Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 20:16   #41
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Ima jedan post di je pisala kletve koje joj izgovara.Tako se psuje u tim krajevima.
Dobro, da obicno u kajkavskom kraju su takve kletve.

Al da ne idemo izvan teme, jer nema bas nikakve veze.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:28   #42
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam reći, kako radi u državnoj firmi

To sve minja...:klap:
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:47   #43
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post

što se tiče nasilja, bilo ga je prije jer ja nisam znala začepit kad bi došao pijan, a on jedino što me je tražio da ga pustim na miru i da legne spavat no jedno dvije god ništa osim kujo, smeće, šugavice, Bog, Isus, mater i slično...
a udari te i sada. ne vjerujem da je to bilo davno, jer ne bi postavljala pitanje o tome hoće li ispuniti obećanje da više neće.

curo, nitko ovo ne zaslužuje. pročitaj još jednom što si ovdje napisala, o ovome zašto bi te udario, "jer ti nisi znala začepit". to ne zaslužuje ni pas koji laje! saberi se, vrijediš više od toga da nekome služiš kao žrtva.

ti ako se sada izvučeš iz ove toksične veze, gotovo je sigurno da si si spasila život. doslovno, ne samo kvalitetu života. misli i na svoju majku, kako bi njoj bilo da te neki ovakav idiot ubije (i onda još zbog pijanstva dobije smanjenu kaznu, jbte naš pravni sistem), a ti si joj se sramila govoriti kako ti je. misli na svoje prijatelje i na sve ljude u svojoj budućnosti kojima ti možeš biti važna i dragocjena.

svom bivšem (nadam se) dečku reci što mu alkohol radi mozgu i jetri - možda stvarno ne zna šta si radi, pa će mu u nekom trenutku sijevnuti. a onda operi ruke od njega i njegovog života, on nije tvoja odgovornost. tvoj život jest.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:28   #44
Gledaj tebe niti ko tjera na brak niti ti je isti potreban s osobom koja pije svaki dan.

Jedna stvar je u 22 popit dva dana za redom ili tri i poslje tri tjedna ništa. To je mladost nekome način zabave, jedna stvar je popit dvi pive ili gemišta ili bilošto da se opustiš ili ona čaša poslje ručka.

Ovo me vuče na alkoholizam. Ali zadnjih 6 godina on pije.
I ti to šest godina trpiš. Al reci mi zašto? Jer misliš da boljeg nećeš nać, jer misliš da je on faca?

Meni iskreno vuče na propalitet koji tebi netreba.

I btw. 5000kn nije plaća za ić u postanarstvo, definitivno.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:55   #45
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nisam u nedoumici, ostavila sam ga
Bravo. Sad samo ustraj u toj odluci i posveti se sebi i otkrij nove lijepe i dobre stvari, i ne osvrći se. Bit će to sve ok.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:20   #46
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
To sve minja...:klap:
Nije naglasak na tome kako je to vau i super plaća nego kako se boji da ne ostane bez posla jer mu je to važno, a za alkohol bi momentalno bio otpušten...
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:24   #47
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a udari te i sada. ne vjerujem da je to bilo davno, jer ne bi postavljala pitanje o tome hoće li ispuniti obećanje da više neće.

curo, nitko ovo ne zaslužuje. pročitaj još jednom što si ovdje napisala, o ovome zašto bi te udario, "jer ti nisi znala začepit". to ne zaslužuje ni pas koji laje! saberi se, vrijediš više od toga da nekome služiš kao žrtva.

ti ako se sada izvučeš iz ove toksične veze, gotovo je sigurno da si si spasila život. doslovno, ne samo kvalitetu života. misli i na svoju majku, kako bi njoj bilo da te neki ovakav idiot ubije (i onda još zbog pijanstva dobije smanjenu kaznu, jbte naš pravni sistem), a ti si joj se sramila govoriti kako ti je. misli na svoje prijatelje i na sve ljude u svojoj budućnosti kojima ti možeš biti važna i dragocjena.

svom bivšem (nadam se) dečku reci što mu alkohol radi mozgu i jetri - možda stvarno ne zna šta si radi, pa će mu u nekom trenutku sijevnuti. a onda operi ruke od njega i njegovog života, on nije tvoja odgovornost. tvoj život jest.

Jesam, sve sam mu to objasnila jer mi je to struka i sam kaže da se boji da neće moć jednog dana imat djecu zbog alkohola, ali njemu je to sve smješno. Usput kaže da danas sutra ako nećemo moći imat djece zbog mene da će me ostavit.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:30   #48
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Gledaj tebe niti ko tjera na brak niti ti je isti potreban s osobom koja pije svaki dan.

Jedna stvar je u 22 popit dva dana za redom ili tri i poslje tri tjedna ništa. To je mladost nekome način zabave, jedna stvar je popit dvi pive ili gemišta ili bilošto da se opustiš ili ona čaša poslje ručka.

Ovo me vuče na alkoholizam. Ali zadnjih 6 godina on pije.
I ti to šest godina trpiš. Al reci mi zašto? Jer misliš da boljeg nećeš nać, jer misliš da je on faca?

Meni iskreno vuče na propalitet koji tebi netreba.

I btw. 5000kn nije plaća za ić u postanarstvo, definitivno.

Naravno da me nitko ne tjera niti želim dok ne primim drugu diplomu u ruke no to je za godinu dana i voljela bih da mi barem riječima pokaže namjeru da bi živio samnom ubrzo. Ne mislim da ne mogu naći boljeg već da sam naučila na njega, na sve njegovo, normalno mi je bilo da pije, da vrijeđa, da ne smijem vikendom u grad i zadnjih mjeseci vidim kako cure oko mene uživaju, a ja uvijek moram izlike tražit zašto ne mogu na neki rođendan ili van.
Stanovi u mom gradu su u prosjeku oko 1000kn, neka su režije još toliko. To mogu sama zaradit. Hrane imamo puno od mojih jer imaju sve domaće i neka on da 1500 za hranu i 500 za potrepštinu poput higijene. Mislim da to nije neostvarivo s njegovom plaćom od 5600 i nek ja zaradim 2500. Nije ni bitno to sada. Potrebna je želja i smatram da se može...da gospodin ne puši i ne pije kao ni ja....
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:36   #49
još se ti nisi otresla šupendarenja

zbrajaš i oduzimaš kako bi mogli lijepo živjeti, samo kad on nebi... daj ostavi tu priču iza sebe i shvati kako zaslužuješ sto put bolje.

i bogati kak ti pada na pamet da se u tim godinama vodiš time na što si navikla? tek si odrasla i već se vodiš da je bolje zlo koje poznaš?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:00   #50
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
..... Također žali se kako ne možemo na stan dok se ja ne zaposlim jer ne možemo živjeti od njegova plaće (5+000kn), a iste te novce ostavi na alkohol....
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
...., al eto jbg, volim te i više od toga ti ne mogu pružit, nađi si bolje, ja te neću molit ni plakat. Svaka svađa kaže ostavi me ako ti ne paše.
....
i sam ti lijepo kaže; ovo dolje se neće dogoditi
ni sad, ni ikad
bježi
...i doći će on i moliti i plakati ali ne bi se trebala osvrtati

Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
...
Stanovi u mom gradu su u prosjeku oko 1000kn, neka su režije još toliko. To mogu sama zaradit. Hrane imamo puno od mojih jer imaju sve domaće i neka on da 1500 za hranu i 500 za potrepštinu poput higijene. Mislim da to nije neostvarivo s njegovom plaćom od 5600 i nek ja zaradim 2500. Nije ni bitno to sada. Potrebna je želja i smatram da se može...da gospodin ne puši i ne pije kao ni ja....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:12   #51
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije neostvarivo s njegovom plaćom od 5600 i nek ja zaradim 2500. Nije ni bitno to sada. Potrebna je želja i smatram da se može...da gospodin ne puši i ne pije kao ni ja....
Gospodinu se živo fućka kaj ti misliš i to ti je jasno rekao.
Kaj ne čuješ ?
On nema želju. Ni za tobom ni za stanom u kojem bi živio sa tobom, ni za brakom sa tobom. Ima želju za lokanjem kao i neki mladi zagorski pijanci.
Ovo nije predrasuda jer sam često u Zagorju i Prigorju i tamo jako puno mladih dečkiju propadaju zbog alkohola. Ima ih i u Lici, iz birtije ne odlaze. Ni ovaj neće dugo. Za godinu maksimalno dvije on će biti kronični alkoholičar. A nema još ni 30.
Od alkohola postati će živčan, otresit i loše volje. Kada pije i ne pije.
Isto kao što puno mladih zagoraca ide van raditi, mučiti se po Njemačkoj i Austriji. Ti vrijedni, mladi dečki idu raditi a ne lokati. Jedan curi doma šalje novce i već su kupili mjesto gdje misle graditi kuću slijedeće ljeto.
Kaj tvoj dela ? Loče.
Zakaj si tvrdoglava ? Nije on tvoja obitelj bez obzira kaj si tako dugo sa njim.
Kam' gledaš ?
Gospodin ti je rekao direktno u lice : zaboli me baš za tebe i kaj ti hoćeš. ja bum pil i pil. meni je najbitnija birtija , dečki i alkohol a ne ti.ti me možeš ostaviti ili me trpjeti. ne bum stal piti. to je ono kaj me veseli. ti pardon odfakaj u troskocima ili buš opet pobrala samo psovke i pljuske.
Možeš biti tvrdoglava i svaditi se sa njim danima, tući, nek' vam policija dođe ali on ne bu prestal piti jer niti neće a niti nemre.
Ben mu miša kaj tu ne shvaćaš ?
U kakvu iluziju gledaš ?
Kaj misliš da će iznajmiti stan vama, prestati 6 sati (hej neki kroneri nisu po 6 sati u birtiji a ovaj tvoj se ne trijezni čim se vrati sa posla sve do sutra ) lokati, početi razmišljati kao zrela osoba.
Daj se pliz saberi ! To se ne bu dogodilo. Ni sada ni ikada. On je alkoholičar jer samo alkoholičar postaje inventar lokalne birtije kaj svi vide osim tebe.

Kaj još, kaj još curo draga treba napraviti taj sebični pijani konj kako bi ti shvatila da te ne voli i da sa njim ništa nemaš. Kaj si hoćeš dokazati sa tim nezrelim dripcem.Kaj ?
Znam jednu zagorku kaj je kao cura 9 godina trpila pijanca i agresivca pa pobjegla i konačno sa šljivom ispod oka, otkazala sve dva tjedna prije svadbe. On je isto imao ideju kak' i mnogi glupi muži da će ona hrmbati doma i na poslu, on bu raspoređivao njene novce a onda ih trošil u birtiji na konobarice. Tak' je doma naučio od tateka i glupe mame.
On se oženio nakon kaj ga je ostavila, tuče ženu, žive sa njegovima, on loče, izgubio je dobar posao zbog alkohola.Ona se udala, ima divnoga , pametnog muža i krasnu djecu. Nije znala kako postoje normalni muškarci.
Čovjek nikada nije podigao ruku na nju, drži je kao kap vode na dlanu i ništa joj ne fali. Uvijek je nasmijana kada je vidim.

Ti nisi udata za toga dripca, kaj se onda ne odlijepiš od njega a tjera te od sebe ? Toliko mu je svejedno.
Želiš biti mučenica sela ? Samo daj.
Kaj misliš da visi po birtijama radi frendova ? Daj dođi sebi. Tamo mora da je zbog neke zgodne i lukave konobarice, bježi od života i tebe.

Znaš da sam tvoja mama i da si se tak' zalijepila za ovakvog pijanog luzera bome bi te poslala psihologu. Nemoj zamjeriti.
Nije loš čovjek koji pije ali je loš prema bližnjim a posebno onaj kojemu je svejedno i neće se liječiti.
Napravi mu uslugu. Ostavi ga. To mu je jedina šansa da se sabere.

Zadnje uređivanje pozitivax : 02.07.2017. at 23:29.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:24   #52
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Naravno da me nitko ne tjera niti želim dok ne primim drugu diplomu u ruke no to je za godinu dana i voljela bih da mi barem riječima pokaže namjeru da bi živio samnom ubrzo. Ne mislim da ne mogu naći boljeg već da sam naučila na njega, na sve njegovo, normalno mi je bilo da pije, da vrijeđa, da ne smijem vikendom u grad i zadnjih mjeseci vidim kako cure oko mene uživaju, a ja uvijek moram izlike tražit zašto ne mogu na neki rođendan ili van.
Stanovi u mom gradu su u prosjeku oko 1000kn, neka su režije još toliko. To mogu sama zaradit. Hrane imamo puno od mojih jer imaju sve domaće i neka on da 1500 za hranu i 500 za potrepštinu poput higijene. Mislim da to nije neostvarivo s njegovom plaćom od 5600 i nek ja zaradim 2500. Nije ni bitno to sada. Potrebna je želja i smatram da se može...da gospodin ne puši i ne pije kao ni ja....


5600 kuna nije neka plača ako ovaj pijanac sve zapije i još žica tebe lovu.Prije si napisala da je digo minus i pije na kredit,znači pijanac je u dugovima,ne raspolaže više ni sa tih jadnih 5600,još dok potroši ovu lovu pa počne prebijat kredit sa kreditom možete se lijepo skupa jebat,još ako te najebe da mu budeš jamac pa kad sve skupa zapije,a ti bez para a on žedan pa kad te prebije jer nisi sposobna zaradit mu za pivu.Ako si ga ostavila gdje si sada?Tema je svježe napisana a ti uspjela sve napisat,i odgovorit svima te usput s njim popričat i ostavila ga.
Jel spavaš kod mame ili?
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:35   #53
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
5600 kuna nije neka plača ako ovaj pijanac sve zapije i još žica tebe lovu.Prije si napisala da je digo minus i pije na kredit,znači pijanac je u dugovima,ne raspolaže više ni sa tih jadnih 5600,još dok potroši ovu lovu pa počne prebijat kredit sa kreditom možete se lijepo skupa jebat,još ako te najebe da mu budeš jamac pa kad sve skupa zapije,a ti bez para a on žedan pa kad te prebije jer nisi sposobna zaradit mu za pivu.Ako si ga ostavila gdje si sada?Tema je svježe napisana a ti uspjela sve napisat,i odgovorit svima te usput s njim popričat i ostavila ga.
Jel spavaš kod mame ili?

Ovo si isprintaj jer očito nismo dovoljno uvjerljivi.

Pije na kredit jer je zapio svu plaću.
Dizal bude kredite zato da može lokati i trošiti po birtijama pa se praviti važan.
Alkoholičar je kao i njegov otac i to ne želi mijenjati.
Od čega bute živjeli ako on zapije svu plaću od posla sa koje bude uskoro, kada izgubi koncentraciju i počnu mu se tresti ruke, bu letio van... ili izgubio klijente ili kaj god radi.
On nema volje ni za što osim za lokanje, tjera te od sebe i ništa ??? Hoćeš sudbinu njegove mame ?
Jel bi tvoj pokojni tata želio za tebe muža pijnca koji ostavi lovu u biortiji na grudima neke konobarice ?
Ne znam kaj više reći. Juriš za čovjekom koji više ne postoji. Tvrdoglava si u želji da si zezneš život, unesrećiš mamu i svoju buduću djecu a najviše samu sebe.
Meni su se svakakvi sviđali ali nikada kronični alkoholičari i birtijski inventari. Nema tu ničerga dobrog za ženu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:37   #54
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
kujo, smeće, šugavice
I ti bi htjela useliti s tim dečkom? Gle, nemoj, čak i da sad pristane na to a nemoj jer je alkoholičar, da ne bi bilo da brzo nakon useljenja dođe i trudnoća a onda si vezana s njim cijeli život ako rodiš.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:54   #55
Sve je to meni jasno no ja sam se nadala ukoliko bi otišli na stan ne bi imao viška novca okretat runde. Nekad nejde 5 dana nikud, a nekad je 5 dana pola dana tamo. On smatra da ja radim probleme jer se on eto malo druži uz pivu nedaleko od kuće, a ispao bi pi**** vjv ako popije sok i svi su tamo, a on bi morao biti doma.
Što se tiče te plaće, on je imao jedan kredit za auto no kako je došao do maksimalnog minusa i dugova, digao je drugi da pokrije sve to. Sad je opet u minusu pod izlikom da je meni kupio skup mobitel (zaista je) za rođendan, al ustvari diže svaki dan 200-300kn i pije. Ovo pije mi tako čudno zvuči jer me je i samu uvjerio da s malo podruži i dođe kući. Kad dođe kaže šta ti radim, jesam agresivan, jel te diram. Bio malo s dečkim i došao svojoj curi i tako svaki put.
Inače živim s majkom koja radi i van RH i po moru pa većinom nema i on spava kod mene.
Spakirala sam mu stvari i odvezla kako on ne bi imao izliku za dan dva dođe po njih.
Da puno stvari se dogodilo u kratkom vremenu no sinoćnja situacija je kap koja je prelila čašu, da se on neda kući i da ne može stati piti i onda još dolazi u neko doba noći i zvoni da uđe.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:01   #56
Malo me brinu moje emocije.

Prije sam se raspadala kad bi ga ostavila. Danas sam nekako ok, možda maskiram osjećaje da ni ne znam, možda mi je pomalo svejedno, ali kao da osjećam da činim dobruj stvar i stalno molim da imam snage. Bojim se samoće jer sam pola života sama, bez obitelji i tople riječi. Vjv sam zato naučena da je on uvijek tu kakav god i nadala sam se da će ga to proći što je prije pio, da će odrasti i postati odgovoran.
Obrisala sam ga s fejsa, ne želim kontakt s njim iako je on baš maloprije stisnuo opciju da me prati. Možda to je djetinjasto no osjećam da mi je tako dalje....
Nemam baš volje za neka družnja s frendica, više mi paše tipkat po forumu i biti doma jer se bojim da me netko pita za njega, ne znam
Zbunili su me ljudi koji govore pusti ga, proći će ga, mlad je, nek uživa i slično
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:06   #57
seronje ti lažu u lice, a iza leđa ti govore drugo, tobože te sažaljavaju a ustvari guštaju u tuđim problemima.

ajd prebroji koliko ti se ljudi ovdje javilo na temu i koliko ih je reklo neka ga pustiš, da će ga proć.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:11   #58
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Zbunili su me ljudi koji govore pusti ga, proći će ga, mlad je, nek uživa i slično
Zato jer njih ne vrijeđa kad se napije i zato jer oni ne moraju spavati pored njega dok on bazdi po cugi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:14   #59
Tražiš savjete a onda opet po svom.Pijanac nejde u birtiju 5 dana jer je bez kune,valjda mu niko neda na veresiju pa je tih dana doma.Iskreno jebe se meni kaj češ ti napravit od svog života ali što mi više pišemo ti ga više braniš tipa ne on ovo,pa neče ono,pa popravit če se i ostala sranja.Evo sa prebijanjem kredita sam pogodio,to ti rade svi pijanci.Jel ti znaš uopče koliko je njegov dug,koliko mu iznosi rata i koliko love ostane od tih jadnih 5600 kuna?Znaš malo morgen.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:18   #60
Vec si ga odavno trebala iselit iz kuce ili stana gdje si vec, prije par godina, pa bi vidjela na cemu si. Ovako je njemu to tvoje prigovaranje zbog opijanja ocito islo kroz jedno uho nutra, a kroz drugo odma van.

U svakom slucaju si sad dobro ucinila. Nesretna si vec duze vremena, to je ocigledno i kao sta si i rekla nista drugo nego ta navika koja te drzala sa njim.

I jedan savjet, ako mozda uskoro upoznas nekog novog zanimljivog, nemoj se bas zalijetat prebrzo u vezu. Mozda ce ti se cinit neki decki super nakon ovog tvog, treba se to sve slegnuti, a i faks je jos tu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.