Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 12:46   #1
Sudska praksa - 50/50 bez alimentacije

Dragi muški supatnici u postupcima razvodima,
imam privremenu mjeru suda donesenu na prijedlog czss-a prema kojem su djeca jedan tjedan kod mene, jedan tjedan kod njihove majke, bez plaćanja alimentacije. Postoje li isti ili slični slučajevi u kojima je donesena i takva presuda i to bez plaćanja alimentacije? Puno Vam hvala svima unaprijed na odgovorima i korisnim savjetima!
Ixit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:52   #2
Samo da pojasnim, postupak se vodi po starom zakonu, prema sucu ako nema dogovora o 50/50 bez alimentacije, on navodno mora donijeti odluku o tome kod koga ce dijete zivjeti i to uz alimentaciju. Međutim, ova privremena mjera je 50/50 bez alimentacije sto otvara mogucnost za donosenje i takve presude - nadam se. Hvala vam!
Ixit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 19:53   #3
Jel ovo za fakat?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:46   #4
Kako si to postigao? U čemu je trik?
To je sveti gral za muški dio populacija pri razvodu u Hrvata - naravno za one koji bi htjeli tako urediti viđanje djece.
GoGoGo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:46   #5
Quote:
Ixit kaže: Pogledaj post
Dragi muški supatnici u postupcima razvodima,
imam privremenu mjeru suda donesenu na prijedlog czss-a prema kojem su djeca jedan tjedan kod mene, jedan tjedan kod njihove majke, bez plaćanja alimentacije. Postoje li isti ili slični slučajevi u kojima je donesena i takva presuda i to bez plaćanja alimentacije? Puno Vam hvala svima unaprijed na odgovorima i korisnim savjetima!
Postoje, ima ga moja prijateljica. Ako se na konačnom ročištu nitko ne predomisli, ostati će kako ste se dogovorili.


PS Ima nekoliko ženomrzaca, sa teme o alimentaciji koji bi te mogli uvjeravati u suprotno , ali ne vjeruj im.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:19   #6
Quote:
GoGoGo kaže: Pogledaj post
Kako si to postigao? U čemu je trik?
To je sveti gral za muški dio populacija pri razvodu u Hrvata - naravno za one koji bi htjeli tako urediti viđanje djece.
ja sam vam to tvrdila na drugoj temi pa ste me optužili da lažem.
ex i ja imamo tako uređen odnos

I da, stručne službe su i nama rekle da nije bitno da postoji jedan dom, koliko je bitno da smo mi normalni.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:00   #7
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ja sam vam to tvrdila na drugoj temi pa ste me optužili da lažem.
ex i ja imamo tako uređen odnos

I da, stručne službe su i nama rekle da nije bitno da postoji jedan dom, koliko je bitno da smo mi normalni.
Jesmo li ikada vidjelu tu pravomoćnu presudu? Nismo, jer to kod nas u sudskoj praksi ne postoji.
Ne razumijem čemu dizanje tenzija sa ženomrscima kad tako nešto ne postoji u sudskoj praksi.
To što se ljudi privatno dogovore nema pravnu težinu koja te može zaštititi u slučaju da jedan počne nešto izvoljevati.
I opet molim da mi se pokaže pravomoćna presuda u kojoj piše da je skrb i briga o djeci i alimentacija riješena na način 50/50.
Postoje određeni pomaci na centru u smislu da se sada može i tamo na papir staviti nešto drugo od onoga kaj je u zakonu ali koliko ja znam još uvijek ne postoji pravomoćna presuda.
Aktualan je sada slučaj onog autističnog dječaka iz Zadra gdje su na centru napisali takvo mišljenje da se briga i skrb i alimentacija dijeli odnosno dijete je jedan dan kod jednog a drugi dan kod drugoga ali to još uvijek nema pravomoćni sudski epilog. Dok god ne bude donesena takva pravomoćna presuda sve ostaje na kojekakvim dogovorima.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.

Zadnje uređivanje Nighttrain : 15.12.2016. at 14:10.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:24   #8
Nikada nije bio sporan dogovor roditelja. Naravno da kada se ljudi dogovore nema problema. Pa nismo otkrili toplu vodu.

Problem je kod razvoda bez dogovora.
Više ih je.

A kada je riječ o razvodu bez dogovora - tate su u podređenom položaju.
Pita se žene, majke, kraljice koje koriste moć i tlače bivše partnere samo zato što im to država omogućava.

Sudska praksa pola/pola je budućnost. Jedina poštena opcija kada su oba roditelja ok i nema dokazanog nasilja.

Živi bili, pa vidjeli
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:40   #9
..

Za mene velika glupost...ako vec imate 50/50 onda je duznost roditelja da i 50/50 sudjeluju i u troskovima djeteta...za mene su mame koje ne zele da im bivsi placaju alimentaciju ili milijunasice ili glu...e. isto tako i muski koji ne zele ili im nije u interesu platit ili dat nesto novaca za svoje dijete nisu normalni....nije ni cudno da svijet ide k vragu
__________________
Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao, kao ričući lav obilazi tražeći koga da proždre.
Schenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:36   #10
Quote:
Schenk kaže: Pogledaj post
Za mene velika glupost...ako vec imate 50/50 onda je duznost roditelja da i 50/50 sudjeluju i u troskovima djeteta...za mene su mame koje ne zele da im bivsi placaju alimentaciju ili milijunasice ili glu...e. isto tako i muski koji ne zele ili im nije u interesu platit ili dat nesto novaca za svoje dijete nisu normalni....nije ni cudno da svijet ide k vragu
Kako ne sudjeluju... gdje djeca spavaju i što jedu kad su kod pojedinog roditelja, tko im kuha, sprema i brine o njima tih 7 dana? Problem je u tome što su sudovi naklonjeni činjenici da je u dobroditi djeteta da ima dom na istoj adresi.
Inače, o svim troškovima van alimentacije se roditelji dogovaraju, tko djetetu plaća izlet, trening, repeticije i slično ako to alimentacija ne može pokriti, pa naravno oba odgovorna roditelja podjednako. Ne vidim zašto roditelji ne bi sudjelovali u omjeru 50/50, osima ako to nije u interesu majki...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:26   #11
Quote:
Schenk kaže: Pogledaj post
Za mene velika glupost...ako vec imate 50/50 onda je duznost roditelja da i 50/50 sudjeluju i u troskovima djeteta...za mene su mame koje ne zele da im bivsi placaju alimentaciju ili milijunasice ili glu...e. isto tako i muski koji ne zele ili im nije u interesu platit ili dat nesto novaca za svoje dijete nisu normalni....nije ni cudno da svijet ide k vragu
50/50 ne definira samo vrijeme provedeno kod roditelja nego i sve ostale obaveze. Ukolko se postigne takav dogovor onda se smatra da nema potrebe za placanjem alimentacije. Alimentacija je za djetetove potrebe i ukoliko su te potrebe zadovoljene u smislu da ima gdje spavati, jesti, obuci i slicno onda nema potrebe da drugome to nadoknadjujes. Kod mene je situacija da su djeca pola mjeseca kod jednog a pola kod drugog i dijelimo fiksne troskove na pola (izvanskolske, prehrana, instrukcije itd). Ne pada mi na pamet jos i alimentaciju placati kada su djeca pola vremena kod mene.
Za ostale stvari poput rodjendana i slicno isto pokusavamo da bude 50/50.
Napominjem da je to sve na usmenom dogovoru jer smo bivsa i ja napokon uspjeli postici dogovor.
Iduce godine cemo to i pokusati legalizirati i mozda dobiti i prvu pravomocnu presudu. Ja sam napravio sve da to bude moguce. Kupio sam stan blizu njih tako da im je skola cak i blize od mene i osigurao sve uvjete za djecu.
Vidjet cemo sto se u suradnji s centrom moze napraviti da tih 50/50 bude i skroz legalno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 13:50   #12
uvijet za ovakav način života je da bivši partneri žive blizu. ukoliko to uspiju, meni je i dalje upitno koliko je "normalno" da dijete živi tjedan dana na jednoj a tjedan dana na drugoj adresi. ja čisto zamišljam sebe da se seljakam svaki tjedan iz jednog stana u drugi.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:06   #13
Sigurno je to bolje nego da vikendase ili vide tatu u parku. Meni je ta opcija sjajna.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:41   #14
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Sigurno je to bolje nego da vikendase ili vide tatu u parku. Meni je ta opcija sjajna.
Da.
Definitivno postoje roditelji koji su takvi da je za dijete možda i bolje da ih viđaju što rjeđe, ali u načelu mislim da nitko neće reći ništa drugo nego da je za djecu najbolje da imaju oba roditelja.
Pa kad već zajednički život nije funkcionirao, kad oba roditelja imaju i želje i mogućnosti za varijantu pola-pola, a da to ne uključuje pravu selidbu svaka dva tjedna i putovanja na drugi kraj grada, mislim da je ova opcija najbolja.
Što god mi majke, koje djecu dobivamo automatski, mislile o tome i o našim bivšima, ali nemamo ništa više prava na život sa svojom djecom od njihovih očeva.
I treba se ponekad i postavit u cipele onoga tko odlazi i odjednom ima vlastitu djecu kao goste dok se njihov pravi život odvija negdje drugdje i izaći u susret očevima, bez obzira na sudske šprance i pravomoćne presude.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 16:40   #15
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
uvijet za ovakav način života je da bivši partneri žive blizu. ukoliko to uspiju, meni je i dalje upitno koliko je "normalno" da dijete živi tjedan dana na jednoj a tjedan dana na drugoj adresi. ja čisto zamišljam sebe da se seljakam svaki tjedan iz jednog stana u drugi.
Vidis,miffy,zbog takvig razmisljanja mi smo i zakonski na repu EU...
Rvacko pravosudje i ne poznaje pojam podijeljenog skrbnistva jer je babama koje su u stvaranju takvog zakona sudjelovale,jednako kao i ova miffy,NEVJEROJATNO da se zivi malo u jednom,malo u drugom stanu...
Meni,npr.,to nije nimalo nevjerojatno...
Dapace...
Mogu navesti citav niz vrlo atraktivnih i preplacenih zvanja i zanimanja koja ukljucuju nacin zivota u kojem se ni 3 noci ne spava u istom krevetu...
Od pilota,esrradnih radnika svih vrsta profesionalnih sportasa,vozaca,menagera,trgovackih putnika,terenskih radnika svih profesija do npr.politicara...

I sve njih treba pitati kako su zadovoljni kvalitetom svog zivota

Zato i imamo takve zakone jer ih kroje oni koji razmisljaju kao miffy,i kojima je nepojmljivo da zivot u npr.dva stana obogacuje covjekov zivot,a ne ga komplicira...
Nepokretnost i staticnost bili su glavni razlozi izumiranja dinosaura...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 12:50   #16
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Vidis,miffy,zbog takvig razmisljanja mi smo i zakonski na repu EU...
Rvacko pravosudje i ne poznaje pojam podijeljenog skrbnistva jer je babama koje su u stvaranju takvog zakona sudjelovale,jednako kao i ova miffy,NEVJEROJATNO da se zivi malo u jednom,malo u drugom stanu...
Meni,npr.,to nije nimalo nevjerojatno...
Dapace...
Mogu navesti citav niz vrlo atraktivnih i preplacenih zvanja i zanimanja koja ukljucuju nacin zivota u kojem se ni 3 noci ne spava u istom krevetu...
Od pilota,esrradnih radnika svih vrsta profesionalnih sportasa,vozaca,menagera,trgovackih putnika,terenskih radnika svih profesija do npr.politicara...

I sve njih treba pitati kako su zadovoljni kvalitetom svog zivota

Zato i imamo takve zakone jer ih kroje oni koji razmisljaju kao miffy,i kojima je nepojmljivo da zivot u npr.dva stana obogacuje covjekov zivot,a ne ga komplicira...
Nepokretnost i staticnost bili su glavni razlozi izumiranja dinosaura...

Fakat briješ. Kak točno da dete spava jedan dan kod mene, a drugi kod exa kad mu je škola ujutro, a između nas je 20 km razlike? Nije stvar inata niti kažnjavanja oca, ali kak točno da to izvedem, daj mi objasni.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:13   #17
Automobil (samovoz) je motorno vozilo s karoserijom raznih oblika postavljenom na dvjema osovinama s četirima kotačima, a većinom se koristi za prijevoz putnika.

Evo mogućeg rješenja.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:58   #18
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
Automobil (samovoz) je motorno vozilo s karoserijom raznih oblika postavljenom na dvjema osovinama s četirima kotačima, a većinom se koristi za prijevoz putnika.

Evo mogućeg rješenja.
Dakle, da bi se istjerala imaginarna pravda koja nije u interesu nikome, a najmanje djetetu, jedan od nas - ili oboje - treba svakodnevno navažati dijete. Svašta ću ovdje pročitati. Nikakvo čudo što se ne možete dogovoriti.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:28   #19
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Vidis,miffy,zbog takvig razmisljanja mi smo i zakonski na repu EU...
Rvacko pravosudje i ne poznaje pojam podijeljenog skrbnistva jer je babama koje su u stvaranju takvog zakona sudjelovale,jednako kao i ova miffy,NEVJEROJATNO da se zivi malo u jednom,malo u drugom stanu...
Meni,npr.,to nije nimalo nevjerojatno...
Dapace...
Mogu navesti citav niz vrlo atraktivnih i preplacenih zvanja i zanimanja koja ukljucuju nacin zivota u kojem se ni 3 noci ne spava u istom krevetu...
Od pilota,esrradnih radnika svih vrsta profesionalnih sportasa,vozaca,menagera,trgovackih putnika,terenskih radnika svih profesija do npr.politicara...

I sve njih treba pitati kako su zadovoljni kvalitetom svog zivota


Zato i imamo takve zakone jer ih kroje oni koji razmisljaju kao miffy,i kojima je nepojmljivo da zivot u npr.dva stana obogacuje covjekov zivot,a ne ga komplicira...
Nepokretnost i staticnost bili su glavni razlozi izumiranja dinosaura...
ideal obiteljskog zivota bas i nije kad jedan od roditelja ne spava ni tri noci u istom krevetu. to je nuzno zlo, cini mi se.
i dijete nije odrasla osoba koja je samovoljno izabrala svoju profesiju nego neko kom nameces takav zbrkani ritam.
ja cisto gledam iz pozicije razvedene mame koja ima starije dijete. s manjim bi takav tretman mozda jos i funkcionirao al sa starijim djetetom-tesko. djeca od 4 razreda na dalje cesto imaju skolu u dva turnusa. ako tata ne zivi blizu skole onda ces 10-godisnjaka slat na tramvaj il autobus. nije bas da roditelji vozikaju djecu u skolu, ljudi rade. a i starija djeca imaju skuplju odjecu, ne mozes ih vise oblaciti u lidlu pa da imaju sve po duplo. a to onda podrazumijeva tjedno pakiranje kofera. meni je to suludo. osim toga, starija djeca se vezu uz svoj kvart gdje su im prijatelji iz skole. posjecuju se, idu skupa van. ako tata nije blizu opet trgas to dijete iz neke njegove rutine.
je, sad mozes rec da ce imati dva drustva iz dva kvarta....i da je to bas obogacujuce i super
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:30   #20
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
Automobil (samovoz) je motorno vozilo s karoserijom raznih oblika postavljenom na dvjema osovinama s četirima kotačima, a većinom se koristi za prijevoz putnika.

Evo mogućeg rješenja.
skola je popodne, ti zivis u dubravi a bivsa u centru (ako nisi iz zg to je pola sata voznje tramvajem). skola je u centru. dijete ce do skole tramvajem? ah, da...pa nije to nis strasno....krene ranije i stici ce. nekad su pjeske isli iz sela u selo 10 kilometara.....
skola je ujutro, ti radis od 7?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.