Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 15:42   #1
Gdje je nestao čovjek?

ok, kolko god vremena više prolazi to mi se ljudi počinju gaditi sve više, nedavno sam se prestao družiti s dva frenda za koja sam vjerovao da su dobra, jedan bi me vrijeđao konstantno i pokazivao nezahvalnost za sve dobro koje sam mu donjeo u životu, drugi je dvoličan i javlja se samo kad se ima s nečim za pohvaliti, ostali su prijatelji iskompleksirani i više zajebavaju nego što pokazuju da im je stalo do nekih vrijednosti, gdje se u ovom bjesnom mnoštvu ljudi izgubio čovjek? Jako mi je žalosno buditi se svaki dan i gledati oko mene životinje kojima je jedini smisao u životu zajebavati druge ljude? Jel postoji uopće danas išta drukčije?
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:57   #2
Izvini ali moram te ispraviti.Ne pise se covijek nego covjek. Mada to nije bitno. Znam kako ti je jer sam bio u identicnoj situaciji kao i ti. Moji prijatelji su me iskoristavali, ponizavali i na kraju odjebali. Ti si bar imao dovoljno samopouzdanja pa si to prekinuo na vrijeme. Vjeruj mi zadnje sto zelim je da te zamaram sa dosadnim klisejim tipa:budi ono sto jesi,ne obaziri se na to sto drugi misle itd......Mnogi ljudi lijece ili prikrivaju svoje komplekse ismijavanjem drugih, bez obzira da li su svjesni da ih imaju ili ne....

Zapamti nije bitno koliko jako mozes udariti, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne odustanes...

Zadnje uređivanje Ben18 : 20.02.2015. at 16:10.
Ben18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:44   #3
Gdje je nesto čovjek?

Trk pred ogledalo, pa ako ga ni tu ne bude...onda si ga najeb'o. Diogen ga fenjerom tražio al' ga nije znao poznat'.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:08   #4
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Trk pred ogledalo, pa ako ga ni tu ne bude...onda si ga najeb'o. Diogen ga fenjerom tražio al' ga nije znao poznat'.
tvoja me retorika podsjeća na nacističke propagandne filmove u kojima su židovi prikazivani kao štakorima
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:36   #5
Meni se čini da ti je Šabović naprosto htio reći da moraš krenuti od sebe, pa ako ni tamo ne nađeš ljudskost, da se moraš zabrinuti.

Osim toga, ljudi su različiti. To što si se s ovima za koje si mislio da su ti prijatelji razišao ne znači da oni nisu "ljudski" (čak ni ako shvatimo tu riječ kao nešto pozitivno konotirano, kao što to implicira thread), nego da imate sustave vrijednosti koji se previše razlikuju, a da biste mogli biti baš pravi prijatelji. Čovjek (pogotovo kad je mlađi) često projicira neke ideale na druge ljude, ne promišlja baš objektivno ljudske odnose i onda se razočara kada ga iznevjere vlastiti ideali koje je projicirao na druge. Tako da mi se čini da ova tema nije zapravo toliko o čovjeku, koliko o tome što je prijateljstvo i što bi ono eventualno trebalo biti.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:08   #6
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti je Šabović naprosto htio reći da moraš krenuti od sebe, pa ako ni tamo ne nađeš ljudskost, da se moraš zabrinuti.

Osim toga, ljudi su različiti. To što si se s ovima za koje si mislio da su ti prijatelji razišao ne znači da oni nisu "ljudski" (čak ni ako shvatimo tu riječ kao nešto pozitivno konotirano, kao što to implicira thread), nego da imate sustave vrijednosti koji se previše razlikuju, a da biste mogli biti baš pravi prijatelji. Čovjek (pogotovo kad je mlađi) često projicira neke ideale na druge ljude, ne promišlja baš objektivno ljudske odnose i onda se razočara kada ga iznevjere vlastiti ideali koje je projicirao na druge. Tako da mi se čini da ova tema nije zapravo toliko o čovjeku, koliko o tome što je prijateljstvo i što bi ono eventualno trebalo biti.
ni meoš projicirat ideal na nekoga tko ne razmišlja o ničem, takva je većina ljudi , ljudi ne razmišljaju o ničem , a ovo je u suštini još jedna propala tema, ali hvala svejedno na odgovoru, ko da si mi i pomogao na neki način
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:42   #7
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
tvoja me retorika podsjeća na nacističke propagandne filmove u kojima su židovi prikazivani kao štakorima
Nemoj, griješiš!

Moglo bi se reći da je druid moj pi-ar...toliko me dobro čita da je to zabrinjavajuće.
Polako...Skeniraj ljude, ali prije no što nešto od njih zatražiš zapitaj se imaš li ti to već (u protivnom prevodiš sama sebe žednog preko vode)! Ljudskost bi trebalo da uvijek možeš u sebi nać, makar nikog drugog ne bilo u blizini.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 23:16   #8
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Trk pred ogledalo, pa ako ga ni tu ne bude...onda si ga najeb'o. Diogen ga fenjerom tražio al' ga nije znao poznat'.
Ogledalo može kriti i gadno iznenađenje: http://img15.imageshack.us/img15/289/25617535.jpg


A gdje su nestali DOBRI ljudi ??

Ima ih sve manje jer ih hvata konfučijev sindrom.
Naime, Konfucijus je rekao: "kada sitni ljudi imaju praviše slobodnog vremena zasigurno će smisliti svakojake rđavštine"

Ako nekome prijatelji okrenu leđa radi gluposti, neka promijeni prijatelje. Ili sredinu i društvo gdje može naći svoje nove prijatelje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:19   #9
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Jel postoji uopće danas išta drukčije?
postojis TI

definitivno drukciji

svaka cast na prekidima "prijateljstava" .. tako se ide dalje .. to je napredak .. polako se sredi > ima masa ovakvih s kakvima si se pozdravio ali nema drugoga nacina da ih upoznas ili sretnes ako ne krenes hrabro dalje jedino tako mozes upoznati i one s kojima mozes podjeliti zivotne vrijednosti il sta god zelis

dobar savjet;


sigurno ima i tebi slicnih .. i razmisli logicno .. u slicnim stanjima .. kako ce oni dalje .. ima tu puno toga ali je bitno da se ne stane .. teraj dalje .. cupaj .. grizi .. pljuni u facu svemu tome sto te sprijecava da uzivas u zivotu .. jednom jedinome i neponovljivome

i cinjenica je da si TI covjek i moje misljenje je da nisi nestao

F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:24   #10
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Jel postoji uopće danas išta drukčije?
postojis TI

definitivno drukciji

svaka cast na prekidima "prijateljstava" .. tako se ide dalje .. to je napredak .. polako se sredi i dalje ima masa ljudi i ima masa ovakvih s kakvima si se pozdravio ali nema drugoga nacina da ih upoznas ili sretnes ako ne krenes hrabro dalje

sigurno ima i tebi slicnih .. i razmisli logicno .. u slicnim stanjima .. kako ce oni dalje .. ima tu puno toga ali je bitno da se ne stane .. teraj dalje .. cupaj .. grizi .. pljuni u facu svemu tome sto te sprijecava da uzivas u zivotu .. jednom jedinome i neponovljivome

i cinjenica je da si TI covjek i moje misljenje je da nisi nestao

F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 12:23   #11
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ogledalo može kriti i gadno iznenađenje: http://img15.imageshack.us/img15/289/25617535.jpg


A gdje su nestali DOBRI ljudi ??

Ima ih sve manje jer ih hvata konfučijev sindrom.
Naime, Konfucijus je rekao: "kada sitni ljudi imaju praviše slobodnog vremena zasigurno će smisliti svakojake rđavštine"

Ako nekome prijatelji okrenu leđa radi gluposti, neka promijeni prijatelje. Ili sredinu i društvo gdje može naći svoje nove prijatelje.
Eifff...govoriš o grafičkom ogledalu.
Nije uopšte lako pojmit' ogledalo, pogotovu ako ti ga niko nikad nije pokazao i rekao:"Vidi, to je ogledalo! Jedino čovjek zna za ogledalo i jedino se čovjek u ogledalu pozna.". I ogledalo treba pojmit' a skupa sa njim i sama sebe.

Drugo, dobri ljudi...
Oće to kad ljude krenemo dijelit'. Pojave se odmah dobri/loši.
Hajmo ljude dijeliti na muško i žensko, a!:klap:
Al' ni to nema smisla, jer su već "podijeljeni" po tom osnovu. Daljnje podjele su nesvrsishidne, podle, opake i na kraju opasne. Jeb'o to!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 14:17   #12
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A gdje su nestali DOBRI ljudi ??
Autor teme je mlad čovjek, koji ima problem sa svojom generacijom; nisu za pitanje "gdje je nestao čovjek" ili "gdje su nestali dobri ljudi" tj. za opći dojam da ih je sve manje, krivi mladi ljudi, nego njihovi odgojitelji ili sustav odgoja.

Ne znam primjećujete li pomak cilja odgoja mladih iz "biti dobar", koji je dominirao dosta dugo u prosvjeti i obiteljskom odgoju temeljem impulsa crkvenog i svjetovnog prosvjetiteljskog odgoja u "biti uspješan". "Biti uspješan" je mantrični cilj traženog idealnog sadašnjeg, kao i budućeg čovjeka iz sadašnje perspektive. To je globalna tekstonska promjena koja nam se, zapravo ne tako davno, dogodila...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 18:33   #13
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
ok, kolko god vremena više prolazi to mi se ljudi počinju gaditi sve više, nedavno sam se prestao družiti s dva frenda za koja sam vjerovao da su dobra, jedan bi me vrijeđao konstantno i pokazivao nezahvalnost za sve dobro koje sam mu donjeo u životu, drugi je dvoličan i javlja se samo kad se ima s nečim za pohvaliti, ostali su prijatelji iskompleksirani i više zajebavaju nego što pokazuju da im je stalo do nekih vrijednosti, gdje se u ovom bjesnom mnoštvu ljudi izgubio čovjek? Jako mi je žalosno buditi se svaki dan i gledati oko mene životinje kojima je jedini smisao u životu zajebavati druge ljude? Jel postoji uopće danas išta drukčije?
Mislim da je bolje pitanje - Gdje je nestala ideja o čovjeku? -

Ne postoji čovjek fiksnih kvaliteta i mana. Čovjekovo ponašanje evoluira u skladu sa okolinom i to je stvarnost. Držimo do ideala po kojima bi se trebali ravnati ali njihova stvarnost je prisutnija u svrhu medijske/političke manipulacije nego u svakodnevnici.

Treba sačuvat koliko-toliko zdrav razum u svemu tome i održavat ravnotežu između skepticizma i otvorenosti. To je popriličan izazov s obzirom da smo u fazi filozofije "sve je moguće ako sam sebe uvjeriš da je tako".
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.