Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 20:25   #101
Quote:
peekaaboo3 kaže: Pogledaj post
S time se slažem da je pisanje zadaće aktivnost djeteta. Ali je i dužnost mene kao roditelja prvašića nakon što napiše zadaću pogledati, barem u početku, i dati mu smjernice da li je dobro napravilo ili nije. I pustiti ga malo pomalo da se dalje samo brine o svojim školskim obvezama.
Ne znam gdje ste iščitale iz mojih postova da treba "visiti" stalno nad djetetom.
A,iskreno, nelogično mi je da se knjige ostavljaju u školi, a dijete treba učiti iz knjiga. Iz čega će učiti ako su mu knjige u školi?

A gdje si ti iscitala iz mojih postova da sam ja napisala da ja svom djetetu ne pregledavam zadacu i da nemam pojma sta radi u skoli? Ja sam rekla da mi jw to bio jedan od razloga boravka jer ja prije pet ne dodem kuci s posla a posto mali ima treninge svaki dan od 6-8 zasto mu ne olaksati pa ne napisati zadacu u skoli kad je tamo vec do 16 sati? Ne razumijem tu logiku koja iskljucuje brigu za djetetovu zadacu i skolu opcenito ako je dijete u boravku.I uopce mi je debilo raspravljat ili osudivat nekoga o njegovim razlozima za ili protiv boravka.
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:48   #102
I da moje dijete nije prvasic vec je 4 razred,odlican je ucenik,samostalan,vrijedan itd. A za dusebriznike koji me smatraju nezainteresiranom mamom koja kad dode doma visi pred tv i kompom te koja nema pojma sta joj dijete radi u skoli cu samo jos napomenuti da sam samohrana majka koja kuha pere i cisti i razvaza po treninzima i niti jedan dan ne prode da ne pregledam knjige i biljeznice svome djetetu.I da smatram da boravak podrazumjeva i pisanje zadace jer je to u sklopu skole a ne igraonice gdje mame ocekuju da im nekakve tete cuvaju djecu dok se one ne vrate s posla.
I da @nosorog ja razumijem o cemu pises i slazem se s tobom
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 17:29   #103
Kod nas se pokazalo da uciteljice u boravku imaju plan i program i rade s djecom - ne samo zadace. Nasa se uciteljica puno bavi socijalnim vjestinama, organizira likovne i kreativne radionice, ekoloske projekte, pregledava i ocjenjuje napisanu zadacu, dodatno radi s onima kojima ide slabije, poducava djecu higijeni i sl. Moje dijete ima puno benefita od boravka jer to sto tamo radi, radi s vrsnjacima u prisustvu i moderatostvo odrasle osobe koja je vrstan pedagog. Ne moze to dobiti doma od mame 1 na 1. Socijalne kompetencije koje stjecu mi se cine vrlo vazne. Zadaca je sekundarna. Djeca koja idu u boravak su povezanija i vise djeluju ko tim nego djecica koja ne idu u boravak s njima. Vjerojatno ce se to kroz godine izjednaciti ali sada je tako.
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 09:12   #104
ah.. svašta pročitah na ovoj temi - ostadoh zbunjena...

moje pitanje je:

- da li se razredi u OŠ formiraju po tome da li je produljeni boravak ili ne
- da li možeš npr jedno polugodište dati dijete u produljeni boravak i npr nisi sa njim zadovoljan, da li možeš u tijeku školeske godine ispisati dijete iz boravka a da ostane u razredu i da nemaš ni ti ni ono problema

Mislim da li je boravak 'sveto pismo' i dijete ako ide u njega MORA ići do kraja ili se i on da prekinuti, jer bemu miša pa i okolnosti se mijenjaju u životu čovjeka/djeteta/obitelji

Istražujem sve uvjete
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 10:32   #105
gotovo sam sigurna da moras seliti u razred u kojem nema boravka.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 13:25   #106
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
gotovo sam sigurna da moras seliti u razred u kojem nema boravka.
naravno da ne.
zasto?
osim sto bi to bilo dodatan stres djetetu (nova uciteljica, nova djeca), ne mozes bas sam tak prepisati dijete usred godine u novi imenik? ako su jos uvijek papirnati

mozda ovisi od skole do skole, znam da ih dosta ima ogranicenja za broj djece na boravku, pa onda kada gledaju tko ce na boravak, gledaju da moraju oba roditelja biti zaposlena, da moraju, ne samo dijete, nego i oba roditelja biti prijavljana na upisnom podrucju skole isl.
rade neku selekciju i prema "ozbiljnosti potreba"


od frendice malac nije isao u drugom polugodistu jer je ona bila na cuvanju trudnoce, pa porodiljnom, al je u 2. razredu uredno nastavio sa boravkom.
jedan od razloga "iskljucivanja" je bio i taj sto je njemu bilo jebeno dosadno, vecinu zadace je napravio jos na nastavi, a bilo je dosta klinaca sa kojima je uciteljica radila usvajanje slova,a on je vec i citao.
(moguce da su joj cak i predlagali da ga uzme nakon rucka, jer je znao i ometat druge klince)


meni je super ovo sto pise anirul, al i dalje sam stava, kada skola zavrsi, dodjes doma i uzivas. jbg, to je 8-9 sati rada. dovoljno i odraslome, a kamoli ne djetetu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:36   #107
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ah.. svašta pročitah na ovoj temi - ostadoh zbunjena...

moje pitanje je:

- da li se razredi u OŠ formiraju po tome da li je produljeni boravak ili ne
- da li možeš npr jedno polugodište dati dijete u produljeni boravak i npr nisi sa njim zadovoljan, da li možeš u tijeku školeske godine ispisati dijete iz boravka a da ostane u razredu i da nemaš ni ti ni ono problema

Mislim da li je boravak 'sveto pismo' i dijete ako ide u njega MORA ići do kraja ili se i on da prekinuti, jer bemu miša pa i okolnosti se mijenjaju u životu čovjeka/djeteta/obitelji

Istražujem sve uvjete
Evo ja ti mogu reci kako je u nasoj skoli...
Od prvog do treceg razreda razredi su se formirali po tome ide li dijete u boravak ili ne pa su tak dva razreda bili boravak a jedan ne.I za svo to vrijeme nitko se nije ispisao.
U cetvrtom razredu u boravak su spojena sva djeca iz sva tri razreda te oni odlaze u posebnu ucionicu.Ukoliko netko zeli ispisati dijete to moze uciniti na kraju svakog mjeseca.
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:03   #108
Quote:
žena s marsa kaže: Pogledaj post
Evo ja ti mogu reci kako je u nasoj skoli...
Od prvog do treceg razreda razredi su se formirali po tome ide li dijete u boravak ili ne pa su tak dva razreda bili boravak a jedan ne.I za svo to vrijeme nitko se nije ispisao.
U cetvrtom razredu u boravak su spojena sva djeca iz sva tri razreda te oni odlaze u posebnu ucionicu.Ukoliko netko zeli ispisati dijete to moze uciniti na kraju svakog mjeseca.
hvala ti. pa to mi je logično..
Nije boravak 'sveto pismo' i sad si se odlučio kod upisa u prvi razred, dijete je krenulo u taj razred i okolnosti se promijene (u obitelji npr...) i dijete bi roditelji ispisali iz boravka..
Pa nelogično mi je da se dijete mora ispisati iz razreda zbog mjesta ili činjenica da cijeli razred ide u boravak...
Kako netko napisa i šok za dijete i cijela procedura - besmisleno...

Mislim pošujem ja sve, ali ljudima se mijenjaju okolnosti (npr mama ostane doma, izgubi posao, nema se novaca za boravak, trudna je kako netko napisa - zašto bi dijete to moralo ispaštati ispisom iz razreda)

Ništa, eto to me je zanimalo.... (pa i u vrtićima su neka djeca na pola satnice a neka cijelu - pa nitko oko toga ne drami, oni koji idu doma poslije ručka idu a oni koji ostaju ostaju, plaćaš koliko nešto koristiš)

Zato me zanimalo, jel u školi drugačije... sad vidim da nije ili nebi smjelo biti.... sve su to promjenjive okolnosti i u tome dijete nebi trebalo ostati zakinuto za učiteljicu ili razred ili prijatelje u istom zbog formalnosti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:38   #109
Ja najozbiljnije razmišljam o ukidanju boravka, uopće ne vidim benefite, dijete mi je poprilično samostalno, imam osjećaj da je njemu to zaista previše.

I uopće nije usporedivo s boravkom u vrtiću, nekad i duže, njima je vrtić zapravo bio totalni uteg i jako loša praksa s obzirom na školu, učitelji uopće nisu svjesni činjenice da se s njima zaista gotovo ništa strukturirano nije radilo i da im treba vremena da se priviknu na red i sjedenje. I nije krivica na učiteljima, ova naša je baš dobra i strpljiva, zasad se baš sigurno osjećam u vezi s njom.

Uvlači mi se ta misao polako u pore, muči me i stalno mi je u primozgu... Bi li on ipak mogao doma sam poslije škole, čekati mene do 14 iz prve smjene, pokušala bih se dogovoriti s kolegicom da radim samo prve, dolaze zimski kratki dani, prije 15 ga pokupiti ne mogu i ne želim ako ostane u boravku jer im je od 14 do 15 pisanje zadaće.

Znam da je ovo kratko vrijeme za promišljanje o tome i za neke prosudbe, vjerojatno ću se čitati za nekoliko mjeseci i misliti da sam bila luda, ili možda čak u pravu.

Njemu je sve ok, ali on teško zapravo izražava neko svoje htijenje, osim potpunog odbijanja vjeronauka, nije valjda mjesecima imao neke žalbe, a pita ga se i traži da se izjasni.


Ima li mama koje bi prvašiće pustile doma poslije škole na dva sata? I radim blizu, 5 minuta od doma i od škole?

Je li itko imao neke podvojene osjećaje o boravku?

Jesam li normalna, Lastane? (sad mi se plače, pms)
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:53   #110
više bi me brinuo samostalan put do doma nego to što bi bila sama doma nekoliko sati. pogotovo što radiš tako blizu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:57   #111
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ja najozbiljnije razmišljam o ukidanju boravka, uopće ne vidim benefite, dijete mi je poprilično samostalno, imam osjećaj da je njemu to zaista previše.

I uopće nije usporedivo s boravkom u vrtiću, nekad i duže, njima je vrtić zapravo bio totalni uteg i jako loša praksa s obzirom na školu, učitelji uopće nisu svjesni činjenice da se s njima zaista gotovo ništa strukturirano nije radilo i da im treba vremena da se priviknu na red i sjedenje. I nije krivica na učiteljima, ova naša je baš dobra i strpljiva, zasad se baš sigurno osjećam u vezi s njom.

Uvlači mi se ta misao polako u pore, muči me i stalno mi je u primozgu... Bi li on ipak mogao doma sam poslije škole, čekati mene do 14 iz prve smjene, pokušala bih se dogovoriti s kolegicom da radim samo prve, dolaze zimski kratki dani, prije 15 ga pokupiti ne mogu i ne želim ako ostane u boravku jer im je od 14 do 15 pisanje zadaće.

Znam da je ovo kratko vrijeme za promišljanje o tome i za neke prosudbe, vjerojatno ću se čitati za nekoliko mjeseci i misliti da sam bila luda, ili možda čak u pravu.

Njemu je sve ok, ali on teško zapravo izražava neko svoje htijenje, osim potpunog odbijanja vjeronauka, nije valjda mjesecima imao neke žalbe, a pita ga se i traži da se izjasni.


Ima li mama koje bi prvašiće pustile doma poslije škole na dva sata? I radim blizu, 5 minuta od doma i od škole?

Je li itko imao neke podvojene osjećaje o boravku?

Jesam li normalna, Lastane? (sad mi se plače, pms)
što bi time dobio kad bi otišao kući i bio sam (bez nadzora) 2 sata?
nije li bolje da je ipak u školi, gdje se može poigrati, zabaviti, biti angažiran u nečemu, u krajnjoj liniji biti u društvu?
u mojoj okolini djeca koja ne idu u boravak, dakle skupljaju ih bake i djedovi, ukoliko su oni još uvijek agilni i pri snazi, odrade zadaću s djecom.
djeca koja su solo i samostalna, nekako doma tih sat dva "utroše" na TV, igrice na raznim konzolama.

al opet, ovisi o djetetu i njegovoj zrelosti.

koliko god ja puno kokodačem radi boravka u kojem moj mali mora biti, mislim da ipak ima više benefita od toga nego da doma slaže legaće satima u tišini.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:58   #112
šta fali slaganju legića u tišini??
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:03   #113
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
šta fali slaganju legića u tišini??
u principu ništa.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:22   #114
Veća sam se mislila izmoderirati jer skužih da ima tema

Neki moji benefiti, koje ja sad sasvim subjektivno vidim: sloboda nakon odrađenih 4,5 sati; odgovornost koja će s tim ići (po meni dobrobit), samostalnost, povjerenje koje ćemo graditi, davanje mašti na volju u samostalnoj igri doma (bez tevja i ekrana, ima za to lijek), pustila bih ga i da se igra s frendom oko zgrade (idu zajedno u razred, mali nije u boravku), neboravak u školi hrpu vremena (mislim da bi to i meni bilo zamorno)...

Ne znam, previše mi je to vremena u institucionaliziranom okruženju, gledam to onako filozofijski malo, kao nedostatak vlastite volje i slobode, dokidanje samostalnosti i promišljanja o posljedicama vlastitih odluka (ne mislim da djeca trebaju biti od toga cijepljena).


Ide i na treninge triput ili četiri puta na tjedan od 18 do 19, to mu je potrebno zbog tjelesnog zdravlja, a meni je sve to zajedno preprepreviše strukture i previše zapravo i društva, klinaca, graje, ne znam mogu li dočarati što mene tu sve muči.

Mislim da bi mu dobro došao vlastiti mir za prihvaćanje sebe i promišljanje sebe, znam da je meni u njegovim godinama to bilo nasušna potreba, biti sam sa sobom, i znam da su bila druga vremena, ali...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:25   #115
Maja moj bi mogao biti komotno sam od škole dok mi ne dođemo (do 16,30) ali je još u DB...od 3. razreda neće biti.

Sam je bio cijelo ljeto skoro, cijele dane.

Isto sam razmišljala kao i ti i dvoumila se ali sam ipak odlučila da bude u DB. Ipak tamo riješe što treba, ponove ako nekome nije jasno, igraju se, njemu je boravak najdraži dio nastave.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:58   #116
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Maja moj bi mogao biti komotno sam od škole dok mi ne dođemo (do 16,30) ali je još u DB...od 3. razreda neće biti.

Sam je bio cijelo ljeto skoro, cijele dane.

Isto sam razmišljala kao i ti i dvoumila se ali sam ipak odlučila da bude u DB. Ipak tamo riješe što treba, ponove ako nekome nije jasno, igraju se, njemu je boravak najdraži dio nastave.
Jutros mi je učiteljica rekla da razgovaram s njim jer mu se baš i ne da raditi na nastavi, kao teeeško ga je dobiti, tu rečenicu sam dobila, nije išla u detalje, tako da ću danas pokušati od njega izvući nešto onako suptilno. Vidim da je sve u bilježnicama na mjestu i da je sve napravljeno dokraja. Učiteljica iz boravka jučer (u 15:10) kaže da svi još pišu, da je on gotov i čeka da završe, dodala da ima svoje ja i jako lijepu likovnu imaginaciju... U informativci ništa ne piše.

Pogledam poslije knjige, zadaća obojiti leptira, frapiram se kako je stvarno obojio, jer već sam mislila da ga je onak ofrlje dvjema bojama zašarao pa kao on čeka da drugi dovrše.

Pogledam ostatak, sve kvačice uredne, svi odnosi dobri, zadaci napravljeni, nema tragova brisanja... Mi inače nosimo sve doma, na razini škole.

Pričaju još svi i čujem ujutro kako učiteljica svima napominje da razgovaraju s djecom o tome da manje pričaju dok traje nastava (svaki dan s njim o tome pričam, hoće biti programer igrica pa bacim priču na to da ne može to postati ako ne bude pozorno slušao i takve fore... možda radim krivo?). Jučer me nazove mama njegovog frenda iz razreda i kaže da svi žele s njim sjediti, on sam kaže da njemu pričaju svi kod kojih ga razmjesti, iskreno mi kaže da inače šuti, ali mora i on nekad odgovoriti ako mu netko nešto kaže.

Ja ne znam koliko ću sad ispasti glupa, tulava ili štajaznam možda plačipičkica, ali to moje dijete povučeno je od rođenja, pisala sam tu da sam zajebala autoritarnošću i da su mi trebale godine da to ispravim i da u njemu probudim glas, da dobije više samopouzdanja, da ima svoje ja i svoju volju, i oduvijek pazim da ga učim da to njegovo nikada ne smije biti toliko jako da zatomi tuđe (moj čest problem), nije se nikad znao obraniti i bio je žrtva nasilja, i nekad s petom godinom u vrtiću mu se sve preokrenulo, on ima jednu divnu bazu frendova koji ga zaista vole i svi mu lete kad ga vide, a nikad nije vođa, nego jednostavno voljen, ne znam to objasniti.

Mene je strah, užasno strah, da ću opet napraviti sranje, da ću ga sad morati korigirati i naštetiti tom njegovom buđenju, strah me da će mu boravak oduzeti ono što smo gradili toliko dugo jer će ga struktura zatomiti i jer će ga brzina života i imanje stalnoga gotovo cjelodnevnog rasporeda opet uvući u ljušturu. On će biti u boravku jedan tjedan do 15, drugi do 16 ako budem radila druge, dok ostavimo torbu, spremimo u nju za sljedeći dan, uzmemo stvari za trening, mi nemamo nikakvog prostora, on do pola 8 bude doma, jede, sruši se u krevet. Brata mu također vučem tako za nama.

Evo tolerirajte mi jednom epopeju o mom djetetu, stvarno rijetko imam potrebe ovako pisati i ovdje sam često našla pomoć za svoje strahove i probleme pa se nadam bilo čemu, nekomu tko se tako osjeća barem.

Mandy, hvala ti, bar je netko to doveo u pitanje, taj boravak. Kao neki žrvanj, ono ajmo odmalena naučiti djecu što ih čeka, meni je i to druženje tamo struktura, mlin, nedostatak vlastitosti, previše socijalizacije, previše čitam u posljednje vrijeme možda...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:04   #117
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
sloboda nakon odrađenih 4,5 sati; odgovornost koja će s tim ići (po meni dobrobit), samostalnost, povjerenje koje ćemo graditi, davanje mašti na volju u samostalnoj igri doma (bez tevja i ekrana, ima za to lijek), pustila bih ga i da se igra s frendom oko zgrade (idu zajedno u razred, mali nije u boravku), neboravak u školi hrpu vremena (mislim da bi to i meni bilo zamorno)
......
Mislim da bi mu dobro došao vlastiti mir za prihvaćanje sebe i promišljanje sebe, znam da je meni u njegovim godinama to bilo nasušna potreba, biti sam sa sobom, i znam da su bila druga vremena, ali...


(iako ja nemam ništa protiv crtića i komp igrica ali ja imam dijete koje si samo (od sebe) dozira i to barem 80 posto vremena u korist igre s legićima, sporta i skakanja po parku pa naravno da ja iz te perspektive ne vidim ništa loše u ekranima...)
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:09   #118
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Kao neki žrvanj, ono ajmo odmalena naučiti djecu što ih čeka, meni je i to druženje tamo struktura, mlin, nedostatak vlastitosti, previše socijalizacije, previše čitam u posljednje vrijeme možda...
e sad je to opet više za onu drugu temu, nije samo vezano uz boravak... treba ih nekako naučiti da prođu kroz školu na način na koji se to od njih očekuje i traži (zadovoljiti formu ali za 5, tako da se može dogurati do željenog faksa i kasnije zaposlenja...) a da opet ostanu svoji. to sam ja sebi zadala za zadaću, dok se princeza bude školovala ja ću se time baviti
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:24   #119
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Jutros mi je učiteljica rekla da razgovaram s njim jer mu se baš i ne da raditi na nastavi, kao teeeško ga je dobiti, tu rečenicu sam dobila, nije išla u detalje, tako da ću danas pokušati od njega izvući nešto onako suptilno. Vidim da je sve u bilježnicama na mjestu i da je sve napravljeno dokraja. Učiteljica iz boravka jučer (u 15:10) kaže da svi još pišu, da je on gotov i čeka da završe, dodala da ima svoje ja i jako lijepu likovnu imaginaciju... U informativci ništa ne piše.

Pogledam poslije knjige, zadaća obojiti leptira, frapiram se kako je stvarno obojio, jer već sam mislila da ga je onak ofrlje dvjema bojama zašarao pa kao on čeka da drugi dovrše.

Pogledam ostatak, sve kvačice uredne, svi odnosi dobri, zadaci napravljeni, nema tragova brisanja... Mi inače nosimo sve doma, na razini škole.

Pričaju još svi i čujem ujutro kako učiteljica svima napominje da razgovaraju s djecom o tome da manje pričaju dok traje nastava (svaki dan s njim o tome pričam, hoće biti programer igrica pa bacim priču na to da ne može to postati ako ne bude pozorno slušao i takve fore... možda radim krivo?). Jučer me nazove mama njegovog frenda iz razreda i kaže da svi žele s njim sjediti, on sam kaže da njemu pričaju svi kod kojih ga razmjesti, iskreno mi kaže da inače šuti, ali mora i on nekad odgovoriti ako mu netko nešto kaže.

Ja ne znam koliko ću sad ispasti glupa, tulava ili štajaznam možda plačipičkica, ali to moje dijete povučeno je od rođenja, pisala sam tu da sam zajebala autoritarnošću i da su mi trebale godine da to ispravim i da u njemu probudim glas, da dobije više samopouzdanja, da ima svoje ja i svoju volju, i oduvijek pazim da ga učim da to njegovo nikada ne smije biti toliko jako da zatomi tuđe (moj čest problem), nije se nikad znao obraniti i bio je žrtva nasilja, i nekad s petom godinom u vrtiću mu se sve preokrenulo, on ima jednu divnu bazu frendova koji ga zaista vole i svi mu lete kad ga vide, a nikad nije vođa, nego jednostavno voljen, ne znam to objasniti.

Mene je strah, užasno strah, da ću opet napraviti sranje, da ću ga sad morati korigirati i naštetiti tom njegovom buđenju, strah me da će mu boravak oduzeti ono što smo gradili toliko dugo jer će ga struktura zatomiti i jer će ga brzina života i imanje stalnoga gotovo cjelodnevnog rasporeda opet uvući u ljušturu. On će biti u boravku jedan tjedan do 15, drugi do 16 ako budem radila druge, dok ostavimo torbu, spremimo u nju za sljedeći dan, uzmemo stvari za trening, mi nemamo nikakvog prostora, on do pola 8 bude doma, jede, sruši se u krevet. Brata mu također vučem tako za nama.

Evo tolerirajte mi jednom epopeju o mom djetetu, stvarno rijetko imam potrebe ovako pisati i ovdje sam često našla pomoć za svoje strahove i probleme pa se nadam bilo čemu, nekomu tko se tako osjeća barem.

Mandy, hvala ti, bar je netko to doveo u pitanje, taj boravak. Kao neki žrvanj, ono ajmo odmalena naučiti djecu što ih čeka, meni je i to druženje tamo struktura, mlin, nedostatak vlastitosti, previše socijalizacije, previše čitam u posljednje vrijeme možda...
jako si to lijepo napisala i sve mi je milo došlo dok sam te čitala kako toplo opisuješ svog malog čovjeka.

mislim da se odgovor na tvoje pitanje ispostavlja samo od sebe.
zapravo i sama ga već znaš.

mali ti je pravi individualac i ako misliš, a vidim da misliš, da je zreo i prilično samostalan i da se drži dogovora - nemaš se šta dvoumiti.

vidiš kako te iznenadio svojim radom u školi, nemoj ga potcjenjivati jer vjerujem da bi te mogao iznenaditi svojom odgovornošću i staloženošću kad bi bio sam doma.

uostalom, to što govoriš, da je to previše strukturiranog vremena u tijeku dana i da se treba iz tog žrvnja malo odmoriti - u potpunosti se slažem.
pogotovo ako ima i sport ili neku drugu dogovorenu aktivnost poslije škole.

go for it!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:56   #120
Ne spadam (jos) u ovu temu i vjerojatno bi bilo jednostavnije da pricekam i saznam kada bude vrijeme za to sve u skoli, ali znatizeljna sam Pa ako me netko moze prosvjetliti

Spadamo u one roditelje koji rade i koji nemaju nikakvu pomoc sa strane. Znaci da bi bila na poslu na vrijeme moram malog pustiti nekome najkasnije u 7.30 i po njega mogu doci ne ranije od 16.30. E sad, gledam malo web od skole koju cemo upisati i koliko kuzim oni imaju dva prva razreda i zajednicki produzeni boravak za oba razreda. "Radno vrijeme" produzenog je 7.30 - 13.30 ujutro, popodne 10.30 - 16.30 i posebna je uciteljica za to.

E sad ja imam miljon upitnika iznad glave. Kome ostavljam dijete kad je skola ujutro, znaci pocinje tek od 8? Pustim ga da lunja hodnicima!? Sto s ovom rupom kad boravak zavrsava u 13.30, a skola pocinje u 14? Kako rjesavaju problem kad je vjeronauk prvi sat u jutarnjoj smjeni, kod koga je onda dijete koje to ne slusa? Nije da ocekuju da cu ja fino taj dan rec na poslu da ne mogu doc prije 8:45? Kako je u vasim skolama po tom pitanju?

Vec vidim da cemo bit opet crne ovce - jedini koji nisu u stanju pokupiti dijete ranije i jedini koji nisu na vjeronauku
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.