Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2016., 15:26   #1061
Veoma važan dio braka je kompromis, ali pitanje djece, po meni, nije jedna od stvari kod kojih bi se on trebao raditi.

Znam da je "svrha žene" da na svijet donese mladunče i sasvim je u redu ako žena to želi. No trebalo bi biti i sasvim u redu ako to NE želi.

Koji bi tu uopće bio kompromis? Žena ne želi dijete, muž želi.
Nemaju dijete i on je nezadovoljan, ljut i zamjera joj to, a veoma realna mogućnost je raspad tog braka nakon nekog vremena.
Imaju dijete koje rodi žena koja ga već u startu ne želi i smatra to dijete samo kompromisom da zadrži muža. Tko bi točno bio sretan u toj priči? Ne kažem da ona nebi mogla biti dobra majka, bi. Ne kažem da ne postoji mogućnost da se zaljubi u dijete više nego u muža. No postoji i ona opcija da se ona fizički brine o djetetu, ali je psihički i emocionalno distancirana. Zar u ovo doba kad postoji toliko neželjene djece, stvarno treba *svjesno* na svijet donesti još jedno?

Odluka o tako nečemu naravno nije lagana. Mnogi smatraju da će se žena predomisliti "kad odraste", što god to značilo. No što ako se ne predomisli? Što ako i nakon tridesete, pa trideset pete, ona i dalje ne želi dijete?
Postoji mogućnost da će ona promjeniti mišljenje, ali postoji mogućnost i da neće, no nekako se ženama ova druga mogućnost redovito oduzima.

Uzet ću sebe za primjer. Kada god se priča o djeci, ja se trudim šutiti i praviti se da nisam tu, u nadi da me nitko neće ništa pitati. Ne želim djecu, nikad. Imam svoje razloge, ali sve se svodi na osjećaj. Onako kako drugi ljudi osjećaju da ih žele, tako ja osjećam da ih ne želim.
Kad sam zadnji put pričala sa doktoricom u vezi toga, toliko dugo je drvila po temi dok nisam rekla da "možda se predomislim za 10 godina". Razumijem ja da sam ja mlada, ali nisam baš toliko mlada. Nemam 15, imam posao i manje više znam što želim od života, a djeca nisu dio toga.
Ukoliko ikome ikad spomenem to, najčešće će se ponašati kao i gore navedena doktorica i drvit po istoj temi dok ja napokon ne kažem magične riječi da ću se možda predomisliti.
Naravno da postoji ta opcija, uvijek postoji, ali ne želim nekome davati lažnu nadu samo radi te male mogućnosti.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 15:57   #1062
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Uvjek sam mislila imat cu bar dvoje...
No,okolnosti su se položilo da imamo jedno..
sada kaf smo oboje spremni i zreli za drugo strah nas mog zbog lošeg zdravlja..
Bojim sr da cemo sami sebe lupat u zid,nit cu bit zdravija ni mladja,
a godine ce 'proletjeti"..
Ne znam sto da učinimo..
Tvoje zdravlje je najbitnije i zaista nema potrebe za nikakvim forsiranjem rađenja novoga dijeteta ako postoji i jedan posto šanse da ti može štetiti. Jedno ste već napravili i zaista nema potrebe za rizikom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:13   #1063
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
a sta je problem sa zdravljem? malo treninga, saune, redovita zdrava ishrana u tocno odredjeno vrijeme,
cista voda, svjez zrak, ..i nije neka filozofija. dobro bi bilo svakako
Ozbiljnin neuroloski problemi..sve sigurnija multipla..
Dokazana autoimuna bolest, te jedna nasljedna psihicka u obradi..
Tahikardija..Hashimoto
.hipertenzija..

Stoga..teorije koje mi.govoris su poboljsanje

Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ma o cemu ti pricas? budisticki monasi treniraju i idu u saunu? pises totalne gluposti. i ko je rekao da se to odnosi na oboljele od teskih bolesti?

aj pliz ne obracaj mi se

Multipla je teska neizljeciva bolest

Blazeno neznanje..

Josuha i Retra

Ne planiram forsirat..

Hedno imamo..
Ja vise nikad necu u cjelosti bit zdrava nit mama i zena
Cekanje u cuda je zaista cudo..

Bolest, treba bit pid kontrolom..
Ginekolog u Zg kaze-da
Imunolig-da, al jos dio pretraga
Moja lijecnica-da

Joscu čekati misljenje neurologa.
Ako kaze ne..ok, ne smijem i ja cu realno prihvatit.

Imam razumnog muza koji se takodjer i brine i boji..
Zeli učiniti sve sto moze da mi bude bolje lakse i bolji smjer za buduce ocuvanje zdravlja..

Stoga
Da je kucica u prirodi..suma..malo dalje u periferiji..zivotinjice.

To bi bio.taj komadic raja..tako blizu a tako daleko. .
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:49   #1064
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post

Josuha i Retra

Ne planiram forsirat..

Hedno imamo..
Ja vise nikad necu u cjelosti bit zdrava nit mama i zena
Cekanje u cuda je zaista cudo..

Bolest, treba bit pid kontrolom..
Ginekolog u Zg kaze-da
Imunolig-da, al jos dio pretraga
Moja lijecnica-da

Joscu čekati misljenje neurologa.
Ako kaze ne..ok, ne smijem i ja cu realno prihvatit.

Imam razumnog muza koji se takodjer i brine i boji..
Zeli učiniti sve sto moze da mi bude bolje lakse i bolji smjer za buduce ocuvanje zdravlja..

Stoga
Da je kucica u prirodi..suma..malo dalje u periferiji..zivotinjice.

To bi bio.taj komadic raja..tako blizu a tako daleko. .
Da bi reč rekel. Eto nadam se da bu i taj neurolog rekel da ste slobodni za let i da buš se maksimano oporavila kolko možeš.Najbinije je da ste vi oboje složni oko te svari.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 15:02   #1065
Hvala Joshua
Sutra idem k njoj..
No,lose vjesti..
Dr za bebe kaze jos ne ..
Nema izbora...ne je ne..
A to je vec peto mišljenje...:zbunjena:
Tri za,dva ne..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 21:36   #1066
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ozbiljnin neuroloski problemi..sve sigurnija multipla..
Dokazana autoimuna bolest, te jedna nasljedna psihicka u obradi..
Tahikardija..Hashimoto
.hipertenzija..
I što ako jedno dijete, ili oboje, obole od nečega što je tebi, a tebi zdravlje bude ozbiljno narušeno? Počela si kukati o svom braku i mužu valjda dok si se šminkala za prvi spoj, ali sigurna si da bi se s ljubavlju brinuo o tebi nemoćnoj i jednom ili dvoje bolesne djece (što ti, naravno, nitko ne želi, ali stvari koje si nabrojala imaju genetsku komponentu)?

Mašala.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:46   #1067
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I što ako jedno dijete, ili oboje, obole od nečega što je tebi, a tebi zdravlje bude ozbiljno narušeno? Počela si kukati o svom braku i mužu valjda dok si se šminkala za prvi spoj, ali sigurna si da bi se s ljubavlju brinuo o tebi nemoćnoj i jednom ili dvoje bolesne djece (što ti, naravno, nitko ne želi, ali stvari koje si nabrojala imaju genetsku komponentu)?

Mašala.
Bože tebe, kolačiću.
Pa i vrane na grani znaju da novo dijete liječi psihičke bolesti, multiplu, svekrvu, muža, odbija ljubavnike, rješava sve bračne i financijske probleme, još ako je tu i kućica u cvijeću i svjež zrak, jednorozi navaljuju u krdima, jedini je problem da ne sruše ogradicu.
Nevjerojatno mi je kako ljudi s milijun problema i u usranim brakovima odjednom između pedeset šeste i sedme terapije i pretrage na sve i sva odjednom zaključe da bi bebicu, anđela cici mici, kao da je to jebeni plišanac, a još za to dobiju i blagoslov nekoliko liječnika.
Fantazija.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:56   #1068
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Priznajem da mi je zanimljivo kako su ovdje uglavnom muškarci pro-child orijentirani, a žene ostavljaju dojam ledenih intelektualki kristalne vizije koje pomiču brda.

Vremena se mijenjaju, a s njima i hormonalna struktura.
Zato danas, ako vas je to golicalo, imamo toliko ćosavih muževa i brkatih žena.
Sada samo valja naći uzroke tome, ali ne ide nam se u ban zbog govora mržnje na nacionalnoj osnovi.
Da, i? Koga briga što muškarci žele, ne vrti se svijet oko njih i njihovih potreba, ako žele dijete neka nađu neku koja će im roditi i to je to. Dijete treba imati iz obostrane želje, a ne da udovoljiš nekome.
One koje ne žele imati djecu imaju na to pravo i to nije briga, a ni problem tih muškaraca.
To je privatna odluka pojedinca, najbolje je kad se nađe dvoje istih po tom pitanju, tu onda nema pritiska ni odricanja za nijednu stranu, zato treba odmah na počeku veze razgovarati o tome.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 14:12   #1069
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Nije jednostavno. Ne pričaš o braku i djeci već na početku veze. Zavoliš nekog, super ti bude s nekim no jedan želi brak i djecu, drugi ne želi. Kaj sad, prekidat radi toga? Više možda ne nađeš nekog s kim će ti tak super bit. Imam par frendova kaj su po nekolko godina u vezama s curama koje ne žele ni čut za brak i djecu. A inače im je super u vezi, nemogu zadovoljniji bit. Kaj u tom slučaju?
Pa kaj napraviti valjda ovisi o tome kaj ti je prioritet...

Imati obitelj u kojoj ste vas dvoje ili imati obitelj u kojoj vas je više. Sto si spreman žrtvovati a što ne. Ako im djeca tak i tak nisu prioritet u životu onda niš ni ne gube. Ako jesu, kak to da su uopće završili s takvim curama u vezi (dugogodišnjoj)? Uostalom kaj kažu frendovi, oni bi htjeli klince?

LIkovi obično žele klince jer im je to apstrakcija, evo frendica živi s dečkom, čekaju bebu, njemu nije problem što u kupaonici imaju samo tuš kabinu jer ono... on bu bebu samo nabrzaka potuširao u kabini.

A mala ili mali budu sa mjesec dana valjda već samostalno i poslušno stajali u kabini dok on u jedoj ruci drži tuš palicu a u drugoj spužvicu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 14:23   #1070
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
To bi bio.taj komadic raja..tako blizu a tako daleko. .
jao, Safiru. život leti, a ti po cijele dane sanjariš & živiš neke fantazije koje nemaju veze s realnošću. vječita uloga patnice, žrtve i mučenice i ti dalje od toga jednostavno ne znaš.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 23:13   #1071
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
jednorozi navaljuju u krdima, jedini je problem da ne sruše ogradicu.
Ovo je čista poezija.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:28   #1072
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
IMO, ne bih imala drugo dijete. Čak i ako su šanse da ti se stanje pogorša minimalne... Žene često na trudnocu uz bolest gledaju kao na nešto izuzetno hrabro i kao na veliku žrtvu. "Ja ću roditi to dijete, pa taman da umrem dan poslije." I sve to izgleda vau, super i mrak, sve dok se to dijete ne rodi i dok ne bude uskraceno za zdravu i sretnu mamu.
Na kraju se ne radi toliko o majčinoj žrtvi, nego o žrtvi djeteta koje nije imalo priliku izjasniti se želi li to uopće ili ne :
Samo bih se nadovezala na ovo s cime se u biti slazem
Treba se povest racuna i o već postojećem djetetu, jer prije svega ono treba živu mater, mater sposobnu bit mater
Ako nesto krene po zlu i dobije dijete s posebnim potrebama, ne mislim sad na najgore slučajeve, ali na neke manje neurorazvojne probleme, uz brigu o sebi, koliko ce ostat prostora za ovo starije dijete?
Nek gugla preklamsija i eklamsija u trudnoću, uz visok tlak u startu ona je visoko rizična za taj problem, nekad se trudnoca jednostavno mora okoncat bez obzira dal ce dijete prezivit ili bit trajno oštećeno preranim rodjenjem...

Evo ne zelim osudjivat, al zanima me sta kaze psihijatar o ovom dvoumljenju zene koja je nedavno bila hospitalizirana i zrtva je ponovljenog fizičkog nasilja
To bi dijete bilo žrtveni jaganjac, a i starije
Ne zelim osudjivat, ali sad bih je uzela i tresla dok ne skuzi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 18:27   #1073
Slazem se sa JustForFun
Plavi safir, zao mi je sto si bolesna
Nemoj rizikovati svoje zdravlje, buducnost dece i olaksaj zivot sebi sto vise mozes!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.