Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 17:48   #1
Filozofija jezika

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
smisao filozofiranja :klap: recimo kao danas kad Nu2 dođe opaka" feministica u štiklama cca 10cm ... pa se pitaš ? jel ju to muž nagovorio -na to trpno stanje ... a ne vjeruje u ljubav :klap:
inače pametna p...a
Tko je to bio?
Nisam gledao već dugo.

EDIT: A-ha, Maja Hrgović.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:11   #2
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Samo specijalni efekti u Star Wars III i pogled na bečku katedralu su mi pružili užitak koji se može komparirati s time."
... nemože ...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.

Zadnje uređivanje Krvnik : 09.03.2015. at 12:19.
Apemant is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.03.2015., 13:23   #3
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
... nemože ...
Pa za dotičnog "književnog junaka" može. Tko si ti da braniš književnim junacima što da misle?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 01:11   #4
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Gledao sam malo preko YouTubea, ne previše. Bio je onaj dio gdje se spominje da je "pička" metonimija za ženu pa se često kaže dobra/zgodna pička. Znači čak i u pozitivnom kontekstu. Zašto nikad nisam čuo nekog u mainstream medijskom prostoru da spominje da se riječ "kurac" spominje isključivo u lošem i/ili negativnom kontekstu? Neki "maskulinist" bi mogao reći - "Zašto tako lijep, koristan i važan organ spominjemo u ružnom kontekstu?". Tipa:

"To je zakurac."
"To ti je sve kurac."
"Kurac." - kao negacija
"Ružan si ko kurac."



mislim da se najviše koristi : glup si ko kurac ...a to i ima najviše logike

a pička se koristi u negativi ... samo kad kažeš muškarcu : e ,jesi pička - kao sjebo si ga za lovu ... nisi došo na tulum ili je bio u frki pa si zapalio

a u ovoj feminističkoj" priči ... ok je inzistirat na pristojnosti -definitivno
al ona je dva puta bila nepristojna :kad je kamionđije spomenula i rekla aci da je postavio glupo pitanje ... tak da ... trkeljaža koja se svodi ?da je nju tramatizirao profa na faksu jer joj je reko da bu ona :žena,majka,kraljica
no međutim ona je novinarka ,pisačica ,majka u partnerskom odnosu ,da
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:10   #5
Evo na primjer post broj 16 (Druidov) je čisto i nepatvoreno filozofiranje.

A što se tiče Nu2 i gošće novinarke mogu reći da mi se baš i nije dopala.
Izgleda mi malo bahato i isforsirano te glumi neku cool feministicu što je jako odbojno.

I kod teme o odgoju djece mi se nije svidjelo isto pretjerivanje u nemaženju i nezaštiti
svoga djeteta i što kategorično izjavljuje da je sve kontra toga pogrešno. A kad bi dijete
trebalo dobiti ljubavi i brige ako ne u najranijoj dobi? I zar se ne može odgajati s ljubavlju
a opet i nježno upućivati na sve grubosti ovoga svijeta?
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:35   #6
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
mislim da se najviše koristi : glup si ko kurac ...a to i ima najviše logike
Da, zaboravio sam na najvažnije.
Naravno da ima logike. Gotovo uvijek postoji neka "semantička motivacija" iza takvih stvari.

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
a pička se koristi u negativi ...
Za razliku od "kurac" i ostalih vulgarizama?
Mislim da ljudi koji inzistiraju da korištenje takvih vulgarizama ima nužno nekakve veze sa seksizmom (bilo muškim prema ženama ili ženskom prema muškima) ne shvaćaju puno ni društveno-kulturno-jezičnu funkciju vulgarizama kao ni u mnogim slučajevima mehanizme sublimacije.

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
a u ovoj feminističkoj" priči ... ok je inzistirat na pristojnosti -definitivno
al ona je dva puta bila nepristojna :kad je kamionđije spomenula i rekla aci da je postavio glupo pitanje ...
Da, nije baš lijepo ni pristojno kolegi u udarnom terminu reći "to je glupo pitanje"; kad se to može preformulirati u "mislim da je pitanje koje postavljate pogrešno" i onda argumentirati zašto je pogrešno i odgovoriti na ono što smatramo da je suština problema. Mnogi ljudi se skrivaju iza "pristojnosti". Što ne znači da svi pristojni ljudi imaju loše namjere, naravno.

Pristojnost se ne može iscrpiti u riječima koje netko koristi. Pristojnost je nešto puno dublje od prisutnosti ili odsutnosti vulgarizama.

U cijeloj priči kod feminizma danas, naziru se najmanje dva velika metodička problema:

1. Zamisao da se promjenom jezika koji netko koristi mogu promjeniti društveni, proizvodni, a onda valjda i biološki () odnosi.
2. Primjena jedne partikularne ideje jedne skupine ljudi (u ovom slučaju najčešće žena koje se nazivaju feministicama) na polovicu čovječanstva ili čak cijelo. Dakle, ideja da se nečiji partikularni svjetonazori mogu, trebaju, a onda i moraju poopćiti. To je bitno neliberalna ideja.

Gospođa Hrgović je spomenula još neke stvari tipa "skandal s Idom Prester". Zadnji put kad sam provjerio, iznošenje vlastitog mišljenja nije bio "skandal". Skandal je smatrati da je to "skandal". Ida Prester se smatra feministicom, a u isto vrijeme je iznijela neke stvari koje druge feministice smatraju "skandaloznim" očito i tako je izbio "skandal" (). Osim što mi se čini da se definitivno radi o narcizmu malih razlika, ono što je problematično je da jedne emancipirane žene uskraćuju pravo drugoj emancipiranoj ženi pravo na svoje vlastito samoodređenje.

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
tak da ... trkeljaža koja se svodi ?da je nju tramatizirao profa na faksu jer joj je reko da bu ona :žena,majka,kraljica
no međutim ona je novinarka ,pisačica ,majka u partnerskom odnosu ,da
U to ne ulazim, ne zanimaju me toliko tuđe osobne priče ovdje, koliko argumenti i detektiranje određenih "moralnih moda".
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:26   #7
Možda izdvojiti sve postove od 14. nadalje u novu temu (osim postova 16,17,18)?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:51   #8
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Možda izdvojiti sve postove od 14. nadalje u novu temu (osim postova 16,17,18)?
Ili da to bude novi čet?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:10   #9
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ili da to bude novi čet?
Filozofski čet?

A što bi to bilo točno filozofija jezika?
Kad pojedine riječi filozofski interpertiraš i ukomponiraš ili kad filozofiraš o značenju pojedinih riječi?
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:02   #10
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post



U to ne ulazim, ne zanimaju me toliko tuđe osobne priče ovdje, koliko argumenti i detektiranje određenih "moralnih moda".
ok ...al Maja je samo potvrdila onu staru : što žene ustavri žele ... kao i dalje aktualno i primjereno pitanje ... nikako nepristojno -koprcaju se u vlastitoj kontradikciji
naime ona je ostavila utisak (na mene ) vrlo strasne žene ... koja se trudi pobječi od toga ? al upravo ta nepristojnost ,štikle i vrckavost ju odaju ... kao p...u i pol
usput i fizički je ... bombica :klap:
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:37   #11
Zato se čovjek i zamisli malo o feminizmu kod tako dobrih pi..ka. Ove gabore ne možeš ozbiljno shvatiti kad trkeljaju o tome. Mislim, odmah ti je jasno da se radi o nekakvoj kompenzaciji ili sublimaciji. Neću reć da se ni u prvom slučaju ne radi o tome, ali nije toliko očito. Dobra p...a, feministkinja, a usto jebozovna i u štiklama: kao što kažeš - vrlo intrigantna kontradikcija.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:50   #12
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Filozofski čet?
Da, jedan već imamo. Nije nužno uvijek filozofski, ali je pod podforumom filozofija. U ovom trenutku ima ime "Soba 101", ali često mijenja svoje ime.

Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
A što bi to bilo točno filozofija jezika?
Kad pojedine riječi filozofski interpertiraš i ukomponiraš ili kad filozofiraš o značenju pojedinih riječi?
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophy_of_language

http://www.scribd.com/doc/30133259/N...-jezika#scribd

Itd.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.