Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 21:32   #81
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
http://netmobil.net.hr/vijesti/rablj...8-skuplji-7000

gdje tu spada 159-ka neam pojma

al da ce ustedjet, oce...za kavu
Evo ti link na zakon pa lagano čitaj i ubuduće nas poštedi ciničnih proljeva.

http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=22905

Sve daljnje komentare na temu uvoza nakon ulaska u EU molim ostaviti na temi Uvoz automobila - zajednička tema, jer se svako malo pojavi neki padobranac poput tebe i počne baljezgati o uvozu na nevezanim temama.
frANZi50 is offline  
Old 05.02.2013., 21:45   #82
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...4.html?lang=de
Ovaj oglas mi se trenutno najviše sviđa od svih oglasa koje sam pregledao. Nemojte me popljuvat,znam da sam rekao da želim crvenu alfu al i crna me jako privlači...
Kao da je bitno što je crna Predobro izgleda.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 05.02.2013., 21:55   #83
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Kao da je bitno što je crna Predobro izgleda.
Auto je zbilja prekrasan... A tek kad se sjedneš u njega i počneš vozit,ma milina...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 05.02.2013., 22:00   #84
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
159ka nije trebala biti 159ka. Ta konstrukcija je bila prvotno rađena za nasljednika 166, ali se od tog auta odustalo (realno). Uglavnom nije to toliko stara tehnologija, nego jednostavno taj auto nije ni započeo život kao takav... trebao je bit veći i teži.
Da ne gube lovu šta su ukucali u razvoj, projekt nasljednika 166 su samo prebacili na novu 159ku. I tako dolazimo do predimenzioniranog auta kojeg imamo danas.
Zašto misliš da je 159-ka predimenzionirana? Jasno mi je da je teška al po dimenzijama je manja od passata naprimjer...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 05.02.2013., 22:29   #85
Predimenzioniran je ovjes, sam po sebi...ta platforma je dizajnirana za veće limuzine (kao što je recimo bila 166), od tuda između ostalog i problemi sa težinom. Al jebiga, valjda im je to bilo najjeftinije riješenje.
A i same dimenzije su prevelike, bar po meni. Od početka do zadnjeg kotača je duži od 166ice u istoj mjeri, samo ima gepek kraći. I 20! cm je duži od 156.

Mislim da bi auto bio puno zanimljiviji da je malo manji, lakši... ali istog prelijepog dizajna. A da je na ovoj platformi recimo 169, pa nek se on bori sa tim konzerva limuzinama.

Vrhunski, prelijep, al po meni malo promašen auto
wasx is offline  
Old 06.02.2013., 00:17   #86
ojojoj.. dajte ljudi procitajte prijedloga zakona i onda komentirajte o uvozu... ovaj linkani clanak sa netmobil je naprosto smijesan.. trgovac koji ne zeli da ljudi cekaju i onda sami kupuju aute vani.. vidio sam u raznim novinama takve amaterske narucene clanke da je to prestrasno.. ok da to neki padobranac popusi.. ali ovdje kao obitava ekipa koja se valjda nesto razumije u automobile i/ili koja zeli znati jednu vise od drugih...?
ovo sto tu pise niko ne zna sta ce se dogoditi nakon 1.7.?? wtf? kako niko ne zna kad se vec sve zna, nema vise PDVa, a uvoz se tereti sa novim zakonom koji je usvojen 23.1. u saboru i namet se obracunava po prodajnoj/trzisnoj cijeni recimo do 100'000kn samo 1%, do 150'000kn 2%, i po emisiji co2 gdje je recimo za dizele do 130 g/km 7%, do 140g/km 11,5%, do 160 g/km 16%...

dakle u 90% slucajeva ce se placati manje od 20% na prodajnu/trzisnu cijenu auta.. to je ljudi moji fakat krdo manje nego sadasnji skoro pa 50%.

lol. stvarno se malo raspitajte.
i rabljenu alfu valja kupiti u italiji jer je zbog ogromne ponude tamo najeftnija.

edit: evo cisto usporedbe radi s onom nekom gore sto je bila od 16949€ iz DE

http://www.autoscout24.it/Details.as...000000&asrc=st


ovaj je sw, al nema veze cisto zbog cijene, daju i 2 godine garancije hebote

http://www.autoscout24.it/Details.as...000000&asrc=st

a evo i jedna s tim turbo 1750 tbi
http://www.autoscout24.it/Details.as...000&asrc=st|fs


a pazi ovo za 16'000 prakticki nov auto 8000km

http://www.autoscout24.it/Details.as...000&asrc=st|fs

Zadnje uređivanje gigi_ : 06.02.2013. at 00:30.
gigi_ is offline  
Old 06.02.2013., 09:48   #87
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Evo ti link na zakon pa lagano čitaj i ubuduće nas poštedi ciničnih proljeva.

http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=22905
ok idiot sam

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

http://translate.google.hr/translate...ed=0CDAQ7gEwAA

daj mi molim te onda izracunaj kolko kostaju sada i kolko ce onda kostat ova 3 auta nakon sto udemo u europu...

izracunaj mi i ja cu od sad pa na ubuduce bacat lovorike samo na spomen tvog imena i nikad vise necu biti cinican prema tebi i vrijedat tvoj ego

znam da je off...ali ajd moli te....

ps. nekak mi je pre nevjerojatno da ce 90% vozila bit jeftiniji za 30% trosarina
drzava nema para...i onda da napravi ovo

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 06.02.2013. at 10:21.
Sledge_Hammer is offline  
Old 06.02.2013., 11:43   #88
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
ok idiot sam

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

http://translate.google.hr/translate...ed=0CDAQ7gEwAA

daj mi molim te onda izracunaj kolko kostaju sada i kolko ce onda kostat ova 3 auta nakon sto udemo u europu...

izracunaj mi i ja cu od sad pa na ubuduce bacat lovorike samo na spomen tvog imena i nikad vise necu biti cinican prema tebi i vrijedat tvoj ego

znam da je off...ali ajd moli te....

ps. nekak mi je pre nevjerojatno da ce 90% vozila bit jeftiniji za 30% trosarina
drzava nema para...i onda da napravi ovo

evo za ovaj prvi golf ti po novom zakonu ide, 1% na cijenu jer je ispod 100'000kn i 16% po emisiji co2

dakle recimo da ga platis bas koliko pise 4950€ po tome bi imao za platiti na ime uvoza 4950*1,17= 5791,50 tj 841,50€ poreza...

nepoznanica je sto ce se uzimati kao osnovica jel u zakonu pise prodajna odnosno trzisna cijena.. ne zna se hoce li prihvacati racun prodavatelja ili ce se ici po katalogu centra za vozila hrvatske (sto je puno losije po nas)..

EDIT: a za ostale si sam racunaj, evo ti prijedlog zakona i po tablicama racunas http://www.vlada.hr/hr/content/downl...1.-%20%202.pdf
gigi_ is offline  
Old 06.02.2013., 12:39   #89
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post

nepoznanica je sto ce se uzimati kao osnovica jel u zakonu pise prodajna odnosno trzisna cijena.. ne zna se hoce li prihvacati racun prodavatelja ili ce se ici po katalogu centra za vozila hrvatske (sto je puno losije po nas)..
Nije to nepoznanica.

Članak 11.
U slučajevima iz članka 9. stavaka 2. i 3. ovoga Zakona carinski ured će pregledati motorno vozilo i dokumentaciju u prilogu porezne prijave, te o tome sačiniti zapisnik u kojem će utvrditi tržišnu cijenu motornog vozila na temelju raspoloživih podataka o cijenama rabljenih motornih vozila na hrvatskom tržištu (katalozi, cjenici trgovaca i sl.) uzimajući u obzir opće stanje motornog vozila ili, ako se radi o novom motornom vozilu, prodajnu cijenu prema cijenama takvog motornog vozila kod trgovaca u Republici Hrvatskoj. Ako se radi o rabljenom motornom vozilu o kojem ne postoje podaci o tržišnoj cijeni u Republici Hrvatskoj, carinski ured će utvrditi tržišnu cijenu takvog motornog vozila usporedbom s motornim vozilom istih ili približno istih karakteristika na tržištu u Republici Hrvatskoj. U slučaju novog motornog vozila koje nije u prodaji kod trgovaca u Republici Hrvatskoj, carinski ured će utvrditi prodajnu cijenu prema uobičajenim kriterijima za utvrđivanje prodajne cijene motornih vozila koji su u primjeni na tržištu novih motornih vozila u Republici Hrvatskoj.

Dakle po njihovim tablicama, što u prijevodu znaći da nije uopće bitno kolko si auto platio (za porezna davanja u Hr) nego kaj piše u tablicama. Možeš se naravno žaliti, ići na procjenu na vještačenje a o relevantnosti tih procjena govori slijedeća točka članaka 11 istog zakona..

(7) Carinski ured može nalaz i mišljenje stalnog sudskog vještaka ili stalnog sudskog procjenitelja u cijelosti ili djelomično prihvatiti ili odbiti, o čemu se odlučuje rješenjem o utvrđivanju porezne obveze.

Dakle, kadija te tuži kadija ti sudi..
trotter is offline  
Old 06.02.2013., 13:40   #90
bravo sto si to uocio! uzasna vijest u praksi.. al sta je tu je.. tako je bilo i do sada..
gigi_ is offline  
Old 06.02.2013., 15:07   #91
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
bravo sto si to uocio! uzasna vijest u praksi.. al sta je tu je.. tako je bilo i do sada..
Aaaaa, steta....bas steta
i onda kaj....

oce cijene past da nam ostane za kavu ili ne?

ja i dalje ne znam....


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
poštedi ciničnih proljeva
franc, imas ti kakvu novu informaciju?
(ali ne o tvojim probavnim smetnjama i ljubavnim problemima koji iz toga proizlaze...vjerojatno od prevelikog citanja zakona a pre pre malog cega vec ne)

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 06.02.2013. at 15:18.
Sledge_Hammer is offline  
Old 06.02.2013., 15:36   #92
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
franc, imas ti kakvu novu informaciju?
(ali ne o tvojim probavnim smetnjama i ljubavnim problemima koji iz toga proizlaze...vjerojatno od prevelikog citanja zakona a pre pre malog cega vec ne)
Vidim nisi baš dobro.
frANZi50 is offline  
Old 06.02.2013., 16:08   #93
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Vidim nisi baš dobro.
Vidim da nemas bas pojma i da meljes ko kumica na placu
(odi montirat i balansirat gume za 20kn po kotacu...snijeg pada)

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 06.02.2013. at 16:14.
Sledge_Hammer is offline  
Old 06.02.2013., 16:27   #94
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Aaaaa, steta....bas steta
i onda kaj....

oce cijene past da nam ostane za kavu ili ne?

ja i dalje ne znam....

prijatelju jel ti imas problema sa matematikom visih razreda osnovne skole ili svijesno provociras?
osnovica oporezivanja je i do sada bila kataloska vrijednost auta koju je odredjivala porezna/centar za vozila hrvatske, ali su ti lupali PDV i trosarine sve skupa oko 50% vrijednosti auta, ako ostane ista osnovica i naplate ti sada 20%, reci ti meni jel ce pojeftinit ili poskupit uvoz ?
gigi_ is offline  
Old 06.02.2013., 16:34   #95
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
prijatelju jel ti imas problema sa matematikom visih razreda osnovne skole?
ne brini


Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
osnovica oporezivanja je i do sada bila kataloska vrijednost auta koju je odredjivala porezna/centar za vozila hrvatske, ali su ti lupali PDV i trosarine sve skupa oko 50% vrijednosti auta, ako ostane ista osnovica i naplate ti sada 20%, reci ti meni jel ce pojeftinit ili poskupit uvoz ?
ovisi o nekoliko cimbenika tipa co2, starost, namjena, klasa vozila...
(toliko prostora za manevriranje da se namiri gubitak)

sto je najbolje, nitko ne zna....a neki su citali zakon (par postova iznad), ali pausalno

tak da ja i dalje ne znam koliko auti sa mojih linkova kostaju sada da se uvezu..a koliko ce kostat nakon sto udemo u EU
(a ovdje toliko dusebriznika i egoista i matematicara...a nemogu izracunat nesto tako jednostavno sto se uci u skoli)

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 06.02.2013. at 16:40.
Sledge_Hammer is offline  
Old 06.02.2013., 18:17   #96
Samo su 2 čimbenika u igri- co2 i kataloska vrijednost. Sve je vrlo jasno, ako tebi nije zao mi je, logika se uci u srednjoj školi, a ti si stao jos na matematici iz osnovne.
Zakon sam pročitao letimice, osim pravnika malo ko cita cijele zakone, al sustina je vrlo jasna, ono sto nisam znao sam i napisao da je nepoznato, sad je i to jasno. Nema bas niti jedne jedine nedoumice oko cijele price. Nazoves centar za vozila hrvatske i saznas katalosku vrijednost auta, uzmes 2 tablice iz zakona i pomnozis.
gigi_ is offline  
Old 06.02.2013., 19:24   #97
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Vidim da nemas bas pojma i da meljes ko kumica na placu
(odi montirat i balansirat gume za 20kn po kotacu...snijeg pada)


Bio sam u krivu, stanje ti se pogoršava.
frANZi50 is offline  
Old 07.02.2013., 09:46   #98
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
Samo su 2 čimbenika u igri- co2 i kataloska vrijednost. Sve je vrlo jasno, ako tebi nije zao mi je, logika se uci u srednjoj školi, a ti si stao jos na matematici iz osnovne
los sam sa matematikom i to strasno (imal jedva 2 (dovoljan) u osnovnoj skoli i to samo na stvarno lijepe oci)

pa daj mi molim te onda izracunaj za gore navedena 3 (tri) auta kolko me izadu da ih dovedem sad u RH do registracije, a koliko ce kostat nakon 01.07.2013g.

Hvala

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
proljev
ps. moze ti franc pomoc...

ajde decki hvala vam

(zeljno iscekujem izracun)
Sledge_Hammer is offline  
Old 07.02.2013., 11:29   #99
Uopće nema potrebe za prepirkom, ako kupiš auto od 10000 € naši će ga procjeniti na 10000 + troškovi uvoza (cijena na našem tržištu), i onda će na tu novu cijenu nabiti davanja. Sranje bilo, sranje ostalo, a sad hoće li biti malo bolje ili malo gore vidjeti će se. Sistem je jednostavan, ako kupiš auto koji vrijedi u njemačkoj 10, a na ugovoru piše 5, oni će ga procjeniti na 12 i oderati te na osnovi 12-ice. Ako isti taj auto u njmačkoj vrijedi 10, a ti ga kupiš za 13 naši znaju da vrijedi 10, ali će te oguliti po bazi 13-ice. Sistem je takav da oni svakako dobiju, a to znači da ti moraš, ili mi moramo svakako gubiti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 07.02.2013., 11:50   #100
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Uopće nema potrebe za prepirkom, ako kupiš auto od 10000 € naši će ga procjeniti na 10000 + troškovi uvoza (cijena na našem tržištu), i onda će na tu novu cijenu nabiti davanja. Sranje bilo, sranje ostalo, a sad hoće li biti malo bolje ili malo gore vidjeti će se. Sistem je jednostavan, ako kupiš auto koji vrijedi u njemačkoj 10, a na ugovoru piše 5, oni će ga procjeniti na 12 i oderati te na osnovi 12-ice. Ako isti taj auto u njmačkoj vrijedi 10, a ti ga kupiš za 13 naši znaju da vrijedi 10, ali će te oguliti po bazi 13-ice. Sistem je takav da oni svakako dobiju, a to znači da ti moraš, ili mi moramo svakako gubiti.
U cijeloj priči bitno je napisati da će se vrlo brzo iznivelirati tržište rabljenih automobila kod nas tj. cijene rabljenih vozila će se u vrlo kratkom vremenu ''posložiti'' tako da se neće uopće isplatiti kupovati auto vani, osim u slučajevima rijetkih primjeraka kod nas.
Što se tiće spomenute 159-ke (da se vratimo malo na temu) mislim da će biti potpuno neisplativo kupovati vani jer je tu cijena dovoljno niska. Kod nas se daju naći vrlo ušćuvani primjerci od prvog vlasnika par godina starih za pola cijene novoga i manje. Kaj se motora tića 1,9 JTDm 150ks nije uopće loš izbor. Kod nas je najviše prodano baš takvih. I sam sam bio vlasnik jednog takvog i najbolje znam kolko sam izgubio na njemu a u kakvom je auto bio stanju (70 000 km doslovce ko iz dućana).
E sad ako neko želi rađe u Italiju, D i tamo kupovati Alfu s 150k+ km to je njegov slobodni izbor...
JTS motore savjetujem zabilaziti u širokom luku.
Netko je spomenuo da je auto velik, težak, da nije baš za grad.
Auto je dosta masivan što nije nužno loše, kao i sve alfe jako dobro leži na cesti, upravljiv je ( i na brzinama preko 180 km/h što nije kod svih auta slučaj) i uopće nije velik za gradsku vožnju. Jedini mali problem je loša pregledost zadnjeg dijela (pogotovo čoškova) i tu treba paziti da se nešto ne pokupi kod parkiranja (ako nemaš senzore). Nije za utrkivanje po autocesti ali čisto fino ide. Jednom sam ga vozio 230 km/h i nisam stisnuo do kraja.
Prosječna potrošnja se vrti oko 7 -8 litara na otvorenoj cesti, 9-9,5 litara u gradu. Ulje ne troši. Nema cvrčke, elektronika ne radi čuda. Na prednji trap treba obratiti pažnju.

Obzirom da sam vozio 156-icu (nisam bio vlasnik) auto je vidljivo kvalitetniji od iste u svih segmentima i najveća je konkurencija BMW-u serije 3.

Zadnje uređivanje trotter : 07.02.2013. at 12:00.
trotter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.