Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 12:03   #2441
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
To stoji. Ako je baš retardiran onda je to upravo to. Naravno da je normalno da se očekuje da žena tako nekaj nikada ne radi jer je to degutantno ali jebemu daj onda neka i ta dva muškarca se malo pripaze i bar ne svršavaju toliko u nju. Upoznaj malo onu u koju svršavaš.
Osobe koje nisu sposobne rasudjivati imaju skrbnika. Ostale punoljetne osobe su same odgovorne za svoje postupke.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:18   #2442
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ja samo svršavam u osobe za koje znam da bi mogao imati djete sa njima i da mi sigurno neće lagati o podrijetlu djeteta.
Uglavnom te zajebu upravo osobe za koje znaš da te neće zajebat. Ostali nam nisu dovoljno blizu da bi nas uopće mogli zajebati.

Jesi čuo kad za tipa kojem je podvaljeno dijete, da je to saznao nakon više godina i rekao: 'A-ha! Znao sam, uvijek mi je bila sumnjiva!'? Vjerojatno nisi. Barem ja nisam.
Jesi čuo kad za tipa koji je nešto saznao i čudom se čudio 'Ne mogu vjerovati. Pa znam ju 7 godina, ne bih nikad rekao da može...'? Vjerojatno jesi. Većina nas je.

Te priče treba pričat s određenim oprezom jer se život zna jako ironično našaliti na temu 'ma meni se to ne može dogodit, ja bih skužio'
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:19   #2443
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Tebi je jasno da se ovdje prica o tome da osoba iz uvodnog pojma nema kaj se dogadja njemu iza leđa? Tako da ovo napisano ne spada u 'glup si' ma koliko ti pokusavao prebaciti krivnju na žrtvu.

Degutantno.
Meni je i vise nego degutantno, da zbog moralne osude bez utvrdjene krivnje ispasta nevino dijete i trudnica nego najveci zlocinci sa utvrdjenom krivnjom u zatvoru.
A dijete je u ovom slucaju jako tesko zastiti.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:29   #2444
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Meni je i vise nego degutantno, da zbog moralne osude bez utvrdjene krivnje ispasta nevino dijete i trudnica nego najveci zlocinci sa utvrdjenom krivnjom u zatvoru.
A dijete je u ovom slucaju jako tesko zastiti.
Kako tocno ispašta dijete koje nije rođeno? Trudnica je sama odgovorna za sebe i treba je osuditi ako odluci podmetnuti dijete. Ne postoji nikakva olakotna okolnost, osim njene zlobe i zelje za sponzoriranjem - u ovom slucaju.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:41   #2445
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kako tocno ispašta dijete koje nije rođeno? Trudnica je sama odgovorna za sebe i treba je osuditi ako odluci podmetnuti dijete. Ne postoji nikakva olakotna okolnost, osim njene zlobe i zelje za sponzoriranjem - u ovom slucaju.
Evo, ovako: http://www.roditelji.hr/trudnoca/tru...tok-krvi-bebe/

To je prvo sto mi google izbacio o utjecaju stresa na trudnocu.
Ima sigurno i boljih tekstova.

Zene bi prve trebale biti svjesne svog utjecaja na dijete. Nazalost, nisu sve svjesne, ni moralne ni odgovorne.

Al ne bih osobno htjela uzeti na sebe ni mrvu odgovornosti da svojim postupkom ugrozim zivot nekog djeteta.

Muskarcu kojem se dijete podvaljuje nije zivot direktno ugrozen i zbog toga sam na strani djeteta.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:45   #2446
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Muskarcu kojem se dijete podvaljuje nije zivot direktno ugrozen i zbog toga sam na strani djeteta.
Fascinantno koja mentalna akrobacija. Na strani podvaljivanja djeteta pod krinkom brige za dijete.

Fakat se nadam da ce lik saznat te nju i dijete naglavacke izbaciti van jednog dana, po mogucnosti na ulicu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:50   #2447
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Muskarcu kojem se dijete podvaljuje nije zivot direktno ugrozen i zbog toga sam na strani djeteta.
Dijete će, ako je imalo na mamu, biti toliko gramzivo i rastrošno da taj siroti beta-provider neće imat ni za frtalj kruha.
To bi se moglo okvalificirat kao direktno ugrožavanje života.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho

Zadnje uređivanje Walkman : 20.07.2017. at 12:55. Reason: miješam alfabet :S
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:50   #2448
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Fakat se nadam da ce lik saznat te nju i dijete naglavacke izbaciti van jednog dana, po mogucnosti na ulicu.
Nikakva mi mentalna akrobacija vise ne moze pomoci da na ovo odgovorim.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:59   #2449
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Nikakva mi mentalna akrobacija vise ne moze pomoci da na ovo odgovorim.
Normalno da ne moze kad pod krinkom brige za dijete, u rukavicama, odobravas cin podvaljivanja, jer tipu nije ugrožen život.

I sto bi lik trebao napraviti jednog dana kad skuzi? Potapsat ih po ramenima za job well done?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:29   #2450
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Muskarcu kojem se dijete podvaljuje nije zivot direktno ugrozen i zbog toga sam na strani djeteta.
Nije u neposrednoj životnoj opasnosti, ali ga se dovodi u situaciju (prevarom) koja će na njegov život imati trajne posljedice.

Ne vidim nikakav interes djeteta u tome da ga majka koristi kao taoca za svoje udomljavanje.
Baš naprotiv, svojim postupkom, ne samo da tom djetetu ne pruža sigurnost nego riskira da to dijete jednog dana bude izloženo jako neugodnim i stresnim situacijama.

Kad je već svejedno što će biti sa tipom kojem se podmeće i što će biti sa tipom kojem se taji vlastito dijete, ajmo malo o dobrobiti tog djeteta misliti na duže staze i o tome što bi to dijete zapravo moglo doživjeti kroz koju godinu, s obzirom na okolnosti u kojima mu je mama završila s 'tatom'.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:32   #2451
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Al ne bih osobno htjela uzeti na sebe ni mrvu odgovornosti da svojim postupkom ugrozim zivot nekog djeteta.
Al se neces odrec npr. auta, to bi te previse inkomodiralo makar djeca itekako skoncavaju i pod kotacima.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:38   #2452
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Fascinantno koja mentalna akrobacija. Na strani podvaljivanja djeteta pod krinkom brige za dijete.
Nisi primijetio da trudnicama i bivsim trudnicama i buducim trudnicama i tek teoretskim trudnicama sve i svasta prolazi s argumentom "ali dijete"?

Ostalima ne. Smijurija bi bila da se i drugi pocnu ljigavo skrivati iza djece, kukavice, nek preuzmu odgovornost za svoje postupke, opleti po njima jos ostrije.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:45   #2453
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Nije u neposrednoj životnoj opasnosti, ali ga se dovodi u situaciju (prevarom) koja će na njegov život imati trajne posljedice.

Ne vidim nikakav interes djeteta u tome da ga majka koristi kao taoca za svoje udomljavanje.
Baš naprotiv, svojim postupkom, ne samo da tom djetetu ne pruža sigurnost nego riskira da to dijete jednog dana bude izloženo jako neugodnim i stresnim situacijama.

Kad je već svejedno što će biti sa tipom kojem se podmeće i što će biti sa tipom kojem se taji vlastito dijete, ajmo malo o dobrobiti tog djeteta misliti na duže staze i o tome što bi to dijete zapravo moglo doživjeti kroz koju godinu, s obzirom na okolnosti u kojima mu je mama završila s 'tatom'.
Slazem s tobom. Tocno je da to dijete taoc svoje majke i zato ne smijemo dirati majku u trudnoci. Za dalje se mozemo samo pomoliti da mu izabrani tata nece postupiti kako je phiber napisao. Tesko je ostati priseban u takvim situacijama, ali trebalo bi.
Ova majka ne radi dobro za svoje dijete, ali tesko je ljudima nesto objasniti. Svi misle da su unpravu, kao i mi ovdje.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:46   #2454
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Od mene nitko budalu ne radi ovdje.
Iz puno razloga, ali istaknut ću jedan - preduhitrio si ih

__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:49   #2455
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Nisi primijetio da trudnicama i bivsim trudnicama i buducim trudnicama i tek teoretskim trudnicama sve i svasta prolazi s argumentom "ali dijete"?

Ostalima ne. Smijurija bi bila da se i drugi pocnu ljigavo skrivati iza djece, kukavice, nek preuzmu odgovornost za svoje postupke, opleti po njima jos ostrije.
Nitko ne spori u to da termin 'drugo stanje' ima svoju priču i svoj razlog.
Žena se tokom trudnoće zaista može dosta promijeniti i reagirati drugačije nego inače, ali to nisu trajne promjene karaktera nego nešto što se prije može staviti u rang povremene mušićavosti, preosjetljivosti, razdražljivosti itd.

No, mi u ovoj priči nemamo trudnicu koja negoduje jer 'nije bilo od jabuke', nego ženu koja je napravila svoj plan, na tuđu štetu i sasvim slučajno - u svoju korist.
Za takvu odluku presudan faktor je prije svega: karakter. Neke stvari ili možeš ili ne možeš.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:50   #2456
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Slazem s tobom. Tocno je da to dijete taoc svoje majke i zato ne smijemo dirati majku. Za dalje se mozemo samo pomoliti da mu izabrani tata nece postupiti kako je phiber napisao. Tesko je ostati priseban u takvim situacijama, ali trebalo bi.
Ova majka ne radi dobro za svoje dijete, ali tesko je ljudima nesto objasniti. Svi misle da su unpravu, kao i mi ovdje.
Kako ne smijemo dirati majku? Pa taj tip ima svoja prava, halo. Sto bi lik trebao ostati priseban ako za 5 godina skuzi da dijete nije njegovo i da ga je kokoška slagala?

Ne znam sto je gore, skrivanje gnjusnog cina po sistemu 'bitno je dijete' ili ocekivati da ce lik biti pribran kad skuzi kukavicje jaje jednog dana. W T F
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:59   #2457
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Slazem s tobom. Tocno je da to dijete taoc svoje majke i zato ne smijemo dirati majku u trudnoci. Za dalje se mozemo samo pomoliti da mu izabrani tata nece postupiti kako je phiber napisao. Tesko je ostati priseban u takvim situacijama, ali trebalo bi.
Ova majka ne radi dobro za svoje dijete, ali tesko je ljudima nesto objasniti. Svi misle da su unpravu, kao i mi ovdje.
Ja se slažem s tobom da treba zaštiti i dijete i majku.
Čak je i pravni sustav skloniji majkama nego očevima.

Ali: posljedice zaštite majke i djeteta ne bi trebao snositi - uz prvotnu obmanu - mamin situiraniji jebač, nego prije svega - djetetov otac.

Smatram da je manja tragedija da dijete živi uz lošije situiranog oca, nego da započne život u idealnim uvjetima i jednog dana mu se cijeli svijet raspadne kada stvari izađu na vidjelo.

Edit: kako bih se ogradio od patetike 'jednog dana mu se cijeli svijet raspadne'...
To nisu priče u rangu 'otišla je, sve mi je uzela, bila je moj svemir, kme kme', nego se radi o perspektivi djeteta. Obitelj, mama, tata, kuća u kojoj žive su djetetu polazišna točka svega. Nešto što dijete nikada ne dovodi u pitanje, nešto što je tu, samo od sebe, samo po sebi, nešto što je jednostavno tako. E, kada dijete sazna da to baš i nije tako, onda termin 'cijeli svijet se raspadne' ima određenog smisla.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:03   #2458
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Slazem s tobom. Tocno je da to dijete taoc svoje majke i zato ne smijemo dirati majku u trudnoci.
Mislis li da bi bila dobra ideja potrpati trudnice u sanatorije - tako bi em one bile maksimalno zasticene od stresa, ali bi i ostatak drustva bio zasticen od trudnica jer su opasne, kao i svatko s imunitetom na krsenje tudjih prava?

Samo ne znam kako rijesiti situaciju kad se sukobe dvije trudnice...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:09   #2459
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Iz puno razloga, ali istaknut ću jedan - preduhitrio si ih


Low blow
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:24   #2460
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Nitko ne spori u to da termin 'drugo stanje' ima svoju priču i svoj razlog.
Žena se tokom trudnoće zaista može dosta promijeniti i reagirati drugačije nego inače, ali to nisu trajne promjene karaktera nego nešto što se prije može staviti u rang povremene mušićavosti, preosjetljivosti, razdražljivosti itd.

No, mi u ovoj priči nemamo trudnicu koja negoduje jer 'nije bilo od jabuke', nego ženu koja je napravila svoj plan, na tuđu štetu i sasvim slučajno - u svoju korist.
Za takvu odluku presudan faktor je prije svega: karakter. Neke stvari ili možeš ili ne možeš.
Kako bi ti rijesio ovu situaciju a da u njoj ne nastrada to jos nerodjeno dijete i muskarac kojem se dijete 'podvaljuje'?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.