Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 16:57   #21
čestitam.
odlična kupnja..
.. i puno sretnih kilometara.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 18:11   #22
pridružujem se čestitkama, napiši dojmove kad stigneš...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 09:19   #23
Sretno, dobar odabir.
cayenneos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 08:27   #24
c max

Da ne otvaram novu temu-molio bi mišljenja vozača cmax-a (godine 2005-2007)
Posebno me interesira 1.8 TD 115ks ali može i drugi motori.
Kakva je potrošnja, cijene održavanja, iskoristivost prostora, kvarovi, opći dojam, šta Vam se ne sviđa na njemu (zamjerke).
Cijene dizela 1.8 Td 115ks su slične benzincima 1.6 16v 115ks (govorim za polovni auto).

Hvala svima unaprijed.
drazende is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 13:19   #25
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Moj C-max 2.0 duratec nema lanac! Provjerio.... iako su mi u Grandauto rekli da 2.0 motori imaju lanac, pa nema mjenanja remena....no nisu bili u pravu...
hm...evo službeni fajl od forda za 2008 focus:
http://www.fordmedia.eu/presskits/20...ts/EUR_Tec.doc
i za mondeo 2007:
http://www.fordmedia.eu/presskits/20...EU_Txt_Tec.pdf

2.0 ima lanac a C-Max ima sve od Focusa tako da mislim da si u krivu, osim ako tvoj c-max ima neki drugi 2.0 motor
motor u focusu 2.0
http://hr.wikipedia.org/wiki/Datotek...Focus_MkII.jpg
motor u c-max-u 2.0
http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=b4z2po4atxhr
motor u c-max-u 2.0 facelift
http://www.autoscout24.hr/Details.as...ob4wpm&asrc=fa

što se tiče mjenjača, kad se prvi put auto upali ide iz prve u rikverc, kasnije ide : 2. pa 4. pa rikverc i savršeno upada.

čestitam na kupnji, odlična ponuda, 1.6 dosta troši i to je jedini minus (uz naravno slabe performanse, 100 ks danas je nekakav minimum) al je održavanje jeftino i pouzdan je, u 45000 km bez ikakvih problema.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:17   #26
Mislim da sam u jednom postu pročitao za 1.8 tdci Fordov motor
da šprica voli probušiti klip. Pitao sam da to malo razjasni, mislim da je to Neno 2, ali mi nije odgovorio. Ne znam je li još tko čuo što o tome?
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:35   #27
Jeste li se svi riješili svojih c max-a na vrijeme ili?
Nitko nema konkretan odgovor?
Valjda ne tražim previše?

Hvala.
drazende is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 00:57   #28
Quote:
drazende kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu-molio bi mišljenja vozača cmax-a (godine 2005-2007)
Posebno me interesira 1.8 TD 115ks ali može i drugi motori.
Kakva je potrošnja, cijene održavanja, iskoristivost prostora, kvarovi, opći dojam, šta Vam se ne sviđa na njemu (zamjerke).
Cijene dizela 1.8 Td 115ks su slične benzincima 1.6 16v 115ks (govorim za polovni auto).

Hvala svima unaprijed.
Vozim navedeni model, 1.8 td 115ks.
Prosjecna potrosnja oko 6.5l.
Kvarova do sada (hvala Bogu i tako neka i ostane) nije bilo
S tim autom komotno mozes na put oko svijeta.
Ja sam bolesno zaljubljena u taj auto tako da mozda i nisam objektivna.
Sto se tice zamjerki, nervira me pozicija dugmadi za spustanje/podizanje stakala i za pomjeranje retrovizora (vrlo tesko za stimanje u voznji).
Prtljazni prostor je ogroman, iako mi je malo cudan jer su nekako ubili sirinu. Ovaj dio cu malo teze objasnit, ali bocno je sve plastika, nekako ravno, moglo je tu bit jos prostora. I takodjer me kod prtljaznog prostora nervira to sta nije ravan, nego ima stepenicu. Ne znam pametnije objasnjenje navest
Znaci neoguce je nesto samo kliznut unutra, treba to ubacit. Valjda ce netko skuzit sta zelim rec
Inace je, po meni, auto zvjerinjak. Ubrzava ko mutav, stabilan na cesti, i jako lagan i udoban za voznju, super preglednost.
Najvise sam s njim u jednom danu presla nesto malo vise od 1000 km, i s tim mi autom to uopce nije bio naporan put.
Definitivno je auto za preporuku
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:45   #29
Hvala ti. Kada sam gledao slike C max-a i ja sam odmah primjetio tu stepenicu u prtljažniku.
Petra wb koliko ima kilometara auto i koje je godište?
Kakva je preglednost auta sa ženskog gledišta?

Hvala ti puno.
drazende is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:11   #30
Iskreno, ne znam sta im je trebala ta stepenica
2006. godiste je, i ima oko 200 000 km.
I ne stedimo ga niti malo
Ne znam da li si ikada sjeo u c maxa?
Ja sam ostala iznenadjena kad sam prvi put sjela u njega.
Poprilicno si na visokoj poziciji na mjestu vozaca, tako da je preglednost stvarno savrsena. Stakla su ogromna, i meni ga stvarno nije problem vozit.
Uopce nemam osjecaj da vozim neki veci auto dok sam u njemu, a prostora ko u prici. I sta je najbolje, na straznjim se sjedalima komotno vozi troje ljudi.
Sto kod karavana recimo nije slucaj.

Vidim da si u svom prvom postu spominjao benzinca, na njih se uglavnom ljudi zale zbog potrosnje.
Nakon sto smo mi uzeli c maxa, jedni susjedi su se odlucili na isti izbor, samo sta su uzeli 1.6, isto dizelas. I zali se covjek da mu ipak fali snage malo, osjeti se u voznji.
Mnogima je i 1.6 dovoljno, zavisi tko sto trazi...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:13   #31
Ford C-max 1.8. tdci

Pozdrav,

kupujem C-max od prvog vlasnika do 100.000km 2009-2010 god. Mora imati tempomat.

Ponude molim na PM.

Hvala!
onlajn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:56   #32
Nije ovo oglasnik, imas oglase na za to namijenjenom dijelu foruma.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 18:40   #33
Raspon rupa felge c-max

Da ne otvaram novu temu.
Koji je raspon rupa na felgama i ona središnja rupa za c-maxa, ovog novijeg.

I rezervna guma, navodno ide samo mini u prtljažnik ... pretpostavljam da je skupa ko suho zlato?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:11   #34
http://www.wheelfitment.eu/car/Ford/...0%20-%20).html

puno novijih auta ima set za krpanje umjesto rezerve.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:06   #35
Meni se također sviđa C-max i sad malo gledam cjenik i fakata me strefilo kad sam vidio da u ponudi imaju benzinac 1.6 ti-vct od 85 konja !?! Na monovolumenu od 1375 kila !?! I još k tome je skuplji od 1.0 turbaka sa 100 konja za 5000 kuna !??!

Jel to neka zajebancija ili što ?

Izvor:
http://ford.hr/assets/cjenik/Ford-Cmax.pdf
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:11   #36
Quote:
marinkovic kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu.
Koji je raspon rupa na felgama i ona središnja rupa za c-maxa, ovog novijeg.

I rezervna guma, navodno ide samo mini u prtljažnik ... pretpostavljam da je skupa ko suho zlato?
5x108 razmak rupa,
63.4 centralna rupa
52,5 offset
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 00:03   #37
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Meni se također sviđa C-max i sad malo gledam cjenik i fakata me strefilo kad sam vidio da u ponudi imaju benzinac 1.6 ti-vct od 85 konja !?! Na monovolumenu od 1375 kila !?! I još k tome je skuplji od 1.0 turbaka sa 100 konja za 5000 kuna !??!

Jel to neka zajebancija ili što ?

Izvor:
http://ford.hr/assets/cjenik/Ford-Cmax.pdf
Tipfeler ili si nešto pogrešno vidio.

85 kW iliti 115 KS je 1.6 ti-vct (barem je prije bio te snage)
MacBook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 05:15   #38
Quote:
MacBook kaže: Pogledaj post
Tipfeler ili si nešto pogrešno vidio.

85 kW iliti 115 KS je 1.6 ti-vct (barem je prije bio te snage)
Koliko vidim postoji takav, prodaje se čak i u Njemačkoj Mislio sam da se tako(pod)motorizirani auti već godinama ne prodaju...
85ks ili 63kW, 15,7 do stotke i 165km/h, bilo bi zgodno znati kako ide kad je natovaren
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 05:43   #39
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Koliko vidim postoji takav, prodaje se čak i u Njemačkoj Mislio sam da se tako(pod)motorizirani auti već godinama ne prodaju...
85ks ili 63kW, 15,7 do stotke i 165km/h, bilo bi zgodno znati kako ide kad je natovaren
Đizus,
zvučalo je previše nevjerojatno da bi moglo biti istina, kladio bih se da je u pitanju zamjena KS i KW... kad ono...
MacBook is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 10:29   #40
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Koliko vidim postoji takav, prodaje se čak i u Njemačkoj Mislio sam da se tako(pod)motorizirani auti već godinama ne prodaju...
85ks ili 63kW, 15,7 do stotke i 165km/h, bilo bi zgodno znati kako ide kad je natovaren
Fakat čudan odabir. Ako je još u Njemačkoj tako onda je još čudnije.
Da je neki auto b segmenta ili normalan kompakt još bi rekao da je to za zemlje gdje mladi vozači ne smiju voziti jake aute (ali koja zemlja ima tako nizak prag?) ali ovo je obiteljski auto tj. pretpostavlja se da će ga voziti normalan muškarac ili žena sa djecom .
Uostalom cijela paleta motora je malo podkapacitirana. Sve redom snage 85, 95, 100, 105 u početnim paketima opreme. Za obiteljski auto koji ima lošiji koeficijent otpora zbog visoke karoserije i za kojeg se pretpostavlja da će redovito biti vožen natovaren u gradu (npr. konstanto razvažanje dvoje djece u vrtić i školu, put sa hrpom prtljage itd) ovo su ozbiljno podkapacitirani motori.
U Focusu još i prolazi 1.0 turbak sa 100 konja ali za C-max bi trebao biti apsolutni minimum. Najslabiji atmosferac bi kod ovog auta trebao biti bar 115 konja.
Ima li tko uopće tog najslabijeg C-maxa? Čini mi se da troši ko termoelektrana jer ga fakat moraš gaziti da ide.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.