističkog dijela crkve u Hrvata, jer doslovno prenosiš ovdje upravo takav njihov nebulozni stav nemirenja sa porazom njihovog -U-sraštva za što su im , naravno, partizani glavni krivci za sve.
Partizanstvo se nikako ne može odvojiti od antifašizma jer se protiv fašizma borilo tada U PRVIM REDOVIMA. Što se sporadično, na razini pojedinaca ili grupa, događalo od 1945.-1948. druga je stvar.
U svakom ratu, do sada, na svijetu, bilo je zločina na svim zaraćenim stranama, pa tako i ovdje.
Budući da ničiji zločini ne zastarijevaju (dakle, ni "crni" ni "crveni") "stvar" je to prijave Državnom odvjetništvu RH a ne prosipanju ovdje tih olinjalih klero-fašističkih ideoloških floskula. Partizani - kasnije Narodno-oslobodilačka vojska je priznata kategorija ljudi i u sadašnjem Ustavu RH dok se od -U-sraštva tj. (klero)fašizma isti taj Ustav eksplicitno ograđuje i distancira. Zašto želiš biti, ovdje i sada, protu-Ustavna i to zbog davno pregažene ideologije iz ropotarnice povijesti koju i dalje nekritički zastupaš? Zbog "uzbuđenja"? Samodokazivanja? Adrenalinske ovisnosti o uzbuđenju? Fanatizma? Psihopatije? ... ah da ... sorry,... rekoh već gore,... zbog (najvjerovatnije) ispranog mozga.
Toliko. (za sada)

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 16:16.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:50   #3
slažem se. jako dobar naslov teme, budući da se pod krinkom antifašzma kriju najveći boljševički koljači i ubojice
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:18   #4
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

ovu temu sam otvorila kao zbir većine tema ovdje, čisto iz razloga što sam primjetila da se antifašizam i partizani često miješaju i koriste kao sinonimi, a zapravo to nisu. Teško je raspravljati o politici ako se ne poznaju osnovni pojmovi. Dakle, antifašizam je do hrvatske povijesti, pozitivan dio, koji označava borbu protiv fašizma i nacizma. Borba protiv fašizma i nacizma je pozitivan pomak. Nadalje, partizanstvo se označava kao pokret koji se javio u Hrvatskoj, a zalagao se za Jugoslaviju. Međutim, pod svojom je krinkom skrivao brojne zločine, ubijanje političkih neistomišljenika (osobito svećenstva). Dakle, partizanstvo je negativan pojam. Ustaštvo je ideologija osmišljena kao ustanak i rušenje protiv nekadašnje Jugoslavije. Kao i partizanstvo, pod svojom krinkom je donio brojne neljudske zločine. Dakle, ako je nepoželjno promicanje ustaštva, isto to se odnosi i na partizanstvo. Neka ideologija je loša, ne zbog svoje svrhe koliko zbog zočina koje nosi sa sobom, osobito diktature. Partizani i ustaše su uradili nebrojeno zločina (od kojih čak više partizani nego ustaše, vjerojatno jer je njihova tiranije dulje trajala).Dakle, otiđite na google i unesite određene pojmove, imate ih i na wikipediji, i pogledajte što koji pojam znači. Kako se ustaštvo ne smije izjednačavati sa hrvatstvom, tako se ni partizani ne mogu pozivati na antifašizam. Ovo sam napisala isključivo zato što je autor teme koja se odnosi na obnavljanje partizanskih spomenika izjednačio ta dva pojma, pa je prvo pisao o antifašističkoj borbi kao o pozitivnom aspektu, što je i točno, a onda počeo spominjati partizanske spomenike kao ponos Hrvatske i dio antifašizma što je nelogično i
Partizani su nam na sramotu, a borba protiv fašizma na ponos
Svaka čast na temi ... nemam što dodati
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:21   #5
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
slažem se. jako dobar naslov teme, budući da se pod krinkom antifašzma kriju najveći boljševički koljači i ubojice
Izvolite ih svih prijaviti, nadležnom državnom organu, i meni ćete tako napraviti uslugu.
Također prijavljujte i one (pre)ostale "crne" kao i njihove slijedbenike, jer su sada i Zakonom (domicilnim i međunarodnim) svrstani u kategoriju terorista & terorizma.

p.s.
također, pod krinkom nečijeg "svećeništva", "evangelija" ili "križa" kriju se pedofili, naručitelji ubojstava i ispovijednici istih ubojstava ... što ćemo sa takvim krinkama tj. takvim ljudima u ovom društvu ... hoćemo li to "rješavati" na "partizanski način" ili ipak pustiti Pravnu državu da radi svoj posao ... haa ???!
Vidite, onako općenito, život je ipak ... nažalost ... veliki maskembal ... na svim stranama.
Stoga, uzaludno je i jalovo lupati ili braniti samo "jedne" a o "drugima" šutiti. Zar ne?

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 16:37.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:31   #6
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ludacho, očito si žrtva indoktrinacije (ispiranja mozga) od strane klero-fašističkog dijela crkve u Hrvata, jer doslovno prenosiš ovdje upravo takav njihov nebulozni stav nemirenja sa porazom njihovog -U-sraštva za što su im , naravno, partizani glavni krivci za sve.
Partizanstvo se nikako ne može odvojiti od antifašizma jer se protiv fašizma borilo tada U PRVIM REDOVIMA. Što se sporadično, na razini pojedinaca ili grupa, događalo od 1945.-1948. druga je stvar.
U svakom ratu, do sada, na svijetu, bilo je zločina na svim zaraćenim stranama, pa tako i ovdje.
Budući da ničiji zločini ne zastarijevaju (dakle, ni "crni" ni "crveni") "stvar" je to prijave Državnom odvjetništvu RH a ne prosipanju ovdje tih olinjalih klero-fašističkih ideoloških floskula. Partizani - kasnije Narodno-oslobodilačka vojska je priznata kategorija ljudi i u sadašnjem Ustavu RH dok se od -U-sraštva tj. (klero)fašizma isti taj Ustav eksplicitno ograđuje i distancira. Zašto želiš biti, ovdje i sada, protu-Ustavna i to zbog davno pregažene ideologije iz ropotarnice povijesti koju i dalje nekritički zastupaš? Zbog "uzbuđenja"? Samodokazivanja? Adrenalinske ovisnosti o uzbuđenju? Fanatizma? Psihopatije? ... ah da ... sorry,... rekoh već gore,... zbog (najvjerovatnije) ispranog mozga.
Toliko. (za sada)
1. pročitaj još jednom moj prvi post, molim te i uradi što sam ti rekla, upiši pojmove
2. to što si rekao da su se partizani borili u prvim redovima protiv fašizma i kako je to neodjeljivo i bla bla... zapravo, to je isto kao a kažeš da su ustaše stvarali samostalnu Hrvatsku jer su se u prvim redovima 1945. borili protiv Jugoslavije tadašnje
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:34   #7
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
također, pod krinkom nečijeg "svećeništva", "evangelija" ili "križa" kriju se pedofili, naručitelji ubojstava i ispovijednici istih ubojstava ... što ćemo sa takvim krinkama tj. takvim ljudima u ovom društvu ... hoćemo li to "rješavati" na "partizanski način" ili ipak pustiti Pravnu državu da radi svoj posao ... haa ???!
opet jdna velika dezinformiranost. 99 posto pedofilije događa se u protestantskoj, a ne rimokatoličkoj crkvi. bila sam na seminarima na kojima je to objašnjeno. molim te, trebaš imati neka znanja i poznavati neke pojmove da bi mogao ulaziti u rasprave. zato ti kažem, upiši pojmove
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)

Zadnje uređivanje Ludacha87 : 31.10.2008. at 16:45.
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:42   #8
Ostavimo se mi tuđih dvorišta, imamo mi ovdje i vlastitih gov..na za izvoz. Dezinformirana si ti a ne ja.
Kad baš hoćeš, u USA, odštetni zahtjevi prema Katoličkoj crkvi, radi pedofilije, dosegli su iznos od 1,25 milijarde US$. Mnoge crkve tamo su u potpunom stećaju i zatvaruju se.
Gdje ti živiš? Na Marsu?
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:45   #9
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ostavimo se mi tuđih dvorišta, imamo mi ovdje i vlastitih gov..na za izvoz. Dezinformirana si ti a ne ja.
Kad baš hoćeš, u USA, odštetni zahtjevi prema Katoličkoj crkvi, radi pedofilije, dosegli su iznos od 1,25 milijarde US$. Mnoge crkve tamo su u potpunom stećaju i zatvaruju se.
Gdje ti živiš? Na Marsu?
to je puno, kod protestanata ih je još više.. toga ima u svakoj crkvi, u katoličkoj najmanje
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:46   #10
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Gdje ti živiš? Na Marsu?
kad ponestane argumenata, najlakše je vrijeđat...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:47   #11
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
to je puno, kod protestanata ih je još više.. toga ima u svakoj crkvi, u katoličkoj najmanje
Opet dezinformiraš, kod protestanata je najmanje pedofilije, jer im žive svećenici normalnim obiteljskim životom bez celibata koji, na zapadu, opterećuje samo katoličku crkvu i celibat je tu, pored ostalog, glavni uzrok pedofilije.

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 16:54.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:59   #12
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Vidim ja Kondoru smeta Isusov nauk, a valjda ima nekih osobnih razloga ... nebi ulazio u to (neću si trovat mozak poganlukom i bezbožtvom)
Ha,ha, evo i (neo)inkvizicijskih primjedbi na moje "bezboštvo" čim sam dotakao
klerofašistički dio Crkve u Hrvata.
Ne brini o mom "bezboštvu" radije se zabrini o svom (neo)inkvizitorstvu.
Vjeru u Boga nikad neću zamjeniti vjerom u takav segment Crkve u Hrvata, koji je i iznjedrio 1941. to nesretno ustaštvo i skrivao te krvave dijamante iz logora smrti Jasenovac pune 63.g. Eto, "vrlih svećenika", koji nisu štovali 10. Božju zapovijed pune 63.godine. Ili narodski rečeno: - oteto je prokleto. Tako ćemo radi takvih opet svi ovdje dobiti, od svijeta, "po nosu".
Ostalim čestitim ljudima Crkve, svaka čast, i Bog im pomogao da se riješe tih ustašoidnih klerofašista iz svojih redova !!!

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 17:22.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:59   #13
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Opet dezinformiraš, kod protestanata je najmanje pedofilije, jer im žive svećenici normalnim obiteljskim životom bez celibata koji, na zapadu, opterećuje samo katoličku crkvu i celibat je tu, pored ostalog, glavni uzrok pedofilije.
pogledaj statistike. najviše u protestantskoj crkvi. najvjerojatnije jer imaju najviše slobode. ali ako hoćeš o tome raspravljat, otvori novu temu, ovo je ovdje sad nek druga tema...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:45   #14
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

ovu temu sam otvorila kao zbir većine tema ovdje, čisto iz razloga što sam primjetila da se antifašizam i partizani često miješaju i koriste kao sinonimi, a zapravo to nisu. Teško je raspravljati o politici ako se ne poznaju osnovni pojmovi. Dakle, antifašizam je do hrvatske povijesti, pozitivan dio, koji označava borbu protiv fašizma i nacizma. Borba protiv fašizma i nacizma je pozitivan pomak. Nadalje, partizanstvo se označava kao pokret koji se javio u Hrvatskoj, a zalagao se za Jugoslaviju. Međutim, pod svojom je krinkom skrivao brojne zločine, ubijanje političkih neistomišljenika (osobito svećenstva). Dakle, partizanstvo je negativan pojam. Ustaštvo je ideologija osmišljena kao ustanak i rušenje protiv nekadašnje Jugoslavije. Kao i partizanstvo, pod svojom krinkom je donio brojne neljudske zločine. Dakle, ako je nepoželjno promicanje ustaštva, isto to se odnosi i na partizanstvo. Neka ideologija je loša, ne zbog svoje svrhe koliko zbog zočina koje nosi sa sobom, osobito diktature. Partizani i ustaše su uradili nebrojeno zločina (od kojih čak više partizani nego ustaše, vjerojatno jer je njihova tiranije dulje trajala).Dakle, otiđite na google i unesite određene pojmove, imate ih i na wikipediji, i pogledajte što koji pojam znači. Kako se ustaštvo ne smije izjednačavati sa hrvatstvom, tako se ni partizani ne mogu pozivati na antifašizam. Ovo sam napisala isključivo zato što je autor teme koja se odnosi na obnavljanje partizanskih spomenika izjednačio ta dva pojma, pa je prvo pisao o antifašističkoj borbi kao o pozitivnom aspektu, što je i točno, a onda počeo spominjati partizanske spomenike kao ponos Hrvatske i dio antifašizma što je nelogično i
Partizani su nam na sramotu, a borba protiv fašizma na ponos
To jesi dobro rekla.
Ali ustaštvo je u početku i bila dobra ideja, ali kasnije ideja je ostala dobra, ali nešto drugo se promjenilo... ideja je uvijek ideja i ne može biti zločin.
Anti-fašizam je dobar pojam. Komunizam nije. Hrvatski anti-fašisti su komunisti, kao i partizani. Ustaška ideoligija i nije fašistička jer je nastala 1929. godine, što želi reći da je starija od nacizma i fašizma.
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:57   #15
Deleted by user.

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 19:24.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:08   #16
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Prvi fašistički diktat uspostavljen je u Mađarskoj još 1919. godine.
Ustaški pokret, u početku opravdan, kasnije u 2.w.w. stvaranjem marionetske državice pod direktnom upravom fašističkih okupatora i sam postaje fašističkim!
S kim si takav si !!!
Poglavito nakon donošenja tkz. "Rasnih zakona", u toj "ndh", čija je poslijedica bila masovna ubijanja ljudi u logoru smrti "Jasenovac".
O čemu vi ovdje trkeljate i lažete javnost ?
ustaštvo kao ideologija nije imalo lošu svrhu kao ni komunizam.
po čemu su ustaše i partizani negativnost? po zločinima. jasenovac nije jedini logor smrti. koliko su ljudi pobili partizani? osobito u sjevernoj hrvatskoj i dubrovniku? koliko grobišta postoji?
rekla sam ti - ako su paritzani zaslužni za današnju antifašističku državu samo zato što su se borili u prvim redovima, onda su isto tako ustaše zaslušne za stvaranje nezavisne države Hrvatske, jer su se u prvim redovima borili protiv Jugoslavije
htjela sam se još jednom vratiti na onaj tvoj post o svećenstvu... ti podržavaš ubijanje svećenstva za vrijeme svjetskog rata od strane partizana jer ih sad prozivaju zbog pedofilije? statistike pogledaj, najviše pedofilije u protestanstkoj, najmanje u rimokatoličkoj crkvi.
rekao si, u svakom ratu ima ubojstava. znači, partizani su dobri. to što su ubijali političke neistomišljenike, prije svega uglednike i svećenstvo, nema veze, jel? isto kao da ja sad kažem, ustaše su super. to što su pobili masu ljudi u ndh... ma to nema veze. u svakom ratu ima ubojstava.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:13   #17
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

ovu temu sam otvorila kao zbir većine tema ovdje, čisto iz razloga što sam primjetila da se antifašizam i partizani često miješaju i koriste kao sinonimi, a zapravo to nisu. Teško je raspravljati o politici ako se ne poznaju osnovni pojmovi. Dakle, antifašizam je do hrvatske povijesti, pozitivan dio, koji označava borbu protiv fašizma i nacizma. Borba protiv fašizma i nacizma je pozitivan pomak. Nadalje, partizanstvo se označava kao pokret koji se javio u Hrvatskoj, a zalagao se za Jugoslaviju. Međutim, pod svojom je krinkom skrivao brojne zločine, ubijanje političkih neistomišljenika (osobito svećenstva). Dakle, partizanstvo je negativan pojam. Ustaštvo je ideologija osmišljena kao ustanak i rušenje protiv nekadašnje Jugoslavije. Kao i partizanstvo, pod svojom krinkom je donio brojne neljudske zločine. Dakle, ako je nepoželjno promicanje ustaštva, isto to se odnosi i na partizanstvo. Neka ideologija je loša, ne zbog svoje svrhe koliko zbog zočina koje nosi sa sobom, osobito diktature. Partizani i ustaše su uradili nebrojeno zločina (od kojih čak više partizani nego ustaše, vjerojatno jer je njihova tiranije dulje trajala).Dakle, otiđite na google i unesite određene pojmove, imate ih i na wikipediji, i pogledajte što koji pojam znači. Kako se ustaštvo ne smije izjednačavati sa hrvatstvom, tako se ni partizani ne mogu pozivati na antifašizam. Ovo sam napisala isključivo zato što je autor teme koja se odnosi na obnavljanje partizanskih spomenika izjednačio ta dva pojma, pa je prvo pisao o antifašističkoj borbi kao o pozitivnom aspektu, što je i točno, a onda počeo spominjati partizanske spomenike kao ponos Hrvatske i dio antifašizma što je nelogično i
Partizani su nam na sramotu, a borba protiv fašizma na ponos
kriva logika. Zašto za crkvu ne govoriš da je sramota? Također je kao ideja nešto sasvim drugog od inkvizicije i križarskih ratova.
Tako je i partizanski pokret.
Zašto ne kažeš za domovinski rat da je zloćinački pokret? I u njemu su se radila sranja.
a ustaštvo je kao ideja i kao izveda zloćinačka
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:14   #18
Quote:
Đeneral kaže: Pogledaj post
To jesi dobro rekla.
Ali ustaštvo je u početku i bila dobra ideja, ali kasnije ideja je ostala dobra, ali nešto drugo se promjenilo... ideja je uvijek ideja i ne može biti zločin.
Anti-fašizam je dobar pojam. Komunizam nije. Hrvatski anti-fašisti su komunisti, kao i partizani. Ustaška ideoligija i nije fašistička jer je nastala 1929. godine, što želi reći da je starija od nacizma i fašizma.


Prvi fašistički diktat uspostavljen je u Mađarskoj još 1919. godine, potom u Italiji 1922.g., zatim 1923. u Bugarskoj i Španiji, pa 1926. u Litvi a 1933. u Japanu.
Najbrutalniji oblik fašizma je bio nacionalsocijalistički diktat u Njemačkoj od 1933.-1945.g.
Ustaški pokret, jest bio samo u početku opravdan, kasnije u 2.w.w. stvaranjem marionetske državice tkz. "ndh", pod direktnom upravom fašističkih okupatora, i sam postaje fašističkim!
S kim si takav si !!!
Poglavito nakon donošenja i primjene tkz. "Rasnih zakona", u toj "ndh", čija je poslijedica bila masovna ubijanja nedužnih ljudi u logoru smrti "Jasenovac".
O čemu vi ovdje trkeljate i lažete javnost ?

U ovoj (apsurdnoj) temi (po samom naslovu), izgleda, treba prvo raskrstiti sa pojmom laži i laganja tj. jalovih pokušaja revizije povijesti !!!

Zadnje uređivanje kondor_ : 31.10.2008. at 19:23.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:22   #19
Quote:
Cheops kaže: Pogledaj post
kriva logika. Zašto za crkvu ne govoriš da je sramota? Također je kao ideja nešto sasvim drugog od inkvizicije i križarskih ratova.
Tako je i partizanski pokret.
Zašto ne kažeš za domovinski rat da je zloćinački pokret? I u njemu su se radila sranja.
a ustaštvo je kao ideja i kao izveda zloćinačka
opet isto... partizani su ok, pokret je ok... što su poubijali tisuće i tisuće ljudi nema veze
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:25   #20
partizanstvo=antifašizam
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.