Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 14:04   #361
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Tek sad ovo vidim.
Prelose.
Shvacas situaciju olako. I tjesis sa s iskvarenscu tog oca kao samozavaravanjem da je tom ditetu bolje bez tog oca u njegovom zivotu.
Nece tvoje dite samo pitati za oca, ti ces malo objasniti i onda ce tvoj mali sretno u suton. Tvom ditetu ce istinski nedostajati otac, kad skuzi da ga nije ni priznao, da se dozvolilo da bude neka sramna tajna, biti ce to boli draga moja.
Ja sam dite rastavljenih roditelja koje je 'super proslo'. Rodena sam u braku svojih bioloskih roditelja, ali otac i ja nismo kontaktirali jer je on tako izabrao. Imala sam super ocuha kojeg smatram ocem. I dugo su svi mislili, cak i ja, kako je sve proslo super. Sad, u tridesetima, tek sad kad imam svoju obitelj vidim koliko sam tih emocija progutala i kako mi je uvik nedostajao moj bioloski otac i emocije koje sam samo od njega mogla dobiti. I uvik ce mi taj dio faliti. Zato nemoj umisljati da ce to proci bez oziljaka. Tim vise ako ga taj covik ni ne prizna, ni ne plati alimentaciju. Znas li koju ce to dodatno razornu poruku poslati tvom ditetu?
Zato kad se skockas, probaj razmisliti i uciniti barem onoliko na koliko mozes imati utjecaja.
I moli boga da se taj covik sto prije siti da ima jos jedno dite i okrene plocu. Jer to je viruj mi najbolje za tvoje dite. A ako vec i ne bude otac u pravom smislu, cak i mrve su dobre sa stajalista tvog diteta. Jer viruj mi, i mrve koje se tebi cine nikakvima i beznacajnima, ditetu znace. Ako nista drugo, umanjuju vec postojecu stetu.

Za tebe je najbolje, ali za tvoje dite je to daleko od najboljega.
Osim ako tip nije kriminalac, naslinik i zlostavljac, ditetu je sigurno bolje da ga ima u svom zivotu, nego da ga nema.
Uostalom, tebi je bio dovoljno dobar kad si si ga izabrala za vezu, a sad je odjednom kuzno zlo svita kojem dite ne bi nikad tribalo biti izlozeno.
Ti gledaš iz svoje perspektive a drugu varijantu nisi ni isprobala, tu koju savjetuješ - da ako ništa drugo dijete uzme mrvice od biološkog oca.

Zašto misliš da bi to bilo bolje od neviđanja? To uopće ne mora biti tako. Jedna cura je rekla da se počela viđati s biološkim ocem povremeno i da joj je to bio užasan stres, ono svake godine jednom sjedne s njim na kavu i onda mu prepričava što joj se desilo u proteklih godinu dana. To je ok kad radiš s poznanikom iz škole, iz bivše firme koje sretneš u gradu pa onda "nadoknađujete" to kaj ste niste vidjeli, sa vlastitim ocem to je tlaka i to ti samo može teško pasti jer znaš da odnos s vlastitim roditeljem ne bi trebalo biti jedno neprekidno površno upoznavanje kroz viđanje jednom ili dva puta godišnje....
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:46   #362
Slazem se sa SubSV - mrvice koje bude dobivalo od svog oca ce mu biti veca frustracija i bol od cinjenice da ga otac nije htio.
Osobno svjedocim takvoj slicnoj situaciji u obitelji i samo dijete je reklo da bi bilo bolje da ga majka nije gurala da ostvari odnos sa ocem nego da dobiva mrvice njegove paznje.
Tesko je biti u situaciji kada ce dijete poceti pitati tko mu je otac a jos teze shvatit zasto ga nije htio; kada bi se moglo lako pregurati taj period do kada sam ne moze odluciti zeli li upoznati svog oca ili ne bilo bi divno ali mislim da ce biti tesko i ne bi autorici bila u kozi.
Osobno da sam na tvom mjestu dala bi ocu dovoljno vremena da se jednom za sva vremena odluci zeli li biti u djetetovom zivotu ili ne; mislim da nece pristati na to s obzirom sto si napisala za njega.
Moj suprug je odrastao u istoj situaciji ali je imao srecu da je majka nasla drugoga koji mu je bio figura oca.
Na kraju krajeva,donjela si odluku da ces ga roditi i podignuti,nisi ni prva ni zadnja koja se nasla u toj situaciji; cinis se dovoljno zrelom da ostvaris ono sto si naumila,nece biti lako ali borba je zapocela.
Iskreno ti zelim svu srecu i da u tvoj zivot ude osoba koja zasluzuje biti uz vas dvoje kao i pruziti malenome figuru oca bez obzira sto nije njegov.
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 10:33   #363
Sad je najvažnije bebica, i da sve bude ok. O ostalom treba razmišljati kad dođe vrijeme za to. Samo polako. Živjeti dan po dan.
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.