Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 10:47   #81
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tema nije duhovnost u svakom smislu i pogledu. Tema je integralna meditacija sto i naslov kaze, a koja je prepakirani TM, tema su mantre koje su kao takve indijska stvar i izmisljotina, o cemu drugom bi trebali pricat?
U pravu si.
Tema je jasno definirana.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 16:18   #82
Evo naš Kelele nudi nove seminare: http://us4.campaign-archive2.com/?u=...6&e=213a7731e9
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:13   #83
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Veliko znanje. Evo ja vam ga dajem besplatno. Sjednite i ponavljajte u sebi:
Kuna ... Kuna..... Kuna..... Kuna..... Kuna..... Kuna..... Kuna.....Kuna.....Kuna.....
Jebi se, znaš.

Meditirala sam na Om Mani Padme Hum, a sada mi to zvuči kao Om MONEY Padme Hum.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 23:43   #84
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jebi se, znaš.

Meditirala sam na Om Mani Padme Hum, a sada mi to zvuči kao Om MONEY Padme Hum.
Hvalite novac jer je dobar i jer je vječna slava njegova
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=46
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 12:21   #85
Ne znam. Meni to zvuči ko neko trolanje. Mislim, njegoco a ne tvoje. Ali ne da mi se sad čitati cijelu temu... jel bio on provokator ili nije?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:37   #86
Osnivač pokreta Integralne meditacije !

Danas u Zadru:
http://www.zkzd.hr/hr/u-srijedu-16-s...ezelea/72.html

U srijedu, 16. studenoga u 18,30 sati predavanje i predstavljanje knjige "SINKRONICITET - BUĐENJE CJELINE: KAKO DJELOTVORNO KORISTITI SINKRONICITET U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU" Adriana P. Kezelea

Cijelo vrijeme, znali vi to ili ne, Cjelina je u kontaktu s vama. Šalje vam naputke i poruke, govori vam što da radite kada je to neophodno, ili vas pušta da sami odlučite što ćete sa sobom. Čak i ako vi, nekim nesretnim slučajem, zaboravite da je tome tako, Cjelina čiji ste dio neće zaboraviti. Vi ćete i dalje biti umreženi; do vas će dolaziti sve potrebne informacije i nikada, baš nikada, sve dok je Cjelina živa, nećete biti napušteni.

"Sinkronicitet nije samo zanimljiva igra, čudo slučaja i tema o kojoj ushićeno razgovaram s prijateljem sluteći mistiku smisla ili neke tajanstvene svrhe. Sinkronicitet je jedini oblik navigacije kroz život na koji se mogu osloniti, a da istovremeno budem siguran kako cjelinu stvarnosti nisam potisnuo u drugi plan, dajući prednost svojim projekcijama i trenutnim potrebama."
Adrian P. Kezele
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:45   #87
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
isto kao i TM koliko se sjećam. zvuk se odabire na osnovi točnog vremena rođenja,datuma,mjeseca i godine.
tko kaže da će meni pasati pomno odabran zvuk za mene?

tko ga je odabrao, Bog?

no, vjera je ključna, to pomno odabiranje se odnosi na vjeru...nije lako vjerovati u više koncepte osim ako ih nismo odgojem i/li iskustvom primili...otud ovo prilagođavanje svega i svačega svima.

koji je motiv tih prosvjetitelja??

ego.

zašto?

iz dva razloga: žele dati vrijednost vlastitoj duhovnoj praksi njenim uopćavanjem na druge, što je sebično, i žele pomoći drugima (ne garantirajući ništa posebno) kao masi, i onda još ufino to zapakirati za svaku individuu, što je znak da im je dosadno i da se idu igrati Mesije.

nema u tome ništa lošeg kratkoročno, ako čovjek dobije jedno iskustvo i procijeni što i kako dalje na temelju učinka, no dugoročno učinka nema i onda se kaže da treba to prakticirati godinama.
što?

promjenu.

no jesu li ljudi željni mira svjesno pristali biti robovima škola meditacije?

hm. to je kao današnja apoteka. možeš gotovo sve kupiti bez recepta i isprobati...

svi smo drukčiji, to je jedina istina, i svačiji put do boga je drukčiji...meditacija može biti samo alat...
ne put...

isus je put, istina i život.

pa ipak, ne pada mi napamet ponavljati isus, isus, isus... jer je on riječ prema kojoj je sve stvoreno... što znači da je isus samo ljudsko ime.

moj duhovni suputnik ga niti ne smatra biblijskim iskusom, kaže da je isus ime za dušu.

što je predivno i zanimljivo. da se hranimo s istog izvora potpuno drugim načinom viđenja.

lijepe su sve religije, lijepa je transcedencija, no svi želimo isusa.

nadljudsko u ljudskome?
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 23:12   #88
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
tko kaže da će meni pasati pomno odabran zvuk za mene?

tko ga je odabrao, Bog?
Gospodin Kezele tvrdi da se mantre u njegovoj školi određuju po indijskoj astrologiji. Trebalo bi naći neke druge izvore koji će to potvrditi.

Quote:
no, vjera je ključna, to pomno odabiranje se odnosi na vjeru...nije lako vjerovati u više koncepte osim ako ih nismo odgojem i/li iskustvom primili...otud ovo prilagođavanje svega i svačega svima.



zašto?

iz dva razloga: žele dati vrijednost vlastitoj duhovnoj praksi njenim uopćavanjem na druge, što je sebično, i žele pomoći drugima (ne garantirajući ništa posebno) kao masi, i onda još ufino to zapakirati za svaku individuu, što je znak da im je dosadno i da se idu igrati Mesije.

nema u tome ništa lošeg kratkoročno, ako čovjek dobije jedno iskustvo i procijeni što i kako dalje na temelju učinka, no dugoročno učinka nema i onda se kaže da treba to prakticirati godinama.
što?

promjenu.

no jesu li ljudi željni mira svjesno pristali biti robovima škola meditacije?

hm. to je kao današnja apoteka. možeš gotovo sve kupiti bez recepta i isprobati...

svi smo drukčiji, to je jedina istina, i svačiji put do boga je drukčiji...meditacija može biti samo alat...
ne put...

isus je put, istina i život.

pa ipak, ne pada mi napamet ponavljati isus, isus, isus... jer je on riječ prema kojoj je sve stvoreno... što znači da je isus samo ljudsko ime.

moj duhovni suputnik ga niti ne smatra biblijskim iskusom, kaže da je isus ime za dušu.

što je predivno i zanimljivo. da se hranimo s istog izvora potpuno drugim načinom viđenja.

lijepe su sve religije, lijepa je transcedencija, no svi želimo isusa.

nadljudsko u ljudskome?
Evo, ima jedna škola koja propagira ponavljanje božjeg imena, molitve ili mantre: http://www.spiritualresearchfoundati...ojanje-pitanja



Quote:
koji je motiv tih prosvjetitelja??

ego.
Motiv ??

Valjda isti kao i u ovoga ovdje: http://www.spiritualresearchfoundation.org/hr/o-nama

Tijekom svoje medicinske prakse, primijetio je da do izlječenja dolazi kod 70% pacijenata. Međutim, 30% njegovih pacijenata nije se potpuno oporavilo. Nakon nekog vremena je shvatio da su se neki od pacijenata, s kojima je imao vrlo malo uspjeha, oporavili nakon primjene duhovnih mjera za iscjeljivanje kao što su: posjete svetim mjestima, boravak u društvu duhovno uzvišenih osoba (Svetaca) ili poslije obavljanja određenih religijskih rituala.


Normalno, taj je lječnik sada dobio osim što ima ispred svoga imena "dr." ima i nešto važnijega:

Njegova Svetost Dr. Jayant Balaji Athavale


Zadnje uređivanje krena : 27.11.2016. at 23:28.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 21:02   #89
Kada sam pisala na ovoj temi, bavila sam se odredenom mantrom intenzivno. Nije sad bitno kojom, to su sve verzije Bozjeg imena koje ne treba spominjati uzalud. Polucila je intenzivan, magijski ucinak. Vrlo intenzivno sam je koristila (dan-dva stalno u budnom stanju). Moj poznanik je prosao jedno 14 inicijacija, neki su se nakon meditacija, mislim da se radilo o transcedentalnoj, kod odredenog gurua, bacili u smrt.

Nije uputno vjerovati ikome tko ce nam pomoci poraditi na nasem duhu.

Treba pogoditi pravo vrijeme i prave tehnike, a to se moze osluskivanjem sebe sto mozemo nauciti stvarnim iskustvom u stvarnom (duzem) vremenu i na vise nacina. Mislim da nikome nije cilj zavrsiti s etiketom ta i ta skola, taj i taj bog. Nadilaziti...

Moje iskustvo s mantrom je privlacenje dogadaja potrebnih za rast. U tu svrhu sam je koristila, ne odmah kad sam cula za istu, nego kad sam osjetila stvarnu potrebu za koristenjem iste. Pa ni tad nije bezazlena. Privukla sam dogadaja potrebnih za duhovni rast previse i prenaglo za prosjecno bice. Poznanik kaze da postoji krstenje vodom i vatrom (bakti - ako mi netko moze pojasniti sto je bakti i na sto se sve odnosi, ne volim guglati duhovnost, volim je dozivjeti ili primiti tude tj. ljudske iskaze), da drugo ne moze svatko podnijeti. Duhovnost je zeznuta stvar, predstavlja teznju za ucenjem izvan ljudskih mogucnosti s mnogo zamki na putu. Sretan Bozic

Poslano sa mog Coolpad E501_EU koristeći Tapatalk
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.