Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2016., 12:05   #21
Quote:
Sinn kaže: Pogledaj post
Svijet bi bio vrlo tuzno mjesto kad bi samo izgledni jebavali...
Takvi jos najmanje jebu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 13.05.2016., 12:07   #22
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Znam ljude, i muškarce i žene, za koje se ne može tvrditi da posjeduju klasičnu ljepotu - niti skladne crte lica, a niti skladne proporcije tijela, ali zrače erotičnim nabojem, imaju ono nešto na temelju čega jednostavno poželiš biti u njihovoj blizini.
Upravo to!

Moj partner nije gabor,daleko od toga. Ali na prvu me je kod njega privuklo nesto sto nema veze sa izgledom a to je bio njegov karakter i nevjerojatan osjecaj radosti,veselja.
Naime,on je jedan od onih kojemu nista ne moze pokvariti dan kakvi god problemi bili,uvijek ima osmjeh na licu i spremnost za salu.
Nekad je to hebeno iritantno,pogotovo kad trebas o necem ozbiljnom
Ako uz to pridruzimo inteligenciju i gore spomenuti eroticni naboj...hm
Kasnije sam tek shvatila da ima savrseni osmjeh i fizicki izgleda jako dobro za svoje godine...

Ljepotani kod mene ne prolaze,iako dobivam ponude od istih.
Jednostavno,oni su mi idealan materijal za sex a ne za brak.
Moj bivsi (bili smo i zaruceni) je bio primjer jednog takvog (ne znas gdje bi gledao),i danas kad ga sretnem slobodno mogu reci da sa godinama izgleda sve bolje i bolje.
Ali isto tako znam da ga zene salijecu i ne moze ga drzati u hlacama.

Ako moram povuci paralelu - izabrala sam supruga koji je manje fizicki privlacan od njega. Uz to i stariji (a oduvijek su me privlacili stariji).
Ne ulazim u ostale kvalitete jer je tema fizicki izgled.
Svaki od njih ima svoje pluseve i minuse ali u konacnici,opet bi izabrala isto.
Jarčica,sta ces
ljuska is offline  
Old 13.05.2016., 12:24   #23
Pa u samom njegovom prezimenu je sadrzan odgovor- zena voli da ju KaraMarko.
nije on bezveze dobio takvo prezime- to su generacije dobrih jebaca, njegov pra pra pra pra pradjed se zvao Marko i najbolje je karao u selu- dali mu prezime Karamarko.
Crvena-boja is offline  
Old 13.05.2016., 12:42   #24
Quote:
Crvena-boja kaže: Pogledaj post
Pa u samom njegovom prezimenu je sadrzan odgovor- zena voli da ju KaraMarko.
nije on bezveze dobio takvo prezime- to su generacije dobrih jebaca, njegov pra pra pra pra pradjed se zvao Marko i najbolje je karao u selu- dali mu prezime Karamarko.
je, kao i karađorđe
kara je na turskom crn pa su im pra pra pra pradjedovi, vjerojatno, bili na crnim listama
crni, crni marko
baja is offline  
Old 13.05.2016., 12:42   #25
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Upravo to!

Moj partner nije gabor,daleko od toga. Ali na prvu me je kod njega privuklo nesto sto nema veze sa izgledom a to je bio njegov karakter i nevjerojatan osjecaj radosti,veselja.
Naime,on je jedan od onih kojemu nista ne moze pokvariti dan kakvi god problemi bili,uvijek ima osmjeh na licu i spremnost za salu.
Nekad je to hebeno iritantno,pogotovo kad trebas o necem ozbiljnom
Ako uz to pridruzimo inteligenciju i gore spomenuti eroticni naboj...hm
Kasnije sam tek shvatila da ima savrseni osmjeh i fizicki izgleda jako dobro za svoje godine...

Ljepotani kod mene ne prolaze,iako dobivam ponude od istih.
Jednostavno,oni su mi idealan materijal za sex a ne za brak.
Moj bivsi (bili smo i zaruceni) je bio primjer jednog takvog (ne znas gdje bi gledao),i danas kad ga sretnem slobodno mogu reci da sa godinama izgleda sve bolje i bolje.
Ali isto tako znam da ga zene salijecu i ne moze ga drzati u hlacama.

Ako moram povuci paralelu - izabrala sam supruga koji je manje fizicki privlacan od njega. Uz to i stariji (a oduvijek su me privlacili stariji).
Ne ulazim u ostale kvalitete jer je tema fizicki izgled.
Svaki od njih ima svoje pluseve i minuse ali u konacnici,opet bi izabrala isto.
Jarčica,sta ces
Čudno, ja djevica, a imamo isti ukus.

Pitam se ja kako završavaju ti kojima je fizički izgled najbitniji kao karakteristika za dobar seks, i sa takvim kriterijima ulaze u brak.
Brak traje doživotno, doba seksualne aktivnosti gotovo uvijek nadživi trajanje dobrog fizičkog izgleda - barem kod velike većine ljudi, i šta onda ti rade - ne diže im se više na partnera, odriču se seksa, ili ga traže van bračnih okvira? Ili žene ustaju ujutro prije muža kako bi nabacile pola kile kemije na lice i obukle nafutrane grudnjake, a ljubav vode samo po mraku sa spuštenim roletama da mjesec ne pokaže šta je ispod plahte??
Ma ajte molim vas........udata jesam, ali da nisam, nedao mi Bog sreće da se ikada udam za onoga kojemu je za dobar seks sa mnom najbitniji moj fizički izgled.
Ne, nisam ružna ženica , niti sada, a nisam nikad niti prije bila. (ajd, sada sam malo debela )

Zadnje uređivanje JOHABI : 13.05.2016. at 12:53.
JOHABI is offline  
Old 13.05.2016., 12:51   #26
mene čudi bilo koja žena koja može biti sa Karamarkom, pa da je izgledom pljunuti Brad Pitt
uglavnom njihov primjer mi nije baš za uspordbu jer mi ni ne djeluju zaljubljeno, skladno već kao dva vraga

i unatoć uvriježenom mišljenju atraktivna žena može u manje atraktivnom muškarcu naći puno više nego u atraktivnom, i bez toga da ima prepun bankovni račun
izabela f is offline  
Old 13.05.2016., 13:40   #27
Johabi i ljuska team! Osim toga, ljepota je u oku promatraca!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Old 13.05.2016., 13:51   #28
Potpuno mi je nejasno to pitanje je li netko lijep ili nije lijep, kad se radi o zaljubljivanju.
A ne o svjesnoj odluci da se izabere netko lijep po objektivnim kriterijima.
A ako mi se netko svidio, ne može mi biti ružan.

Bilo ih je sasvim fizički različitih. Jedan dosta jake građe, ne debel ali onako širokih ramena, "velik", drugi niži od mene u štiklama, i ćelav, treći visok i mršaviji s dužom kosom, koja pada sa strane...
Totalno fizički različiti, ali karakterno jako slični.
Nisu svi ljudi fokusirani toliko na fizički dio.
AceOfCups is offline  
Old 13.05.2016., 17:59   #29
Ja sam svog muza upoznala na jednom forumu. Kad mi je slao slike izgledao je super. Kad smo se prvi put vidili bio mi je ruznjikav, onako poprilicno. Vec iduci put kad smo se vidili zatelebalala sam se preko usiju i mislila da je najlipsi na svitu, a to mislim i sad, deset godina kasnije
S tim da sam sve vise uvjerena u svoju objektivnost

To sta se ti Radikalni pitas je stvarno klimavo i podlozno ekstremnim vidjenjima od strane svakog pojedinca.
Zaista je ljepota u ocima promatraca
A Karamarko...pa cuj, mozda stvarno ima pricu
A i kad pocnes pitat muske nekima je Angelina top, neki je ne bi stapom takli..tako da stvarno ne mozes sastavit lipu i ruznu listu. Osim mozda princeza, pepeljuga i princeva na lipu i kvazimoda, maceha i vjetica na ruznu Ovi zivuci bi se zasigurno nasli na obe strane u ovisnosti o ispitanicima
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Old 14.05.2016., 14:07   #30
Isprika svima, jučer sam tukao bauštelu pa nisam mogao odgovarati na temu... nego..



Quote:
Sinn kaže: Pogledaj post
Svijet bi bio vrlo tuzno mjesto kad bi samo izgledni jebavali...
Da istina, i ružni ljudi s jebu nego nije tema takvog karaktera nego se postavlja pitanja zašto bi osoba A koja je realno lijepa i svjesna je toga izabrala za partera osobu B koji je gabor..? Mislim zbog čega, osim ako ju zaista ne pale ružni tipovi, i sad me zanima da li je to iz ženske prespektive čest slučaj...?



Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
kod spomenutog para meni izgleda kao da ona voli vući konce, a on voli da ga se povlači :D osim toga, ona djeluje kao osoba koja jako voli novac i moć. Za novac se čini se brine sama, a moć dobiva preko njega...iako, upitno je koliko je to bila pametna investicija :D

a možda sma kompletno u krivu :D
Dakle prihvaćam, moć i novac, muškarac tako izabere ružnu ženu zbog nasljedstva i slično, razumjem.. no što je sa onima koji nemaju što materijalno ponuditi..?

Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Ja volim ružno muško, dlakavo, sa škembicom, po mogućnosti grbav nos, jača čeljust... Najviše me napali dok ležim na leđima a on iznad mene, znojan, napetih mišića, sa rukama s obje strane moje glave (po mogućnosti da drži moje ruke čvrsto iznad glave)... ufff ne treba mi puno!

Bila sam i s lijepima, nije da postoji nekakva bitna razlika baš što se tiče izgleda tako da ne biram po tom kriteriju, ali se često poklopi pa završim s nekim ružnjikavim. Meni ne smeta! I da, lijepa sam :mig:


Što se tiče para iz teme, meni je on odbojan zbog načina na koji priča, djeluje mlako i nekako kao da pljuje kroz zube? Da ima nastup jednog recimo Sanadera ne bi mi bio odbojan.
Jednom sam dok sam mulac bio pročitao u teenu jedan erotski tekst od tobože jedne cure koja se zaljubila u dečka baš iz razloga jer je bio ekstremno ružan. To sam prekrižio kao glupost, svi drkamo na lijepe zgodne ljude a ne na škembe i gabore, uglavnom ukoliko nismo mazohisti pa nas ponižavanje takve vrste pali, kako si ti opisala u tekstu, želim da je jebe jak, dlakav, škembast, ružan muški gabor.. Takvi bolje jebu ili imaš fetiš na takve ružne stvari..?
No jedno je jebavanje a drugo suživot sa takvom osobom...:rolleyes:

Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Upravo to!

Moj partner nije gabor,daleko od toga. Ali na prvu me je kod njega privuklo nesto sto nema veze sa izgledom a to je bio njegov karakter i nevjerojatan osjecaj radosti,veselja.
Naime,on je jedan od onih kojemu nista ne moze pokvariti dan kakvi god problemi bili,uvijek ima osmjeh na licu i spremnost za salu.
Nekad je to hebeno iritantno,pogotovo kad trebas o necem ozbiljnom :D
Ako uz to pridruzimo inteligenciju i gore spomenuti eroticni naboj...hm
Kasnije sam tek shvatila da ima savrseni osmjeh i fizicki izgleda jako dobro za svoje godine...

Ljepotani kod mene ne prolaze,iako dobivam ponude od istih.
Jednostavno,oni su mi idealan materijal za sex a ne za brak.
Moj bivsi (bili smo i zaruceni) je bio primjer jednog takvog (ne znas gdje bi gledao),i danas kad ga sretnem slobodno mogu reci da sa godinama izgleda sve bolje i bolje.
Ali isto tako znam da ga zene salijecu i ne moze ga drzati u hlacama.

Ako moram povuci paralelu - izabrala sam supruga koji je manje fizicki privlacan od njega. Uz to i stariji (a oduvijek su me privlacili stariji).
Ne ulazim u ostale kvalitete jer je tema fizicki izgled.
Svaki od njih ima svoje pluseve i minuse ali u konacnici,opet bi izabrala isto.
Jarčica,sta ces :trep:
Jarci vole sex i pare...;)
Nego pitanje je ovdje svog muža smatraš privlačnim, jebeš se sa lijepim ljudima, bi li legla u krevet sa realno ružnom osobom pod pretpostavkom privlačnog karaktera...? I ovo plašim se ako je lijep da ne ode ća od mene je stvar niskog samopouzdanja, namjerno sebe sjebeš kako bi si popravila šanse za nešto drugo...


Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Čudno, ja djevica, a imamo isti ukus.:lol:

Pitam se ja kako završavaju ti kojima je fizički izgled najbitniji kao karakteristika za dobar seks, i sa takvim kriterijima ulaze u brak.
Brak traje doživotno, doba seksualne aktivnosti gotovo uvijek nadživi trajanje dobrog fizičkog izgleda - barem kod velike većine ljudi, i šta onda ti rade - ne diže im se više na partnera, odriču se seksa, ili ga traže van bračnih okvira? Ili žene ustaju ujutro prije muža kako bi nabacile pola kile kemije na lice i obukle nafutrane grudnjake, a ljubav vode samo po mraku sa spuštenim roletama da mjesec ne pokaže šta je ispod plahte??
Ma ajte molim vas........udata jesam, ali da nisam, nedao mi Bog sreće da se ikada udam za onoga kojemu je za dobar seks sa mnom najbitniji moj fizički izgled.
Ne, nisam ružna ženica , niti sada, a nisam nikad niti prije bila.:trep: (ajd, sada sam malo debela :top: )
Ti ga sad jebeš da prostiš... nije stvar u tome da gledamo površno i tražimo zgodno tijelo za brak, nego slaganje svih nekih osobina koje su nam važne kod osobe. U sexu sa partnerom uz izgled pali nas i karakter i svašta nešto..
Dakle pitanje je ovdje zašto bi ti recimo izabrala ružnog muža a ne zgodnog i privlačnog..?



Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Ja sam svog muza upoznala na jednom forumu. Kad mi je slao slike izgledao je super. Kad smo se prvi put vidili bio mi je ruznjikav, onako poprilicno. Vec iduci put kad smo se vidili zatelebalala sam se preko usiju i mislila da je najlipsi na svitu, a to mislim i sad, deset godina kasnije :cerek:
S tim da sam sve vise uvjerena u svoju objektivnost :raspa: :zubo:

To sta se ti Radikalni pitas je stvarno klimavo i podlozno ekstremnim vidjenjima od strane svakog pojedinca.
Zaista je ljepota u ocima promatraca :D
A Karamarko...pa cuj, mozda stvarno ima pricu :zubo:
A i kad pocnes pitat muske nekima je Angelina top, neki je ne bi stapom takli..tako da stvarno ne mozes sastavit lipu i ruznu listu. Osim mozda princeza, pepeljuga i princeva na lipu i kvazimoda, maceha i vjetica na ruznu :D Ovi zivuci bi se zasigurno nasli na obe strane u ovisnosti o ispitanicima :mig:

Svjestan sam ja toga, svaka ženska se pali na zgodne likove i nekako je kisel osjećaj u vezi kada si sa nekim tko je ispodprosječan, priznala ti to ili ne. Bio sam sa svakakvim ženama, i možeš reć ajd nije nešto u faci ali je zgodna, ima sisu, batak, nešto.. ali da je baš gabor jebote ne ide ni za jednu večer i nakon nekoliko piva..
Slažem se da se kod mnogih ljudi priča svede na ona ajd nisam nešto naročito dobro da me bar ova hoće.. no zašto pobogu jedna jako lijepa žena padne na gabora, pa može birati koga god hoće, muškarci slijeću kao galebovi, čemu, zašto, gdje je gledala u kurac, što je presudilo ako isti nema ni para ni moć ni ne znam koji kurac...?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 14.05.2016., 14:18   #31
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Evo u žaru ove političke afere pogled mi pao na Karamarkovu ženu, i koliko god mi se pogled lijepio na nju jer žena zaista očaravajuće lijepo izgleda (da ne kažem da bi ju s guštom jel... ), a i većina muških kolega i prijatelja ne bi imala ništa protiv ugodnog da ne kažem intimnog društva sa takvom ženom bar kada je ljepota u pitanje, pitam se, a da se ne mogu načuditi što takva žena radi sa Karamarkom..? Zar si nije mogla naći ljepšeg muža na nekom položaju ono wtf...?

I stoga postavljam temu, mislite li da ste zgodniji i ljepši od svog partnera i što je presudilo tome da zanemarite činjenicu da Vam je partner gabor ali eto ima nekih drugih kvaliteta..? Kako možete leći u krevet sa realno partnerom koji po pitanju izgleda i nije neki ogledni primjerak, jer svi znamo da se i ružne osobe nađu partnera i zasnuju obitelj. Koliko vam je izgled važan u cijeloj toj priči..? Kako gledate na druge ljude koji su izgledom ono nebo i zemlja..?
primjetio si razliku u izgledu a nisi u godinama? isto se mogu pitati kako neka žena može leći s 16 godina starijim tipom

da je mogla, našla bi. čim nije našla, ne može. tako ja gledam na to što možemo i što ne možemo, ostalo je prđenje u vjetar

vidim nekoliko mogućnosti, ali najvjerojatnije je da je u pitanju kombinacija položaja i titranja njoj. da je tip na položaju a da je i zgodan ne bi joj toliko titrao, vjerojatno. dakle obe te navedene stvari njoj su važnije od izgleda. tebi nisu, njoj jesu

čijenica: možemo samo ono što se realiziralo. ostalo se zove maštanje i potencijal (to imaju svi)

ne mogu baš procijeniti što se tiče toga kako je bilo kod mene, samo znam da ono kako izgleda ljudima izvan šume i onima u šumi nikad nije isto. oni su se na nekoj razini našli, a kako to tebi izgleda kao neutralnom posmatraču to nije relevantno u cijeloj priči
blagotebi is offline  
Old 14.05.2016., 14:54   #32
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post




Ti ga sad jebeš da prostiš... nije stvar u tome da gledamo površno i tražimo zgodno tijelo za brak, nego slaganje svih nekih osobina koje su nam važne kod osobe. U sexu sa partnerom uz izgled pali nas i karakter i svašta nešto..
Dakle pitanje je ovdje zašto bi ti recimo izabrala ružnog muža a ne zgodnog i privlačnog..?







Gle, kod mene je to ovako nekako - lansiraju se dvije nove pjesme na tržište - jedna lako slušljiva i pjevljiva - u tralalalalala stilu, odmh sjedne u uho, digne te, raspoloži, takt za ples hopa cupa - tko se od nas ne bi razgalio na takav opuštajući podražaj........i slušaš je deset puta na dan, ma mogao bi je uzastopce cijeli dan odslušavati danima.........a onda, nakon nekog vremena skužiš da je izgubila sjaj, da je zapravo samo fičo u svijetu automobila npr. A ona druga, slušao si je i jedva čekao da završi. I nisi se više obazirao na nju. No, nakon par dana si je čuo opet, i skužio da je sada pažljivo slušaš. I poželio je slušati opet. Nakon nekog vremena si shvatio da je predobra, i ostala ti je u sjećanju, a rado je slušaš i nakon deset godina.....poanta? Pametan si, kužiš, znam po nekim tvojim upisima sa drugih tema.

Vidiš, kada se udaješ, ženiš, ne kažeš sebi - ja se želim udati i dvadesetog petog ću ići tražiti muža/ženu. Pa ću se sada ogledavati oko sebe i tražiti nekoga tko zadovoljava moje estetske kriterije na koje ću se ja navlažiti (ili će mi se dići). U kontaktu si sa ljudima različitih fizičkih predispozicija, i je da te uvijek privuku najprije oni koji odgovaraju tvojim estetskim kriterijima, no, u cijelokupnom opusu naletiš na nekoga tko nije po njihovoj mjeri, ali ima nešto drugo što je tebi bitno da ima osoba sa kojom želiš provesti život.
Meni je recimo vrlo bitno da ima eleganciju duha, ali i jednostavnost, spontanost, ljudsku dobrotu i vedrinu. Da ne nabrajam sada sve ostalo.........Hoću li to naći kod nekoga tko ima pet kila viška, ili rijetku kosu, ili apolona, nebitno. Bilo bi idealno da apolon posjeduje uz izgled i sve ono što ja kod mužkarca želim, naravno. No, ako apolon nema većinu onoga šta ja očekujem kod svaga životnog partnera, gubi u utrci sa rijetkokosim debeljkom.

Postoji standard estetskih kriterija koji je zapravo vrlo rastezljiv, i naravno da nitko ispod nekih svojih standarda ne ide. Izabiremo na osobnoj ljestvici od jedan do deset najčešće između pet i deset, a pritom je razlika između petice i desetke ogromna. I tu je onda taj začudni disbalans kojega mi kao promatrači sa strane vidimo kod nekih parova i pitamo se kako.........
JOHABI is offline  
Old 14.05.2016., 15:14   #33
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Bilo bi idealno da apolon posjeduje uz izgled i sve ono što ja kod mužkarca želim, naravno. No, ako apolon nema većinu onoga šta ja očekujem kod svaga životnog partnera, gubi u utrci sa rijetkokosim debeljkom.
Znači li to da tebi tvoj muškarac nije idealan (uvjetno rečeno), nego je najbolje što se nudilo u trenu kad si 'tražila'?
Malo tko je na svijetu apolon, ali poanta je ionako da u našim očima bude 'apolon'.
Što da si naknadno srela apolona koji uz to nudi i sve što ti očekuješ od životnog partnera? Rijetkokosi debeljko bi ispao iz igre ili bi se morala svojski potruditi da zanemariš gornju činjenicu (ako držiš do nekih načela)?

edit: na samu temu-Ukusi su zaista čudnovata stvar. Da, postoje neke generalne stavke što ljudi smatraju privlačnim, što ružnim, ali na kraju je za konkretnu vezu nebitno što većina ljudi misli, bitno je što ta jedna osoba misli. Tako se spare i takve osobe o kakvim radical priča (ako izuzmemo neke druge interese).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 14.05.2016. at 15:39.
mrafica is offline  
Old 14.05.2016., 15:39   #34
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
primjetio si razliku u izgledu a nisi u godinama? isto se mogu pitati kako neka žena može leći s 16 godina starijim tipom

da je mogla, našla bi. čim nije našla, ne može. tako ja gledam na to što možemo i što ne možemo, ostalo je prđenje u vjetar

vidim nekoliko mogućnosti, ali najvjerojatnije je da je u pitanju kombinacija položaja i titranja njoj. da je tip na položaju a da je i zgodan ne bi joj toliko titrao, vjerojatno. dakle obe te navedene stvari njoj su važnije od izgleda. tebi nisu, njoj jesu

čijenica: možemo samo ono što se realiziralo. ostalo se zove maštanje i potencijal (to imaju svi)

ne mogu baš procijeniti što se tiče toga kako je bilo kod mene, samo znam da ono kako izgleda ljudima izvan šume i onima u šumi nikad nije isto. oni su se na nekoj razini našli, a kako to tebi izgleda kao neutralnom posmatraču to nije relevantno u cijeloj priči
Nije mogla naći bolje..pa j realizirala to što jest..? Moga je ona nai bolje, no upao je čovjek na dobrom položaju koji ima određenu moć, i razumljivo je što će pregristi mnoge stvari za lovu i osobni uspjeh, mnogi ljudi bi.. No to gore je samo primjer..što je sa ostalim ženama..?
Meni je kada sam bio sa manje lijeim ženama konstantno kroz glavu prolazila činjenica da mi smeta vanjski izgled, možda sam svjesno pokušavao staviti druge kriterije ispred ali nije dugo trajalo, ako nam netko fizički nije dovoljno privlačan to uglavnom ne ide, bar kod mene, pitaš se zar ne mogu bolje, zašto to sebi radim...?

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Gle, kod mene je to ovako nekako - lansiraju se dvije nove pjesme na tržište - jedna lako slušljiva i pjevljiva - u tralalalalala stilu, odmh sjedne u uho, digne te, raspoloži, takt za ples hopa cupa - tko se od nas ne bi razgalio na takav opuštajući podražaj........i slušaš je deset puta na dan, ma mogao bi je uzastopce cijeli dan odslušavati danima.........a onda, nakon nekog vremena skužiš da je izgubila sjaj, da je zapravo samo fičo u svijetu automobila npr. A ona druga, slušao si je i jedva čekao da završi. I nisi se više obazirao na nju. No, nakon par dana si je čuo opet, i skužio da je sada pažljivo slušaš. I poželio je slušati opet. Nakon nekog vremena si shvatio da je predobra, i ostala ti je u sjećanju, a rado je slušaš i nakon deset godina.....poanta? Pametan si, kužiš, znam po nekim tvojim upisima sa drugih tema.

Vidiš, kada se udaješ, ženiš, ne kažeš sebi - ja se želim udati i dvadesetog petog ću ići tražiti muža/ženu. Pa ću se sada ogledavati oko sebe i tražiti nekoga tko zadovoljava moje estetske kriterije na koje ću se ja navlažiti (ili će mi se dići). U kontaktu si sa ljudima različitih fizičkih predispozicija, i je da te uvijek privuku najprije oni koji odgovaraju tvojim estetskim kriterijima, no, u cijelokupnom opusu naletiš na nekoga tko nije po njihovoj mjeri, ali ima nešto drugo što je tebi bitno da ima osoba sa kojom želiš provesti život.
Meni je recimo vrlo bitno da ima eleganciju duha, ali i jednostavnost, spontanost, ljudsku dobrotu i vedrinu. Da ne nabrajam sada sve ostalo.........Hoću li to naći kod nekoga tko ima pet kila viška, ili rijetku kosu, ili apolona, nebitno. Bilo bi idealno da apolon posjeduje uz izgled i sve ono što ja kod mužkarca želim, naravno. No, ako apolon nema većinu onoga šta ja očekujem kod svaga životnog partnera, gubi u utrci sa rijetkokosim debeljkom.

Postoji standard estetskih kriterija koji je zapravo vrlo rastezljiv, i naravno da nitko ispod nekih svojih standarda ne ide. Izabiremo na osobnoj ljestvici od jedan do deset najčešće između pet i deset, a pritom je razlika između petice i desetke ogromna. I tu je onda taj začudni disbalans kojega mi kao promatrači sa strane vidimo kod nekih parova i pitamo se kako.........
Samo sam ponekad pametan kažeš, hvala ti na komplimentu...
Nego baš tako, za ozbiljnu vezu tražimo osobu koja će ispuniti po mogućnosti sve naše kriterije, a na prvu nas privuče fizički izgled, u vezama kalkuliramo i glupo se zateći u vezi sa nekim tko nam ne paše jer eto tako nam se desilo?
Ljudi jako mnogo kalkuliraju, ne bih rekao da razmšljao na duge staze kao što si gore napisala, žele sada i odmah, privuče ih netko interesantan a ne pitaju se gle ovaj tip je gabor, amo pokušati vidjeti da li se kakav biser krije u njemu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 14.05.2016., 15:48   #35
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Znači li to da tebi tvoj muškarac nije idealan (uvjetno rečeno), nego je najbolje što se nudilo u trenu kad si 'tražila'?
Malo tko je na svijetu apolon, ali poanta je ionako da u našim očima bude 'apolon'.
Što da si naknadno srela apolona koji uz to nudi i sve što ti očekuješ od životnog partnera? Rijetkokosi debeljko bi ispao iz igre ili bi se morala svjetski potruditi da zanemariš gornju činjenicu (ako držiš do nekih načela)?

edit: na samu temu-Ukusi su zaista čudnovata stvar. Da, postoje neke generalne stavke što ljudi smatraju privlačnim, što ružnim, ali na kraju je za konkretnu vezu nebitno što većina ljudi misli, bitno je što ta jedna osoba misli. Tako se spare i takve osobe o kakvim radical priča (ako izuzmemo neke druge interese).

Bio mi je idealan u trenutku kada sam se udavala i jedini sa kojim sam htjela ući u bračnu zajednicu, inače se ne bih bila udala za njega.
No, činjenica je da ona narodna - jedan jedini, suđeni - ne drži vodu. Ja sam, kao i svatko od nas mogla biti u jednako sretnom braku sa tisućama drugih muškaraca. Koji bi prošli moje kriterije potrebne za to. A prošli bi sigurno, ako ne tisuće, a ono minimalno nekoliko njih - poznatih ili nepoznatih. Da sam živjela samo dvadesetak kilmetara dalje, bila bih srela nekoga drugoga s kojim bih isto tako proživjela vjerojatno sretan ćivot, a za svoga supruga najvjerojatnije ne bih niti znala da postoji. A eto, ja sam sa njim u braku kojega nemam razloga poželjeti mijenjati.

Svi mi sretnemo kroz svoj bračni život apolona sa kojim bismo mogli isto tako biti sretni. Caka je jedino u tome želimo li ući u dubinu odnosa koji će pokazati da je to zbilja apolon koji može pružiti sve ili više od prvobitnog odabira jer na prvu, samo na osnovu fizičkog izgleda se to ne može znati. Drugo je ako tražiš samo fizički odnos. Ako se i uđe, i ako i se i utvrdi da je, staložena osoba, zadovoljna prvobitnim odabirom će odvagnuti ono šta ima i donjeti odluku.
Na odluku utječe niz faktora - jedan od najbitnijih je onaj koji se ovim forumom stalno provlači, ali ga se krivo vrednuje - ja, ja, i samo ja. Ilitiga egoizam. Nespremnost da se dio komocije i vlastitog zadovoljstva žrtvuje za nekoga. Jer smo mi, kao najbitniji od svega. Pa ćemo zgrabiti svaku mrvicu sreće bez obzira hoće li ta mrvica unesrećiti nekoga.
Ma preduboko sm malo otišla, a vremena više nemam.
Ali, ako želiš neko pojašnjenje, kada se vratim.....nagazi.
JOHABI is offline  
Old 14.05.2016., 16:03   #36
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Bio mi je idealan u trenutku kada sam se udavala i jedini sa kojim sam htjela ući u bračnu zajednicu, inače se ne bih bila udala za njega.
No, činjenica je da ona narodna - jedan jedini, suđeni - ne drži vodu. Ja sam, kao i svatko od nas mogla biti u jednako sretnom braku sa tisućama drugih muškaraca. Koji bi prošli moje kriterije potrebne za to. A prošli bi sigurno, ako ne tisuće, a ono minimalno nekoliko njih - poznatih ili nepoznatih. Da sam živjela samo dvadesetak kilmetara dalje, bila bih srela nekoga drugoga s kojim bih isto tako proživjela vjerojatno sretan ćivot, a za svoga supruga najvjerojatnije ne bih niti znala da postoji. A eto, ja sam sa njim u braku kojega nemam razloga poželjeti mijenjati.

Svi mi sretnemo kroz svoj bračni život apolona sa kojim bismo mogli isto tako biti sretni. Caka je jedino u tome želimo li ući u dubinu odnosa koji će pokazati da je to zbilja apolon koji može pružiti sve ili više od prvobitnog odabira jer na prvu, samo na osnovu fizičkog izgleda se to ne može znati. Drugo je ako tražiš samo fizički odnos. Ako se i uđe, i ako i se i utvrdi da je, staložena osoba, zadovoljna prvobitnim odabirom će odvagnuti ono šta ima i donjeti odluku.
Na odluku utječe niz faktora - jedan od najbitnijih je onaj koji se ovim forumom stalno provlači, ali ga se krivo vrednuje - ja, ja, i samo ja. Ilitiga egoizam. Nespremnost da se dio komocije i vlastitog zadovoljstva žrtvuje za nekoga. Jer smo mi, kao najbitniji od svega. Pa ćemo zgrabiti svaku mrvicu sreće bez obzira hoće li ta mrvica unesrećiti nekoga.
Ma preduboko sm malo otišla, a vremena više nemam.
Ali, ako želiš neko pojašnjenje, kada se vratim.....nagazi.
Ovo je sad pak nešto drugo, činjenica da svatko od nas može pronaći više 'idealnih' osoba za nas same, i da bi na nekom drugom mjestu u nekom drugom vremeno to bila neka druga osoba. S tim se naravno slažem.

Ali to nije isto kao ona prvotna stvar za koju sam se zakačila-apolon koji nam ne odgovara po ostalim kriterijima i rijetkokosi debeljko koji nam odgovara. Pri tome smatram (možda krivo) da si rijetkokosog debeljka navela kao metaforu za muškarca koji nam i nije baš nešto na fizičkom planu (jer apolon je metafora za suprotno), ali nam odgovara po ostalim kriterijima za partnera.
To mi zvuči kao pristajanje na polovično, ili barem, ne cjelovito.

Aposlutno se slažem da postoji više osoba (u našem slučaju muškaraca) u kojima bismo (ili jesmo) pronašli cjelovite partnere, ali to je nešto drugo od-ovaj je apolon ali mi ne odgovara po kriterijima za životnog partnera, ovaj je rijetkokosi debeljko, ali mi je karakterno super, njega ću.
Bojim se da u slučaju kada pristanemo na najbolje što se nudi (ali ne i nama u cjelini najbolje) uvijek postoji rizik-što kad naiđemo na bolje, jer bolje (za nas) evidentno postoji.


Samo još jedan disclaimer-rijetkokosi debeljko u nečijim očima može biti apolon i baš ono što traži. Samo to je malo drukčije od osobe koja u principu ne bi rijetkokosog debeljka, kad bi mogla birati, ali on joj najbolje paše i zato ga bira.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 14.05.2016., 16:52   #37
Mislim da su ovakva filozofska pitanja prikladnija za neki drugi pdf.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.