Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 14:07   #1
Plaća - koliko zarađujete u RH?

Molim da bi mnogima bilo zanimljivo znati kakve su plaće za njihovu struku po Hrvatskoj a i da generalno postoji baza primanja (kao što postoji u Švedskoj) pa otvaram temu gdje bi rekli koliko zarađujete i gdje (ne nužno sve detalje ako ne želite reći)

Evo ja ću prvi pa neka to bude neka šablona. što vam ne paše ostavite prazno:

neto 5.700
Školska sprema: VSS, dipl. ing. zaštite na radu
Godine staža: 12god
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: velika polu-državna, industrija
Oblik posla: uredsko-terenski
ostalo: stručni ispiz iz ZOP 1. i 2. kat te stručni ispit iz ZNR opći i posebni dio
dostaje is offline  
Old 21.09.2016., 14:11   #2
Neto 5000 kuna
Staža 32 godine
Dipl.inž. strojarstva
Firma: nekad najbolja u strojogradnji. A sada siromašna privatna firma u vrlo bogatog gazde, 110 zaposleika .
krena is offline  
Old 21.09.2016., 14:57   #3
Neto: 7500 (prijavljeno)
Školska sprema: VŠS, ing.el.
Godine staža: 8 god
Mjesto rada: Split
Tvrtka: privatna, HVAC projektiranje i održavanje
Oblik posla: uredsko-terenski, voditelj odjela
Ostalo: ništa posebno
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Old 21.09.2016., 15:04   #4
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Molim da bi mnogima bilo zanimljivo znati kakve su plaće za njihovu struku po Hrvatskoj a i da generalno postoji baza primanja (kao što postoji u Švedskoj) pa otvaram temu gdje bi rekli koliko zarađujete i gdje (ne nužno sve detalje ako ne želite reći)

Evo ja ću prvi pa neka to bude neka šablona. što vam ne paše ostavite prazno:

neto 5.700
Školska sprema: VSS, dipl. ing. zaštite na radu
Godine staža: 12god
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: velika polu-državna, industrija
Oblik posla: uredsko-terenski
ostalo: stručni ispiz iz ZOP 1. i 2. kat te stručni ispit iz ZNR opći i posebni dio
Ako dopuštaš,može i neki uvjeti rada.Mislim da nije isto raditi od 7-3 pet dana u tjednu i od 7-17 + subote.
Tomgold is offline  
Old 21.09.2016., 15:41   #5
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ako dopuštaš,može i neki uvjeti rada.Mislim da nije isto raditi od 7-3 pet dana u tjednu i od 7-17 + subote.
možeš dopisati što god želiš na svoje podatke

evo ja ću dopunit svoje:
klizno radno vrijeme od 8-17h
8h rada dnevno
40h rada tjedno
dežurstvo svaka 3. subota uz nadoknadu za dežurstvo kao slobodan dan bilo kada u slijedećem tjednu
dostaje is offline  
Old 21.09.2016., 17:03   #6
"Stalni sezonac"
Neda big boss stalni posa, još. Al hoce uskoro.
5.5k kn s tim da mi se prekovremeni i ostalo sta sam nakupia isplacuje iza podsezone. Radin oko 230-260 sati mjesecno. VŠS.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 21.09.2016., 22:36   #7
Neto: 6000 kn (prosjek, varira o prometu)
Staz: 13 g.
Sk. sprema: SSS, ekonomista
Mjesto rada: V. Gorica
Tvrtka: mala, trgovina i usluge
Oblik posla: uredski
Radno vrijeme: klizno, 40 sati tjedno

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Old 21.09.2016., 23:16   #8
Eto, prosječna plaća forumaša skoro 6k. Nije loše
Bilo bi dobro da tema ima neku anonimnu anketu s nekim ciframa
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Old 21.09.2016., 23:27   #9
Da li vrijede(za usporedbu) place od priije emigracije ca do 2000?
tj s vremenskim odmakom?
Marica Carica is offline  
Old 21.09.2016., 23:49   #10
pa piši samo stavi kao napomenu "plaća prije emigracije, do 2000."
mislim da su već i ovakve grube informacije itekako korisne da se vidi nekakav realan trend između posla, stručne spreme i sati rada. naravno ako forumaši kažu istinu...
dostaje is offline  
Old 22.09.2016., 00:16   #11
cuj ovo moje ima smisla samo ako se pojavi netko sa usporedivim jobom sada. onda se tek moze gledati vremenski razmak i porast cijena u periodu. tj da li place adekvatno prate troskove (iako odgovor vec znam )
Marica Carica is offline  
Old 22.09.2016., 10:11   #12
Neto: 4000 (prijavljeno)(+prekovremenih kojih stalno ima zbog nedostatka ljudi)
Školska sprema: SSS,vatrogasac
Godine staža: 9 god
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: privatna, Sokol Marić
Oblik posla: Vatrogasna preventiva,rad svetkom i petkom(što je i normalno za ovaj tip posla)
Ostalo: Manja plača u donosu na početak radnog staža,mjesto da raste proporcionalno iskustvu ona pada,razlozi neki bezvezni dok gazda zgrće milione i gradi vile,ne stimulativna okolina,svi su samo brojka tako da nitko u principu ni nedaje neki maksimum koji bi mogao,nego posao se napravi da bude u redu i to je to,veliki minus puno prekovremenih sati koji su plačeni kao redovan sat ili sad zadnjih mjeseci 5% više od redovnog što je smiješno,uskoro svakako planiram na bolje plačen posao preći,propastili su ovu branšu do temelja,Marić,Klem i njemu slični koji su samo svoj profit gledali i u biti po meni omalovažavali radnika time što ti spiči prekovremene bez objašnjenja osim da nema ljudi,logika tržita je da ako nečeg nema onda mu raste cijena ali ne i kod njih,sad navodno nekih govorancija ima oko toga kad je voda došla do grla i kad je takav deficit s ljudma u cijeloj zaštitarskoj i vatrogasnoj djelatnosti da je postalo neizdrživo radi.

Kao što sam rekao planiram otić i jedino čime bi me mogli zadržat je plača od 5000 neto za fonda sati što oni svakako ne žele i neće.

BTW,teško da će se tu neka realna slika i prosijek nać na ovoj temi.U principu jedi rade za kikiriki i jedu kupus drugi za finu lovu rade i jedu meso,u prosijeku mi jedemo sarmu tako je i ovo.
gogo2409 is offline  
Old 22.09.2016., 11:59   #13
Neto:14000+godišnji bonus ovisno o uspješnosti
Školska sprema: VSS,mag ing mech + MBA
Godine staža: 5
Mjesto rada: Zagreb trenutno
Tvrtka: Multinacionalna kompanija,IT/telekomunikacije
Oblik posla: junior management,uredsko terenski
Ostalo: ušao još na faxu kao pripravnik/praktikant (čitaj volonter) u jednom europskom uredu,ostao kao inžinjer,dobio stipendiju za mba studij i sad sam ugovorno vezan za firmu još 4 godine. Klizno radno vrijeme,40 h tjedno sa trajnom preraspodjelom po potrebi projekta,česta putovanja,konstantna dodatna usavršavanja.
Grimko is offline  
Old 22.09.2016., 16:26   #14
Član uprave HEP-A, 80000 neto, 1500000 bonusa godisnje, sluzbeni auto i kartica koje koristim za privatne potrebe (jebemese dok narod plaća), tajnica po izboru (ne starija od 30 god i neudana, znase radi čega ipak sam hrvat i katolik), a padne i pokoje mito, jebiga dok ide-ide, ko zna staće bit za kojugodinu, treba se osigurat navrijeme.
Pitralon is offline  
Old 22.09.2016., 17:58   #15
5700 kn neto plača
2000kn naknada za korištenje privatnog auta u poslovne svrhe
SSS elektrićar
privatna firma 5 zaposlenih
održavanje stambenih i poslovnih objekata
jedno dežurstvo mjesečno u trajanju 7 dana 0/24 h
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 22.09.2016., 21:03   #16
VSS, ali ne radim u struci

prosjek plaće mi je oko 12 000 kn

Vodim studio za vježbanje.

Radim u prosjeku 35 sati tjedno;
vođenje satova
učenje (čitanje stručne literature)
priprema satova
čišćenje prostora
papirnate stvari za knjigovođu
odgovaranje na mailove
content marketing (pisanje bloga, objavljivanje stvari na društvenim mrežama, osvježavanje stranice)
organizacija gostujućih radionica
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 22.09.2016., 21:57   #17
Ing prometa. Ca 4 godine radnog staža. Posao u privatnoj zaštiti. Plaća 3xxx kn, ovisno o broju prekovremenih.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 23.09.2016., 15:31   #18
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
VSS, ali ne radim u struci

prosjek plaće mi je oko 12 000 kn

Vodim studio za vježbanje.

Radim u prosjeku 35 sati tjedno;
vođenje satova
učenje (čitanje stručne literature)
priprema satova
čišćenje prostora
papirnate stvari za knjigovođu
odgovaranje na mailove
content marketing (pisanje bloga, objavljivanje stvari na društvenim mrežama, osvježavanje stranice)
organizacija gostujućih radionica
Svaka ti čast i slava
Kći mojeg rođaka je završila 3 godine fizioterapeutike i odradila staž. I vodi pilates:
http://fitness.bluegym.hr/personnel/andrea-maracic/

Ali joj majka koja je sobarica u Njemačkoj mora slati svaki mjesec par stotina eura da preživi.
(majka ima VSS hoteljerstva, ali radi to što radi)
krena is offline  
Old 23.09.2016., 15:38   #19
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Svaka ti čast i slava
Kći mojeg rođaka je završila 3 godine fizioterapeutike i odradila staž. I vodi pilates:
http://fitness.bluegym.hr/personnel/andrea-maracic/

Ali joj majka koja je sobarica u Njemačkoj mora slati svaki mjesec par stotina eura da preživi.
(majka ima VSS hoteljerstva, ali radi to što radi)
Ako zna jezike, neka se prebaci u luksuzne hotele raditi masaže i vježbanje (vidim da se radi o Rijeci). Njemci plaćaju doma oko 100 eura mjesečno neko kvalitetnije vježbanje da ne trepnu, dakle ona bez problema može tražiti 20 eura po satu po osobi. Grupa 10 ljudi, 3-4 sata dnevno, trebalo bi biti dovoljno.

Ili neka otvori svoje, ako je dobra i ima smisla za posao uspjet će.
Ja sam imala ponuda da vodim satove na engleskom, na moru u hotelu s 4 zvjezdice kao dio njihove ponude za lijepe novce, ali ne mogu ostaviti svoj posao na 4 mjeseca.

Ili neka ode u Njemačku, znam par Hrvata fizioterapeuta koji su otišli i OK im je, kad polože B2 njemački plaća ide na 2000 eurića netto minimum.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc

Zadnje uređivanje cajna_mjesavina : 23.09.2016. at 15:49.
cajna_mjesavina is offline  
Old 23.09.2016., 18:33   #20
Zadnja neto placa prije emigracije (2014)

7069 + 320 prijevoz
Staz: 6 godina
Podrucje rada: Znanost
Sprema: doktorat
radno vrijeme: 40h
z_k is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.