Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2011., 15:05   #1941
Quote:
Neo_Noir kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoć od nekoga tko je upoznat s urocima i magijom pa sam naišao na ovu temu, prvo isprika radi dužeg posta ali stvarno se nadam da će netko pomoći. Prvo bih želio napomenuti da inače uvijek na sve gledam racionalno i pokušam si nekako logički objasniti tj. nisam baš praznovjeran ili autosugestivan, ali nešto me navelo na razmišljanje.

Ali ajmo sad na problem. Danas smo na djedovom grobu (djed je umro prije godinu dana) našli dva razbijena jajeta i razbacano ono sitno bijelo kamenje koje ljudi stavljaju na grobove kao dekoraciju. Meni su ključna ta jaja i to što su razbijena navelo me da posložim neke dijelove slagalice. Prije se znalo događati da smo nalazili jaja na čudnim mjestima i moj stari bi odma reko kak nas netko "coprija". Ja naravno nisam obraćao pažnju na to, reko on je valjda previše praznovjeran jer i inače vjeruje u svoje snove i tak. Ali jaja su bila stvarno na čudnim mjestima gdje nitko nema pristup jer je zatvoreno, dodatna stvar je da su jaja bila prazna pa sam mislio da su možda lasice donijele ta jaja, a to mi se čini i sad logično. Zatim smo nailazili na jaja (ovaj put puna) pred pragom, u dvorištu i na puteljku iz dvorišta.

Jedno jutro sam našao dio neke velike kosti, po veličini i težini mi je izgledalo kao kravlja kost, i to onak baš lijepo nastavljena na puteljak. Budući da živim na selu prvo sam pomislio da je možda neki pas otkopao pa donio ali dvorište mi je dobro ograđeno i teško da bi prošao neki manji pas kroz neku rupu a kost je bila malo veća tak da ju jedino neki veći pas može nositi. Druga stvar je da u selu rijetko tko ima psa a oni koji ga imaju imaju ga na lancu. Ove stvari su stare nekoliko godina tak da se već toga skoro i ne sjećam ali eto danas sam se podsjetio.

Ova stvar s jajima na grobu se desila 3. put, prva dva puta su jaja bila samo postavljena iza spomenika a danas su bila 2 jaja razbijena na grobnoj ploči (svako jaje na jednoj ploči). Baka stalno ide djedu na grob pa kad je prva dva puta našla jaja pripisivali smo to životinjama, ali ovo od danas navelo me da malo to istražim i naravno saznah da su jaja jedna od najčešćih metoda vračanja i da akumuliraju energiju a i vidjeh dosta slučaja s jajima na ovoj temi. Zanima me da li postoji neki način kako se zaštiti ti od toga ili poništiti djelovanje, ovako se osjećam dosta bespomoćno kad te netko ovako kukavički napada. Činjenica je da smo iz neke idilične obitelji kroz nekih 5 godina došli do potpunog razdora i disfunkcije, pa neznam jel je za to zaslužno vračanje. Naravno sumnja se na neke osobe ali ne možeš ništa dokazati. Buni me i to što su jaja postavljena na vidljivim mjestima.

Nadam se da će se nekome dati ovo čitati, dug je post ali samo želim da se ima čim bolji uvid u problem
reci mi jesu li jaja bila postavljena da daju oznaku pentagrama??
ako da, netko pokusava cini nekromancije.
ali svakako sam siguran da je tvoj pokojni djed imao nesto s magijom.
ti te stvari zoves praznovjerje... ja ih zovem stvarnost...
ugl mogao bih ti vise reci kada bi slikao ta jaja i te kamencice.
moze se djelovati, ali moras djelovati munjevito
vjestac_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 15:15   #1942
Quote:
lidach:) kaže: Pogledaj post
prije nokoliko mjeseci zaželila sam jednu želju i to stvarno iz dubine svog srca, nikad nisam htjela toliko jako nešto kao to i čvrsto sam vjerovala u to da će mi se želja ostvariti... nakon samo par dana dogodilo mi se je upravo to što sam i zaželjela ali nakon tih nekoliko dana sreće sve se je preokrenulo kao da mi se naplačuje to što mi se je želja ispunila od tad do sad igubila sam 2 prijateljice koje sam smatrala najboljim prijateljicama, sa tatom sam se toliko posvađala da ne razgovaramo već nekoliko mjeseci, na faxu mi se redaju samo neuspjesi, izgubila sam psa... ne znam više šta da mislim...šta da radim... dali je to samo u mojoj glavi ili postoji neko objašnjenje?
poznato pod toka-koka ili ti pravedna razmjena
za sve ono što želiš moraš ponuditi jednaku količinu.
svijet funkcionira u tom ritmu.
osnova alkemije
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 03:08   #1943
sada da ne otvaram temu novu, imam pitanje
prije jedno 4-5 mj sam izgubila dokumente i torbicu cijelu uglavnom.
i to je našao neki stariji dedek i odnio je sve na policiju, ništa nije falilo.
ali kada sam došla doma, otvorim novčanik i unutra je bio neki gumb
pa sad, da li itko zna zbog čega bi to moglo biti tamo..zašto?

zaboravila sam već na to, ali lurkajući po ovom pdfu sam se sjetila toga ja sam to spalila odmah.. protrnula sam kada sam vidjela to unutra
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:35   #1944
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Najbolja prva pomoc i prevencija je da snazimo svoje biopolje. Tako ce uroci i sl. negativna djelovanja imati manji efekt na nas.
Imati manji efekt, ali imati definitivno. Što znaći da se ne može samo tako otkloniti.
Činjenica je da uroci postoje, daleko manje nego nekad prije. Ali opet, tu su.
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 12:24   #1945
Quote:
vjestac_st kaže: Pogledaj post
naravno da moze i to vrlo jednostavno, ali to ti ne radi na daljinu ipak ces morati ici kod nekog, samo ne idi debilima
i ja bi to volila znati...a vjestac..znas li ti to*
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:52   #1946
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post


i ja bi to volila znati...a vjestac..znas li ti to*
iskreno, ne zelim vise tu po forumu pisat nista niti cu ikome vise odgovarat na pitanja jer ovdje ima vise djece i ogranicenih morona nego ljudi koji znaju ista i s kojima se moze o ovakvim temama pricat. oprosti...
puno pozdrava
vjestac_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:23   #1947
Quote:
Neo_Noir kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoć od nekoga tko je upoznat s urocima i magijom pa sam naišao na ovu temu, prvo isprika radi dužeg posta ali stvarno se nadam da će netko pomoći. Prvo bih želio napomenuti da inače uvijek na sve gledam racionalno i pokušam si nekako logički objasniti tj. nisam baš praznovjeran ili autosugestivan, ali nešto me navelo na razmišljanje.

Ali ajmo sad na problem. Danas smo na djedovom grobu (djed je umro prije godinu dana) našli dva razbijena jajeta i razbacano ono sitno bijelo kamenje koje ljudi stavljaju na grobove kao dekoraciju. Meni su ključna ta jaja i to što su razbijena navelo me da posložim neke dijelove slagalice. Prije se znalo događati da smo nalazili jaja na čudnim mjestima i moj stari bi odma reko kak nas netko "coprija". Ja naravno nisam obraćao pažnju na to, reko on je valjda previše praznovjeran jer i inače vjeruje u svoje snove i tak. Ali jaja su bila stvarno na čudnim mjestima gdje nitko nema pristup jer je zatvoreno, dodatna stvar je da su jaja bila prazna pa sam mislio da su možda lasice donijele ta jaja, a to mi se čini i sad logično. Zatim smo nailazili na jaja (ovaj put puna) pred pragom, u dvorištu i na puteljku iz dvorišta.

Jedno jutro sam našao dio neke velike kosti, po veličini i težini mi je izgledalo kao kravlja kost, i to onak baš lijepo nastavljena na puteljak. Budući da živim na selu prvo sam pomislio da je možda neki pas otkopao pa donio ali dvorište mi je dobro ograđeno i teško da bi prošao neki manji pas kroz neku rupu a kost je bila malo veća tak da ju jedino neki veći pas može nositi. Druga stvar je da u selu rijetko tko ima psa a oni koji ga imaju imaju ga na lancu. Ove stvari su stare nekoliko godina tak da se već toga skoro i ne sjećam ali eto danas sam se podsjetio.

Ova stvar s jajima na grobu se desila 3. put, prva dva puta su jaja bila samo postavljena iza spomenika a danas su bila 2 jaja razbijena na grobnoj ploči (svako jaje na jednoj ploči). Baka stalno ide djedu na grob pa kad je prva dva puta našla jaja pripisivali smo to životinjama, ali ovo od danas navelo me da malo to istražim i naravno saznah da su jaja jedna od najčešćih metoda vračanja i da akumuliraju energiju a i vidjeh dosta slučaja s jajima na ovoj temi. Zanima me da li postoji neki način kako se zaštiti ti od toga ili poništiti djelovanje, ovako se osjećam dosta bespomoćno kad te netko ovako kukavički napada. Činjenica je da smo iz neke idilične obitelji kroz nekih 5 godina došli do potpunog razdora i disfunkcije, pa neznam jel je za to zaslužno vračanje. Naravno sumnja se na neke osobe ali ne možeš ništa dokazati. Buni me i to što su jaja postavljena na vidljivim mjestima.

Nadam se da će se nekome dati ovo čitati, dug je post ali samo želim da se ima čim bolji uvid u problem
malo previše stvari da bi bilo slučajnost...definitivno trebate zaštitu..kome se točno obratiti...sad mi je pala na pamet jedna žena..mislim da su znali članci o njoj bit u Areni nekad...neznam dal još uvijek...u svakom slučaju ne se bilo kome obratit..možda vjestac_st ima neki prijedlog/savjet
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:38   #1948
Aha, imat će neki savjet, pretpostavljam da će ići na PM da slučajno ne podijeli svoje ogromno znanje sa nama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:47   #1949
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
pokusala sam ignorirati moj "problem" ali ipak me zanima vase misljenje.
naime, vec 15-16 godina pronalazim novčiće na cudnim mjestima. npr. u poštanskom sanducicu, u kalicu s cvijecem, ugurani pod prag...ni na jedno od tih mjesta na moze slucajno upasti jer nije lako dostupno, npr. kalic sa cvijecem je ogroman, kada ga podignem na sredini bude novcic ili u pragu vrata ima jedno mjesto gdje je malo natrulo i novcic bude uguran unutra.
nemam pojma sto bi novcici trebali znaciti, koji je cilj i namjera posto to traje 15-tak godina.
zna li netko sto bi to moglo znaciti?
malo sam čačkala po netu sad..u magiji se dosta spominju jaja i novčići...možda trebaš zaštitu što i mene jako zanima..kako ojačati bio polje svoje s ciljem da ti nitko ne može naškoditi
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:50   #1950
Razbijena jaja nemaju nikakvog efekta a za cijela sam negdje napisao šta se može napraviti sa njima. U slučaju da se sumnja na urok.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:14   #1951
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Razbijena jaja nemaju nikakvog efekta a za cijela sam negdje napisao šta se može napraviti sa njima. U slučaju da se sumnja na urok.
a kako se riješiti uroka? dal postoji nešto univerzalno ili je to individualno?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 13:47   #1952
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
a kako se riješiti uroka? dal postoji nešto univerzalno ili je to individualno?
Pa kao što već rekoh, prije bilo kakvog zaključka da se radi o uroku treba eliminirati sve ostale mogućnosti.

Uroci su rijetka stvar a život nije samo med i mlijeko. Ljudi se rađaju, umiru, oboljevaju, sastaju i rastaju. smiješno je da se za neki događaj u životu koji nam ne odgovara odmah "krivi" urok.

Prvo bih preporučio sistematski pregled kod liječnika i analizu vlastitog života. Izbacivanje iz života sve što na prouzročuje stres koliko god nam to teško bilo, obavezne šetnje prirodom i fizičku aktivnost, posjet dobrom astrologu i tek nakon svega toga, ako problem i dalje istraje uzeo bih u obzir dase radi o uroku, nikako prije. Uglavnom će ovi prijašnji savjeti riješiti većinu nedoumica i problema.

Nekad je jaje samo jaje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:35   #1953
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa kao što već rekoh, prije bilo kakvog zaključka da se radi o uroku treba eliminirati sve ostale mogućnosti.

Uroci su rijetka stvar a život nije samo med i mlijeko. Ljudi se rađaju, umiru, oboljevaju, sastaju i rastaju. smiješno je da se za neki događaj u životu koji nam ne odgovara odmah "krivi" urok.

Prvo bih preporučio sistematski pregled kod liječnika i analizu vlastitog života. Izbacivanje iz života sve što na prouzročuje stres koliko god nam to teško bilo, obavezne šetnje prirodom i fizičku aktivnost, posjet dobrom astrologu i tek nakon svega toga, ako problem i dalje istraje uzeo bih u obzir dase radi o uroku, nikako prije. Uglavnom će ovi prijašnji savjeti riješiti većinu nedoumica i problema.

Nekad je jaje samo jaje
dakle planeti-mislis da mogu uvelike utjecati
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:46   #1954
Sa mnom u srednju je isla jedna cura koja je oduvijek bila onak na svoju stranu.Smatrali smo ju otkacenom i nismo zamjerali te neke njene brije.Njena stara je smatrala da je ureknuta jos od djetinjstva(jer navodno je to jos od onda trajalo).Vodila ju je raznim vidovnjacima,samanima,hodjama,vjesticama.Kupala se u vodi koju su joj oni dali,molila te molitve,pila te napitke,nosila amajlije.Zakopavala je stara stvari u dvoristu,posipala sol po pragu,zakopavala pod mladim drvetom tocno u vrijeme kada je mjesec(ubi me ne znam jel pun ili mlad),prolijevala vodu u kojoj se kupala pod tri mosta i bajala to kaj su joj napisali.Radile su doslovno sve i svasta godinama i potrosile hrpu love na sve to.Jer putovala je ona do raznih vidovnjakinja u Bosnu i u Srbiju.
Obje su bile uvjerene da je poslije svake naredne seanse puno bolje,da je izljecena.Okolina nije bas dijelila njihovo misljenje jer nama je ona bila ista,ako ne i malo gora.Onda je krenulo stvarno lose,glasovi koje je vec duze vrijeme cula postali su sve opakiji.Branili su joj jesti,kupati se i razne druge osnovne stvari.Pocelo joj se prividjati cesce nego obicno i puno gore stvari nego inace.
Jednog dana onesvijestila se na cesti nakon tjedana izgladnjivanja.Hospitalizirana je i prebacena na psihijatriju gdje joj je dijagnosticirana uznapredovala shizofrenija.Psihijatar se nije mogao nacuditi majci koja nije vidjela simptome jer je znao da su morali trajati godinama.
Danas pije terapiju i nema simptome,radi i ponasa se najnormalnije.NE cuje glasove,nema prividjenja ni prisilnih misli.Samo terapiju ce morati piti cijeli zivot,ako prestane sve se vraca...bolest je neizljeciva,a posebno kod nje koja je dosla 5 do 12.
Njena majka smatra da ju je neko urekao da oboli od shizofrenije i ne prestaje u nastojanjima da ju odvede do neke vracare koja ce joj taj urok skinuti.Sva sreca pa cura vise za to ne zeli cuti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:50   #1955
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
dakle planeti-mislis da mogu uvelike utjecati
Ne moram misliti, već znam

Iako ne mislim da planeti direktno utječu na ljude. Ne izgleda mi suvislo misliti da Uran koji je toliko udaljen od zemlje može svojim fizičkim tijelom utjecati na bilo koga na zemlji. Tu se radi o nekim drugim stvarima no to nije bitno za ovu temu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:52   #1956
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Njena majka smatra da ju je neko urekao da oboli od shizofrenije i ne prestaje u nastojanjima da ju odvede do neke vracare koja ce joj taj urok skinuti.Sva sreca pa cura vise za to ne zeli cuti.
Eto, to samo potvrđuje moje riječi. A tek kad bi se ljudi makli od izvora stresa u svojim životima (uglavnom se tu radi o ljudima u bližoj okolini) onda bi se broj ureknutih naglo smanjio za nekih 90%
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:34   #1957
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Eto, to samo potvrđuje moje riječi. A tek kad bi se ljudi makli od izvora stresa u svojim životima (uglavnom se tu radi o ljudima u bližoj okolini) onda bi se broj ureknutih naglo smanjio za nekih 90%
sigurno to stoji..samo živimo u RH gdje standard svima nije super i ne mogu si priuštit da se maknu tj.odsele..većina ostaje zajedno iz financijskih razloga
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:55   #1958
ne valja

ja želim samo upozoriti ljude da se ostave magije i tih srtvari . Ja sam jednom bio baš jako u tome ,jednostavno me jako zanimalo te sam čitao razna štiva o tome ,isto tako kako se zove behemot - uglavnom sam bio u crnoj magiji...i od jednog dana kao da je uslo nesto u mene
Budio sam se uvijek u 3h ujutro !
strašno sam se bojao noći i to me držalo nekih mjesec dana dok nisam prestao se baviti tim sranjem, Skoro sam umno poludio.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:56   #1959
Ajd ne lupetaj, nisi se ti ničime bavio.

Mjesec dana si čitao neke knjige i to te toliko uzbudilo da si se budio u sred noći

A pošto nisi sposoban nit moj nick pravilno prepisati čisto sumnjam da si išta od iz tih knjgia i shvatio.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 17:00   #1960
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
ja želim samo upozoriti ljude da se ostave magije i tih srtvari . Ja sam jednom bio baš jako u tome ,jednostavno me jako zanimalo te sam čitao razna štiva o tome ,isto tako kako se zove behemot - uglavnom sam bio u crnoj magiji...i od jednog dana kao da je uslo nesto u mene
Budio sam se uvijek u 3h ujutro !
strašno sam se bojao noći i to me držalo nekih mjesec dana dok nisam prestao se baviti tim sranjem, Skoro sam umno poludio.
onda smo svi mi nezaposleni na granici ludila

jer ne spavamo, frustrirani smo i nikakve promjene se ne dešavaju
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.