Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 10:17   #1
Question Nakon prekida duge veze...?

Dakle, nakon prekida jako duge veze, koliko vremena vam je trebalo da se ˝oporavite˝?
Nakon koliko vremena ste ušli u novu vezu? I kakvog profila je bila ta nova osoba? Dal ste ˝pali˝ brzo na novu/og zavodnicu/ka kako bi zaboravili bivšu ljubav?
Te, kako su na ˝promjenu˝ ili općenito taj prekid reagirali vaši najbliži, dali su vršili pritisak u vezi pomirenja?
Hvala na odgovorima
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 11:43   #2
Ovisi od osobe do osobe i o razlogu/načinu prekida...

Recimo da kod onih prekida koji se dogode iz cista mira tj. ti uopce nisi nista slutila o prekidu treba mnogo vise vremena nego kod onih kod kojih dodje do sporazumnog prekida jer oboje vidite da ne ide. Ja sam ima nesrecu da sam dozivija ovaj 1. i oporavljam se jos... Prvo je bila tuga i nevjerica prisutna a sad je prisutna ljutnja.
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:03   #3
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post
Dakle, nakon prekida jako duge veze, koliko vremena vam je trebalo da se ˝oporavite˝?
Nakon koliko vremena ste ušli u novu vezu? I kakvog profila je bila ta nova osoba? Dal ste ˝pali˝ brzo na novu/og zavodnicu/ka kako bi zaboravili bivšu ljubav?
Te, kako su na ˝promjenu˝ ili općenito taj prekid reagirali vaši najbliži, dali su vršili pritisak u vezi pomirenja?
Hvala na odgovorima
meni je trebalo dvije godine, no ja sam izašla iz braka s djetetom...
smatram da je to individualno, nekome je dovoljno par tjedana a nekome par godina, no ono što je neiminovno je da treba u novi odnos ući potpuno oćišćen od emocija i svega onoga što nosi stari odnos, jer se drugačije ne možeš posvetiti novome partneru.

Ukoliko osjetiš da u novoj vezi tražiš bivšeg partnera ili ono što si imao u staroj vezi mislim da još nisi spreman.

Moj novi partner je po svemu sušta suprotnost starom. Svidio mi se na prvi pogled no u odnos smo se upuštali potepeno.

Okolina nikada nije vršila pritisak jer se ti radi samo i isključivo o mome izboru.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:31   #4
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
meni je trebalo dvije godine, no ja sam izašla iz braka s djetetom...
smatram da je to individualno, nekome je dovoljno par tjedana a nekome par godina, no ono što je neiminovno je da treba u novi odnos ući potpuno oćišćen od emocija i svega onoga što nosi stari odnos, jer se drugačije ne možeš posvetiti novome partneru.

Ukoliko osjetiš da u novoj vezi tražiš bivšeg partnera ili ono što si imao u staroj vezi mislim da još nisi spreman.

Moj novi partner je po svemu sušta suprotnost starom. Svidio mi se na prvi pogled no u odnos smo se upuštali potepeno.

Okolina nikada nije vršila pritisak jer se ti radi samo i isključivo o mome izboru.
Slažem se da se radi isključivo o tvom izboru... Eto to me zanimalo...
Jer upoznala sam super tipa koji mi odgovara po svemu,al je izašao iz jako duge veze, i njihovi nikako da to prihvate
Bojim se ući u taj odnos sa emocijama jer se pitam kako bi njegovi reagirali da saznaju za mene, kako bi se on postavio u svemu, kad će ga proći povrijeđenost itd...
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:37   #5
5 mjeseci.

pala sam ko kruška. cijelo stablo kruški.
okolina je reagirala burno, al oni nisu s njime već ja.

uglavnom, misle da je ex super, a ovaj eto tak...
istina je puno drukčija, ja nikad sretnija i ljepša, bolja u svakom pogledu.
čuvam sms di mi neko je rekao da sam druga osoba i da sam sad odlična.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:38   #6
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post
Bojim se ući u taj odnos sa emocijama jer se pitam kako bi njegovi reagirali da saznaju za mene, kako bi se on postavio u svemu, kad će ga proći povrijeđenost itd...
Nisam sigurna kako možeš ući u neki odnos bez emocija?
A to kako bi njegovi reagirali na tebe nije tvoj problem već njihov.
Ako tvoj potencijalni partner želi ući u novi odnos s tobom, smatra da je na to spreman i ne obazire se na mišljenje svoje okoline onda, go for it!
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:42   #7
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post
Bojim se ući u taj odnos sa emocijama jer se pitam kako bi njegovi reagirali da saznaju za mene, kako bi se on postavio u svemu, kad će ga proći povrijeđenost itd...
to nije tvoj problem... ako je on izabrao i ti slobodnom voljom samo naprijed.
moji su bili jako jako povrijeđeni, mislim :rolajz: al nekako se pomire s vremenom. a pogotovo kad su vidjeli kako sam sad
nemaju prigovora, odnosno ima jedan član obitelji, al i to ću riješit.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:45   #8
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna kako možeš ući u neki odnos bez emocija?
A to kako bi njegovi reagirali na tebe nije tvoj problem već njihov.
Ako tvoj potencijalni partner želi ući u novi odnos s tobom, smatra da je na to spreman i ne obazire se na mišljenje svoje okoline onda, go for it!
Mislila sam na to da se nebi htjela vezati prerano za njega, pa na kraju ispaštati... Rekao mi je da mu se strašno sviđam, vidim kako me gleda, al isto tako mi je rekao da mu nije lako... I da treba proći neko vrijeme da svi skupa prihvate taj prekid , i oni, i njihovi roditelji...
Inače, on ima 35 godina... Shvaćam da mu je teško...
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:46   #9
ne prestaje život

ako ste prekinuli, jer ste se promijenili oboje i više se ne podnosite, onda je i bolje tako, treba vremena naviknut se na promjenu, al prestane boljeti pogotovo kad počneš raditi stvari koje prije nisi htio/mogao, a sad se posvećuješ tome

ako ste prekinuli zbog gluposti, uvijek se možete pomiriti i nastaviti dalje... ako se volite možda malo poradit na međusobnom poštovanju ak već nije kasno
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:48   #10
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
to nije tvoj problem... ako je on izabrao i ti slobodnom voljom samo naprijed.
moji su bili jako jako povrijeđeni, mislim :rolajz: al nekako se pomire s vremenom. a pogotovo kad su vidjeli kako sam sad
nemaju prigovora, odnosno ima jedan član obitelji, al i to ću riješit.
Nadam se da će me izabrati
Kažeš nakon 5 mjeseci? A jesi li ga poznavala i prije, ili ti je odjednom ˝uletio˝u život kad si se već osjećala spremnom za novu vezu?
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:53   #11
ja sam pauzirala 4 godine (nakon 7-godišnje veze). sve manje od toga bi me bilo uhvatilo neurotičnom i sjebanom. sad mi je super. znam što mi treba i točno to sam i našla
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:57   #12
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post
Nadam se da će me izabrati
Kažeš nakon 5 mjeseci? A jesi li ga poznavala i prije, ili ti je odjednom ˝uletio˝u život kad si se već osjećala spremnom za novu vezu?
poznavali smo se. znali smo se iz jedne jako davne priče. tad mi je bio nezanimljiv, a kaže i on ja njemu.

nisam bila spremna; dala sam sebi kao rok oko godine dana da budem u kjurcu.
al planovi postoje da se ne bi ostavarili jel tako?

gle, ja se ne bi nadala... a sad nekako mi je malo sumnjivo da njemu treba vremena... i meni je trebalo dok se nisam spetljala. onda je sve došlo nekako na svoje mjesto.

viš, ja nisam znala što je meni trebalo , al sve se nekako poklopilo. od interesa, zanimljvih priča i na kraju svega ja se smijem, smijem, smijem, smijem kroz cijeli dan.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:02   #13
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
poznavali smo se. znali smo se iz jedne jako davne priče. tad mi je bio nezanimljiv, a kaže i on ja njemu.

nisam bila spremna; dala sam sebi kao rok oko godine dana da budem u kjurcu.
al planovi postoje da se ne bi ostavarili jel tako?

gle, ja se ne bi nadala... a sad nekako mi je malo sumnjivo da njemu treba vremena... i meni je trebalo dok se nisam spetljala. onda je sve došlo nekako na svoje mjesto.

viš, ja nisam znala što je meni trebalo , al sve se nekako poklopilo. od interesa, zanimljvih priča i na kraju svega ja se smijem, smijem, smijem, smijem kroz cijeli dan.
Nismo se mi još spetljali
Još uvijek smo kao mala dječica na pogledima, pozdravljanju, osmjesima, i dopisivanju
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:03   #14
pa štojaznam za 35.g. malo je to predječački.
auuu, meni je trebalo jedan (1) sms
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:06   #15
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
pa štojaznam za 35.g. malo je to predječački.
auuu, meni je trebalo jedan (1) sms
Zato mi i jest tako sladak
Vidim da gori kad me sretne, dok je općenito u mojoj blizini, al eto nikako da se vidimo kako treba...
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:11   #16
pa akcija bejb. ako neće on, kreni ti.
ne znam mene to odbija, al nismo svi jednaki.
kad gorim ja odo s njime u krevet pa na pivo
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:24   #17
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
pa akcija bejb. ako neće on, kreni ti.
ne znam mene to odbija, al nismo svi jednaki.
kad gorim ja odo s njime u krevet pa na pivo

neznam, ako već zna da se i on meni sviđa, zašto ne pokrene taj poziv, makar na kavu da odemo.. hm... ja bi ga zvala al ne želim da ispadne da davim, pogotovo jer sam ja nabavila njegov broj
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:27   #18
kako oćeš. da mi je toliko napeto nema to ga što bi me spriječilo, al oke.


držimo fige, da se nešto dobro dogodi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:29   #19
Quote:
slobodna_ptičica kaže: Pogledaj post

neznam, ako već zna da se i on meni sviđa, zašto ne pokrene taj poziv, makar na kavu da odemo.. hm... ja bi ga zvala al ne želim da ispadne da davim, pogotovo jer sam ja nabavila njegov broj
ja ga ne bih zvala..suptilno bih mu slala signale da mi se sviđa no čekala bih njegov prvi korak...pogotovo ako ima 35 godina trebao bi znati što želi
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:32   #20
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
ja ga ne bih zvala..suptilno bih mu slala signale da mi se sviđa no čekala bih njegov prvi korak...pogotovo ako ima 35 godina trebao bi znati što želi
A valjda bi trebao znati
Kad sam mu napisala da bi ga htjela upoznati kako treba, napisao mi je da je uvjeren da ćemo se vidjeti A sad, kad će to biti.... Ja bi to htjela požuriti...
__________________
Cilj opravdava sredstvo.
slobodna_ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.