Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 09:52   #41
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Pa ako misliš na Higsov bozon, eto...to je to.
Ne na to.

Na još puno manje.

Zapravo najmanje u mikro svijetu.
civilizacija I is offline  
Old 27.06.2015., 09:56   #42
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nebo je samo simbolički izraz za duhovni svijet.
Nebo(kraljestvo božje) nečeš naći u materijalnom svijetu,niti u makrokozmosu niti u mikrokozmosu.
Bog nije materija,Bog je duh.Anđeli nisu materija.Oni takođe spadaju u duhovna bića.
Isus je umro kao čovjek ali sad je živ kao duhovno biće.To što je Isus rekao da je Kraljestvo božje u svima nama može značit da postoji neki duh u svima nama.I da svi možemo naći boga u tom duhovnom svijetu,ako ga tražimo naravno.
Ali i Isus i anđeli moraju se negdje NALAZITI, ne mogu biti NIGDJE.

Ako postoje dakako.

I mikro svijet mi izgleda baš prikladan za takvo nešto, za duhovna bića. Ne vidim drugu opciju.
civilizacija I is offline  
Old 27.06.2015., 09:59   #43
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Ako postoji, i ima mogucnost kreiranja iz nicega u nesto, dakle sam po sebi je kompletni paradoks.. on je po meni vise stovritelj zakona (ili bolje receno, sam zakon) po kojem se dalje gradi ovo o cemu ti govoris..
Pa i to kreiranje iz ničega u nešto mora imati logičan slijed, nije to nešto nerazumno, jer bi onda i sam Bog bio i nerazuman i nelogičan kao i naš svijet.

I mene zanima ovo što se DALJE GRADI, tko to točno radi.

Jer tu leži tajna nastanka atoma i materije.
civilizacija I is offline  
Old 27.06.2015., 10:01   #44
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ne na to.

Na još puno manje.

Zapravo najmanje u mikro svijetu.
Pa ovo je još manje nego najmanje u mikrosvijetu.
God particle...kud ćeš sitnije...
Šabović Adis is offline  
Old 27.06.2015., 10:03   #45
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Uostalom, gdje mi konkretno spadamo ja sam mislila da smo i mi mikro
Pa mi smo negdje U SREDINI bi rekao.

Kao neki spoj mikro i makro svijeta.

Makro je preveli da bi ga mogli proći, isto kao i mikro svijet, još ne možemo doći DO KRAJA mikro svijeta , ali to ne znači da jednom nećemo zbilja to učiniti i otkriti što se tamo zbilja nalazi.
civilizacija I is offline  
Old 27.06.2015., 10:05   #46
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Pa ovo je još manje nego najmanje u mikrosvijetu.
God particle...kud ćeš sitnije...
Pa podijeli to na pola pa dobiješ JOŠ MANJE, zar ne?
civilizacija I is offline  
Old 27.06.2015., 10:08   #47
Talking

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa podijeli to na pola pa dobiješ JOŠ MANJE, zar ne?

Eto, podijeli nulu s dva!
0:2=x...
Šabović Adis is offline  
Old 27.06.2015., 10:15   #48
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ali i Isus i anđeli moraju se negdje NALAZITI, ne mogu biti NIGDJE.

Ako postoje dakako.

I mikro svijet mi izgleda baš prikladan za takvo nešto, za duhovna bića. Ne vidim drugu opciju.
Ako bi to bilo točno znači da bi ih mogli vidjeti mikroskopom.
Neznam zašto bi poimanje neke druge nevidljive dimenzije bilo tolko nevjerovatno da bi za njihovo postojanje bilo jedino logično da su u makro ili mikro svijetu?
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 27.06.2015., 10:41   #49
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
.

Kao neki spoj mikro i makro svijeta.
Ova rečenica je takav apsurd.
Doktor Zločesti is offline  
Old 27.06.2015., 11:52   #50
Pročitao sam manje više sve komentare pa da malo i ja dodam još nešto.

Istina, božija ruka daje, ne mora značiti da doslovno ima ruke sa pet prstiju na svakoj. Ali Zašto Bog ne može imati ruke? Dobro, on može i mislima sve praviti može biti. Ali može bog postati što god poželi i tada može imati ruke. Naprimjer anđeli božiji kada su na zemlji uzmu oblik ljudski i tada imaju ruke. Ali možda Bog drugačije ruke ima. Recimo silu, moć koju može nazvati ruke kada nešto oblikuje.

Ne možeš nači boga ako nisi spreman tražiti ga na način na koji on postaje očit. Moraš biti spreman prihvatiti neke dokaze koji se nude.
Ako pokušavaš izgraditi istinu oko svoje istine koja se tebi dopada
onda nikada ne ideš u pravom smjeru.
Ne možeš prilagođavati svemir svojem mišljenju nego svoje mišljenje prilagođavaš svemiru. Zato se kaže potrebna je u početku vjera. U Bibliji piše da se Bog spoznaje na duhovan način. Putem njegove riječi. To je. Nema drugog sredstva. Dakle ako uistinu hoćeš naći Boga, jedini put je da duboko razmatraš pisma.

Koliko sam ja mogao dokučiti mora da postoji neka lokacija gdje Bog i duhovna biča prebivaju.

Za ove mikro makro sjvetove, hm, ne znam. Zašto bi bog prebivao u podsistemu, u temeljima, kada je izgradio i prostore?
To mi nekako zvuči kao kada čovjek izgradi kuću a živi u zidovima.
Možda je prije Bog i izvan kuće i izvan zidova, slikovito govoreči.

Svi mi možemo u neku ruku sebe zvati bogovima. Ali ovdje je riječ o apsolutnom bogu, Bogu nad bogovima, kreatoru, Autoru.

U potrazi za bogom treba krenuti od manjih pitanja ka večima i tako doči do odgovora, a ne odmah s neba pa u rebra. Ko je bog, gjde se nalazi, osobnu kartu molim pokaži.
Prvo ideš upoznati da li je bog i gdje poslao poruku ljudima, koja je to poruka, kako mu je ime, o čemu razmišlja, kako razmišlja, koji mu je naum, kako sebe opisuje itd. Kao pravi detektiv potražiti sve djeliče. E onda možeš bez pitanja pronači i odgovor gdje se krije Bog.
Pozdrav.
morskigolub is offline  
Old 27.06.2015., 12:28   #51
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Po panteizmu Bog i Svijet ( Priroda) su isto.
Hegel kaže da Bez Svijeta Bog nije Bog.
Iz ta dva stava proizlazi da Svijet bez Boga nije Svijet.
Jep. Svemir je sam svoj kreator ("Bog") jer je to samoorganizirajući sustav, zvijezde, planeti, galaksije itd sve nastaju kao posljedice prirodnih zakona i uzroka. Gravitacija je ta sila koja je najviše zaslužna za kreiranje nebeskih tijela gravitacijskim urušavanjem i spajanjem primordijalnih oblaka plina.
Empyreus is offline  
Old 27.06.2015., 12:40   #52
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Svi mi ljudi možemo reći da smo Bog, jer JESMO dio Njega, što god Bog bio.

Ali!

Mi nismo stvoritelji materije i svemira, dakle s tog stajališta mi NISMO Bog, što znači da je Bog RAZLIČIT od nas ljudi.

A pitanje se odnosi na direktno Boga koji je napravio naš svijet, naš svemir, sve vrste živih bića na Zemlji.

Ako postoji GDJE se zbilja krije da Ga mi ne možemo detektirati. Negdje mora biti, jer ako ga OVDJE nema, onda Ga zbilja nema. Ako Ga ima, negdje OVDJE u našem svijetu mora biti. Samo gdje?
Krije se u nama.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Old 27.06.2015., 12:47   #53
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ne na to.

Na još puno manje.

Zapravo najmanje u mikro svijetu.
Najmanje od planckove duljine ne postoji. Ako i postoji onda je totalno nešto neodređeno !
Poput grčkog pra-boga zvani Haos !

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa i to kreiranje iz ničega u nešto mora imati logičan slijed, nije to nešto nerazumno, jer bi onda i sam Bog bio i nerazuman i nelogičan kao i naš svijet.

I mene zanima ovo što se DALJE GRADI, tko to točno radi.

Jer tu leži tajna nastanka atoma i materije.
I ti se bojiš Boga koji se kocka: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...5&postcount=53
krena is offline  
Old 27.06.2015., 13:16   #54
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa i to kreiranje iz ničega u nešto mora imati logičan slijed, nije to nešto nerazumno, jer bi onda i sam Bog bio i nerazuman i nelogičan kao i naš svijet.

I mene zanima ovo što se DALJE GRADI, tko to točno radi.

Jer tu leži tajna nastanka atoma i materije.
Kako se dalje stvari grade, po prirodnom ZAKONU, kao sto rekoh.. zakonu koji je zadan od pocetka i bog tu apsolutno ne mora imati svoje 'prste'. A pocele su da se stvaraju po njegovoj rijeci - abrakadabra - sto govorim, stvaram..

Bog se nalazi u duhovnom svijetu.. kao sto osjecas vjetar, ali ga ne vidis.. On je duh, ne mozes ga vidjeti, cuti, a mozda je tu. Ono, najrudimentranije objasnjenje.. Sam duh sv., znaci sv. vjetar..

Ukratko, uopce je smijesno tako nesto dokucivati
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Old 27.06.2015., 13:20   #55
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Ako postoji, i ima mogucnost kreiranja iz nicega u nesto, dakle sam po sebi je kompletni paradoks..
Paradoks proizlazi iz nepravilnih premisa.

Ne kreira se nesto iz "nicega". "Nista" je samo koncept ljudskog uma.

Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Uostalom, gdje mi konkretno spadamo ja sam mislila da smo i mi mikro
Tocno si mislila.
omen4k is offline  
Old 27.06.2015., 13:28   #56
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Paradoks proizlazi iz nepravilnih premisa.

Ne kreira se nesto iz "nicega". "Nista" je samo koncept ljudskog uma.
Hvala na poduci, al' mnogo toga bi onda bilo samo koncept naseg uma.. never mind.. Evo jedna u revijalnom tonu:
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Old 27.06.2015., 13:45   #57
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Jep. Svemir je sam svoj kreator ("Bog") jer je to samoorganizirajući sustav, zvijezde, planeti, galaksije itd sve nastaju kao posljedice prirodnih zakona i uzroka. Gravitacija je ta sila koja je najviše zaslužna za kreiranje nebeskih tijela gravitacijskim urušavanjem i spajanjem primordijalnih oblaka plina.
morskigolub is offline  
Old 27.06.2015., 13:46   #58
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Imaš koji problem sa time što sam napisao?
Empyreus is offline  
Old 27.06.2015., 13:52   #59
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Imaš koji problem sa time što sam napisao?
Nemam. Ovo je šala. Nemoj mi uzeti za zlo. All the best.
morskigolub is offline  
Old 27.06.2015., 13:55   #60
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Nemam. Ovo je šala. Nemoj mi uzeti za zlo. All the best.
Pa sve pet, nemam razloga ti išta uzeti za zlo.

No ako si več na to komentirao na način na koji jesi, očito ti je nešto u tome smiješno?
Empyreus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.