Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2016., 21:34   #1
Fiat Tipo (2016)

Evo jedna opća tema za novi Tipo.

Ova tema podrazumjeva sve tri verzije Tipa:

Hatchback - kojeg isčekujemo

Estate - karavančić

Sedan - kojeg Turci zovu Egea

Sigurno će biti jaka tema, jer če vjerojatno biti best-buy u klasi. U Srbiji i BiH je odlično opremljeni Tipo Sedan s 1.4 benzincem od 95 KS po cijeni od 11.990 eura do registracije.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:46   #2
Evo ga napokon, hatchback verzija:







Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:56   #3
Viška ti je ova tema, na FCA se već raspravlja o ovome. Ali svejedno, Tipo super izgleda, u ovoj petovratnoj verziji i bolje nego u četverovratnoj.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:57   #4
I estate verzija:







Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:58   #5
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Viška ti je ova tema, na FCA se već raspravlja o ovome. Ali svejedno, Tipo super izgleda, u ovoj petovratnoj verziji i bolje nego u četverovratnoj.
Viška u kojem smislu? Uskoro dolazi u Hrvatsku i hatchback i estate, a sedan verzija samo što nije u prodaju. Ako Mazda 3, Golf VII, Megane IV, Ford Focus, Škoda Octavia III i ostali modeli popularni kod Hrvata mogu imati svoje teme ne vidim što ne bi i ova.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:00   #6
Tipo je odličan, dizajn je pogođen što i nije čudno za Fiat, uvijek su imali stila osim po pitanju Stila iako nisam imao ništa protiv njega. Vidim i rikverc kameru, a cijena je pristojna. Tko zna, možda Fiat kod nas opet počne postavljati rekorde u prodaji.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:14   #7
Mene zanima samo jedno, je li Tipo pozicioniran kao low-budget srednja klasa, po uzoru na npr. Citroen; Elysse, C4, DS4, tj. planira li se još nešto u c segmentu, novi Bravo?

Ukoliko je ovo zamjena za Bravo, to je ne korak, nego kilometar unatrag. Mogli su barem Bravo ostaviti ko što Opel radi s Astrom, spuste cijenu, postane Classic I prodaje se dalje...
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 29.02.2016. at 22:27.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:22   #8
Mislin da neće bit novog Brava, a stari se više ne proizvodi.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:29   #9
Ja sam se nadao da će ovo biti novi Bravo... pod imenom Ottimo i u raznim verzijama se pojavljivao po autoshow prezentacijama, meni izgleda kao gotov proizvod na temelju Dodge Dart-a...


host image]
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:31   #10
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Mene zanima samo jedno, je li Tipo pozicioniran kao low-budget srednja klasa, po uzoru na npr. Citroen; Elysse, C4, DS4, tj. planira li se još nešto u c segmentu, novi Bravo?

Ukoliko je ovo zamjena za Bravo, to je ne korak, nego kilometar unatrag. Mogli su barem Bravo ostaviti ko što Opel radi s Astrom, spuste cijenu, postane Classic I prodaje se dalje...
To sam i ja pomislio. Definitivno korak unatrag, ali su shvatili iz Fiata da ne mogu u istu rečenicu s Volkswagenom, Peugeotom, Renaultom, Opelom.

Jednostavno su izgubili taj image i moraju se prilagođavati tržištu, uzeli su taj dačistički pristup. Orijentirat će se na siromašnija tržišta, a na jačim tržištima će ići s forom s kojom idu Škoda, Dacia, Chevrolet, Kia i tako to. Znači ponuditi što više, za što manje novca.

Druge im nema, u suprotnom bi propali.

Tipo jeste C-segment, ali očito nategnut iz B-segmenta jer su se i Fiatisti s foruma ušutili po tom pitanju s pričom "ti segmenti nemaju prave granice" kao što Bara kaže.

Meni je zaista novi Tipo Hatchback lijep, a ako bi košta recimo oko 13.000 eura sa super opremom onda bi bio best-buy.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:03   #11
Da, ali Ottimo je skraćeni i blago redizajnirani Dodge Dart, interijer je kompletno isti. Dakle nije neki veliki problem i financijsko opterećenje.

Veći problem Fiatu po mom mišljenju je B segment.

To da je Fiat izgubio image se ne slažem, Fiat ti jednostavno nema što prodati. Ljudi bi kupili ali jednostavno nemaju što izabrati.

Ja vozim Bravo, i bez problema bi sad par godina starog zamjenio za novi, jednostavno došao u salon i dao 140-150 000kn za novi. (Dobro s našim uvoznikom nije tako jednostavno, da ne kažem gotovo nemoguće).
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:14   #12
Nije loš Tipo, al nisam siguran baš u njegov uspjeh. Fiatu u zadnje vrijeme bolje idu pomodni auti, ovaj je auto previše klasičan za to.
Karavan će se prodavati bolje, al ne vidim di ovaj auto može ostvariti neki veći uspjeh osim u Italiji(i Turskoj ofkors).
Iako ovo gore sve ovisi koliko će biti konkurentna cijena. Naravno kod nas će cijena biti nekonkurentna zbog jadnog zastupnika i relativno visokog Co2, ali mislim da bi početni model kod nas morao biti ispod 90tkn. U Češkoj baš gledam cijena 4v benzinca cca 10 400 eura s klimom. Ovaj s 5v će biti nešto sitno i jeftiniji...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:16   #13
Hm, slazem se da je cijena najbitnija. Ali mislim da ce ovaj hatch biti malo skuplja verzija tipa. Sedan je bas skroz jeftin. Bar sam ja tak skuzil. Znaci hatch bi trebao biti skuplji. Recimo amo bude oko focusa ili malo nize, bilo bi ok.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:25   #14
Tesko je formirati misljenje na osnovu ovih slika, no cini mi se da ce hb biti losiji nego sam mislio a karavan ce biti bolji.

Ipak cu sacekati slike uzivo za konacni sud.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:26   #15
Izgleda odlično i hatch i karavan, bar na slikama! Čekajmo konačnu verziju sa nesto socijalnijom opremom i izgledom..
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:33   #16
koja drska krada zadnjih svjetala od hyundai i 20!

tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:37   #17
Kakav je ovaj 1.4 s 95ks u kombinaciji s plinom? Da je nekakav normalan zastupnik vjerojatno bi nudio nešto takvo....
Inače čini mi se da će i30 biti najveći suparnik ovog auta u HR s obzirom da on ide od 95tkn...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 00:08   #18
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Ja sam se nadao da će ovo biti novi Bravo... pod imenom Ottimo i u raznim verzijama se pojavljivao po autoshow prezentacijama, meni izgleda kao gotov proizvod na temelju Dodge Dart-a...
To je Kinez i to je i međuosovinskim razmakom i tragom kotača pa i nekim tehničkim rješenjima kod nas D-segment. Znaš ti koliko je teško to čudo? Uostalom što očekivati kada Giuliettu doslovno proširiš za nekih 5 cm, dodaš 8 cm međuosovinskog razmaka i pripremiš za zahtjevnije crash testove od EuroNCAP-a, a da pri tome ne uložiš previše.


Tipo sa druge strane je dobar. Lagan je, ljepši je, europeskiji je.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 01:18   #19
Zadnja svjetla su od Alfe malo poružnjena, možda je Hyundai ukrao svjetla od Alfe
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 08:40   #20
Test emisije Vrele gume

https://www.youtube.com/watch?v=bBQCAVMaeiE
nash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.