Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2003., 23:42   #61
Sto ce policija ubuduce moci...


Wife-beaters 'out'
By Carly Crawford
23nov03

POLICE would have the power to issue on-the-spot orders banishing wife-beaters from their own homes under a radical Liberal party plan.

The policy aims to give victims of domestic violence immediate protection by cutting through red tape.
Under the plan, senior police would order the removal of an offender from a home with only verbal consent from a magistrate.

Police reportedly want the requirement for court approval removed entirely.

Currently, written reports are required and the process can take hours.


Opposition police spokesman Kim Wells said senior officers would telephone a magistrate from the scene of an incident to gain verbal authorisation for an interim intervention order.

Police would issue the order on the spot, without having to leave the scene.

The interim order would mean the offender could not go within a designated radius of the house for 72 hours.

If the offender breached the order, they could be jailed.

Mr Wells said the immediate orders would ensure the victim's safety, and encourage them to report violence.

"The system at the moment doesn't make any sense," said Mr Wells.

"But under our system, there is immediate protection for the victim and the child."

Domestic Violence Victoria policy co-ordinator Janine Bush backed the move, saying women in crisis needed help as soon as possible.

"If the police have attended, the woman needs that protection there and then," Ms Bush said.

Victoria Police took more than 21,600 complaints of domestic violence between July 2001 and June last year. But an estimated 80 per cent of family violence is never reported.

Melbourne domestic violence victim Margaret Brown, 39, refused to call police after her partner slammed her arm in a bedroom door six times.

"It would have been ideal for me then, but I didn't even think to call police," she said.

"You don't because you know that once they've gone, you'll cop it a lot harder."

Mr Wells claimed "very senior" police sources wanted the power to remove perpetrators without any input from the courts.

He did not rule out the extension, but wanted the verbal consent model trialled first.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 09:13   #62
Kod nas? Ne znam...
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 09:49   #63
Quote:
Issa kaže:
Sad vi ispadate vise nasilni od tog muza nasilnika.
Ne slazem se s tim da nas sistem ne funkcionira, procitajte pricu ciji sam link stavila. Lijepo kaze zena da su joj svi prijatelji okrenuli ledja jer su rekli da to nije njihova stvar i nek se to rijesava u obitelji. A pohvalila je policiju i zenu koja joj je pomogla.

Problem je u tome da vecina zena kad policija i dodje ne zeli napraviti prijavu i dalje ostaju sa nasilnikom jer nemaju kud. Policija moze prijaviti nasilnika i strpati ga da prenoci u zatvoru, ali ga ne moze zbog toga tamo dozivotno drzati. Zena mora sama od njega otici prije nego njega puste na slobodu. Jednom kada se odluce i skupe hrabrosti iz toga izaci onda ce to i napraviti, kao sto je to napravila i ova zena iz price. Postoje i razne ustanove za zene zrtve nasilja u obitelji. Oni sigurno znaju kako rijesiti neke stvari. A da bi zakon mogao biti strozi, a i mogao bi, kod nas se to jos dosta tretira kao obiteljska stvar, koja se treba rijesiti u 4 oka. Dok god se na to gleda kao na drustveno prihvatljivo ponasanje nece biti pomaka na bolje.

Ja se ne bih fizicki osvecivala nasilniku, jer ja nisam nasilnik i ne zelim na takav nacin rjesavati stvari.
Bas tako. Kvaliteta nekog drustvenog sistema se mjeri po njezinim zakonima, a barem u Americi je moguce izreci nasilniku zabranu da se priblizuje svojoj zrtvi na manje od neznam koliko metara (yards, valjda, u Americi). Osim toga je nepravda da se zenu evakuira iz zajednickog stana, a ne nasilnika, kako bi to trebalo biti pravilo (i kako je predvidjeno u gornjem postu Daleke Obale). Mislim da bi sa nekim zakonskim mjerama i striktnom provodjenju istih problem bio puno manji. Nasilnika svugdje ima, izvjesni postotak svake populacije je nasilnicki nastrojen, naginje alkoholizmu ili je kriminalan. Ili sve skupa. A pravi odraz Balkanizma je opci stav prema mlacenju kao manje vaznom deliktu, pojavi za koju su krivi obadvoje itd. Mislim da prica iz Issinog nije reprezentativna, te da je policija u ovom slucaju postupila bolje nego sto se to opcenito moze ocekivati.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 12:15   #64
Quote:
Uvijek se priupitam, pa gdje su tu braca, rodbina sa zenine strane? Pusti policiju, mentalitet je mentalitet i to se tesko mijenja. Ali su se prije takve stvari rijesavale unutar dvije familije.
Nažalost ispada da se jedino tako ta zlostavljanja mogu dobro riješiti.
Za pojedine ljude, intelektualce na visokim položajima se zna da nekad tuku svoje žene i čudno se ponašaju. Svi znaju. I svi šute. :2up:
Pravosuđe je u ovome najbitnije, i kazne za nasilnike bi trebale biti puno veće.
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 14:24   #65
meni nikako nije jasno zasto se zakon pravi fin a ustvari dosadan i netransformirajuci za slucajeve onih koji tuku slabije od sebe.
(dakle oni koji tuku zene i djecu)

meni se sjajnim rjesenjem cini prijedlog da se one koji tuku svoje partnere PO ZAKONU postavi u jedan kavez na javnom mjestu.

TAKOVA KAZNA (uz novcanu i zatvorsku ) BI SIGURNO IMALA UCINKA NA PROMJENI SVIJESTI TAKOVIH POJEDinaca.

ali jedna druga stvar mi nikako nije jasna.

dobro se sjecam da je na forumu(onaj stari forum) prije oko godinu dana bila jedna slicna tema

i jedna je forumasica (zaboravio sam sada koja) rekla da ona zna za slucaj jednog saborskog zastupnika koji mlati svoju zenu ,ali da se o tome ne zna u javnosti.,a on se pravi veliki moralista inace
kada melje u saboru.

ALI KADA SMO JE PITALI tko je taj zastupnik ONA ZBOG NEKOG MISTERIOZNOG RAZLOGA NIJE HTJELA RECI TKO JE TAJ grubijan.

dakle zasto ga ona na neki nacin stiti I NE ZELI RECI NJEGOVO IME iako je forum anoniman i ako je ona anonimna -to mi nikako nije bilo jasno
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 14:29   #66
Ako je opisano djelo krivično, odnosno nalazi se na popisu krivičnih djela, onda je i ona suodgovorna za prikrivanje. S druge strane, tužbe za klevete i duševne boli su kod nas poprilično učestale. Za obranu bi joj trebali čvrsti materijalni dokazi (kao, uostalom, i za takvu tvrdnju).
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.