Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2012., 13:15   #61
Mirna, radila sam i ja to za prvi postupak, doktor opće prakse ti može dati uputnicu. Traži hiv, hepatitis B i C. Ide se na higijenski vadit krv (svaki dan od 8 do 14 sati), nalazi su za par dana.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:01   #62
AC hvala ti, idem ja odmah sutra po uputnice
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:31   #63
Wink

Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
U biti stigli su mi svi nalazi, hormoni, hiv i hep, brisevi i ostalo pa bi on to trebao pogledati i dati mi lijekove s tim da idemo u poluprirodni sa klomifenom pa neznam da li to spada u "protokol"(mislim, znam da spada ali kužite šta oću reć). Danas mi je 36dc. M ne očekujem još 10 dana. Neki prosjek mojih ciklusa je 45 dc. Znalo je produžiti i na 60dc. Ako dobim za 10 dana a kod njega sam naručena za 20 dana idući ciklus me hvata krajem 11.mj pa bi onda nekakvom prostom računicom na transfer išla par dana prije Božića. Neznam da li oni odgađaju te blizubožićne postupke za 1.mj ili rade uredno i Božić- Nova Godina. Uglavnom, probala bi to izbjeći. Ništa, odem ja preksutra pa ako me primi dobro primi, ako ne, čekanje.
ja sam bila prošle godine u to doba na postupku i meni je rađen transfer među zadnjim ženama prije božića...oni rade pauzu do iza prvog miseca i ne znam točno datum do kada...al znam da je meni bilo na knap pa da su mi predlagali da dođem u 2. mjesec, al ja nisam iz privatnih razloga mogla...u svakom slučaju nepisano im je pravilo bilo da ko uđe u postupak do 1.12. prolazi..iza nisu uzimali....tako da oni cca završavaju 15.12.-18.12. zadnje transfere ...al naravno da će dr reć kad i ne znam uopće da li je gužva jer imaju oni svoj limit koliko mogu pacijentica obrađivat u određenom periodu.
bettina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:08   #64
Mirna, znaš šta, znam da na higijenskom uzimaju uzorke cijeli dan ali nisam sigurna vade li krv samo ujutro. Možda bi bilo bolje da nazoveš i provjeriš? Telefon ti je:401-107
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:51   #65
Ma ja sam iz Sibenika...dr opce prakse mi danas radi ujutro pa cu se zaletiti pod pauzom uzeti uputnice i usput pitati gdje se kod nas vadi

eh da, imam jos jedno `pametno` pitanje :
Radila sam briseve 15.11.2011. i sve mi je bilo ok, mm je radio neki dan i takodjer mu je sve ok...
Narucena sam u kbc Split kod dr.Marusic na kontrolu 06/11, i sad se mislim bih li ponavljala briseve kad su njemu ok, a nece jos biti godina dana da sam ja radila svoje...
jaooo, sva sam zbunjena, oprostite na glupim pitanjima
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:09   #66
Quote:
mirna85 kaže: Pogledaj post
Radila sam briseve 15.11.2011...

jaooo, sva sam zbunjena, oprostite na glupim pitanjima
Meni je dr. Budimir rekao da brisevi i papa test ne smiju biti stariji od 6 mjeseci u trenutku postupka. Iako je meni apsolutno SVE bilo u redu a radila sam mali milijun nalaza, za drugi postupak ponavljam samo briseve i papu.

Po mom mišljenju je bolje da imaš sve, brisevi su jako važni a nalazi gotovi za tjedan dana.

Nema glupih pitanja
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:39   #67
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju je bolje da imaš sve, brisevi su jako važni a nalazi gotovi za tjedan dana.

Nema glupih pitanja
e hvala ti
pa tako sam i mislila, imam dovoljno vremena za sve do 06/11
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 00:27   #68
Evo curke ja bila danas, čekala 6 sati ali me primio, upisao me za 11mj za postupak. Sad čekam mengu ovih dana pa mjesec dana na antibejbi pils i onda idući ciklus u boj.
Moj papa je iz 9 mj 2011, ništa mi nije reka. Kod svoje gin nalaz pape čekam 4-5 mj (da,da!) tako da teško da mi može biti "mlađi" od 6 mj, al nije mi ništa rekao eto godinu i mjesec star papa.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 09:13   #69
Bila sam i ja jučer
I vidimo se na postupku u 11. mjesecu!
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:24   #70
ajme curke blago vama, tako vam zavidim...ja tek na kontrolu 06/11, ko zna kad cu bilo kakav postupak...
zato cu pokusati skupiti sve papire prije kontrole, da me ne salje naknadno na jos kakve pretrage i da ne odugovlacimo vise...

sretno vam!
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 18:23   #71
Ay Carmela sigurno smo se i srele tamo. Čekala sam od 10 do 4. Vjerovatno ćemo se sresti nekad negdje u 11mj. U kakvom si ti postupku?
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 10:08   #72
Sara, vjerojatno. Ja sam bila zadnja na redu. Idem na ICSI, drugi put. Sa mnom je sve u redu, problem nam je spermiogram.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 15:11   #73
Moram se nekom pojadati jer ću puknut
Kaže mi Budimir na ovim zadnjim konzultacijama kada je pogledao sve papire, nalaze i dokumentaciju da s obzirom na moje duge cikluse dodjem početkom ovog idućeg ciklusa kod sestre na humanu da mi da (njegovim riječima) ljekove da kontroliramo da idući ciklus ne bude dug (pretpostavljam kontracepcijske). Da samo dodjem 1-2dc s uputnicom kod sestre i ona će mi dati ljekove. (Krajem ciklusa da dodjem njemu po protokol i sve što ide dalje, bla-bla-bla...).
I sad još nisam dobila ali mislim da bih mogla svaki dan i zovem ja sestru na humanoj da vidim što da mi moja gin naznači na uputnici i sestra na humanoj mi kaže da ona nema pojma o čem ja govorim i da ona ne daje takve ljekove i da kod nje dolazim tek sa protokolom po stimulaciju itd. i još me uvjerava da sam ja to sve krivo shvatila doktora, a ja mu još nakon što mi je sve to reka ko tuka dva puta ponavljala "Znači sad s uputnicom od svoje ginekologinje dođem ovdje sestri na humanu i ona mi da te ljekove" i on dva puta potvrdjuje "Točno tako" i sad ko je ovde lud. Šta da radim? Dal da odem svojoj gin da mi da ljekove za kontrolu ovog ciklusa, a što da mi ona da kad neznam smijem li uzimati bilo šta prije postupka? Kod Budimira sam opet tek polovinom 11mj po protokol. Pa ovo je za poluditi. Organizacija im je nula. Ljuta sam ko pas.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 15:59   #74
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Moram se nekom pojadati jer ću puknut
Kaže mi Budimir na ovim zadnjim konzultacijama kada je pogledao sve papire, nalaze i dokumentaciju da s obzirom na moje duge cikluse dodjem početkom ovog idućeg ciklusa kod sestre na humanu da mi da (njegovim riječima) ljekove da kontroliramo da idući ciklus ne bude dug (pretpostavljam kontracepcijske). Da samo dodjem 1-2dc s uputnicom kod sestre i ona će mi dati ljekove. (Krajem ciklusa da dodjem njemu po protokol i sve što ide dalje, bla-bla-bla...).
I sad još nisam dobila ali mislim da bih mogla svaki dan i zovem ja sestru na humanoj da vidim što da mi moja gin naznači na uputnici i sestra na humanoj mi kaže da ona nema pojma o čem ja govorim i da ona ne daje takve ljekove i da kod nje dolazim tek sa protokolom po stimulaciju itd. i još me uvjerava da sam ja to sve krivo shvatila doktora, a ja mu još nakon što mi je sve to reka ko tuka dva puta ponavljala "Znači sad s uputnicom od svoje ginekologinje dođem ovdje sestri na humanu i ona mi da te ljekove" i on dva puta potvrdjuje "Točno tako" i sad ko je ovde lud. Šta da radim? Dal da odem svojoj gin da mi da ljekove za kontrolu ovog ciklusa, a što da mi ona da kad neznam smijem li uzimati bilo šta prije postupka? Kod Budimira sam opet tek polovinom 11mj po protokol. Pa ovo je za poluditi. Organizacija im je nula. Ljuta sam ko pas.
Jel ti on negdi u svom nalazu naznacija kotracepciju? Ako je, s nalazom u ljekarnu i kupit kontracepciju, za nju ne mozes dobit recept. Ako nije to, onda stvarno nemam pojma, i da znam organizacija im je ocajna, ja sam svaki put isla uplakana od bijesa od doli.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 18:37   #75
Ma nigdi ni slova. Samo je prošao kroz dokumente i nalaze, kao to sve uredu. Zapisao me u svoj "libar" za postupak u 11mj i adio bok. I ja sam danas nakon telefoniranja bijesnila po kući očiju punih suza, a lipo su mi cure rekle da je najvažnije strpljenje i živci ali brate, kad te rade ludom onda bi "puca na misec". A vidit ću sa svojom gin šta ona misli jer i ona je dosta stručna na tom polju pa ako je to nekakva standardna kontracepcija da mi da recept. Palo je njoj na pamet i prošli misec zašto mi nije da misec dva kontracep. da mi se jajnici malo smire, ali rekla je nek vidim s njim.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 00:31   #76
Što da vam kažem cure. Da može meteorit bi me drito u glavu pogodio kako me krenulo u zadnje vrime. Odem ja danas svojoj gin da vidim što ću sa kontracep. i pošto mi je 43dc i već 10-ak dana me ubija lijevi jajnik ajde da me pogleda na ultrazvuk da vidim koliko se to na njemu cisti (PCOS) skupilo pa me tako pritišće i gle čuda. Jedna jedina cist od 8 cm
Ostala sam u šoku kad mi ju je pokazala na uz. Izgleda ogromno. Ona pretpostavlja da je nekakva simplex vodena, ali sutra moram vadit krv, nekakve markere da budemo sigurni da nije šta više (čitaj;gore) pa mi je dala provera tablete od sutra da pijem ako je ta neka "obična", poslje provere bi trebala dobiti stvari pa onda na kontracepc. ako ta cista pukne. Zvala je mog doktora da se konzultira s njim oko tih kontracep. Sve sam kul podnjela dok nisam došla doma, a onda sam se slomila ko grančica. Suza suzu gonila. Sigurna sam da je vjerovatno nešto bezopasno, ali ipak,...kad se čoviku skupi imaš osjećaj da sve što može puca upravo po tebi. Sad je postupak u 11 mj na tankom ledu zbog ove ciste. Eto, izgleda takav mi je horoskop.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 07:21   #77
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Što da vam kažem cure. Da može meteorit bi me drito u glavu pogodio kako me krenulo u zadnje vrime. Odem ja danas svojoj gin da vidim što ću sa kontracep. i pošto mi je 43dc i već 10-ak dana me ubija lijevi jajnik ajde da me pogleda na ultrazvuk da vidim koliko se to na njemu cisti (PCOS) skupilo pa me tako pritišće i gle čuda. Jedna jedina cist od 8 cm
Ostala sam u šoku kad mi ju je pokazala na uz. Izgleda ogromno. Ona pretpostavlja da je nekakva simplex vodena, ali sutra moram vadit krv, nekakve markere da budemo sigurni da nije šta više (čitaj;gore) pa mi je dala provera tablete od sutra da pijem ako je ta neka "obična", poslje provere bi trebala dobiti stvari pa onda na kontracepc. ako ta cista pukne. Zvala je mog doktora da se konzultira s njim oko tih kontracep. Sve sam kul podnjela dok nisam došla doma, a onda sam se slomila ko grančica. Suza suzu gonila. Sigurna sam da je vjerovatno nešto bezopasno, ali ipak,...kad se čoviku skupi imaš osjećaj da sve što može puca upravo po tebi. Sad je postupak u 11 mj na tankom ledu zbog ove ciste. Eto, izgleda takav mi je horoskop.
Draga, znam da sad sve izgleda bezizlazno, al sve ces ti to podnit. Samo polako, ne mora znacit da je ista ozbiljno, al oni moraju provjerit. Drzi se
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 09:35   #78
Sara, baš mi je žao, znam kakav je osjećaj kad se sve uroti protiv tebe. Znam da te sad ništa ne tješi ali nemoj misliti na najgore, drži se, bit će sve u redu kad-tad.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 22:46   #79
Evo cure samo da vam javim da su mi nalazi tek sutra gotovi, a u petak fino došla vještica i krenula sam po gin. nalogu sa kontracepcijom. Cista je vjerovatno pukla jer je u petak iz mene isteklo žučkasto roze vode (oprostite na opisu) bar dva deca, ko da mi je vodenjak puka i više nema pritiska na lijevom jajniku. Kad mi završe stvari idem opet na ultrazvuk da potvrdimo da je otišla. Ima neke nade i za mene. Sritna sam ko malo dite. Nisam se odavno toliko veselila vještici. He, he. Probija se sunce iza tamnih oblaka i sa moje strane ulice!!! Hvala curke na potpori i utjesi taj cili jedan dan koliko sam bila u panici. Lipo je znati da je nekome stalo. Sad se opet lakše diše. uhhh. Idemo dalje.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 23:45   #80
Vidis draga da se sve na kraju rijesi. Drago mi je sta se pokrenulo. Otkad sam u postupcima uvik se dogodi nesto neplanirano, al onda se moram vodit onom "sutra je novi dan", inace bi poludila. Al to je istina, sutra je novi dan, i sve še rijesi. Pusa
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.