Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2015., 13:04   #121
KOliko znam kod vas postoje dvije vrste to cjelodnevnog boravka u skoli, u zg je ako je boravak skola iskljucivo ukutro a boravak popodne.
I obicno budu dezurstva vec od 7 u skoli, za vrijeme vjeronauka je kako koja skola, moras se raspitati bas za svoju skolu. i pripremiti se da dizes graju ako nece imati osigurano mjesto boravka za vrijeme vjeronauka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:16   #122
Kod nas svaka skola ima svoju politiku oko tih smjena i rasporeda. Evo bas isla pogledati web od skola u susjednom kvartu, tamo ne pisu nikakvi rasporedi nego jednostavno da boravak radi od 7 - 17h. Sto je puno realnija situacija, a ne da moras juriti ne bi li postopoto stigao u 16.30

Ovo sa smjenama je blesavo i radi organizacije prehrane... kad im je boravak ujutro, a skola popodne, onda imaju i dorucak. Obrnuto ne.

E svasta. Vec sam se s vrticem i njihovom organizacijom nasekirala, vec vidim da cu sa skolom osijedit skroz do kraja.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:59   #123
Lei, ja takodjer ne spadam u ovu temu..Jos..Ali mislim da si iz Ri, kao i ja, a sestrina mala je 3. razred pa ajmo reci da imam neko "usputno" iskustvo.
Ona od 1. razreda ide u produzeni boravak. U njezinoj skoli, nastava je iskljucivo ujutro, sto je po meni puno , puno lakse izvedivo za roditelja. Dakle, moja sestra ju dovodi oko 7.30, i mala sama ceka do 8 dok ne pocne nastava. U 1. raz. bi usla unutra, pogotovo ako je kisa i ruzno vrijeme. Sad je vec frajerica s ekipom i cekaju vani zvono.
Produzeni joj je do 16.30 i sestra stigne "na knap " po nju- radi do 16, promet, guzve...Uzasno joj je tesko to sve izhendlati, sama je s njom, rastvljena a tata je tip- ne tice me se nista, ona je tvoja briga.. nazalost, roditelji su nam pokojni, svekrva joj je tesko bolesna i starija zena. Da skratim, nema isto nikakve pomoci od nikuda. Ono sto je njoj uzasan problem jest kolicina praznika i slobodnih dana. Ona naravno da nema toliko GO, sada je mala cijelo ljeto bila sama doma. Evo, sada je 8.10. neradni dan njoj je vec slabo jer skola spaja i ne rade 9.10.
Mene je isto toga najvise strah i pojma nemam kako cemo to izvest.
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 16:50   #124
u, kolicina godisnjeg mi je bolna tema, to necu ni nacinjat. nemam pojma sto cemo po tom pitanju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:00   #125
organitzirati po pola nesto s nekim susjedom i placati tetu cuvalicu ili placati razne igraone i slicno koje imaju programe
druge nema
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:30   #126
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
organitzirati po pola nesto s nekim susjedom i placati tetu cuvalicu ili placati razne igraone i slicno koje imaju programe
druge nema
to sam bas htjela napisati.
skoro sve moje frendice s djecom u nizim razredima osnovne imaju neku cuvalicu na par sati koje uskacu kad treba pokupiti dijete iz skole i kad su praznici.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:02   #127
mene zanima koliko to kosta. da netko pokupi dijete, da mu jesti i uputi ga na pisanje zadace i da bude cjelodnevno kad su praznici
nemam pojma jos nista naravno, ne mogu znati koliko ce mi dijete biti zrelo sa 8,5 godina ali sigurno nece biti da bude sama 10 sati dnevno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:06   #128
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene zanima koliko to kosta. da netko pokupi dijete, da mu jesti i uputi ga na pisanje zadace i da bude cjelodnevno kad su praznici
nemam pojma jos nista naravno, ne mogu znati koliko ce mi dijete biti zrelo sa 8,5 godina ali sigurno nece biti da bude sama 10 sati dnevno
mogu pitati.
vec sam razgovarala o tome, ali cifre obavezno zaboravim ako mi nije aktualno.

s tim da ove koje ja znam nisu cijeli dan ni preko praznika nego opet nekak na pola, tak da se krpaju i s bakama i s ranijim izlascima s posla po potrebi i svakako.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:14   #129
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene zanima koliko to kosta. da netko pokupi dijete, da mu jesti i uputi ga na pisanje zadace i da bude cjelodnevno kad su praznici
nemam pojma jos nista naravno, ne mogu znati koliko ce mi dijete biti zrelo sa 8,5 godina ali sigurno nece biti da bude sama 10 sati dnevno
Ovo je stvarno problem ako nemate nikoga sa strane da pričuva dijete. Mi imamo bake da uskoče kad treba, a i ja sam na GO uvijek ljeti. Ne baš od kad završi škola, ali malu mogu voditi na posao samnom kad joj završi nastava.Naravno da ću to izbjegavati,ali postoji opcija (potrpamo par vlastitih klinaca u jedan razred pa organiziramo vlastiti produženi boravak ).

Mene bi isto zanimalo koliko bi naplaćivala siterica koja bi s malom ostala poslije škole (npr. pokupi je poslije ručka, pričuva dok muž dođe doma oko 15.30. čak ne treba ni zadaću s njom radit, eventualno dati kakvu užinu, nekuhanu.) Sad smo recimo razmišljali o tome jer mala ne može ostajati na boravku radi slomljene ruke, a u isto vrijeme su nam se i bake različito unesrećile pa je bilo malo "čupavo" dok jedna baka nie prizdravila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:20   #130
Joj nemam pojma, vidjet cemo kad ce nam biti aktualno.

Pricam jucer s jednom mamom i kaze mi da dolazi ideja da se ukine produzeni i za trece razrede (kod nas postoji samo za prva tri razreda). I da kao neke skole u Zg vec imaju produzeni samo u prva dva i da je ideja da se to prosiri na cijelu hrvatsku.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:23   #131
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mogu pitati.
vec sam razgovarala o tome, ali cifre obavezno zaboravim ako mi nije aktualno.

s tim da ove koje ja znam nisu cijeli dan ni preko praznika nego opet nekak na pola, tak da se krpaju i s bakama i s ranijim izlascima s posla po potrebi i svakako.
ajde pitaj!
pa ok je i na pola, da dodje oko 10-11 i ode oko 3, opet bolje nego nista.
plus kaj bi mi dijelili na pol ako ne i na 3-4 dijela, mlado smo naselje s puno djece s radecim roditeljima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:28   #132
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Joj nemam pojma, vidjet cemo kad ce nam biti aktualno.

Pricam jucer s jednom mamom i kaze mi da dolazi ideja da se ukine produzeni i za trece razrede (kod nas postoji samo za prva tri razreda). I da kao neke skole u Zg vec imaju produzeni samo u prva dva i da je ideja da se to prosiri na cijelu hrvatsku.

Da, problem je u financiranju. O ukidanju trećih razreda boravka priča se već duže vrijeme i polako se taj treći razred gasi. Škola po škola, svake godine sve manje škola ima i u trećem razredu boravak. Moja škola ga ima, ali kod moje male npr. je samo prva dva razreda boravak. Ogromna su škola i vjerujem da ni nemaju uvjeta za treći razred boravka.

Mada teško je sad u prvom razredu procijeniti kakvo će nam dijete biti u trećem. Možda će moći samo ostati tih par sati (mada meni to osobno je teško zamisliti,ali tko zna). U naše vrijeme svi smo bili s ključićima oko vrata i masovno sami doma i to poprilično dugo. Čak se sjećam da sam i van smjela sama dok mojih nije bilo. Ja bi prošvikala da malu moram sad ostaviti samu par sati, mislim da bi i njoj to teško palo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:32   #133
kod nas ni u jednoj skoli u kvartu nije do 3 razreda boravak
u nasoj je samo prvi razred
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:06   #134
Moram cim prije prestat razmisljat o skoli jer se samo sekiram, a ima vremena za to

Evo, palo mi je recimo na pamet kako svi kazu da u prvom razredu treba sa dijetetom ici pjeske u skolu da nauci put, da mu bude poznat, da se navikne ic pjeske u skolu itd. I sad malo zbrajam/oduzimam i skuzim da nema, ali bas nikakve sanse da nam to bude izvedivo (treba nam do skole barem 15-20 minuta pjeske). Ako ga vodim pjeske ujutro, ne stignem se vratitii nazad doma po auto i otic na posao,a da budem na poslu u 8:00 (autobusom ili pjeske ne mogu jer je predaleko i isto ne bi stigla nikako). I ona jos kad bi isla nazad da odem prvo ostavit auto doma pa se vratit po njega u skolu... nema sanse da stignem do 16.30. Eventualno da auto ostavljam uvijek parkiran kraj skole al onda je pitanje ostalih stvari koje treba obavljati tipa dodatne aktivnosti/ducan i sl. Kakav glupi problem
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:08   #135
koristi priliku i idi pjeske sada, kad god mozes
mi vec dugo na prijelazu koji ce mala morati prijeci kad ce se vracati pustamo nju ful samu da odredi kad smije a kad ne
nazalost nije nam inace bas usput taj prijelaz ali ove godine cemo se potruditi sto vise ici tim putem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:45   #136
Da morat cemo tako nekako smisliti i organizirati kad nam se priblizi upis. Bilo bi idealno zapravo kad bi i do vrtica mogli pjeske (jer je isti put), al opet ista prica - ja ne bi stigla nikako do posla. Al dobro, smiljat cemo sto i kako...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 15:45   #137
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Da, problem je u financiranju. O ukidanju trećih razreda boravka priča se već duže vrijeme i polako se taj treći razred gasi. Škola po škola, svake godine sve manje škola ima i u trećem razredu boravak. Moja škola ga ima, ali kod moje male npr. je samo prva dva razreda boravak. Ogromna su škola i vjerujem da ni nemaju uvjeta za treći razred boravka.

Mada teško je sad u prvom razredu procijeniti kakvo će nam dijete biti u trećem. Možda će moći samo ostati tih par sati (mada meni to osobno je teško zamisliti,ali tko zna). U naše vrijeme svi smo bili s ključićima oko vrata i masovno sami doma i to poprilično dugo. Čak se sjećam da sam i van smjela sama dok mojih nije bilo. Ja bi prošvikala da malu moram sad ostaviti samu par sati, mislim da bi i njoj to teško palo.
U kojem crnom financiranju? Pa u nasoj skoli je cijena produzenog boravka preko 500 kn mjesecno (mislim 570 kn, nisam sigurna). Mislim da to prilicno pokriva troskove jednog obroka i dezurnog nastavnika.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 15:53   #138
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da morat cemo tako nekako smisliti i organizirati kad nam se priblizi upis. Bilo bi idealno zapravo kad bi i do vrtica mogli pjeske (jer je isti put), al opet ista prica - ja ne bi stigla nikako do posla. Al dobro, smiljat cemo sto i kako...
pa idite vikendom setati tom rutom.
mi to stalno radimo (iako ja njega uvijek dovodim i odvodim pjeske)
ali od viska glava ne boli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 15:58   #139
a vikendom smo doma jedino ako je vani prolom oblaka ili ako je netko bolestan ako nis drugo smo kod bake u zg. al da... smislit cemo nesto i ugurati to nekako kad bude vrijeme
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 22:49   #140
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene zanima koliko to kosta. da netko pokupi dijete, da mu jesti i uputi ga na pisanje zadace
cca 20 kuna po satu (sam čula)
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.