Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 14:14   #421
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
da to je sve navedeno varanje i nepoštivanje i po meni nema smisla nastavljati nešto takvo s osobom koja to radi jer se je pokazalo u više slučajeva da može biti samo još gore.Prva intuicija na početku veze ako navodi na takve stvari i još k tome ako ima dokaza za to treba se okrenuti i otiči. Nema tu kruha niti mira niti če ikada biti.
Iva 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 15:34   #422
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Ja sam možda bila "treća" osoba, ali nije bilo nikakve razmjene golišavih slika, zaljubljivanja ni ičega sličnoga, a i vidjeli smo se jednom davno prije.

Uglavnom, upoznali smo se kao djeca na ljetovanju, kraće vrijeme nakon toga se dopisivali, pa prestali, da bi mi se on nakon puno godina, već u braku i s djetetom, javio mailom. I tu je počelo jedno jako intenzivno virtualno prijateljstvo. Oboje smo vrlo iskreno pričali o svemu što nas muči. Zahvaljujući svojoj struci puno mi je pomogao oko nekih problema koje sam tada imala, a i ja sam njemu bila podrška u nekim stvarima. Komunikacija je uglavnom bila mailom, a par puta smo chatali preko ICQa (mislim da Skypea tada još nije ni bilo). I onda se s vremenom to prorijedilo, a završilo je jednim mailom u kojem je napisao da mi se više neće moći javljati, ali nažalost nije obrazložio zašto.
Pretpostavljam da je žena nešto skužila i valjda zahtijevala da to prekine, ali me malo povrijedilo što mi nije priopćio razlog prestanka komunikacije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:57   #423
Quote:
quasarr kaže: Pogledaj post
Da se mjesecima dopisuje meni iza leđa, da razmijenjuju fotke i da treća osoba zna sve u detalje o našem životu, smatrala bi se prevarenom, da.
To nije neko benigno flertanje zbog neke sitne svađe, dosade ili što ja znam čega, koje će raspiriti strasti u krevetu ili dovesti do spoznaje da gubiš vrijeme koje si mogao/la provesti s partnerom.
To je znak da nešto ne štima u vezi, alarm...prevara u svakom slučaju. Sve što se radi partneru iza leđa i znaš da nije dobro je prevara.
Kakve implikacije ima na vezu ili brak?
Hajde razmisli, pa nam javi....dobre nema sigurno.
Slažem se s tobom,to jeste prevara.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 11:58   #424
Nešto najgore što ti partner može priuštit.
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:39   #425
Draga Lavinya, mogu ti reći kao treća osoba...Zapravo mislim da ti svi tu možemo reći nešto u svojstvu treće osobe. Na stranicama za on line upoznavanje nalazi se hrpa oženjenih muškaraca koji traže nešto sa strane. Kada shvatim da je osoba oženjena, što mi i kaže, pitam ga što bi na dopisivanje rekla njegova žena. Ja ne razmjenujem gole slike niti ozbiljno flertam s tuđim muževima jer bi mi bilo žao da to moj muž radi. Dakle, odgovaraju da im u braku nedostaje svega. Na to im kažem da kažu svojoj ženi da ih puno vole i da im nedostaje....Mislim da je to čitavi problem - osjećaj usamljenosti.
Odgovor na tvoje pitanje je: Da, to je varanje i nije mi u redu. Bi li se rastala: ne bi, ali bi se silno razočarala da to moj muž radi.
mmedvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:07   #426
Quote:
mmedvjedica kaže: Pogledaj post
mislim da ti svi tu možemo reći nešto u svojstvu treće osobe.

Kada shvatim da je osoba oženjena, što mi i kaže, pitam ga što bi na dopisivanje rekla njegova žena.

Mislim da je to čitavi problem - osjećaj usamljenosti.
A što ako ti ne kaže ako ne znaš da si "treća osoba".
Zapravo bih ja tu postavila jedno pitanje koje sam si ponekad postavila, nije mi to nešto bitno u životu, ali me zanimaju motivi kad se već ova tema ponovo aktivirala.
Naime, jedan lik je prije 3-4 godine bio zaljubljen u mene i kako smo imali neku suradnju nisam to odmah skužila jer nam je zajednička tema bila nešto deseto dok nije otvoreno priznao da je zaljubljen. Znao je da sam u braku ali imao je potrebu da mi šalje poruke u kojima je čak i naglašavao da mu na njih ne odgovaram. Nisam tome pridavala pažnju upravo zbog ovog što kažeš gore- osjećaj usamljenosti u kojem je "imao potrebu" nešto reći, napisati, itd..a bez da išta očekuje. Nakon završetka projekta prestao je slati poruke pa sam zaključila da je odustao. Dugo se ništa nije događalo da bi povremeno opet počeo slati neke kratke poruke tipa da sam mu u mislima i sl. što sam tkđ pripisivala njegovoj usamljenosti, dok mi njegov brat s kojim sam privatno dobra, nije spomenuo XY s kojom je ovaj već 2 godine u vezi. Bila sam jako iznenađena, tako da sam na njegovu sljedeću poruku otvoreno pitala što ima novo, ne sjećam se točno kako sam je sročila ali iz poruke je bilo jasno da ciljam na vezu, na što je on odogovorio da nema ništa novog, da se bavi poslom i ovo nije ni spomenuo. Zatajio mi je da je u vezi.
Mene zanima- zašto.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:34   #427
eh pa sad... virtualna komunikacija, također i flert - ne mora nužno ulaziti u emocionalnu nevjeru.
Mislim da u dosta slučajeva to frajerima služi za dizanje ega i eventualno malo kvalitetnije bacanje FAP-a...
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 03:42   #428
Thumbs down

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Da iskreno receno to je prevara,,,jos ako se veze emocionalno za tu osobu sa kojom provodi vrijeme svakodnevno lako je moguce.U danasnje vrijeme veliki broj brakova je propalo bas zbog socialmedia ,facebooka,,twitera,,instagram itd. Prevare je prevara i ne postoji excuse!!!
Ena68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:19   #429
Quote:
Nestvarna V. kaže: Pogledaj post
i on vidi kod tebe u mobitelu neku cudnu poruku (na koju ti naravno imas objasnjenje). Ne pita te, posvadjate se i on ode van s drustvom i prva koja mu se osmjehne, bude s njom. Cisto fizicki da se ispuse. Nije sad to neka vrlo moguca situacija, ali to je sex bez emocija.
To nije seks da se ispuše nego seks zbog povrijeđenog ega i ponosa te osvete. Nešto što je vrlo nesmotreno i djetinjasto. A i taj koji vidi sumnjivu poruku, ne kaže ništa nego se ide van osvećivati seksom je ništa drugo doli kreten.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.