Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kad će doći do raspada BiH, bilo ratom ili mirom?
Za jednu godinu 1 2.38%
Za 5 godina 14 33.33%
Za 10 godina 9 21.43%
Za 25 godina 4 9.52%
Za 50 godina 3 7.14%
Za još dugo godina 1 2.38%
Nikada 10 23.81%
Glasovatelji: 42. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2008., 13:18   #1
Koliko BiH opstaje?

Što mislite koliko će međunarodno prizanti teritorij Bosna i Hercegovina dugo opstati?

Srbi sve učestalije prijete odcjepljenjem, Hrvati naglašavaju novi entitet, a jedino je Bošnjacima stalo do očuvanja nazovi države...
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:51   #2
Ono sto je sigurno je da RS nece nikada moci tek tako dobiti neovisnosta jos manje pripajanje Srbiji.

Bolje je promjeniti ovu temu u Koliko dugo ce sadasnje granice Srbije biti aktualne?
Margolent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:02   #3
bosna i ercegovina ce duze ostati u svojim granicama,nego ovo sto se danas zove srbija.u iljedarku da sam u pravu.
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:35   #4
Za 4-8 godina, ovisi jel će demokrati u USA produžiti i u drugi mandat!

Ali svakako već od 2009. čim Obama preuzme vlast, počinje aktivnost američkih, britanskih i ruskih obavještajnih službi, uz pomoć srpskih i hrvatskih, da se to pitanje BiH rješi!

Potomci turaka će morati na kraju prihvatiti ponuđeno, da se konačno završi taj ww2 na Balkanu!

Svakako će se ići na diplomaciju, mirnu reintegraciju i referendume, sumnjam da će biti vojnih aktivnosti, barem ne većih razmjera!
hohštapler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:46   #5
Bosanci (mislim na hrvate, srbe i muslimane) nisu glupi pa da se opet rasteraju, preveliku cijenu su platili.
Bili su nama svima primjer suzivota,.......juga u malom.
Obican covijek koji voli svoj kraj, ljude u zavicaju.....jebe se njemu kako se zove drzava. Samo ga ne diraj i ne truj sa idiotski laznim bajkama.
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 16:20   #6
Ti to znas vrlo dobro jer zivis u BiH?
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 16:54   #7
Quote:
ivanivanic kaže: Pogledaj post
bosna i ercegovina ce duze ostati u svojim granicama,nego ovo sto se danas zove srbija.u iljedarku da sam u pravu.
U dvi '"iljade" da neće... Kontam da će Vojvodina samo dobiti veću autonomiju... ništa drugo...
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 16:57   #8
Quote:
kvaka3 kaže: Pogledaj post
Bosanci (mislim na hrvate, srbe i muslimane) nisu glupi pa da se opet rasteraju, preveliku cijenu su platili.
Bili su nama svima primjer suzivota,.......juga u malom.
Obican covijek koji voli svoj kraj, ljude u zavicaju.....jebe se njemu kako se zove drzava. Samo ga ne diraj i ne truj sa idiotski laznim bajkama.
Moj otac je iz BiH, i proveo sam svako ljeto u 'Ercegovini... Vjeruj mi, Hrvati žele sve najgore Bošnjacima i Srbima, Bošnjaci njima, a Srbi Bošnjacima i Hrvatima... Prošli vikend me rođak pozvao da dođem ponovo, i jesam. Sad Hrvati malo petljaju sa Srbima jer dodik podržava Herceg-Bosnu.
Samo Bošnjaci BiH hoće cijelu jer nikada u povijesti nisu imali svoju državu. A što će im kad im je nacija, po mom mišljenju, izmišljena.
Odoh ja pokrstiti Arape i reći da su Hrvati - glupost! Znate na što ciljam.
Đeneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:53   #9
Quote:
Đeneral kaže: Pogledaj post
Moj otac je iz BiH, i proveo sam svako ljeto u 'Ercegovini... Vjeruj mi, Hrvati žele sve najgore Bošnjacima i Srbima, Bošnjaci njima, a Srbi Bošnjacima i Hrvatima... Prošli vikend me rođak pozvao da dođem ponovo, i jesam. Sad Hrvati malo petljaju sa Srbima jer dodik podržava Herceg-Bosnu.
Samo Bošnjaci BiH hoće cijelu jer nikada u povijesti nisu imali svoju državu. A što će im kad im je nacija, po mom mišljenju, izmišljena.
Odoh ja pokrstiti Arape i reći da su Hrvati - glupost! Znate na što ciljam.


Cekaj, nisu srbi i hrvati bili smrtni neprijatelji.....a sada mute zajedno.
U mostaru ratovali hrvati i muslimani. U bihacu srbi protiv hrvata i muslimana. U srebrenici srbi na muslimane. Jebote, sad nakaju nezna se ko na koga.
Sjecam se reportaza i libanona gdje su prije podne prvi isli protiv drugih i trecih a poslijepodne drugi na trece uz pomoc prvih. U noci nisu znali vise ko je ko pa svi na svakog......Kuzis!
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 19:02   #10
Kad tad će se podijeliti na 3 dijela jer ovakva nemože opstati
08 IBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 19:19   #11
Quote:
08 IBRA kaže: Pogledaj post
Kad tad će se podijeliti na 3 dijela jer ovakva nemože opstati
Ne vjerujem.

Jedina sansa za sve bosance je EU.
Ako prije toga ne odu svi u sloveniju.
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:38   #12
- Pod broj jedan, Bosnu i Hercegovinu nisu uspijeli unistiti politicari iz 90. koji su bili mozemo ih slobodno nazvati malo veci "mangupi" nego ovi danas...

- Pod broj dva kao sto ste rekli Bosnjaka ima najvise i oni se zalazu za cjelovitost BiH, tako da tesko moze neko tu nesto napraviti... Srbi su dobili tu tkz. Republiku Srpsku ali ona nikad ne moze dobiti svoju samostalnost po Dejtonskom sporazumu dok sva tri predstavnika vlasti sa tim se ne sloze...

- Pod broj tri Hrvatima iz BiH su narusena osnovna prava, tako da oni danas u predsjednistvu imaju politicara koji ih predstavlja, a tog istog politicara "Zlatnog Ljiljana" Komsica su izabrali Bosnjaci... Komsic mozda jeste legalno izabran ali on nije legitimni predstavnik Hrvata u BiH (to je najbolji pokazatelj sve mizerije "dejtonskog nesporazuma" ). Tesko mozemo ocekivati neko poboljsanje stanja sto se tice prava Hrvata u BiH, jer svjesni smo da sluzbeni Zagreb ne zeli da se mijesa, a Hrvata u BiH je premalo da bi se nosili sa Bosnjacima i Srbima.

- Tako da zbog gore navedenih razloga sumnjam da ce BiH propasti kao drzava... Sto se tice Obame, koji ste navodili kao jedan od razloga vise koji bi pruzio neku nadu Hrvatima u BiH, tesko... sumnjam u tako nesto...

- Pod jedan zato sto je izabrao Rahma Emanuela za sefa svoje administracije... A on je dobro poznat kao veliki prijatelj Srba...

- A pod drugo po nekim informacijama ministar vanjske politike Sad-a ce biti Hoolbroke, vjerujem da vecina zna ko je on, i da je poznat kao veliki prijatelj Bosnjaka cije je interese u ratu ponajvise zastupao... Tako da ne vjerujem u neki raspad BiH, koja ce prije-kasnije postati dio Europske Unije, tako da to nema ni nekakve logike. Kad se nismo podijelili 90. tih da se dijelimo 20 godina kasnije... ...


Djenerale / Dodik podrzava Herceg-Bosnu! Pa pitaj ti tog istog Dodika imali on namjeru u tom slucaju vratiti Hrvatima Posavinu... Ne podrzava Dodik Herceg-Bosnu vec samo zeli stvoriti sto vecu smutnju iz koje bi on najbolje profitirao...
MurgaDrot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:36   #13
Boli Amere i Obamu ona stvar za narodom u BiH kao i 92.
__________________
Hrvatska je jedina država na svijetu u kojoj agresori i teroristi sjede u saboru i primaju plaću dok su generali u zatvoru i pobjednicka vojska na rubu eksistencije.
zidarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:34   #14
Meni nije jasno zasto se ne bi raspala pa niko u BiH osim muslica ne zeli BiH kakva je danas Pustite vec jednom da bosanci sami odluce kavu Drzavu zele ili ne zele
hib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:40   #15
BiH će biti sve dotle dokle međunarodna zajednica to bude htjela i podržavala...jednom kad odu svi ti europejci i upravitelji....ode i Bosna kvragu jer sami ljudi koji u njoj žive ne vole je takvu kakva je danas.
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 03:31   #16
Nikad. Nadam se. Jer to ne može biti mirno podijeljeno, nije zemlja nijedna ničije vlasništvo. Jednom će ljudi to shvatiti. Cijeni ono gdje si, ne diraj susjeda, ne kradi jabuke iako su pale u tvoje dvorište.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 08:33   #17
Quote:
MurgaDrot kaže: Pogledaj post
- Pod broj tri Hrvatima iz BiH su narusena osnovna prava, tako da oni danas u predsjednistvu imaju politicara koji ih predstavlja, a tog istog politicara "Zlatnog Ljiljana" Komsica su izabrali Bosnjaci... Komsic mozda jeste legalno izabran ali on nije legitimni predstavnik Hrvata u BiH (to je najbolji pokazatelj sve mizerije "dejtonskog nesporazuma" ). Tesko mozemo ocekivati neko poboljsanje stanja sto se tice prava Hrvata u BiH, jer svjesni smo da sluzbeni Zagreb ne zeli da se mijesa, a Hrvata u BiH je premalo da bi se nosili sa Bosnjacima i Srbima.
Previdio si samo jednu stvar. Hrvati su svjesni da ih je premalo da bi se nosili i sa Srbima i sa Bošnjacima. Pošto je glavni problem Hrvata u Federaciji, Hrvati u BiH se jednostavno više neće sukobljavati sa Srbima nego samo sa Bošnjacima.

A Hrvata + Srba ima sasvim dovoljan broj da se nose sa Bošnjacima.

Sad može netko spomenuti Posavinu, ali MurgaDrot nam je lijepo objasnio da je taktika "Hrvati protiv svih" isplativa koliko i lupanje glavom u zid.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 08:37   #18
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Nikad. Nadam se. Jer to ne može biti mirno podijeljeno, nije zemlja nijedna ničije vlasništvo. Jednom će ljudi to shvatiti. Cijeni ono gdje si, ne diraj susjeda, ne kradi jabuke iako su pale u tvoje dvorište.
Nama susjedi iz Sarajeva stalno kradu jabuke.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:42   #19
Bosna je bogata vodom. Tako da će doć do interesa kapitalista da to iskoriste. Tad će nastat neredi, sranje. Dajem "mirnoj" Bosni još dvadesetak godina.
__________________
I can't hear you from the sound how awesome I am!
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 21:49   #20
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Nikad. Nadam se. Jer to ne može biti mirno podijeljeno, nije zemlja nijedna ničije vlasništvo. Jednom će ljudi to shvatiti. Cijeni ono gdje si, ne diraj susjeda, ne kradi jabuke iako su pale u tvoje dvorište.
Kako zemlja nije ničije vlasništvo ?? Pa iz vlasništva pojedinaca nad zemljom proizlazi država i državni suverenitet.
Moja livada što je kupih je moja..ne valjda od Obame
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.