Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2003., 15:12   #21
Quote:
Winona kaže:
radi best pizzu ever ( probao tip koji drzi pizzeriju i odma mu ponudio posao, radi sve sam i tijesto i umak i sve ) best palacinke,
Daj nam opisi kakva je to pizza i kakve su to palacinke.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 17:13   #22
to je ziher turbo pizza,cim je partneru ponudjen posao!
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:22   #23
hobby pa ti kao pravi bosanac bi trebao znati da se burek nepravi od mljevenog mesa,to su izmislile moderne tete koji ma se neda to raditi,inace burek je prava stvar
leni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:51   #24
A s kakvim se onda mesom radi burek?

I sto je sogan dolma?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 19:40   #25
navodno u pravom bureku mesa uopce nema jer je to onda mesna pita a ne burek.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 19:57   #26
Quote:
bigblue2010 kaže:
A s kakvim se onda mesom radi burek?
I sto je sogan dolma?
Burek bi u originalu trebao ici sa siiiitno sjeckanim mesom, dakle nista mljevenje i slican sverc.
Sogan dolma (sgani) je jelo teoretski slicno punjenim paprikama (sace me ovaj kolega bosanac ukokati ) samo sto se ne pune paprike vec reznjevi crvenog luka (luk se malo obari pa raznoraznim tehnikama, jelte, rastavi na prim-brojeve, ocereci reznjeve). To se fila onda slicnom smjesom kao i paprike. Poslaze u siru a plicu serpu, zalije vodom, malo rajcice, zacini i onda ide krckanje na laganoj vatri. Obicno se uz njih sluzi kiselo vrhnje. Ja preferiram i domacu pogacu, al, priznajem, kad ih ja radim - obicno sve zavrsi na plain bijelom kruhu jer em sto je fino samo za sebe, em je jos bolje kad se umace u onaj saft.
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 21:52   #27
A di je opis one "super pizze" Winoninoga partnera?

Apropos kuhanja-kuhamo obadvoje, vrlo cesto zajedno.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 00:13   #28
znate kako kazu Bosanci,sve su pite pite samo je Burek pitac,
da meso je kosano nikako mljeveno da je mljeveno to bi onda bilo kao i Biftek Tatar od mljevenog mesa,buuuuuuuuuuu ne ide nikako ni u ludilu,dobar tek
leni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 00:59   #29
Quote:
leni kaže:
hobby pa ti kao pravi bosanac bi trebao znati da se burek nepravi od mljevenog mesa,to su izmislile moderne tete koji ma se neda to raditi,inace burek je prava stvar
A vidis li ti mene u pol Sydneya kako sa Satarom tucem po nekom komadu govedine?
Mljeveno meso, nego sta.

Ovaj, Burek = turska rijec za nasu pitu.

Sa tim da u Bosni postoje Krompirace, Zeljanice, Sirnice, Jabukovace......itd. Da se ukloni ta nedoumica.

Razvlacenje jufke je pravo veliki posao (makar za mene) pa i tu koristim precice.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 01:03   #30
Quote:
opet_ja kaže:
Burek bi u originalu trebao ici sa siiiitno sjeckanim mesom, dakle nista mljevenje i slican sverc.
Sogan dolma (sgani) je jelo teoretski slicno punjenim paprikama (sace me ovaj kolega bosanac ukokati ) samo sto se ne pune paprike vec reznjevi crvenog luka (luk se malo obari pa raznoraznim tehnikama, jelte, rastavi na prim-brojeve, ocereci reznjeve). To se fila onda slicnom smjesom kao i paprike. Poslaze u siru a plicu serpu, zalije vodom, malo rajcice, zacini i onda ide krckanje na laganoj vatri. Obicno se uz njih sluzi kiselo vrhnje. Ja preferiram i domacu pogacu, al, priznajem, kad ih ja radim - obicno sve zavrsi na plain bijelom kruhu jer em sto je fino samo za sebe, em je jos bolje kad se umace u onaj saft.
Ma filovani luk, ista zajebancija kao i sa filovanim paprikama.

I da, kada jedno od nas dvoje u kujini, drugo nema pravo glasa i nema pravo pristupa u doticni hram dok se obred ne zavrsi.
Jer svaka opaska i direktno mijesanje dovodi do otvorenog Rata gdje su sve sredstva dozvoljena
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 01:08   #31
Quote:
FFE kaže:
Daj nam opisi kakva je to pizza i kakve su to palacinke.
Ja zamjesim tijesto kao za kruh samo sto umjesto vode stavim mlijeko i malo butera i malo vise germe.

Sos ili premaz jednostavno pradajz koncentrat prokuhas sa malo vode i dodas origana , mijesas dok ne prokuva i pazi da ne bude prerijetko.

Ostalo je na tebi.

To je moja furka oko pizze.

A moderator se nece valjda ljutiti jer nalazimo nacine da ucinimo boljim "Zivot u dvoje"
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:04   #32
Quote:
Winona kaže:
navodno u pravom bureku mesa uopce nema jer je to onda mesna pita a ne burek.
joj jesi se zaletila ovdje - ko nerast u djetelinu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:26   #33
Ma htjela sam svasta napisat, ali bolje da sutim.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:33   #34
a kad smo kod rashtike...joj sto pravim fiiine sarmice od rashtike
pa ih naslazem u slow cooker (ne znam kako se kaze na f
hrvatskom) mmmmm...a fino se da zamrznuti u manjim porcijama - pa onako s pavlakom....mmmmm
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:41   #35
Quote:
Winona kaže:
navodno u pravom bureku mesa uopce nema jer je to onda mesna pita a ne burek.
Hm, mislim da je upravo suprotno - no, stvar je, zar ne, samo u nazivlju
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:45   #36
Kod nas u kući kuham gotovo isključivo ja - moj muž je potpuni antitalent za kuhanje.

Naučio se skuhati možda jedno ili dva jela (npr. rižoto od gljiva), ali ni to mu baš svaki puta ne uspije jer običava zaboraviti jelo na vatri. Tako je jednom zapalio i upropastio Zepter posudu koja, usput budi rečeno, ima doživotnu garanciju.

Tako da ja kuham a on uglavnom završi ručak jer ranije dolazi kući - eventualno skuha prilog, napravi salatu (koju, kaže, ne zna začiniti) itd.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:55   #37
nego Winona de molim te taj recept - trazim part time posao da mozemo ustedit za novog BMW-ejca pa nece da me prime u pizzeriju dok ne naucim pravit super pizzu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:57   #38
Ja od jucer cekam taj recept. Stvarno nije fer, Winona, pa to je sigurno vrlo kratak text.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:59   #39
Quote:
Rajna kaže:
Ja od jucer cekam taj recept. Stvarno nije fer, Winona, pa to je sigurno vrlo kratak text.

ma kakvi kratak moja Rajna...to ti je specijalna pizza - a jos garant pola sastojaka ima samo u dojclandu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 09:02   #40
Kakva je pizza za koju nemas sve sastojke u Bosni? Nikakva. Evo svi stranci koji ovdje sa mnom rade, a prosli su pola svijeta, kazu da je najbolja pizza u Bosni. Bez zeze.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.