Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2003., 23:59   #1
Zajednički život prije braka?

Da li ste za zajednicki zivot pre braka..dobro ne mora biti bas brak, moze biti i neka cvrsta i duga veza, ali uglavnom..da li ste za zajednicki zivot dok oboje jos studirate?Dok ste na pocetku veze i jos prilicno mladi?
Da li na zajendnicki zivot treba sacekati dok oboje ne postanu zreli i (bar jedno) finansijski nezavisni?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 00:10   #2
zajednički život prije braka definitivno
i to bi svakom preporučila

razloga ima bezbroj
evo dragi i ja smo u vezi sedam godina, a tek godinu i pol živimo zajedno i to je nešto skroz različito, trebalo nam je skoro pa godinu samo da se "uskladimo" iako smo gotovo svaki vikend "koristili" ovaj njegov stan (starci odlazili u kuću van grada), a i jedno je vrijeme živjeli kod mojih, ali to sve skupa nije isto. Ono, kada vas sve čeka; kuhanje, pranje, čišćenje, plaćanje režija, ponekad preživljavanje od 15 - 15 u mjesecu. Ponekad je znalo biti teško, ali ovu samostalnost i slobodu ne bih mjenjala za ništa. Lijepo nam je
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 06:18   #3
NE ...mislim da to nije preporucljivo za mlade
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 07:27   #4
Iz iskustva znam da se ne bih udala samo tako da nisam s njim živjela godinu dana . Kad provodiš s njim 24 sata dnevno upoznaš njegovu i dobru i lošu stranu. Nije isto kad se vidite svaki dan i budete par sati zajedno . Ne dijelite financijske probleme, ne brinete o kućanstvu , ne smišljate da li ću ovaj mjesec imati za jesti ako kupim onu majicu. Ja sam definitivno na strani življenja prije braka.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 08:40   #5
Svakako probati prije braka!!!
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 08:47   #6
Slažem se, svakako probati, jer onda vidiš na čemu si.

Ja sam bila s dečkom kad smo bili studenti, i sve je funkcioniralo OK, kad smo se viđali samo vikendima. A kad smo počeli živjet zajedno, na vidjelo su isplivale neke nepremostive razlike, tako da sam ja uspjela pobjeć glavom bez obzira na vrijeme.

Ne sugeriram, naravno, da je to sa svima tako.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:09   #7
Thumbs up da daaa..

Je slazem se..prije neceg ozbiljnog prvo pravo upoznavanje u realnim zivotnim situacijama.
Vikend sheve (ma makar i cesce) i izlasci i sl...nisu ni priblizno pokazatelj koliko zapravo jedno drugome pristajete.

Inace zivot zajedno prije tako cega je moj ultimatum za bilo sto ozbiljno (i konacno)
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:29   #8
Zajednički život prije braka, apsolutno.
Treba upoznati partnera/icu u svim situacijama, i vidjeti dali je zajednička veza nadalje moguća. Bilo bi idealno kad bi barem netko bio financijski neovisan od roditeljske sise ( iako neki kažu, jebeš roditelje koji te ne mogu uzdržavati do tvoje 60-e godine).

I kad kupuješ robu prvo je probaš, pa tek onda kupiš.
EncOre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:30   #9
Evo, ja sam imao specifičnu situaciju - draga i ja smo nakon par mjeseci veze u kojoj se i nismo baš previše viđali jer smo iz različitih krajeva Lijepe Naše - dobili posao u istom gradu u razmaku od par tjedana, i to u gradu gdje nikad u životu prije nismo bili! I tako smo odmah počeli živjeti skupa, jer je bilo izuzetno glupo uzimati dva podstanarska stana...

Već smo četiri godine u vezi, našli oboje posao u ZG, i kupili kao suvlasnici lijepi veliki stan blizu Zagreba. Brak bi trebao skoro...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:38   #10
Quote:
da li ste za zajednicki zivot dok oboje jos studirate?
ovisi. možda pred kraj studiranja (oko 25-te), u malo zrelijoj dobi. odmah s 20-tak godina uletiti u "ozbiljno" zajedničko življenje.... ne znam, možda griješim, ali čini mi se prerano. možda ćeš kasnije imati osjećaj da si nešto propustila.

zajedno izlaziti i prespavati, zajednički vikendi su ok. ima i to svojih draži, treba i to proživjeti. još uvijek su to nježne godine. otvaraju ti se mogućnosti upoznavanja i druženja s puno ljudi. novi način života i vas će ubrzo promijeniti. pustite da vam se to desi bez opterećenja. čini mi se da zajednički život u takvim okolnostima ponešto i sputava.

znam neke parove koji su cijeli faks zajedno živjeli. čini mi se da bi im bilo bolje da su si davali više oduška dok je bilo vrijeme. većina nije dočekala diplomu zajedno, prekidi su bili mučni, a i oni koji su zajedno završili faks većinom više nisu zajedno.

ali opet, ovisi sve o vama. nema pravila.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:41   #11
Svakako treba probat.
Po onoj staroj: tek kad pojedeš kilu soli s nekim, znaš kakav je...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:43   #12
Zjednički život je zbilja super

možda jedino treba paziti da se u to ne uvališ prerano
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 09:46   #13
I ja sam sa svojom jubavi zivila 1 godinu prije braka.
I još tri prije dice.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 10:13   #14
Ma ja bi to stavio pod obavezno. Koliko rastava bi se moglo izbjeci time. Valjda se radi o uroti odvijetnika

Nisam se usudio doseliti dragoj prije zavrsetka faxa (ona je vec prije pocela raditi), a kada sam poceo raditi smo selili u zajednicki stan dok je legla moja prva placa na racun. Bila su to luda vremena. Strastveno smo se volili, ali ako bi se pocupali, trijesce je letilo Svo vrijeme smo znali da ako nam dojadi, moze svako od nas dignuti sidro i krenuti dalje, i mislim da smo zato i danas zajedno. Da smo vec tada bili u braku, mislim da ne bi izdrzali pritisak obaveze da se trudimo oko nase veze.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 10:24   #15
Ja sam svakako ZA zajednički život prije braka, ali pod uvjetom da živite zajedno minimalno sedam godina.

Mislim da nema efikasnije mjere preventive protiv braka.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 10:29   #16
Quote:
Godiva kaže:
Ja sam svakako ZA zajednički život prije braka, ali pod uvjetom da živite zajedno minimalno sedam godina.
Mislim da nema efikasnije mjere preventive protiv
braka.


čak mislim da si u pravu, ko god izdrži 8 godina u vezi (jer, kritična je onda sedma) ti će imati divan brak
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:26   #17
Obavezno živjeti zajedno prije braka. Ja nisam, i to je ono što si nikad neću oprostiti. Ne kažem da mi je žao što sam se udala (bar ne tako jako ), ali lakše je premostiti različitosti i postići kompromis kad niste obavezni biti zajedno. I onda kad tako odgojite jedno drugo i sve hoda glatko, u braku više nema većih trzavica.
Evo, npr. mi se i dan danas glođemo oko nekih stvari koje nismo uspjeli dogovoriti. Ali neću sad o tome. Otvorit ću novi topic.
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:28   #18
S ovim godinama i iskustvom i stavom više ne bih išla na foru zajedničkog života.

Prsten na ruchicu , skochi i plivaj, mala u braku - s osobom koju volish.Upoznavaj ju putem.

U sluchaju neudaje on u svom stanu , ja u svom stanu.Onda se ni ne moramo upoznavat' ak se necemo zhenit.
Amen.
I sve kristalno jasno.

Da,kada si financijski neovisan ulijeci u to, a ne prije.Moje ozbiljno misljenje ti je da treba probat,ali znaj da je dvosjekli mach.

Vishe to ne bi tako.Ali ja sam probala, na tebi je tek da probash.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:50   #19
Ne kuzim kaj znaci - probat? Meni je ista stvar zivjet zajedno u braku ili izvan braka, razika je samo poreznog tipa. Ja sam apsolutno za to da se zivi zajedno ako se volite, ak ne ide, onda ne ide ...
A sto se tice zatvorenosti i neizzivljenosti - ak ste posesvine osobe, onda ce partneru uvijek biti kolar oko vrata, sa 20 ili 50.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:03   #20
Ja sam ZA zajednicki zivot prije braka.
Mislim da se i tako dvoje ljudi bas i upoznaju.

Imam 23 i vec 2 godine zivimo zajedno,nisam pozalila...
Procitala sam neki komentar da cure koje rano udu u "divlji brak",imaju osjecaj da su nesto propustile...
Kod mene nije tako,ja izlazim i radim,kao i prije dok nisam zivjela sa deckom.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.