Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2003., 14:06   #61
Glede durenja, duri se onaj koji ili ne zna više što da kaže jer nema argumenata, ili ni on sam ne zna što je to što ustvari želi.Ja se ne durim iz jednostavnog razloga što ne ostajem bez argumenata. Moja djevojka također. Durenje ne može biti produktivno, što se mene tiče. Jer durenje ne može biti krajnji cilj rasprave. Rasprava ne završava durenjem, nego argumentima. Ako ne tko ne zna razgovarati, onda se duri. Mislim, popij malo vode, udahni malo zraka ako su emocije prevladale. Cilj durenja je da se onaj drugi povrijedi, nema drugog cilja.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:10   #62
Quote:
Parasociolog kaže:

Mislim da svaka osoba sebi nađe srodnu dušu, a to opet zavisi o stupnju evolucije te osobe.

S druge strane, taj njen dečko možda neće pristati na to da i on stane u svojoj evoluciji.
ja svoju situaciju vidim malo drugacije, ali isto se odnosi na "evoluiranje".
normalno je da se mijenjam, normalno je da se on mijenja; ne mozemo (i ne zelimo) se mijenjati isto, ali zelimo "koevoluirati". kad kazem da on i ja idemo skupa, u istom smjeru, to mislim u svakom smislu. to je meni i "koevolucija"; stajanje moze biti pogubno (a rolling stone gathers no moss ).

i ja isto prekocim svadjanje i durenje, kad skuzimo da se krecemo prema problemu, automatski predjemo na zezanje i rjesavanje problema. svima nam je tako lakse, nema remorse jer si rekao nesto ruzno. i ustedis vremena...
svatko prizna sto je zajebao i nastojim to raspetljat. i budemo lose volje svega par minuta
mei to puno znaci, ja se ne znam svadjati i to mi je problem. i uzasno me zivcira...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:13   #63
Ja imam jedno zapažanje: Kad se otvori topic o djetinjastim muškarcima, onda sve žene drvljem i kamenjem da kako mogu, da ovo ono... A onda, kad se radi o durenju, i ovom izrazu koji tako lijepo zvuči silent treatment, onda je to okej. A to je jedno od najdjetinjastijih oblika ponašanja koje postoji.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:13   #64
Quote:
Cilj durenja je da se onaj drugi povrijedi, nema drugog cilja.
tocno. A tocno je ono da se takvi ljudi ne znaju razgovarati. Ili imaju lose argumente pa vide da s njima ne dolaze dalje. Durenjem misle da dolaze.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:15   #65
Quote:
walter kaže:
Glede durenja, duri se onaj koji ili ne zna više što da kaže jer nema argumenata, ili ni on sam ne zna što je to što ustvari želi.Ja se ne durim iz jednostavnog razloga što ne ostajem bez argumenata. Moja djevojka također. Durenje ne može biti produktivno, što se mene tiče. Jer durenje ne može biti krajnji cilj rasprave. Rasprava ne završava durenjem, nego argumentima. Ako ne tko ne zna razgovarati, onda se duri. Mislim, popij malo vode, udahni malo zraka ako su emocije prevladale. Cilj durenja je da se onaj drugi povrijedi, nema drugog cilja.
dva su vaza pravila razgovora ma kako on mucan bio:
1. razgovor se vodi argumentima (ne rlanje, ne vrijedjanjem, ne razbijanjem. doticna buka ne pridonosi kredibilitetu bukaca)
2. u razgovoru se nastoji NE povrijediti drugu osobu (opaska: nikad, ali bas nikad ne smiju se izvlaciti stari kosturi koji ne pomazu rjesavanje trenutne situacije nego samo sluze za povrijedjivanje i diskreditiranje sugovornika)

naime, razgovor sluzi da se rijesi neki problem/situacija tako da se jednim argumentima nadvladaju drugi. ne da jedna osoba uvrijedi drugu osobu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:18   #66
Quote:
Winona kaže:
tocno. A tocno je ono da se takvi ljudi ne znaju razgovarati. Ili imaju lose argumente pa vide da s njima ne dolaze dalje. Durenjem misle da dolaze.
I šta onda na kraju ispada da je uzrok problema? Durenje može biti samo posljedica, a uzrok se nalazi puno dublje. Jedan od uzroka je i loša komunikacija. Možda je to i glavni uzrok.
Vjerujem da je svatko doživio jednom durenje, i da nitko ne zaboravlja lako kako se je osjećao kad je bio onaj na kojeg se netko duri. Upravo zbog toga, onaj koji se duri, svjestan je koje su posljedice toga, i koliku štetu pravi. A svetiti se može samo onaj tko je povrijeđen. Ne toleriram durenje.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:23   #67
sto ispada uzrok problema ? Pa najcesce ( tako je bilo barem kod mene dok sam jos mislila da je durenje efikasno, davno je tome ) moj napuhani ego. Cinjenica da mislim da jedino ja znam pravo rjesenje. Da ako se moje rjesenje odbije - odbila se moja osoba, reklo mi se " ti nista ne vrijedis".

U medjuvremenu sam ego malo stesala i sve pet. A nije bilo lako. Ali vrijedilo je.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:29   #68
Quote:
Winona kaže:
nije ti zao tog vremena protracenog na durenje?
Ni najmanje, časna riječ.
Inače bi se svađali mjesecima, da ne stanemo na loptu.
Događalo nam se.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:30   #69
Quote:
Winona kaže:
sto ispada uzrok problema ? Pa najcesce ( tako je bilo barem kod mene dok sam jos mislila da je durenje efikasno, davno je tome ) moj napuhani ego. Cinjenica da mislim da jedino ja znam pravo rjesenje. Da ako se moje rjesenje odbije - odbila se moja osoba, reklo mi se " ti nista ne vrijedis".

U medjuvremenu sam ego malo stesala i sve pet. A nije bilo lako. Ali vrijedilo je.
E winči, nemoj se naljutiti, ali vjerujem da imaš još prostora u tesanju svog ega.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:32   #70
Quote:
Winona kaže:
Da ako se moje rjesenje odbije - odbila se moja osoba, reklo mi se " ti nista ne vrijedis".
da, ovo je cesta zabuna koja dovodi do problema. ako nisam u pravu i netko bolje vidi doticni problem, ne znaci da JA ne valjam. samo ne valja neko moje misljenje o necemu (tj. mozda i valja ali netko ima jos bolje).
naravno, ako osoba koja ti to nabija na nos prikazuje kao gresku u tvojoj osobi, onda jasno da nije lako shvatiti da razlika postoji i da je kljucna...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:32   #71
Quote:
walter kaže:
Glede durenja, duri se onaj koji ili ne zna više što da kaže jer nema argumenata, ili ni on sam ne zna što je to što ustvari želi.Ja se ne durim iz jednostavnog razloga što ne ostajem bez argumenata. Moja djevojka također. Durenje ne može biti produktivno, što se mene tiče. Jer durenje ne može biti krajnji cilj rasprave. Rasprava ne završava durenjem, nego argumentima. Ako ne tko ne zna razgovarati, onda se duri. Mislim, popij malo vode, udahni malo zraka ako su emocije prevladale. Cilj durenja je da se onaj drugi povrijedi, nema drugog cilja.
Ne, cilj durenja je da staneš, ušutiš, osluhneš malo svoje misli i misli onoga s kojim se svađaš.

Inače od silnog kokodakanja ne čuješ bit poruke.

Treba ponekad malo tišine da možeš shvatiti o čemu se radi.

I svakako da nije durenje samo sebi svrha, nego je ideja riješiti problem na što efikasniji način. Pa ako je taj način šok i strahopoštovanje i ako bez toga ne ide, onda neka je šok i strahopoštavanje. Inače dobiješ sukob niskog intenziteta koji traje, traje, traje i grize, grize, grize.
E, a to rade moji starci
A bome i njegovi.
Tak da sam ja Conan the Barbarian u toj priči
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:34   #72
Quote:
luca kaže:
ja svoju situaciju vidim malo drugacije, ali isto se odnosi na "evoluiranje".
normalno je da se mijenjam, normalno je da se on mijenja; ne mozemo (i ne zelimo) se mijenjati isto, ali zelimo "koevoluirati". kad kazem da on i ja idemo skupa, u istom smjeru, to mislim u svakom smislu. to je meni i "koevolucija"; stajanje moze biti pogubno (a rolling stone gathers no moss ).

i ja isto prekocim svadjanje i durenje, kad skuzimo da se krecemo prema problemu, automatski predjemo na zezanje i rjesavanje problema. svima nam je tako lakse, nema remorse jer si rekao nesto ruzno. i ustedis vremena...
svatko prizna sto je zajebao i nastojim to raspetljat. i budemo lose volje svega par minuta
mei to puno znaci, ja se ne znam svadjati i to mi je problem. i uzasno me zivcira...
Luca, sve pet
Imaš sreće u životu i mislim da su tvoji starci pametni ljudi koji se i danas jako vole
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:34   #73
Quote:
Parasociolog kaže:
Ni najmanje, časna riječ.
Inače bi se svađali mjesecima, da ne stanemo na loptu.
Događalo nam se.
Priče za malu djecu...
Quote:
Pa ako je taj način šok i strahopoštovanje i ako bez toga ne ide, onda neka je šok i strahopoštavanje.
Šok i strahopoštovanje... Ljubav, šok i strahopoštovanje... Izbacite uljeza...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:35   #74
Quote:
walter kaže:
Ja imam jedno zapažanje: Kad se otvori topic o djetinjastim muškarcima, onda sve žene drvljem i kamenjem da kako mogu, da ovo ono... A onda, kad se radi o durenju, i ovom izrazu koji tako lijepo zvuči silent treatment, onda je to okej. A to je jedno od najdjetinjastijih oblika ponašanja koje postoji.
Meni je beskonačno kokodakanje još djetinjastije...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:35   #75
Quote:
walter kaže:
E winči, nemoj se naljutiti, ali vjerujem da imaš još prostora u tesanju svog ega.
imam. Zasto bi se ljutila ? Ali znas onu ...svakog dana u svakom pogledu postajem sve bolja i bolja

Gle ja se ni ne zavaravam da je sa mnom lako. Cuvaj se tih koje se zavaravaju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:37   #76
Jedini cilj durenja je da budem sladak mojoj curi koja to jako voli. To je nasa draga zajebancija, koja zavrsava brzo i efikasno u salvama smjeha. Ok jest to neka monty pythonovska karikirana verzija durenja, al je ipak ... durenje.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:38   #77
Quote:
Ne govorim nista, pravim se gluha i slijepa
bez uvrede, ali ne razumijem ni one koji zvocaju, ni one koji ignorisu. ignorisanje ponekad moze da bude gore od odgovora na zvocanje.

ako u vezi postoje stvari koje ne stimaju, ako ima zbog cega da se zvoca, onda se fino sjedne i rasciste se te stvari. ne kuzim ni kako se zvocarima da zvocati stalno, niti kako se onima kojima zvocaju da slusati (ignorisati).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:41   #78
Quote:
luca kaže:
dva su vaza pravila razgovora ma kako on mucan bio:
1. razgovor se vodi argumentima (ne rlanje, ne vrijedjanjem, ne razbijanjem. doticna buka ne pridonosi kredibilitetu bukaca)
2. u razgovoru se nastoji NE povrijediti drugu osobu (opaska: nikad, ali bas nikad ne smiju se izvlaciti stari kosturi koji ne pomazu rjesavanje trenutne situacije nego samo sluze za povrijedjivanje i diskreditiranje sugovornika)

3) naime, razgovor sluzi da se rijesi neki problem/situacija tako da se jednim argumentima nadvladaju drugi. ne da jedna osoba uvrijedi drugu osobu.
Samo da se nadovežem.

1) Svakako. Samo nije dovoljno da ti kažeš argumente, nego ih onaj drugi treba i čuti. Doživjeti. I obratno, ti trebaš čuti njegove.

Ponekad to nije lako, kad ljudi previše vole kokodakati, a premalo slušaju i doživljavaju druge.

Ti nisi takva

2) Da bi te netko doživio, ponekad ga moraš tresnuti šakom u glavu Znaš ono u filmovima kad je netko histeričan pa ga netko drugi zašamara da se pribere? E.

3) Da, absolutely
Ali ima i onaj signature koji sam snimila u prolazu na forumu, da noga u guzicu obično znači korak naprijed
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:42   #79
s mojim starcima je lako: tata je isti kao ja (mi smo klonovi, mama je bila samo inkubator ), mamu nitko ziv ne razumije dobro ali navikli smo

meni je muzem jako dobro jer iako je vrlo razlicit od mene, ima taj fasisticki stil (walter, i on je PMFovac ) rjesavanja stvari: sjedni, razmisli, pretresi, zakljuci i gotovo. ni on ne zna kako bi se svadjao
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:44   #80
Quote:
walter kaže:
I šta onda na kraju ispada da je uzrok problema? Durenje može biti samo posljedica, a uzrok se nalazi puno dublje. Jedan od uzroka je i loša komunikacija. Možda je to i glavni uzrok.
Vjerujem da je svatko doživio jednom durenje, i da nitko ne zaboravlja lako kako se je osjećao kad je bio onaj na kojeg se netko duri. Upravo zbog toga, onaj koji se duri, svjestan je koje su posljedice toga, i koliku štetu pravi. A svetiti se može samo onaj tko je povrijeđen. Ne toleriram durenje.
A možda je durenje kriva riječ. Slažem se.
Ja osobno koristim riječ time-out.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.