Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 01:39   #81
Crkva je zlo. Svećenici pravi, ne Crkva kao institucuja Ne boje se Boga, jer ne vjeruju u njega. A znaju, znaju da Bog nije milostiv, čak je osvetoljubiv. Zato danas Bog nije u trendu, mahom se pozivaju na Isusa, a svi znaku da je on Sin
božji. Umro za pravdu, ne pravo. Pravo je on nosio u sebi.Nije bez veze razbacao štandove s kinđurijama i bedastoćama prije ulaska u hram.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:51   #82
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
A meni je jedna od najvećih uvreda da su partizani oslobodili moju zemlju..pa oni su nas uništili..Ustaše nisu cvijeće, ali u biti svoga nastanka vrlo su mi bliski.
I Pavelić je bio zgodan čovjek, zašto i to ne reći?
Koju zemlju? Argentinu?

Gdje sad živiš? Ne dao Bog u Hrvatskoj, znaš da je 400 000 nezaposlenih. I ovakva intelektualka da zauzima mjesto u Ruđeru ili V gimnaziji? Kraj tolikih ojađenih.Neki bi se rado mijenjali.

Pavelića si zemi odmah.Ne dam bez dogovora. Misliš na stomatologa ili pravnika?
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:50   #83
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
to misliš na inkviziciju? jer su ljudi u 16. st bili daleko primitivniji, pa su vjerovali u vještice. ali u to nije vjerovala samo crkva nego veliki dio europe. branitelji isto nisu zločinci jer su branili svoju zemlju. partizani su zločinci po tome što su ubijali nevin narod, posebno hrvatske uglednike i svećenstvo, i pljačkali ih, a sve to pod krinkom antifašizma. i u službi slavljenja sna o velikoj srbiji
misliš? I crkva je ubijala nevine ljude, nisu se sami ubijali
Također i hrvatski branitelji. Tko je ubijao civile po bosni i radio ratne zloćine? Nisu se sami, jel tako? I sad zbog toga što su neki branitelji radili sranja, ja bi cijeli domovinski rat i sve branitelje trebao nazvati zloćincima? ma daj molimte

Ista stvar je i sa partizanima. Nastali su kao otpor prema okupatoru. Odlazili su momci od 16-17 godina bez oružja branit svoje mjesto i grad od njemaca. Šta je njih bilo briga za ideologiju. Samo su branili svoje. I meni je bilo dosta pripadnika obitelji u partizanima i vjeruj mi, išli su samo da bi obranili svoj vinograd, maslinik, kuću, roditelje...od njemaca i talijana. I onda da ih ti nazoveš zloćincima samo zbog toga šta su neke budale iz tog pokreta ubijale na Bleiburgu i na drugim mjestima. Aj zapitaj se malo šta govoriš, prouči činjenice, prouči šta moderna Europa (ne opterećena obiteljskim vezama sa partizanima i ustašama) kaže o njima. Partizanski pokret proglašen je plemenitim pokretom, zato što to i je, a ustaški zloćinačkim. I nemožeš iskrivit povjesne činjenice i razlog nastanaka takvih pokreta, pa i realizaciju. Ja sam ponosan na partizanski pokret, a sramim se ustaškog!
Isto kao što sam ponosan na HR branitelje, makar znam da su neki radili zloćin
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:46   #84
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ovako, Maks Luburić mi nije osobito drag lik..ne izgleda mi kao netko skim bi pijuckala vino dok vatra pucketa u kaminu..
Ali, Jasenovac je bio sabirni i radni logor, i to je sve..Ali, neznam, npr, kako bi se nazvao Goli Otok? veći zločini su se dogodili na samom kraju rata i ne služe nikome na čast, barem meni ne..a upotpunjeni su srpskim zločinima nad Hrvatima upravo u tom logoru..zanimljivivo, ali u taj logor prvo ušle streljačke čete 1. bataljona 4. srpske brigade XXI. narodno-oslobodilačke udarne divizije Jugoslavenske armije i poubijali su sve što bi moglo biti Hrvat..neznam kome to služi na čast? Tebi?
Što se ovde dozvoljava,Jasenovac radni sabirni logor,pa kako te nije sram,tamo su ljudi ostavili svoje kosti, gde ti je pijetitet prema žrtve,ali sto očekujes od nekoga koji otvoreno veliča ustaše i mjeri žrtve

Jel je tebi jasno da je ustaski režim bio na temelju rasnih zakona,da su postojali logori za nepoćudne,za djecu,samo zato sto se netko rodio drugačiji.

Vidi se da vam je Jurčevićević dobro isprao mozak,misliti da će partizanski pokret ostati upamćeniji po zlu nego li ustaški i otvoreno se tako priklonivši fašizmu kojeg je cijeli civilizirani svijet već odavno osudio.Bravo!

Maks Luburić utjelovljenje čistoga zla, po nekim pokazateljima pobio je ipak više Hrvata nego Srba.nije ti drag pa naravno najveći "mesar"
a mene ne pitaj sto i kako mi služi na čast,ja ne veličam ništa ,za razliku od tebe

Zadnje uređivanje snezana mk : 01.11.2008. at 11:38.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:54   #85
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ovako, Maks Luburić mi nije osobito drag lik..ne izgleda mi kao netko skim bi pijuckala vino dok vatra pucketa u kaminu..
Ali, Jasenovac je bio sabirni i radni logor, i to je sve..Ali, neznam, npr, kako bi se nazvao Goli Otok? veći zločini su se dogodili na samom kraju rata i ne služe nikome na čast, barem meni ne..a upotpunjeni su srpskim zločinima nad Hrvatima upravo u tom logoru..zanimljivivo, ali u taj logor prvo ušle streljačke čete 1. bataljona 4. srpske brigade XXI. narodno-oslobodilačke udarne divizije Jugoslavenske armije i poubijali su sve što bi moglo biti Hrvat..neznam kome to služi na čast? Tebi?
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:57   #86
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
nekima se jednostavno ne da objašnjavati... ispast će na kraju da su hrvati jedini krivci za domovinski rat, ispast će da bi cijela kugla zemaljska bila jedna ogromna crna fašistička kugla da nije bilo partizana... ispast će da su svi bili ustaše tko god se nije slagao s diktaturom u jugoslaviji i koga su partizani morali ubiti, ispast će da su grobišta izmišljena...i na kraju će ispast kako su hrvati krivi svim židovima za sve nedaće koje su pretrpili, a su bili gori od njemaca... i, da, još će i crkva ispasti izopačena i kako govore - zločinačka organizacija. kao da su svećenici išli naokolo klat svih koji se nisu slagali s velikom srbijom, a ne partizani
što ti to pišeš? nitko nije kriv što su na području Hrvatske jedini partizani pružali otpor fašistima? ljudi su se uglavnom uključivali u partizane da bi obranili svoje domove.
ista stvar je za većinu hrvatskih branitelja. znaš li zašto sam ja sa svojim ocem išao u domovinski rat? zato da obranimo svoj dom, mamu, sestru i brata. mogao sam ja lijepo otići na faks umjesto u rov ali sam bio mlad i lud(i previše nabrijan da se borim sa tim šljamom koji je odlučio pljačkati i paliti po Hrvatskoj) i nitko me nije mogao spriječiti da uzmem pušku. nažalost hrvatski šljam je besramno opljačkao 1992 kroz privatizaciju ono što je dobar dio mojih i tatinih suboraca stjecao godinama. na svu sreću moj tata nije doživio sudbinu pojedinih boraca da se vratio iz HV-a u opljačkanu firmu...
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:05   #87
Quote:
Cheops kaže: Pogledaj post
Ista stvar je i sa partizanima. Nastali su kao otpor prema okupatoru. Odlazili su momci od 16-17 godina bez oružja branit svoje mjesto i grad od njemaca. Šta je njih bilo briga za ideologiju. Samo su branili svoje. I meni je bilo dosta pripadnika obitelji u partizanima i vjeruj mi, išli su samo da bi obranili svoj vinograd, maslinik, kuću, roditelje...od njemaca i talijana. I onda da ih ti nazoveš zloćincima samo zbog toga šta su neke budale iz tog pokreta ubijale na Bleiburgu i na drugim mjestima.
I mojih je bilo u partizanima, makar je većina bila u Ustašama ili Domobranima. Upravo to i jest tragedija - trebali su svi biti u istoj vojsci jer su se svi u konačnici borili za Hrvatsku. I ti koji su bili u partizanima bili su ili ovakvi kako opisuješ - ljudi koji brane svoje, ili idealisti koji su htjeli pravednu i socijalnu Hravtsku. Hrvatsku, ali ne Jugoslaviju. I svi oni, ali ama baš svi, 1945. bili su razočarani, jadni i nesretni. I da, ponosna sam na njih, ponosna sam na sve koji su se časno borili za Hrvatsku. samo, upravo oni su bačeni u zapećak, maknuti u stranu. Ti pravi antifašisti nikada nisu došli do izražaja. Progutao ih je mrak šutnje, težina razočarenja ili kamenje Golog Otoka.


Quote:
Aj zapitaj se malo šta govoriš, prouči činjenice, prouči šta moderna Europa (ne opterećena obiteljskim vezama sa partizanima i ustašama) kaže o njima. Partizanski pokret proglašen je plemenitim pokretom, zato što to i je, a ustaški zloćinačkim. I nemožeš iskrivit povjesne činjenice i razlog nastanaka takvih pokreta, pa i realizaciju. Ja sam ponosan na partizanski pokret, a sramim se ustaškog!
Isto kao što sam ponosan na HR branitelje, makar znam da su neki radili zloćin
Moderna Europa i moderan svijet neopterećen obiteljskim i drugim vezama stavili su Tita na 10. mjesto liste najvećih zločinaca 20.stoljeća.

Pavelića, koji nije bio cvjetić, na toj listi niti nema.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.

Zadnje uređivanje živa sam! : 01.11.2008. at 11:12.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:08   #88
Quote:
Nikola Popović kaže: Pogledaj post
što ti to pišeš? nitko nije kriv što su na području Hrvatske jedini partizani pružali otpor fašistima? ljudi su se uglavnom uključivali u partizane da bi obranili svoje domove.
ista stvar je za većinu hrvatskih branitelja. znaš li zašto sam ja sa svojim ocem išao u domovinski rat? zato da obranimo svoj dom, mamu, sestru i brata. mogao sam ja lijepo otići na faks umjesto u rov ali sam bio mlad i lud(i previše nabrijan da se borim sa tim šljamom koji je odlučio pljačkati i paliti po Hrvatskoj) i nitko me nije mogao spriječiti da uzmem pušku. nažalost hrvatski šljam je besramno opljačkao 1992 kroz privatizaciju ono što je dobar dio mojih i tatinih suboraca stjecao godinama. na svu sreću moj tata nije doživio sudbinu pojedinih boraca da se vratio iz HV-a u opljačkanu firmu...
Mladi komesar Popović mudro zbori. Moja familija iz dijelova Dalmacije nije išla u partizane jer su onakvi polupismeni bili opčinjeni gulazima i revolucijom, već zbog toga jer što su se partizani borili protiv talijansko-fašističkog okupatora koji ih je htio potalijančiti.
Osoba koja bi radije birala onakvu NDH umjesto SFRJ, ima problema.
Svakome Hrvatu kojemu je draža neka vukojebina uz Drinu koja nikada nije bila u Hrvatskoj-osim u NDH, od jedne Dalmacije koja je kolijevka hrvatske državnosti i kulture, poručujem neka se odseli u tu vukojebinu na Drini.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:18   #89
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Mladi komesar Popović mudro zbori. Moja familija iz dijelova Dalmacije nije išla u partizane jer su onakvi polupismeni bili opčinjeni gulazima i revolucijom, već zbog toga jer što su se partizani borili protiv talijansko-fašističkog okupatora koji ih je htio potalijančiti.
Osoba koja bi radije birala onakvu NDH umjesto SFRJ, ima problema.
Svakome Hrvatu kojemu je draža neka vukojebina uz Drinu koja nikada nije bila u Hrvatskoj-osim u NDH, od jedne Dalmacije koja je kolijevka hrvatske državnosti i kulture, poručujem neka se odseli u tu vukojebinu na Drini.
djelomice si u pravu, a djelomice nisi.

1943.godine kada je Italija kapitulirala sve njezine posjede je dobila NDH, a da je kojim slučajem hićo pobijedio, možda bi se mogli s njemcima cijenkat i oko Albanije
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:22   #90
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Koju zemlju? Argentinu?
Moja jedina Domovina se zove Hrvatska.

Quote:
Gdje sad živiš? Ne dao Bog u Hrvatskoj, znaš da je 400 000 nezaposlenih. I ovakva intelektualka da zauzima mjesto u Ruđeru ili V gimnaziji? Kraj tolikih ojađenih.Neki bi se rado mijenjali.
Živim u Hrvatskoj, radim u Hrvatskoj i nezadovoljna sam mafijašenjem po Hrvatskoj, jer se za to nitko nije borio. A ako bi mi netko želio uzeti radno mjesto, morat će dokazati da je sposobniji i kvalificiraniji za posao koji radim, i morat će dokazati da na tom radnom mjestu nisam potrebna. To je jedini kriterij. To što si ti navikla na pollitičku podobnost u procjeni nečije sposobnosti i intelektualne visine, a to je mila tvoj problem. Ja vrijedim dovoljno i dovoljno sam potrebna ovom društvu da me takve stvari ne dodiruju.

Quote:
Pavelića si zemi odmah.Ne dam bez dogovora. Misliš na stomatologa ili pravnika?
Pavelić nije htio slušati svoje suradnike koji su pokušavali spasiti situaciju, i najzad je napustio Domovinu i narod i zato ga neću zeti doma. Da je ostao do kraja uz svoj narod, drugačije bi sada pisala. Ali Mile Budak, Lorković i Vokić, Jure Francetić..oni su nešto drugo. Da su živi, u mojem bi domu uvijek imali svoje mjesto.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:24   #91
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
djelomice si u pravu, a djelomice nisi.

1943.godine kada je Italija kapitulirala sve njezine posjede je dobila NDH, a da je kojim slučajem hićo pobijedio, možda bi se mogli s njemcima cijenkat i oko Albanije
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:24   #92
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
djelomice si u pravu, a djelomice nisi.

1943.godine kada je Italija kapitulirala sve njezine posjede je dobila NDH, a da je kojim slučajem hićo pobijedio, možda bi se mogli s njemcima cijenkat i oko Albanije
Da je...da je rat tekao drugim tokom,da je Aca pobjeđivao i da Italija nije kapitulirala, slavna NDH bi se ponosila vukojebinama u koje Hrvat nikada nije stupio, a kameni spomenici kneza Branimira i Trpimira bili bi ugrađeni u temelje splitske "Palazzo italiano".
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:37   #93
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
...Pavelić nije htio slušati svoje suradnike koji su pokušavali spasiti situaciju, i najzad je napustio Domovinu i narod i zato ga neću zeti doma. Da je ostao do kraja uz svoj narod, drugačije bi sada pisala. Ali Mile Budak, Lorković i Vokić, Jure Francetić..oni su nešto drugo. Da su živi, u mojem bi domu uvijek imali svoje mjesto.
Kad ti shvatiš da je ta nabrojena banda uz još nekolicinu najveće smeće koje je hrvatski narod ikada u povijesti imao bit će ti neke stvari jasnije.

Onaj ko napiše da je Jasenovac bio sabirni logor ima ozbilnje probleme i sa svojim obrazovanjem i sa zdravom pameću a takvima kao ti mogu dat jedino jedan savket.

Ili mjenjaj doktora ili ljekove nešto od to dvoje ne valja.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:38   #94
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Što se ovde dozvoljava,Jasenovac radni sabirni logor,pa kako te nije sram,tamo su ljudi ostavili svoje kosti, gde ti je pijetitet prema žrtve,ali sto očekujes od nekoga koji otvoreno veliča ustaše i mjeri žrtveJel je tebi jasno da je ustaski režim bio na temelju rasnih zakona,da su postojali logori za nepoćudne,za djecu,samo zato sto se netko rodio drugačiji.
Ustaški pokret je utemeljen na težnji za samostalnom Hrvatskom lišenom srpskog i bilo kojeg drugog nasilja. Iz njega je nastao ustaški režim koji nije bio savršen, i narodu se puno toga hitlerovskog nije svidjelo. No, Jasenovac nije bio isto što i npr Auschwich, kako mnogi žele prikazivati. Čak i u tom Jasenovcu, najvećoj hrvatskoj mrlji, partizani cu ubili više ljudi nego Ustaše. To je zaista strašno. To što takvi kao ti to jednostavno nisu sposobni shvatiti.


Quote:
Vidi se da vam je Jurčevićević dobro isprao mozak,misliti da će partizanski pokret ostati upamćeniji po zlu nego li ustaški i otvoreno se tako priklonivši fašizmu kojeg je cijeli civilizirani svijet već odavno osudio.Bravo!
Maks Luburić utjelovljenje čistoga zla, po nekim pokazateljima pobio je ipak više Hrvata nego Srba.nije ti drag pa naravno najveći "mesar"
a mene ne pitaj sto i kako mi služi na čast,ja ne veličam ništa ,za razliku od tebe

Nitko meni ne ispire mozak. Ali bilo bi dobro da se hrvatski mozgovi napokon počmu oslobađati prisilnog mirovanja. Da, ustaški pokret je nanio manje zla Hrvatima nego partizanski. To je činjenica. Ni deset Luburića taj omjer nemože promijeniti. A problem je u tome što ustaški režim nije bio kako treba. I to je tragedija. Pobjedili su oni i narodu su sudili oni koji su bili nemjerljivo gori od poraženih koji isto nisu bili kako Bog zapovjeda. jadan hrvatski narod, ništa drugo.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:40   #95
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Da je...da je rat tekao drugim tokom,da je Aca pobjeđivao i da Italija nije kapitulirala, slavna NDH bi se ponosila vukojebinama u koje Hrvat nikada nije stupio, a kameni spomenici kneza Branimira i Trpimira bili bi ugrađeni u temelje splitske "Palazzo italiano".
ma nemoj me krivo shvatit; svima je jasno da je NDH kvislinška tvorevina, pa prema tome tu ni nije bilo države. Kakva je to država gdje poglavar nema glavnu riječ ???

Ali nemojmo hvalit partizanštinu, a kao alibi uzimati greške NDH "države".

Svi mi znamo kakvu su državu svorili partizani; gdje Hrvat nesmije otvoreno reći da je Hrvat, gdje mora gaziti po svojoj tisućljetnoj tradiciji i napokon u ratu 91. istu tu partizansku državu u krvi napustit.

Ako je to antifašizam, onda ja nisam antifašist.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:41   #96
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Kad ti shvatiš da je ta nabrojena banda uz još nekolicinu najveće smeće koje je hrvatski narod ikada u povijesti imao bit će ti neke stvari jasnije.
Znaš li ti uopće tko su bili ti ljudi? Naravno da neznaš. Ti znaš samo ono što ti je rečeno da smiješ znati. Od razmišljanja dobiješ momentalnu upalu mozga.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:41   #97
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ustaški pokret je utemeljen na težnji za samostalnom Hrvatskom lišenom srpskog i bilo kojeg drugog nasilja. Iz njega je nastao ustaški režim koji nije bio savršen, i narodu se puno toga hitlerovskog nije svidjelo. No, Jasenovac nije bio isto što i npr Auschwich, kako mnogi žele prikazivati. Čak i u tom Jasenovcu, najvećoj hrvatskoj mrlji, partizani cu ubili više ljudi nego Ustaše. To je zaista strašno. To što takvi kao ti to jednostavno nisu sposobni shvatiti.

Boktemazo. Matrix.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:50   #98
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
ma nemoj me krivo shvatit; svima je jasno da je NDH kvislinška tvorevina, pa prema tome tu ni nije bilo države. Kakva je to država gdje poglavar nema glavnu riječ ???

Ali nemojmo hvalit partizanštinu, a kao alibi uzimati greške NDH "države".

Svi mi znamo kakvu su državu svorili partizani; gdje Hrvat nesmije otvoreno reći da je Hrvat, gdje mora gaziti po svojoj tisućljetnoj tradiciji i napokon u ratu 91. istu tu partizansku državu u krvi napustit.

Ako je to antifašizam, onda ja nisam antifašist.

Slažem se s tobom. Makar mi je i današnja Hrvatska bliža nekoj kvislinškoj tvorbi nego onome što ja smatram državom. Ali, i ta faza će proći, tako valjda mora biti.

Gle, i vrapci znaju da Ustaše nisu bili sveci, ali ovdje čim pokušaš postaviti neku ne crno-bijelu tezu, odmah su Ustaša i koljač. Pa se ja malko zafrkavam na tu foru.. No, i dalje mislim da bi istaknuti ljudi NDH-azije trebali imati spomenik, npr Budak, Francetić..Negiranje takvih ljudi i onog pozitivnog u NDH samo nas umanjuje kao narod. OK, za Dalmaciju su se borili partizani, ne Ustaše. Ali, Jure Francetić je slao pomoć u oružju u taj dio Hrvatske, i to tim istim hrvatskim partizanima, samo to ovdje nitko ne želi shvatiti. Dakle, Francetić se itekako borio za Dalmaciju, čak je i krenuo u Liku sa ciljem borbe protiv Talijana na tom području. Pri tome je imao za cilj suradnju s partizanima, i to su činejnice. Na žalost, poginuo je. I na ovom Forumu su drugi ljudi pisali o tome, bilo mi je drago to čitati, jer vidim da neki ljudi razmišljaju zdravo.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:52   #99
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Znaš li ti uopće tko su bili ti ljudi? Naravno da neznaš. Ti znaš samo ono što ti je rečeno da smiješ znati. Od razmišljanja dobiješ momentalnu upalu mozga.
I sad bi ja treba nešto pametno raspravljat sa nekim ko napiše ovakve rečenice:

Ustaštvo je bilo nužnost, i ničega ali ama baš ničega negativnog nije bilo u nihovom programu.
No temeljno, Ustaše veze nemaju sa fašizmom
No, Jasenovac nije bio isto što i npr Auschwich, kako mnogi žele prikazivati. Ali, Jasenovac je bio sabirni i radni logor, i to je sve


Ali da i tebe podsjetim jer te očito treba malo upozorit na poštovanje temeljnog dokumenta ove naše države koji se zove Ustav.

I taj temeljni dokument kaže u svojim izvorišnim osnovama

u uspostavi temelja državne suverenosti u razdoblju drugoga svjetskog rata, izraženoj nasuprot proglašenju Nezavisne Državne Hr­vatske (1941.) u odlukama Zemaljskoga antifa­šis­tič­kog vijeća na­rodnog oslobođenja Hrvatske (1943.), a potom ...
A evo ti i cijeli Ustav pa se malo obrazuj.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2001/0705.htm
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:54   #100
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
ma nemoj me krivo shvatit; svima je jasno da je NDH kvislinška tvorevina, pa prema tome tu ni nije bilo države. Kakva je to država gdje poglavar nema glavnu riječ ???

Ali nemojmo hvalit partizanštinu, a kao alibi uzimati greške NDH "države".

Svi mi znamo kakvu su državu svorili partizani; gdje Hrvat nesmije otvoreno reći da je Hrvat, gdje mora gaziti po svojoj tisućljetnoj tradiciji i napokon u ratu 91. istu tu partizansku državu u krvi napustit.

Ako je to antifašizam, onda ja nisam antifašist.
Daleko brutalniji komunistički SSSR je praktički stvorio države primjerice Estoncima i Latvijcima...oni su te svoje sovjetske republike kasnije osamostalili bez rata.
Yebga mi smo imali Srbe.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.