Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2016., 19:33   #2021
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Jel može netko dati broj zahtjeva za azil državljana BiH u zadnjuh 5 - 10 godina?
Može i broj odobrenih iseljeničkih viza, regulirano prebivalište i slično.
Posebice u Njemačkoj, Švedskoj, Austriji, ako ima i za SAD, Kanadu, Australiju...

tesko će se to naći..znam, samo da je za 2015.. bila na Tv-u par puta, oko 10.000 gradjana Bih, s Hrvatskim putovnicama otisao u Njemacku i Austriju, i malenim dijelom u Belgiju da rade.

i moja malenkost uskoro, cim zavrsim b1 odoh gore, kao anestetičar raditi, ovdje nemam nikakve mogucnosti, a korupcija i kriminala sputava nas mladju raj(ljude)..

kad skupim nesto novca, imao bih afinitet posaditi polje lješnjaka( Oprostite, malo na off)... masa masa, mladjih ljudi, koje znam, poznanika, 25-35 idu gore kao medicinari, kopaju, i rukama i nogama....lijep pozz
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 13:59   #2022
može li neko ko bolje poznaje situaciju TK pojasniti malozbog čega je u Jugoslaviji Lukavac imao malo povećanje stanovnika od popisa do popisa za razliku recimo od Živinica?
dal je i prije rata tamo stanovništvo bilo starije dosta u prosjeku ili?
i danas po vitalnoj statistici su najgori u TK od većih općina...

pa ako može neko napisati koju rečenicu

Falanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 10:22   #2023
Bosnj. propao natalitet 60 posto u zadnjih 25g.

91 bio preko 41 tisuću
16 biće manje od 16 tisuca

Takav krah sunovrat i odron ima samo Albanija. Da je Alija bio strpljiv do danas poklopili bi celu BiH.
Tako blizu a tako daleko. Nikada više u povijesti priliku imati neće ko u komunizmu kod copavog bravara.

Mogla je biti njima exkluzivna nacionalna država. Komplet.
Danas imaju 100 posto ovlasti na 30 posto. Kakva greška. Kakvo fulanje.

Historijsko pusionicarstvo. Bilo ih više od 2 milijuna. Danas oko 1.4 milijuna.
Dijaspora 600 tisuca ili 30 posto naroda.

Uz ubrzanu kolonizaciju Slovenije Austrije Nemačke Sveske Amerike Kanade Australije.

Boston i Sent Luis su postala središnja mesta Bosnjackih DEMOGRAFSKIH INSTITUTA.

Za virtualno poklapanje BiH. Ino bojne koje se asimiliraju i uvećavaju korpus drugim narodima.

Potpisi Alija. Nek je ko avlija. I ostade ko avlija.Enklavizirana i getoizirana. Iz 2 dela ponovo ćeš biti cela.

Naravno kao autonomna oblast u velikoj Hr.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:48   #2024
Ko zna sta bi se desavalo kroz 25 godina da nije bilo rata. Mozda ne da ne bi presli 50% nego bi im se i udeo smanjio mozda. Mozda bi muslimani ponovo krenuli da se osecaju Srbima kao u vreme posle Balkanskih ratova... Ko zna sta bi bilo kad bi bilo...
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:05   #2025
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Ko zna sta bi se desavalo kroz 25 godina da nije bilo rata. Mozda ne da ne bi presli 50% nego bi im se i udeo smanjio mozda. Mozda bi muslimani ponovo krenuli da se osecaju Srbima kao u vreme posle Balkanskih ratova... Ko zna sta bi bilo kad bi bilo...
S vremenom bi zbog ogromnog nataliteta i iseljavanja druga dva naroda Srbe razbili na više enklava a Hrvatima oteli većinu toga u Bosni i dobar dio toga u Hercegovini, vjerojatno bi danas pičili prema 60%.
Pretvorili bi BiH u Republiku Muslimaniju.
Nisu se oni nikad masovno osjećali Srbima.
Obro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:31   #2026
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post
S vremenom bi zbog ogromnog nataliteta i iseljavanja druga dva naroda Srbe razbili na više enklava a Hrvatima oteli većinu toga u Bosni i dobar dio toga u Hercegovini, vjerojatno bi danas pičili prema 60%.
Pretvorili bi BiH u Republiku Muslimaniju.
Nisu se oni nikad masovno osjećali Srbima.
Dobro samo malo realnije. Nije muslimanima bio toliko jak natalitet da bi bili danas 60%, nema sanse. A da se ne lazemo, Srbi su i pre rata bili razbijeni na enklave. A verovatno bi se mi i dalje iseljavali vise nego oni, ali opet 60 posto je malo previse. Gledaj, od '71. do '91. su skocili za 4,5 posto, o cemu onda...
A nisam ja rekao da su se osecali masovni Srbima, nego da ima jedan mali element muslimanskog korpusa koji je, da kazem, liberalnije nastrojen po pitanju narodnosti. I ko zna kakvo bi bilo stanje danas po tom pitanju. Juce su to bili Srbi, danas umesto Bosnjaci, Muslimani po narodnoj pripadnosti, pa i opet Srbi tu i tamo, Hrvati... Sve zajedno, par procenata, mozda onoliko koliko ste za dekadu dve dobijali na natalitet
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:54   #2027
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Dobro samo malo realnije. Nije muslimanima bio toliko jak natalitet da bi bili danas 60%, nema sanse. A da se ne lazemo, Srbi su i pre rata bili razbijeni na enklave. A verovatno bi se mi i dalje iseljavali vise nego oni, ali opet 60 posto je malo previse. Gledaj, od '71. do '91. su skocili za 4,5 posto, o cemu onda...
A nisam ja rekao da su se osecali masovni Srbima, nego da ima jedan mali element muslimanskog korpusa koji je, da kazem, liberalnije nastrojen po pitanju narodnosti. I ko zna kakvo bi bilo stanje danas po tom pitanju. Juce su to bili Srbi, danas umesto Bosnjaci, Muslimani po narodnoj pripadnosti, pa i opet Srbi tu i tamo, Hrvati... Sve zajedno, par procenata, mozda onoliko koliko ste za dekadu dve dobijali na natalitet
Više sam mislio na onaj komad srpskog teritorija od Gradiške do Grahova.
Rekao sam da bi pičili prema 60%, broj bi im se i dalje jako povećavao, a broj H i S opadao.
Mda. Oni su mijenjali nacionalnost svakih 20 godina
I njihova kulturno-politička elita se uvijek vezivala ili uz Hrvate ili uz Srbe.
Obro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 23:30   #2028
Muslimani tada se tako izjasnjavaju 1961 ima ih 800.000 da bi vec 1991 sa YUgoslov. bili preko 2,025.000.

Porast vise od 1.200.000 za 30 godina Titoizma i komunizma. Gde je Tito njih ubacio u 6 plamen na baklji i hteo im napraviti nac.drzavu.

Kao tampon zonu izmedju katolika i pravoslavnih, uz kasnije pohrvacenje. Imali su i preko 50.000 rodjenih/god.

Uz doseljavanje iz njihovih tkz. Sandzaka CG i Srb, te KiM i Mkd, oni bi bili 2/3 vecina. Jer kad jedni rapidno rastu, ovi sto padaju se uspanice i jace emigriraju ka svojim maticama. Nitko ne zeli biti manjina u opcini, gde je do pre 15 god. suvereno vladao i dominirao.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:26   #2029
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post

91 bio preko 41 tisuću
16 biće manje od 16 tisuca
Jel imaš istu usporedbu za Hrvate i Srbe?
Govorimo o broju rođenih u BiH 1990-te.
Hvala.
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 12:19   #2030
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Jel imaš istu usporedbu za Hrvate i Srbe?
Govorimo o broju rođenih u BiH 1990-te.
Hvala.
Statisticki Srbima nije bilo pada u Srbiji.
Realno zbog migracija nije bilo pada.
Da im nije bilo migracija iz Hrvatske, Bosne, i Kosova
ne bi Srbija imala oko 6,2 M Srba nego bi imala 4,6-4,7 Milja.
Pa skontaj pad sam.
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Vizon : 09.04.2016. at 12:59.
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:02   #2031
PS. Jos da nije bilo Bosnjaka i Bosnjakinja da im Natalitet nabijaju
koliko bi ih tek tad bilo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:50   #2032
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...15&oe=578927C5

Iznimno zanimljivo, i vjerujem sa je blizu istine
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 14:00   #2033
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post
Više sam mislio na onaj komad srpskog teritorija od Gradiške do Grahova.
Rekao sam da bi pičili prema 60%, broj bi im se i dalje jako povećavao, a broj H i S opadao.
Mda. Oni su mijenjali nacionalnost svakih 20 godina
I njihova kulturno-politička elita se uvijek vezivala ili uz Hrvate ili uz Srbe.
Pozdravio te Vojislav i rek'o ti je da mu se odmah javiš.
Neznačine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 16:21   #2034
Quote:
Neznačine kaže: Pogledaj post
Pozdravio te Vojislav i rek'o ti je da mu se odmah javiš.
Što sam krivo napisao?
Obro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 19:49   #2035
Quote:
Scopio kaže: Pogledaj post
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...15&oe=578927C5

Iznimno zanimljivo, i vjerujem da je blizu istine
Hrvata je 91. bilo 17%. Tuđman je nakon propasti ideje (Mostar + Vakuf = ?) 3% poslao u Knin i kninsko zaleđe i u Hercegovinu u sela Bobanovo i Šuškovo gdje se i danas nalaze.
Nitko ih nije tjerao nego su sami pošli (Vareš).
Neznačine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 02:16   #2036
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post
S vremenom bi zbog ogromnog nataliteta i iseljavanja druga dva naroda Srbe razbili na više enklava a Hrvatima oteli većinu toga u Bosni i dobar dio toga u Hercegovini, vjerojatno bi danas pičili prema 60%.
Pretvorili bi BiH u Republiku Muslimaniju.
Nisu se oni nikad masovno osjećali Srbima.

Muslimani su u razdoblju od 48 do 91 (43 godine skočinli za 50%, s 30 na 45).
Da se nastavio taj rast, u razdoblju od 91 do 2016 (25 godina bi skočili za cca 3/5 tog udjela, odnosno za 30%).
Dakle bilo bi ih 60%.
Mislim, to je pojednostavljeno, ovisi i o emigraciji Hrvata (BiH Hrvati su imali jaako dobar natalitet, pad njihovog broja je posljedica emigracije u HR i Njemačku, samo u razdoblju 71-91 je iselila 1/3 BiH Hrvata, odnosno preko 250 000 u HR), a i Srba (koji nisu imali takav natalitet).
Quote:
Neznačine kaže: Pogledaj post
Hrvata je 91. bilo 17%. Tuđman je nakon propasti ideje (Mostar + Vakuf = ?) 3% poslao u Knin i kninsko zaleđe i u Hercegovinu u sela Bobanovo i Šuškovo gdje se i danas nalaze.
Nitko ih nije tjerao nego su sami pošli (Vareš).
Hrvati su opstali samo na područjima koje je držao HVO.
Bobanovo i Šuškovo su u Čapljini (apsolutna hr. većina prije rata) i Stocu (relativna musl. većina, dakle mješano, prije rata). U Kninu su većinom Fojničani.
Varešani su se dobrim djelom vratili, sjever općine ima hr. većinu, a krajem 90ih je i cijela općina imala nešto preko 50% Hrvata (sada je vjerojatno oko 1/3, pitanje koliko se popisalo).
Ovo o 10% "raznoraznih" je smijalica koja je već davno prije opovrgnuta.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 10:58   #2037
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Varešani su se dobrim djelom vratili, sjever općine ima hr. većinu, a krajem 90ih je i cijela općina imala nešto preko 50% Hrvata (sada je vjerojatno oko 1/3, pitanje koliko se popisalo).
Jel poznato tko je većina u gradu?
Dudu je imao informacije da bi Hrvati u općini trebali bit cca. 40% čak do relativne većine.
Obro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 13:51   #2038
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post
Jel poznato tko je većina u gradu?
Dudu je imao informacije da bi Hrvati u općini trebali bit cca. 40% čak do relativne većine.
Mislim da je Hrvata negdje oko pola.
Možda malo iznad.
S time da ti je tu problem kaj je Vareš bio jedina hrvatska općina i jedna od 3 općine u BiH uopće u kojima je SDP 91 dobio izbore.
Dosta vareških Hrvata su lijevo orijentirani, prije rata si imao i sela u kojima su jugoslaveni (katoličkih imena ) bili većina
Prvi izbori nakon Daytona je bila većina Hrvata u općinskom vijeću, samo kaj jedni nisu surađivali s drugima (imao si "probosanske" SDPovce).
Vidli bumo, valjda će uskoro i objaviti popis, pa prošle su već 3 godine.

U Varešu je vjerojatno više Hrvata, u Vareš-Majdanu više muslimana.
Cijeli sjeverni dio su hr. sela, samo kaj imaju manje stanovnika nego prije rata.
Općenito, ak pogledaš karte, malo tko se naseljavao po tuđim selima, većina promjene ljudi ti je po gradovima/gradićima, neka sela su izumrla, možda imaš neko novo naselje, i to je to.
Ako je u nekom selu bilo 1/3 jednih, a 2/3 drugih, a ovi prvi su pobjedili, onda je to selo promijenilo farbu, ali takvih sela je bilo jako malo (većina sela je bila mononacionalna prije rata).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 15:24   #2039
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da je Hrvata negdje oko pola.
Možda malo iznad.
S time da ti je tu problem kaj je Vareš bio jedina hrvatska općina i jedna od 3 općine u BiH uopće u kojima je SDP 91 dobio izbore.
Dosta vareških Hrvata su lijevo orijentirani, prije rata si imao i sela u kojima su jugoslaveni (katoličkih imena ) bili većina
Prvi izbori nakon Daytona je bila većina Hrvata u općinskom vijeću, samo kaj jedni nisu surađivali s drugima (imao si "probosanske" SDPovce).
Vidli bumo, valjda će uskoro i objaviti popis, pa prošle su već 3 godine.

U Varešu je vjerojatno više Hrvata, u Vareš-Majdanu više muslimana.
Cijeli sjeverni dio su hr. sela, samo kaj imaju manje stanovnika nego prije rata.
Općenito, ak pogledaš karte, malo tko se naseljavao po tuđim selima, većina promjene ljudi ti je po gradovima/gradićima, neka sela su izumrla, možda imaš neko novo naselje, i to je to.
Ako je u nekom selu bilo 1/3 jednih, a 2/3 drugih, a ovi prvi su pobjedili, onda je to selo promijenilo farbu, ali takvih sela je bilo jako malo (većina sela je bila mononacionalna prije rata).
Msm da smo zbog lijevih 2012. spušili priliku za načelnika.

Znam za lijeve otprije, samo mi je čudno, onomad kad je Tito dolazio u Bugojno bi hapsili Hrvate po Varešu.

Valjalo bi se kutarisati južnijih muslimanskih dijelova općine i pripojit hrvatske dijelove Kaknja (Kraljeva Sutjeska, Vukanovići..).
Obro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 18:11   #2040
Quote:
Obro kaže: Pogledaj post
Msm da smo zbog lijevih 2012. spušili priliku za načelnika.

Znam za lijeve otprije, samo mi je čudno, onomad kad je Tito dolazio u Bugojno bi hapsili Hrvate po Varešu.

Valjalo bi se kutarisati južnijih muslimanskih dijelova općine i pripojit hrvatske dijelove Kaknja (Kraljeva Sutjeska, Vukanovići..).
mali Update iz prve ruke.... svake godine je Hrvata manje za 100-120.to su službeni spisi sve 3 župe koje su na području opštine Vareš... tako, da teško možete dobiti tu neku prevalgu ili slicno... svaki dan, ode neko vani da zivi i radi.. moje misljenje, da ce do 2020 , broj Hrvata na podrucju opštine Vareš past ispod 1000, da se niko ne uvrijedi..
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.