Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 15:55   #1
Renault Megane IV (2015)

http://www.carscoops.com/2015/09/all...vealed-in.html

Fotografije otkrivaju konačni dizajn novog Meganea, koji će debitirati na Sajmu automobila u Frankfurtu. Kao što se može vidjeti, prednji dio je inspiriran modelom Talisman, a tu su LED farovi sa LED dnevnim svjetlima u obliku slova C. Prednji branik odiše sportskim duhom, a uočljiv je i veliki Renaultov logo. Na stražnjem dijelu su LED svjetla i krovni spojler.

Novi Megane izgleda više sportski i "mišićavije" od prethodnika, a na C stubu se vide karaktaristike modela Clio. Na fotografiji je verzija sa GT opremom, koja donosi dvostruki izduvni sistem, sportski stražnji difuzor, GT oznake i sportske umetke na prednjem braniku.

Fotografije unutrašnjosti otkrivaju da će model biti opremljen velikim središnjim touchscreenom, baš kao što je slučaj s modelima Talisman i Espace (inovacija koju suptilno Renault dijeli s Volvom), sjedištima presvučanim kožom (vjerovatno u GT verziji), automatskim mjenjačem sa lopaticama za promjenu brzina na upravljaču, digitalnim brojčanicima i dvozonskim automatskim klima uređajem. Kako se navodi i novi Megane je baš kao i Talisman djelomično nastao u suradnji s Deimlerom, te su za završnu obradu i kvalitetu bili zaduženi stručnjaci upravo iz Mercedesa.

Detalji se očekuju idućeg tjedna.














Kako vam se čini i šta mislite, poznavajući Renault, koliko dugo će trebati od prezentacije na Sajmu automobila u Frankfurtu da se novi Megane nađe na hrvatskom i tržištima u okruženju?
iDrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:26   #2
I da za one koji se pitaju kako će izgledati početki paket opreme, ne moraju se više pitati. Ovdje je odgovor (upravo smo o tome raspravljali i na temi Novi modeli). Znači samo manji display. Ali i dalje izgleda lijepo i ne izgleda socijalno. Čak šta više, taj manji display je veći nego najveći na novom Golfu.

iDrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:49   #3
Brate mili pretjerali su s dizajnom farova i prednjih i zadnjih i unutrasnjost mi se ne svidja, kao ford focus. inace sve 5, s boka bomba


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:17   #4
Meni osobno prekicast, s boka dobar, felge odlicne.

Previse razvucena svijetla sa svih strana, prevelika maska i previse suvisnih detalja.Pretpostavljam da ce uzivo taj plastik-fantastik dojam bit jos jaci.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:39   #5
Sprijeda su pretjerali. Ali to je GT paket opreme, niži paketi neće imati ove kljove, već izostavljanjem tog detalja bi trebao izgledati dosta bolje. Ali općenito mi nekako prednja maska ne izgleda proporcionalno.

Unutra mi je vrlo dobar.

U odnosu na stari je velik korak naprijed, pogotovo otraga, ali i u unutrašnjosti.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:29   #6
Ako nekog ovaj interijer podsjeća na Focus, taj nema pojma o dizajnu. Auto mi izgleda u svakom detalju bolje od predhodnika. Bravo Renault!
Bude li se ova suradnja s Mercedesom produbila, bit će zanimljivo vidjet kako će rjesit odnos dva sportska odjela Renault Sport i AMG.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:17   #7
Unutrašnjost djeluje nevjerojatno ozbiljna u odnosu na Megane III. Baš ono nebo i zemlja. Vidi se da je Mercedes tu imao umješane ruke. I što je još više čudno Megane IV mi u unutrašnjosti više djeluje germanski od samog Golfa VII.

iDrive is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.09.2015., 19:22   #8
Veliki korak ispred u odnosu na prošli model. Slažem se s drugima što se tiče dizajna prednjih i stražnjih svjetala. Zanimljiva bi bila usporedba A klase i Megana. Sveukupno, nije loše.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:22   #9
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Ako nekog ovaj interijer podsjeća na Focus, taj nema pojma o dizajnu. Auto mi izgleda u svakom detalju bolje od predhodnika. Bravo Renault!
Bude li se ova suradnja s Mercedesom produbila, bit će zanimljivo vidjet kako će rjesit odnos dva sportska odjela Renault Sport i AMG.
Renault Sport i AMG nikada ne će imati ništa zajedničkog,niti će ikada surađivati. Na civilnim verzijama možda,ali na sportskim jako teško.

Ono što mi je katastrofa i na ovom Meganeu i na Espaceu i na Talismanu su jebeni odvratni digitalni instrumenti
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:25   #10
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Renault Sport i AMG nikada ne će imati ništa zajedničkog,niti će ikada surađivati. Na civilnim verzijama možda,ali na sportskim jako teško.

Ono što mi je katastrofa i na ovom Meganeu i na Espaceu i na Talismanu su jebeni odvratni digitalni instrumenti
To se može promjeniti kao i na novom Kadjaru. Ovo nije statični brzinomjer nego display koji ima 4 moda. Jedan od njih je i analogni brzinomjer.
iDrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:33   #11
I dalje je LCD blješteća igračka koja odvraća pažnju umjesto da služi svrsi.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:33   #12
Clio na kuri
Ovaj obrnuti tablet na prvu mi se ne svida...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:53   #13
nije los....
treba vidjet slike obicnog.....

a ova unutrasnjost s "tabletom"...u autoklubu sam citao o golfu gti 8 i takav je bio unutra....a francuzi malo preduhitrili...
inace fino izgleda u ovoj sportskoj verziji...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:57   #14
Pitanje je vremena kada će svi novi auti imati tablet unutra. Tako se skidaju suvisni instrumenti, materijali i kilogrami. Logicna stvar.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:09   #15
Nikad mi neće biti logično trpanje rješenja koje:
-narušava sigurnost prometa jer bliješti, odvraća pažnju i nemoguće je na touchscreenu npr. promijeniti način puhanja ventilacije bez gledanja u isti
-lakše se kvari
-teže se popravlja

a sve to zato što
-kinez napravi touchscreen za 10$ a tri kazaljke ili četiri rotacijska gumba za klimu i ventilaciju za 20$, što je u autu od 15000$ enormna ušteda
-jer je ovo pol kile lakše

Da sam bean counter kojemu je jedino zadovoljstvo u životu gledati kako mu raste dobit, možda bi mi bilo logično, tko zna.

Ovo shvatiti kao negodovanje koje se odnosi na općenit pravac u dizajnu interijera auta u zadnje vrijeme. Inače, ovaj megane mi se jako sviđa, osobito straga.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:15   #16
Mene isto živciraju ti digitalni instrumenti, čak i u S klasi novoj mi je ružno. Ovaj Megane mi izvana super izgleda za sada. Zanima me kakav će biti uživo a ne ovaj photoshop.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:51   #17
Takoder jedva cekam da ga vidim uzivo, III me malo razocarala sto se tice interijera. Zao mi je samo sto ni III a ocito ni IV nemaju onu "avionsku" rucnu kao sto je to bilo u II. Navigacija u III mi je koma, tako da je ovo zaista napredak, iako se slazem kako nije bas najsretnije rjesenje imati toliko elektronike koja odvraca pozornost (+kvarovi).
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 22:44   #18
Unutrašnjost je svakom Renaultu slaba točka. Počeli su se oporavljati na većim modelima zadnjih godina.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:37   #19
Motori bi trebali biti:

Benzin

0,9 TCe, 90KS 135Nm, 6-brzinski manual mjenjač
1,2 TCe, 130KS 205Nm, EDC6 (i vjerojatno 6-brzinski manualac)
1,6 TCe, 150KS 6-brzinski manualac
1,6 TCe, 200KS 260Nm EDC7 (GT verzija)
1,8 TCe, 280KS budući R.S.

Dizel

1,5 dCi, 95KS 245Nm 6-brzinski manualac
1,5 dCi, 110KS 260Nm 6-brzinski manualac
1,6 dCi, 130KS 320Nm 6-brzinski manualac
1,6 dCi, 160KS 380Nm EDC6
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:41   #20
Dobra paleta motora.
Pokriveno je kompletno područje snage koje bi potencijalni kupac Megana tražio.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.