Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 12:48   #21
Imao sam prilike vozit takvu Daciu cca 10 dana u komadu. Nije stvar da ces milovat auto kao dupe 20-godisnjakinje nego u tome da ne otpadne plastika sa unutarnje strane bunkera kad zalupis vrata, sto se dogadja.
Plastika bezveze, mjenjac katastrofa, lezanje moze bit i bolje, benzinac sa upaljenom klimom trosi ko trajekt.

Ali..iznenadjujuce udoban auto, simpatican izvana, sluzi svrsi ako ne ides na dalja putovanja, za pouzdanost ne znam. Da osobno trazim novi za tu lovu, definitvno bi je uzeo u obzir.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:01   #22
Quote:
folirant kaže: Pogledaj post
Imao sam prilike vozit takvu Daciu cca 10 dana u komadu. Nije stvar da ces milovat auto kao dupe 20-godisnjakinje nego u tome da ne otpadne plastika sa unutarnje strane bunkera kad zalupis vrata, sto se dogadja.
Cuj meni je prednost sto je plastika izlivena iz jednog komada. Nema spojeva, pa i nema cvrcaka nikakvih sto bude kada je vise spajanih panela. Plastika u bunkeru mi ne otpada...

Quote:
mjenjac katastrofa,
Mjenjac je po meni sasvim dobar. Ima mozda nesto duzi hod ali ga mjenjam sa 2 prsta i to prilicno brze nego netko drugi u drugim autima. Nije kao one male rucice ala sportski ali boze moj.

Quote:
lezanje moze bit i bolje, benzinac sa upaljenom klimom trosi ko trajekt.
Lezanje je prilagodjeno za lose ceste da se vozis kao na brodu ili avionu. Meni osobno to odgovara pa i za duza putovanja sto cesto i radim.

Potrosnja bi mogla biti i bolja slazem se. Izabrali su cudnu motorizaciju za nase trziste umjesto da ponude sve kaj mogu. Ovaj u tvornici stisne ovaj ili onaj gumb - svejedno. Pa mozes imati stari 1.2 16v 75KS ili 0.9 Tce samo sa plinom ali ne i bez plina. dCi nude i dalje onaj od 75KS umjesto samo 90KS i 110KS jer je 75KS preslab. U svakom slucaju ove motore od 75KS ako hoces voziti usporedno sa prometom malo vise stiskas i vise trose. Ovi jaci su limitirani u ponudi....cudno. Za druga trzista imas kaj hoces...npr Slovacko ili UK.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:08   #23
Pa nemam bas takva iskustva sa Dacijinim mjenjacem, prebacivanje iz 4. u 5. i kontra ide prilicno tesko. Vozio sam dvije razlicite u tom periodu i na obje je mjenjac isti, meni osobno los.

Otpadanje plastike sam imao sam na jednoj, tako da moze bit samo do tog auta.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:29   #24
ovdje kažu da mjenjač nije loš:

https://www.youtube.com/watch?v=QDpwW6yNsfo
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:40   #25
Quote:
folirant kaže: Pogledaj post
Pa nemam bas takva iskustva sa Dacijinim mjenjacem, prebacivanje iz 4. u 5. i kontra ide prilicno tesko. Vozio sam dvije razlicite u tom periodu i na obje je mjenjac isti, meni osobno los.

Otpadanje plastike sam imao sam na jednoj, tako da moze bit samo do tog auta.
Ja imam problem samo u rikverc. Nekad ne udje - rucica udje ali ne i zupcanici. Pa das gas a auto stoji na mjestu. To se dogadja ono tipa 1x u 40-50 puta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:44   #26
Preporucujem probnu voznju, mozda nac nekog tko vozi vec takav ili jednostavno uzet rentacar na 24h i provozat se.

Nasi dojmovi mogu bit i subjektivni, nekom pase, nekom ne. Najbolje ces sam zakljucit jel ti auto "sjeo" ili nije.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:01   #27
Quote:
folirant kaže: Pogledaj post
Imao sam prilike vozit takvu Daciu cca 10 dana u komadu. Nije stvar da ces milovat auto kao dupe 20-godisnjakinje nego u tome da ne otpadne plastika sa unutarnje strane bunkera kad zalupis vrata, sto se dogadja.
Plastika bezveze, mjenjac katastrofa, lezanje moze bit i bolje, benzinac sa upaljenom klimom trosi ko trajekt.

Ali..iznenadjujuce udoban auto, simpatican izvana, sluzi svrsi ako ne ides na dalja putovanja, za pouzdanost ne znam. Da osobno trazim novi za tu lovu, definitvno bi je uzeo u obzir.
Isti klinac ko i moj opel, samo je Opel bil 115 000 kn i zove se Opel pa je to onda kao bolje.
Auto je dobar ZA TE NOVCE, sve ostalo su pizdarije.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:08   #28
Zakaj onda nisi uzel daciju za duplo manje love? Mozda te hebe kaj bi susedi rekli?
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:11   #29
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja vozim Daciu Logan a ne Sandero.

Iskreno ne kuzim to sa plastikom. Sjedis i vozis se i drzis upravljac i rucicu mjenjaca. Kada diras plastiku? Pa nije auto napeta guzica 20 godisnjakinje pa da je milujes.
potpuno se slažem s tobom,plastika koju ne diram me ne zanima,a ni plastični volan mi nije neki problem,al kad sam kupovao auto i sjeo i u ruke uzeo kožni volan,odmah je filing bio puno bolji,luksuznij....u glavi mi je bila samo misao ,to je to .....al da bi dao 1000kn za kožni volan...e pa ne bi
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:13   #30
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
A dobro, istina. Nisam ih uzeo u obzir.



Ima centralno, zanimljiva je veličina kotača 185 / 65 R15 http://www.dacia.hr/modeli-dacia/nov...userPriceType=
dimenzija guma je best buy....jeftina i dovoljno dobra i za puno veče snage...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:26   #31
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj meni je prednost sto je plastika izlivena iz jednog komada. Nema spojeva, pa i nema cvrcaka nikakvih sto bude kada je vise spajanih panela. Plastika u bunkeru mi ne otpada...



Mjenjac je po meni sasvim dobar. Ima mozda nesto duzi hod ali ga mjenjam sa 2 prsta i to prilicno brze nego netko drugi u drugim autima. Nije kao one male rucice ala sportski ali boze moj.



Lezanje je prilagodjeno za lose ceste da se vozis kao na brodu ili avionu. Meni osobno to odgovara pa i za duza putovanja sto cesto i radim.

Potrosnja bi mogla biti i bolja slazem se. Izabrali su cudnu motorizaciju za nase trziste umjesto da ponude sve kaj mogu. Ovaj u tvornici stisne ovaj ili onaj gumb - svejedno. Pa mozes imati stari 1.2 16v 75KS ili 0.9 Tce samo sa plinom ali ne i bez plina. dCi nude i dalje onaj od 75KS umjesto samo 90KS i 110KS jer je 75KS preslab. U svakom slucaju ove motore od 75KS ako hoces voziti usporedno sa prometom malo vise stiskas i vise trose. Ovi jaci su limitirani u ponudi....cudno. Za druga trzista imas kaj hoces...npr Slovacko ili UK.
opet se moram složiti da j ponuda motora dosta čudna....nije mi baš jasno forsirane dci od 75 ks ,jer on realno troši isto ko i dci od 90ks ....

također nema baš puno logike da se ne može uzeti 0.9 tce bez plina...

doplata za radio od 1000kn je stvarno bolesna ,kad u metrou ima radio za oko 180kn ,s usb-om...ok treba uzet i zvučnike ,al to je još 200kn uvr glave...

opčenito napucavanje opreme diže cijenu u nebesa i pojavljuje se sve više drugih auta za tu lovu koji su možda i bolji....

slažem se da je toyota aygo malo govance ,al s druge strane on za 70k kn dolazi s jako puno opreme...plus onih 69ks bi trebalo puno bolje i štedljvije raditi u autu od 800kg nego 1,2 od 75 ks u autu od 1000kg...

definitivno veeeliki plus dačije je mekan ovjes odličan za naše loše ceste...kad več imaš malo konja i auto je bez sportskih ambicija daj bar da se udobno vozi a ne ko w kad je na 75 ks, stavljao tvrde ovjese...al to je njemačko razmišljanje...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:28   #32
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Zakaj onda nisi uzel daciju za duplo manje love? Mozda te hebe kaj bi susedi rekli?
Nije tad bilo Dacie u ovom formatu
Sta se s Opelovim monovolumenom mozes pokazat susjedima?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:53   #33
Za zastupnika bi bilo najidealnije da postoji samo jedan model i s jednom opremom i da svi zelimo bas taj model, jer bi tako bilo najjeftinije za njega. Tako da ovo s ponudom motora kod Dacie, mislim da je prije svega zbog ustede.
Svako trziste je drugacije i na svakom trzistu zastupnik ima odredenu politiku s obzirom na polozaj marke na tom trzistu. Osim toga kod Dacije treba uzeti u obzir da je tu i Renault i da politika modela ovisi i o Renaultu.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 17:56   #34
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ambiance ti ima ovak sve kaj ti treba.

Dacia Sandero je polivalentan auto koji ce te dugo sluziti kako ti potrebe budu rasle a i na pocetku - izleti sa prijateljima; putovanja; kasnije prijevoz djece i opreme, itd, sto ne bi mogao ostvariti lako sa drugim autima po slicnoj cijeni jer su premali (Renault Twingo, Toyota Agyo, Hyundai i10, Kia Picanto).

Nema opreme, izolacije i luksuza kao konkurenti - Skoda Fabia, Renault Clio, Hyundai i20, Seat Ibiza, Peugeot 208 - itd - ali je cjenovno znatno povoljniji pa ti je rata kredita mjesecno 300-400 kn manja, a za to si kupis gorivo i vozis se
Vlasnik sam Dacia Sandero 6,5 godina. europe2seou tako sam i ja razmišljao.lU postu https://www.forum.hr/showthread.php?t...delkob&page=10 komentirao sam razlog odluke za kupnju Sandera.I ja sam gledao Skoda Fabia, Renault Clio, Hyundai i20 u to vrijeme ali odnos veličine vozila cijene odlučio sam se na Daciu.Naravno i ja sam kupio na kredit pa je odluka također bila da je vozilo što jeftinije i u skladu sa mojim mogućnostima otplate kredita.Postoji velika razlika u prodaji modela u HR i EU.Količine vozila koje se prodaju u HR su zanemarive pa ni sami zastupnici ne mogu birati što žele. Na stranici http://www.daciagroup.com/en/press/p...sold-worldwide možete pročitati gdje su najviše prodali vozila 2015. Na stranici http://daciaclubcroatia.com možete otići na forum i proćitati dobre i loše komentare za Dacia modele.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 08:45   #35
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Za zastupnika bi bilo najidealnije da postoji samo jedan model i s jednom opremom i da svi zelimo bas taj model, jer bi tako bilo najjeftinije za njega. Tako da ovo s ponudom motora kod Dacie, mislim da je prije svega zbog ustede.
Svako trziste je drugacije i na svakom trzistu zastupnik ima odredenu politiku s obzirom na polozaj marke na tom trzistu. Osim toga kod Dacije treba uzeti u obzir da je tu i Renault i da politika modela ovisi i o Renaultu.
Koje ustede?

1.2 motor Ambiance kosta 69000.
0.9 Tce sa plinom Ambiance kosta 75000.

Razlika je 6000 kuna. Znam da u proslom cjeniku razlika plin bez plina je bila oko 5000 kuna. Posto je noviji motor ajde da ponude 0.9 Tce za 71000 kuna. 2000 kuna a dobijes noviji i stedljiviji motor koji ima 90KS a ne 75KS, manje CO2 pa i manje trosarine za korisnika i ostalo. Tak da nema logike nuditi 1.2 motor i dalje u 2015 a ne 0.9 bez plina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 09:31   #36
Quote:
andelkob kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam Dacia Sandero 6,5 godina....
kako si zadovoljan s njim to vrijeme?
dali se kvari?

mislim si uzet basic i ugraditi radio.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 09:41   #37
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
kako si zadovoljan s njim to vrijeme?
dali se kvari?

mislim si uzet basic i ugraditi radio.
Basic ti nema klimu i jos neke zgodne stvari...uzmi si ambiance.

Sve ti je to isto Sandero, Logan - ne kvari se nista; okreni kljuc i vozi....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:01   #38
Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90 EUR6 norma, azurno plava metalic, s nešto opreme dodatno oko 100.000 kn nova s trošarinom.

Dacia Dokker Stepway 1.5 dCi 90 EUR6 norma, azurno plava metalic, oba zadnja klizna vrata s prozorom, bord comp, nešto opreme oko 120.000 kn s trošarinom.

Po meni nema bolje marke od DACIA ako se uzima novi auto. Plus 7 godina garancije doplačeno.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:18   #39
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
Namjeravam kupiti ovu daciu za svoj prvi auto i vidim da je cijena za osnovni model 60 000 kn.
pa se pitam u čemu je kvaka?

1-2 motor, 5 vrata, za cijenu zvuči predobro.
samo nikako ne mogu skužit ima li osnovni model klimu ili ne.

ako ga netko posjeduje, molio bih neka napiše iskustva.
Ne posjedujem, ali sam dosta vozio Sandero dizela sa 75 KS i Logana karavana benzinca 1.2 16V sa 75 KS. Oba su službeni i za sada nakon 2, odnosno 3 godine korištenja ništa nije otpalo niti se pokvarilo. A voze se gotovo svakodnevno, vozači raznih godina i načina vožnje. U dizela su čak ulili i benzin, prešao 40 km bez kvara, u servisu ga očistili od benzina, ulili dizel i vozi dalje.
Iskustva - dovoljno udobni za putovanja do 4 čovjeka 3 sata u komadu, mada nešto manje udobni od Renaulta koje imam doma. Otraga stvarno ima dosta mjesta i dva od 185 cm se dosta komotno sjednu jedan iza drugoga. Benzinac je lijena raga što se vožnje tiče, a za to što daje troši puno previše (OK, radilo se o Loganu koji je nešto veći). Ako uzimaš benzinca, obvezno plin, 0.9 turbak bi bio puno bolji, ima više momenta pa može povuć kad treba. Jest da je ovaj mali 1.2 16v isproban i da se malo kvari, ali za vozit je meni koma. Izolacija kabine nije nešto i iznad 130 se jako čuje vjetar.
Dizel ga bez problema na auto cesti drži na putnih 150, a troši jaaaaako malo. Ovisno o vožnji, prolazi se sa 4-6 l/100, rezervoar od 50 l, prelazi oko 1000 km. Taj mali turbo dizel je prava stvar, malo troši, dobro ide, mi smo ih nabavili za nekih 81 tkn na cestu, bila je neka serija sa dosta opreme unutra (radio, klima, prednji prozori struja, ESP, ABS i još neke druge đinđe), kraj godine i čistili su se lageri, a mislim da je i dolazio ovaj novi model.
U svakom slučaju dobar auto, osnovni motor je ok ako ne očekuješ previše, ali uzmi bolji paket opreme i eventualno čekaj neke akcije, zna se dosta uštedit.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:21   #40
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90 EUR6 norma, azurno plava metalic, s nešto opreme dodatno oko 100.000 kn nova s trošarinom.

Dacia Dokker Stepway 1.5 dCi 90 EUR6 norma, azurno plava metalic, oba zadnja klizna vrata s prozorom, bord comp, nešto opreme oko 120.000 kn s trošarinom.

Po meni nema bolje marke od DACIA ako se uzima novi auto. Plus 7 godina garancije doplačeno.
Stepway nema smisla kupovati, već je obični Sandero dovoljno visoko od zemlje da prolazi po svim putevima, a za van puteva imaju Dustera.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.