Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2003., 04:54   #1
Talking Kuvanje- ono, gastronomija u domu

Ovako.
Volim kuvati, svasta bi ja nesto probao i ekperimentisao.
Ona kuva kad mora; kolaci su njena specijalnost neda meni da se nebi pokazao kao bolji i u tome . I sve to i nije neki problem.

Ja kao klasican Bosanac nemogu da zivim bez pite tj. bureka.
Ona kao klasicna hercegovka moze da zivi na povrcu.

Nije mi preostalo nista drugo nego da naucim da razvlacim kore i sam pravim pite.

Mrzim muskarce koji neznaju ni jaje ispeci.
Takodje nepodnosim ni zene koje svoje neznanje kuvanja pokazuju kao neki odraz samostalnosti od klasicne sheme "Zene u Kuvinje!"

Kuvas za sebe i svoje i zbog sebe.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk

Zadnje uređivanje ADEX : 08.10.2003. at 05:46.
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 05:09   #2
Jel si ti to napisao da se hvalis ili ?


Kod nas stvari stoje ovako: On zaista, zaista ima talent za kuhanje i bolji je od mene 100 puta. Imam i ja neke svoje specijalitete, ali sto se tice maste i inventivnosti, tu je on boss.

A sto se tice ucestalosti kuhanja, to je uglavnom 50-50, osim ako jednom od nas dvoje ne dodje moment inspiracije i kuha preko reda. ili je druga strana umorna.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 05:37   #3
Moj zakoniti zna napraviti dva jela, a jedno od toga je juha iz vrecice . Ja bih jaaako voljela da on fino kuha, ali s druge strane necu se zaliti, jer nikad ne prigovara papazjanijama koje ja koji put serviram. Jede i suti, jadan covjek.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 05:48   #4
Quote:
Jel si ti to napisao da se hvalis ili ?
Ne nego ce ovaj podforum jako brzo iscrpiti potencijalne teme.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 07:18   #5
kod nas kuha uglavnom on

ja volim kuhati ali on voli vise, kreativniji je u kuhinji i skoro svakom receptu doda neki svoj "kick"

radi skoro sve kuhinje - ne zna bosansku pa ja onda ponekad dobijem dozvolu da smlatim tufahije, sogan dolmu ili sarmu

ja sam mu "pomocni sef" hehehe ja sjeckam, perem i pripremam tako da nam to dodje ko eto "zajednicko vrijeme"

ja pravim kolace - on nije zainteresiran da proba praviti slatkise osim pite od jagoda i ljutike a to pravi za 10!

za sad nam je ovako super - a kad dodju djeca - vidjet cemo
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 07:42   #6
Cuj, smlati Tufahije, sarmu i sagan dolmu.

Gdje ces mi to pricati, pa to je grijeh.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 07:56   #7
Quote:
hobbit kaže:
Cuj, smlati Tufahije, sarmu i sagan dolmu.

Gdje ces mi to pricati, pa to je grijeh.
ma to je urijetko ionako

sad se dragi vjezba u Vijetnamskoj kuhinji...i suuuuuper je!


joj, veceras sam za veceru jela hanburger od losa (ono kao jelen samo vece i s vecim rogovima) jaoooo sto je dobro

- to sam prvi put probala - nemaq toga u Ottawi a veceras sam stigla u Calgary poslovno i ozbiljno se razmisljam preseliti ovdje poslije ove vecere
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 08:06   #8
Aaaa jos veci grijeh....


Cuj, hamburger od losa da bude bolji od sarme ili nedaj boze bureka. .
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 08:25   #9
3.30 popodne i ti ovdje pises o bureku??

Kako te nije sram, hvata me uzasna glad za burekom, a toga ovdje ni za lijek...

sram te bilo
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 08:31   #10
Quote:
Daleka_Obala kaže:
3.30 popodne i ti ovdje pises o bureku??

Kako te nije sram, hvata me uzasna glad za burekom, a toga ovdje ni za lijek...

sram te bilo
Aje trk u Woolies(nemoj zaboraviti mobilni ), uzeti jedno paklo Puffed Pastry (bolja varijanta) ili obicne pastry, jedno paklo oko 0,5 kg fasiranog govedjeg mesa, malu glavicu luka, vegete i soli imas.

I eto bureka.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 08:43   #11
Quote:
hobbit kaže:
Aje trk u Woolies(nemoj zaboraviti mobilni ), uzeti jedno paklo Puffed Pastry (bolja varijanta) ili obicne pastry, jedno paklo oko 0,5 kg fasiranog govedjeg mesa, malu glavicu luka, vegete i soli imas.

I eto bureka.
Je, ali treba cekati dok dodjem dome, a za to moram cekati jos jedno 3 sata... a ja sam gladna SAAADAAA
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 08:52   #12
sad bi ti poslao jednu porciju cevapa da izdrzis do kuce
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 09:35   #13
Hobbit, ne daj toj svojoj Hercegovki da te masla - sogan dolma, burek, tufahije....sve su to i hercegovacka jela. Ma daj, kakvo povrce i Hercegovina. Najedu se mesa ko petnaest Bosanaca, vidjela ja.

Jest da padnu po onoj rastici ko da je ne znam sta, ali i u njoj uvijek pliva nekakvo meso, ne brini.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 09:42   #14
Tacno, ali tako se kuva kod njezinih roditelja ali ne kod moje Srece .

Bureci se rijetko prave u Hercegovini ono jedino da te bas pocaste.
Sarma ono kiseli kupus i nije bas nesto cesta zbog blagih zima.
Sagan dolma relativna stvar.

Navedena jela se ipak cesce nalaze u Bosni.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 13:41   #15
da se vratimo temi - gurmani oba. Da se ne bavimo sportom, bilo bi nas ohoho, hodali bi samo po buticima za XXL

Kuhamo 50:50 s time da svatko ima "svoje" specijalitete u kojima je malo bolji od drugoga. Volimo i kuhati skupa.

Kuhamo sve svjetske kuhinje ( ima dosta hrvatskih jela ) obozavamo kolace i doticni su cesto na reperotaru volimo isprobavati nove recepte, eksperimentirati, puno svjezeg zacinskog bilja, kvalitetna ulja itd.

Osim sto sami kuhamo rado i cesto odemo i u restoran. Najcesce u japanski, hrvatski ili talijanski.

Ono sto mene mrzi je pospremanje kuhinje ( ono brisanje plocica, cerana, sudopera , pranje nozeva i slicno koji ne idu u masinu...) tako kad jedan kuha drugi onda pospremi za njim.

Pece najbolji kruh na svijetu, radi best pizzu ever ( probao tip koji drzi pizzeriju i odma mu ponudio posao, radi sve sam i tijesto i umak i sve ) best palacinke, gulas, punjene rulade a ja mogu puno bolje domacu juhu, cuspajz, pohano, strudlu, razne vrste tjestenine su moj bereich kao i neka kineska jela.

Da moram kuhati 7 dana u tjednu samo ja - dojadilo bi mi vec nakon prvog tjedna, vjerojatno ne bi vise uzivala uopce u tome kao sto se rijetko uziva u necemu sto se pod mus mora svaki dan
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:12   #16
kuhanje je u našem domu u 98% slučajeva outsourcan proces .

U prijevodu; radnim danom doma tako i tako s posla dolazimo oko 21 sat,ne vidim nekog smisla u kuhanju pa i jedenju u te sate

vikendom nam je žao trošit vrijeme u kuhanje i radije provedemo dan zajedno i jedemo vani
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:56   #17
..Winona, help...........

Quote:
Winona kaže:
[Pece najbolji kruh na svijetu, radi best pizzu ever ( probao tip koji drzi pizzeriju i odma mu ponudio posao, radi sve sam i tijesto i umak i sve ) best palacinke, gulas, punjene rulade a ja mogu puno bolje domacu juhu, cuspajz, pohano, strudlu, razne vrste tjestenine su moj bereich kao i neka kineska jela.

[/B]
.....sorry, znam da ovo nije taj topic, ali jednom si mi vec pomogla sa receptima, a za moje decke koji OBOZAVAJU pizzu, iscupaj recepta za tijesto od tvoga dragoga.....imam ih preko stotinu (recepata!), no uvijek mislim da nije bas najbolje, da ima i bolje...........molim te, molim te.......moze i na PM ako ne zelis uzurpirati topic.........
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:24   #18
Pa daj, i mi ostali volimo pizzu.

Napisi Winona, kratak je to recept, nece se Secundo valjda naljutiti.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 16:04   #19
Ovo postaje ko kahvica u poslijepodnevne sate kod susjede Katice
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 16:09   #20
necete vjerovati - ali on to sve od oka ( ruku na srce - i moji najbolji recepti nisu 10 deka ovoga pa 37 mililitara onoga nego po navici a kad me netko pita za recept - pojma nemam)

Isto i s receptom za palacinke, kad ja gledam sa strane - on samo uspima sve u zdjelu i zmiksa, nikad ne mjeri sastojke kad kuha.

Po meni - tajna je u paradajz umaku, koji nije iz doze nego iz nase pasirke. Uz to - stavi u pradajz malo istisnutog cesnjaka.Taman toliko da ljudi ne mogu odrediti sto je - a da bude fino. I u siru - kojeg bira duze nego cipele.

Pitam kad gazda stigne kuci. Ali unaprijed kazem da ce blenuti kad pitam za recept. ( usput tko se sjeca nasega gurmana Martina-one je dao jedan od fantasticih recepata za pizzu-dao si je truda to sve opisati-da ti sline pocnu curiti samo dok citas)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.