Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 21:23   #21
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tko ih je sastavljao?



Nije dobro podcjenjivati psiho-testove. Između ostalog, ne gledaju se pojedinačni odgovori, nego "paketi" odgovora, postoje trik-pitanja koja te love u laži, itd..
Naši politički podobni inzelektualci

Kao da li voliš mamu nemoj me zajebavati
za laži nam je jeftinije kupiti detektor laži
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 01:40   #22
nope, nikakve kockice.
od "crteža i bojanki" samo wartegg test, drugo sve slova, bez brojki

izgleda da se čak i testovi razlikuju od centra do centra - pa ni u tome nemaju neku metodologiju - prestrašno!
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 01:42   #23
ni da li voliš svoju mamu - ni to pitanje nismo imali. iako je bilo sličnih u onom testu gdje treba dopuniti rečenice.
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:35   #24
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
ni da li voliš svoju mamu - ni to pitanje nismo imali. iako je bilo sličnih u onom testu gdje treba dopuniti rečenice.
Meni je samo žao što nisam slikao pitanja jer ih se ne može popamtiti, bilo ih je preko 200, a ispitivanje djeteta od 9god neprekidno 10h u policiskoj postaji od strane psihologa iz raznih institucija, njih 5-6, je valjda isto psihološka obrada u koju spada i izgladnjivanje.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:23   #25
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Naši politički podobni inzelektualci
Žao mi je, ali ova te frizeraj-rečenica "ja sve znam i svemu sam mjera", a posebno teorija zavjere kao univerzalno mjerilo svijeta i ljudi, diskvalificira kao kandidata za ozbiljniji razgovor.

Samo kao naznake za razmišljanje (iako si ti sve svoje dvojbe razriješio "politički podobnim intelektualcima"): ne pada ti na pamet da je možda svrha tog pitanja upravo da te dovede u takvo stanje u kojem ćeš "neopreznije" odgovoriti na neko drugo pitanje? Da ti poremeti koncentraciju i oteža pokušaj "varanja" na nekim drugim, bitnim pitanjima?

Ti se i inače smatraš kompetentnim procjenjivati svačiju struku - od vodinstalatera do kardiokirurga?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:40   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ali ova te frizeraj-rečenica "ja sve znam i svemu sam mjera", a posebno teorija zavjere kao univerzalno mjerilo svijeta i ljudi, diskvalificira kao kandidata za ozbiljniji razgovor.

Samo kao naznake za razmišljanje (iako si ti sve svoje dvojbe razriješio "politički podobnim intelektualcima"): ne pada ti na pamet da je možda svrha tog pitanja upravo da te dovede u takvo stanje u kojem ćeš "neopreznije" odgovoriti na neko drugo pitanje? Da ti poremeti koncentraciju i oteža pokušaj "varanja" na nekim drugim, bitnim pitanjima?

Ti se i inače smatraš kompetentnim procjenjivati svačiju struku - od vodinstalatera do kardiokirurga?
Nije stvar struke, nego znanja. Ne zanimaju me vodoinstalateri sa papirom nego sa žuljevitim rukama. Očito te pogađa moje mišljenje, ali je na žalost takvo.
Svaka čast pojedincima, ali i oni se izgube u masi.
A neke moje mane barem nikome ne nanose zlo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:40   #27
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Očito te pogađa moje mišljenje, ali je na žalost takvo.
Pogađa me tvoje nerazmišljanje. Floskule o "politički podobnim intelektualcima" su prazne frazetine, u ovom slučaju izvedene iz nečega o čemu, vjerujem, nisi kvalificiran suditi. Veličanje žuljevitih ruku naspram posprdnog prozivanja "intelektualaca" je na razini one famozne "on nikad nije ništa u životu radio, cijeli život je fakultetski profesor".

BTW, ako misliš da sam na bilo koji način osobno pogođen tvojim pljuckanjima, loše misliš.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:05   #28
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post

Naši politički podobni inzelektualci
eto, raspitala se ja kod kolegice (koja je psiholog) - skoro svi psihološki testovi koji se u hr koriste su uglavnom američki, a njima se koriste praktički čitava amerika i europa (naravno, testovi su prilagođeni i standardizirani u svakoj pojedinoj državi).
dakle, niti "naši" niti "politički podobni".

ima samo nekoliko testova koje su napravili ljudi s fakulteta u bivšoj jugi, ali oni, koliko sam skužila, baš i nisu u široj upotrebi.... a i ne znam na koji način bi oni bili "politički podobni"
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:30   #29
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
eto, raspitala se ja kod kolegice (koja je psiholog) - skoro svi psihološki testovi koji se u hr koriste su uglavnom američki, a njima se koriste praktički čitava amerika i europa (naravno, testovi su prilagođeni i standardizirani u svakoj pojedinoj državi).
dakle, niti "naši" niti "politički podobni".

ima samo nekoliko testova koje su napravili ljudi s fakulteta u bivšoj jugi, ali oni, koliko sam skužila, baš i nisu u široj upotrebi.... a i ne znam na koji način bi oni bili "politički podobni"
Ja imao drugo iskustvo. Doista sam želio saznati kakve i koje sam testove ispunjavao pa sam zamolio psihologa da mi kaže ime testova i način testitanja. Odbila je. Nisam ih kasnije uspio pronaći a ne podsjećaju me na one koje sam ispunjavao pri regrutaciji. Jedino čega se sjećam jest da su tiskani ( ili fotokopirani ) u nekoj tiskati u Sloveniji.
Bilo bi interesantno ako možeš navesti ime tih testova i naziv metodologije.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:32   #30
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pogađa me tvoje nerazmišljanje. Floskule o "politički podobnim intelektualcima" su prazne frazetine, u ovom slučaju izvedene iz nečega o čemu, vjerujem, nisi kvalificiran suditi. Veličanje žuljevitih ruku naspram posprdnog prozivanja "intelektualaca" je na razini one famozne "on nikad nije ništa u životu radio, cijeli život je fakultetski profesor".

BTW, ako misliš da sam na bilo koji način osobno pogođen tvojim pljuckanjima, loše misliš.
A što sereš onda upravo se svrstavaš
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:34   #31
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
eto, raspitala se ja kod kolegice (koja je psiholog) - skoro svi psihološki testovi koji se u hr koriste su uglavnom američki, a njima se koriste praktički čitava amerika i europa (naravno, testovi su prilagođeni i standardizirani u svakoj pojedinoj državi).
dakle, niti "naši" niti "politički podobni".

ima samo nekoliko testova koje su napravili ljudi s fakulteta u bivšoj jugi, ali oni, koliko sam skužila, baš i nisu u široj upotrebi.... a i ne znam na koji način bi oni bili "politički podobni"
Supeeeer, kod nas amerika

Još da pocrnimo
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:37   #32
Jbt, neki ne znaju ni što znači intelektualac, misle diploma
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:48   #33
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ja imao drugo iskustvo. Doista sam želio saznati kakve i koje sam testove ispunjavao pa sam zamolio psihologa da mi kaže ime testova i način testitanja. Odbila je. Nisam ih kasnije uspio pronaći a ne podsjećaju me na one koje sam ispunjavao pri regrutaciji. Jedino čega se sjećam jest da su tiskani ( ili fotokopirani ) u nekoj tiskati u Sloveniji.
Bilo bi interesantno ako možeš navesti ime tih testova i naziv metodologije.
u bivšoj jugi testove je tiskao i prodavao nekakav institut u sloveniji (za čitavu državu), kod nas to isto radi izdavačka kuća koja izdaje i hrpu knjiga iz psihologije, pedagogije i (valjda) srodnih struka. mislim, slap.
ali svejedno to nisu naši testovi.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:51   #34
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Supeeeer, kod nas amerika

Još da pocrnimo

kao što sam već jednom (davno) rekla - pusti čovjeka da govori/piše što hoće, pa će sam pokazati tko je, kakav je, i na kakav način razmišlja.....
otužno.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:37   #35
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
kao što sam već jednom (davno) rekla - pusti čovjeka da govori/piše što hoće, pa će sam pokazati tko je, kakav je, i na kakav način razmišlja.....
otužno.
Da otužno je da ne vidiš da je Amerika najveći zločinac na svijetu, a tebi je idol.
Da i mi ukinemo zdravstvenu pomoć za one koji nemaju da plate
Stvarno napredujemo civilizacijski
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:40   #36
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Da otužno je da ne vidiš da je Amerika najveći zločinac na svijetu, a tebi je idol.
Da i mi ukinemo zdravstvenu pomoć za one koji nemaju da plate
Stvarno napredujemo civilizacijski
otkud ti ova ideja?! o čem briješ?!
je l' ti stvarno nisi skužio na što sam reagirala (a čak sam ti boldala!) ili se samo praviš????
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:50   #37
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
otkud ti ova ideja?! o čem briješ?!
je l' ti stvarno nisi skužio na što sam reagirala (a čak sam ti boldala!) ili se samo praviš????
Sorry, bio sam malo brzoplet
Ne ljutiš se
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:53   #38
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Sorry, bio sam malo brzoplet
Ne ljutiš se
ne, samo se čudim
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:02   #39
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne, samo se čudim
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 19:16   #40
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
psihološki testovi su to. čak ne bih rekla da su testovi inteligencije, rekla bih testovi osobnosti.
pripremiti se ne možeš i tako i tako.

traju cca 2,3-3h, daju ti papire, olovku, sama si u sobi i zaokružuješ. neki su i nadopunjavanje, ali opet se ne možeš pripremiti.
ali uopće nisu strašni. kao što orenla reče, puno je gore što nekompetentan psih. može totalno zaznuti interpretaciju, ali bože moj, od ovih u czss ni ne očekuj neke blistave rezultate u bilo čemu, pa tako ni tome. da se njima radi kako spada, ne bi radili u czss.
Bila sam na razgovoru prije dva tjedna i nikakve testove nismo trebali rješavati

U kratko su nas pitali zašto je došlo do rastave, koliko ne živimo skupa, koliko su djeca stara i kakvi su u školi. I to je otprilike to.

Obzirom da smo se sve uspjeli dogovoriti (viđanje, alimentacija i to da djeca ostaju sa mnom) i naveli to u zahtjevu za rastavu, bilo je gotovo za manje od sat vremena.

Rekli su da će rješenje poslat poštom.
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.