Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2003., 13:22   #81
Quote:
magic kaže:
Ako uchish od svoje mame, kako to da si od penelope trazhila recept i prvi put skuhala njoke?
A tko ti u Zagrebu kuha njoke? (Ako nije porijeklom iz Dalmacije.)
Moja stara jako dobro kuha, ali o njokama veze nema. Kuha sto se pravi kod nas na sjeveru, a njoki su vas juznjacki specijalitet.
Ja bih isto isla pitati nekoga od vas, ne staru...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 14:46   #82
Pesica nije to bas tako. U Zagrebu se rade knedle od istog krumpirovog tijesta kao za njoke i onda se uz knedle naprave sufnudle. A sufnudle se isto rade uz saft, pa s makom ili orasima...

Njoke ili sufnudle - ista stvar
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 14:58   #83
A njoke su sufnudle? Pa tak reci. (Sorry, mama, ipak znas i njoke napraviti.)
Ne volim ih.
A zanimljivo, od istog tijesta se rade i knedle za npr. sljive i to mi je fino. Ne kuzim ni ja.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 15:41   #84
Vis kako mame sve znaju , samo mi toga nismo svijesne.
Ja volim i sufnudle i njoke i knedle. I da ostanem u okviru teme, zakoniti to ne zna napraviti, ja znam, ali on ne voli knedle.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 16:44   #85
Njoke nisu šufnudle! Šufnudle (iliti po naški: luleki ) izgledaju kao mali prst, dakle drukčije izgledaju od njoka i tvrđe su. I meni finije.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 18:03   #86
............hello, stize naj-recept za pizzu............

................curice drage, da vas sve razveselim i da uspjesno okoncamo raspravu o (ne)postojecim topicima, receptima, plagijatima jer ja vas sve volim, bas puno i od svake uvijek pokupim neki pametni stos pa sam si svaki dan sve pametnija (da bar i mladja!), eto napisati cu vam - s vama podijeliti recept za tijesto pizze, po mome dugorocnom stazu pripreme, jedan od najboljih koji sam dosada imala - a porijeklom je dosao iz jedne pizzerije u Makarskoj.................i nikada nije omanuo!

Eto slijedi istina:
- 1 dcl mlijeka
- 1 dcl ulja, ovdje mozete kombinirati i maslinovo ulje, ali kolicina ostaje ista uvijek
- 2 jaja
- 1 velika zlica margarina
- 2 kg brasna
- 1 mala zlica secera
- 1 instant kvasac, ali je jos bolje sa svjezim
- 1 velika zlica soli
- 1 mala zlica mljevenog bijelog bibera
- 1 litra mlake vode.

Posebno vam napominjem da slijedite originalni recept i da ne radite s kolicinom od npr. 1 ili 0,5 kilograma brasna...............ne znam zasto, ali ne ispadne onako kako bi trebalo i zasto ostali sastojci reciprocno umanjenji ne dovedu do iste kvalitete tijesta.
Obicno radim ovo tijesto za veca drustva izjelica, nekada formiram samo male pizze i onda si dajemo oduska u aranziranju ostalih dodataka, a najbolje je preostalo tijesto staviti u Tupperware posudu i moze trajati i 10 dana - PROVJERENO!
DOBAR VAM TEK!

P.S. Ovaj je recept u svojoj osnovi slican Winoninom, razlicite su samo nijanse...............
I DA VAM PONOVIM: VOLITE SE, LJUBITE SE I POMALO SVADJAJTE: tako nam je zivot zanimljiviji...............
Pusa svima, Oona.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:54   #87
Quote:
Gospon Pes kaže:
A tko ti u Zagrebu kuha njoke? (Ako nije porijeklom iz Dalmacije.)
Moja stara jako dobro kuha, ali o njokama veze nema. Kuha sto se pravi kod nas na sjeveru, a njoki su vas juznjacki specijalitet.
Ja bih isto isla pitati nekoga od vas, ne staru...
tocno moja mama ne zna raditi njoke. Kod nas se rade mlinci s puricom. A ne njoke.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:55   #88
Suti, Winona, obje smo neznalice. Jel vidis da su to sufnudle? Ili bar slicna stvar jer Sandy se nekaj buni da ipak nije isto...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:00   #89
( vidim te... )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:03   #90
ja sam od tijesta doma jela : domace rezance, knedle, mlince, strukle i trgance ( ovo zadnje joj nikad nije ispalo dobro kao baki ) sto ja nikad nisam zaboravila spomenuti

No dozvoljavam cinjenicu da moja mama ne zna sve magicine specijalitete kao sto magic ne zna sve specijalitete moje mame - i zadnje i ne manje bitno - da ja s tim cinjenicama sasvim bezbolno mogu zivjeti

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:04   #91
Quote:
Njoke nisu šufnudle! Šufnudle (iliti po naški: luleki ) izgledaju kao mali prst, dakle drukčije izgledaju od njoka i tvrđe su. I meni finije.
Koliko je meni poznato (a nije mi poznato bas puno ), njoki se kuhaju u slanoj vodi, a luleki se prze... Moja mate uvik radi njoke, jerbo je Dalmatinka (Vlajina, ne Bodulka).
A sada gibam jer smo zagastronomirali topic do bola...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:08   #92
Winona

Sufnudle se rade od tijesta kao za knedle, kuhaju u slanoj vodi i serviraju se s nekim saftom, najcesce govedjim. Bar kod mene doma i kod ostalih koje sam poznavala.
U Njemackoj ih jedu preprzene na maslacu s Apfelmusom (pasirane jabuke) - jos gora solucija.
Ja ih volim samo ako izgledaju kao knedla sa sljivom ili marelicom.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:16   #93
E Pesice onda sam sam sigurna da ih nisam jela. Kad smo zadnji put jeli u pivnici znam da je frend tak nesto narucio i nudio mi da probam.

I ja volim knedle. Mama mi napravila ( za cicije - skuhala ) nedavno 200 komada

Zadnje uređivanje Winona : 12.10.2003. at 22:11.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:47   #94
Zar se knedle ne kuhaju?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:23   #95
Quote:
xiola bleu kaže:
Koliko je meni poznato (a nije mi poznato bas puno ), njoki se kuhaju u slanoj vodi, a luleki se prze...
To su kroketi.
Sufnudle imaju drugaciji oblik od njoka, ali to je isto tijesto. A sad tvrdje - mekse - kako si tko napravi.

A mozda je moja mama koja je Dalmatinka porijeklom radila neku svoju medjuverziju sufnudla, tako da joj vise lice na njoke .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:34   #96
Sad sam totalno zbunjena...
Kako bilo da bilo, krumpirovo tijesto rules!
Nikad od mene Atkinsove sljedbenice...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:37   #97
Da se pohvalim
Provela sam vikend kod dragog i ful me je razmazio u ta tri dana. Napravio je najbolje tortelline koje sam u zivotu jela
No inace mi se je svidalo kako smo se motali u njegovoj mini kuhinjici i svako mjesao jednu padelu i tu i tamo bi pala koja pusica ma joooj
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:41   #98
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Da se pohvalim
No inace mi se je svidalo kako smo se motali u njegovoj mini kuhinjici i svako mjesao jednu padelu i tu i tamo bi pala koja pusica ma joooj
aaaa,to mi je super
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 15:12   #99
oona!!!o ooriginalu bi se dalo razgovarati.Svako jelo ima svoje porijeklo bas kao i mi ljudi a u vrijeme kad je pizza nastala i gdje je nastala ljudi nisu imali svih tih tvojih sastojaka.Pizza je nastala kao jelo siromaha koji jadni nisu znali kako se prehraniti pa su izmisljali bas kao i tortilje i puno drugih jela.Ne kazem da tvoj recept nije dobar ali se nemoze nazvati originalom
leni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 16:26   #100
.....rijec je o originalu?

[QUOTE]oona kaže:
s vama podijeliti recept za tijesto pizze, po mome dugorocnom stazu pripreme, jedan od najboljih koji sam dosada imala - a porijeklom je dosao iz jedne pizzerije u Makarskoj.................i


.........gdje je tu rijec o originalnom receptu iz Italije?


"Posebno vam napominjem da slijedite originalni recept i da ne radite s ..........."

..........ovo je u kontekstu, a nikako ne znaci original, prvi, onaj koji potice iz........vec "prethodno navedeni".........i nije mi namjera potvrdjivati svima znano porijeklo PIZZE.........
oona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.