Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 19:38   #21
Vanja.. kompliciraš do boga i nazad.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:58   #22
sat /radio nas "njezno" budi u 6...na sta me on mune onako u snu laktom u rebra (kao nije namjerno - al ne vjerujem bas), onda se ja naglavce iskobeljam iz plahti i upadnem u kadu....tek poslije tusiranja znam gdje sam i sta treba sljedece - zamotam se u mucni ogrtac i pravac kuhinja

lomatam se po kuhinji praveci nam dorucak dok se on tusira; sebi napravim kavu koju cu nositi sa sobom

onda on doruckuje ja idem susiti kosu, oblaciti se sminkati

eh da, u medjuvremenu macak skace od jednog do drugog tako da u pauzama se igramo s njim (ne voli kad ga ostavimo samoga)

u 7:30 sjedamo u auto
njega iskipujem pred njegovim poslom u 8 ja stignem na svoj u 8:05

onda se zivkamo i majlamo dok smo na poslu

u 16 ga pokupim i idemo kuci - prije nego smo se ozenili znali smo raditi i do 7-8 ali smo napravili pakt da nase zajednicko vrijeme ne trpi ni zbog cega

kuci smo oko 16:30 - 17:30 - ovisi ako navratimo kod svekrve ili u trgovinu


onda on pocinje veceru (najcesce) ja se tusiram i ganjam macka po kuci




jedemo i pricamo i zajebavamo se do 19-20...zavisi kako smo raspolozeni

pospremimo sudje od vecere (najcesce ja), spremimo si rucak za sutra i onda ili Tv ili citanje ili prijatelji - samo ne komp jer nam ga je na poslu pun *urac


spavat idemo nekad 22 nekad 23 a nekad bome i 02

i onda opet iz pocetka

vikendi nam niak nisu isplanirani ali nam nekako uvijek prebrzo zavrse

a sto se tice poslva po kuci radimo ko sta stigne i voli - nekako nikad nismo imali formalnu raspodjelu poslova
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:32   #23
ovisno o danu...on radi ujutro do 3 ili 4...ja kad radim onda obicno od 11 do 6, 7 ,8...onda smo doma,i onda cekamo da klinci zacore pa da imamo vremena za sebe...ili tv.ili on ode na golf ili kosarku(obicno vikend)ja sa familijom se nadem ili sa nekim iz posla..ili odemo kod mojih na veceru skoro svaki dan...i tak.ni jedan ni drugi bas nismo od prevelikih izlazaka,rade provedemo vrjeme doma,ili nekoj veceri..onak kao iznanedenje.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:18   #24
Vidima ja tu neke idile i mazenja ali u real life to malo drugacije izgleda

Kod nas se obicno ja budim prva, serem... Ne obicno nego uvijek. Operem se na miru doruckujem i onda slijedi budjenje ukucana.
Mala je u fazi kad mi prijeti da je pustim na miru jer je ona umorna ( a navecer u 8 joj se ne spava ) Muz me ne sljivi ni dva posto pa ga ja onda ostavim kad sam nadrkana da se sam vozi.
Iskipam dijete u vrticu a onda produzim na posao ( u medjuvremenu izgovorim sve moguce psovke zbog guzve, kretena koji se ubacuju, kretena kojima treba 3 godine da krenu na zeleno) Tamo stignem sva cila i vesela .
Onda rintam, pa jedem, pa rintam onda idem po malu pa kuci pa se igraj s njom pa kuhaj pa spremaj pa peri pa peglaj pa progovori dvi rici s muzem... Onda spremim zvijer u krpe, dovrsim poslove koje imam ili koje trebam sutra a znam da necu imat vremena sutra, pa ako mi dodje milo poseksam muza i zaspim.
Danas drkam po kompjuteru jer cekam jedan mejl.

Vikendom ne radim nista ( lazem, ali skoro nista) samo se zajebavamo, lutamo i druzimo.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:30   #25
Šest ujutro, zvonjava i plakanje, idem na wc s brojem 2., ja piškim ona knjava na meni, puštam Teletubbiese a ona mi se smiluje i ja se perem, bacam leće u oči, šminkam se, oblačim, persvlačim br. 2,, oblačim je, budim br. 1, pokušavam je obući, natovarujem se ko magare i ubacujem sve (pa i njih dvije) u auto, prvu ostavljam u vrtiću, drugu vozim starcima - tamo isto stavljam Teletubbiese jer mama baš nije familijarna s tehnikom, malo se natežemo, ja opet uskačem u auto, puštam CD (Enigma, Vangelis...), meditiram i automatski vozim, ponekad opsujem (pa i ja sam od krvi&mesa), stižem na posao i odlazim u WC dovršiti friz, radim si kavu, i tako laganini...navalim na posao, odradim potrebno, blabla...dođe vrijeme da se opet ode po klince - trk kod staraca, pokupi jednu, pokupi drugu, odnesi to gore do prvog kata sve sa vrećicama i torbom...pa onda nekaj skuham, njih spremam skup sa dragim, kupamo ih, hranimo, a kada ih se riješimo i otpremimo u carstvo snova, onda ili puštamo DVD-ove ili se ševimo..Poslije zaspimo..a par trenutaka poslije začuje se zvrrrrrrrrr....
I tako do subote/nedjelje kada organiziramo i nešto iznad ovog 'civilizacijskog stroja', barem odemo na kolače sa svojom dječicom..prošepurimo se gradom..
Uh, jebote, postali smo pravi tata&mama..
Otiš'o sex u drugi plan!
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 01:50   #26
ček, ček, jel ono sa 8-21 radim bila šala????? ako i nije, nadam se da je to samo privremeno, nekakav rad u trajanju od par mjeseci koji će dotičnoj donijet shitload para, inače...
dajte ljudi malo veselije pričice, nešto što bi uključivalo vrijeme za ljenčarenje, zajebavanje i izlaske i tijekom tjedna...
također, dal' su takovi tjedni i 'roditeljovanje' međusobno isključivi? nadam se da ne, u protivnom djeca nisu vrijedna toga.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 02:36   #27
Isuse,ovo citam i sve si mislim da ja ne bi bas djecu sad,mozda nikad.Fakat vam je tempo ubitacan .
KOd mene je to jos uvijek ledjero.Radim,ne bas pre vise,ali dovoljno.KAd trebam onda zapnem 8-21 ili 24/7 kak bi se to tu reklo,ali ne traje pre dugo.Muz radi svojih 8,9 sati,u slobodno vrijeme se sexamo offcourse,kuhamo,igramo,skijamo,bordamo,odemo u kino ,klopica i tak.Uglavnom nije nam lose,za sad.Kuha ko hoce,ali nije obavezno.spremamo zajedno,peremo ves zajedno,ne pegla nitko.KOd nas je sistem on cesto i povrsno ,ja cesto i temeljito.Uglavnom kuca nam je OK.Jedino mrzim kad smrdi po sredstvima za ciscenje,jer moj muz misli da ak "mirisi" da je cisto i trosi ih u enormnim kolicinama .
Dosta sam na netu,jer ga ne koristim na poslu previse,pa mi je to umjesto TVa.Muz se igra svoje kompjuterske igrice pa nam je to nekakav quiet time doma.Eto,a svaki dan nam je drugaciji pa nema smisla pisat,osim da se ja ne dignem prije 8 sati,nem sanseMuz vec otusiran,spreman za posao,samo me kusne i onda ja laganini izlazim iz kreveta.NA svu srecu poslovi su nam blizu tak da se ne moram dizat u zoru.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 03:30   #28
Opisujem normalno stanje, ovaj mjesec se ne vazi, malo smo izletili iz sina...(poslovno), ali vracamo se od vikenda u normalu...

5,15- zvoni sat, ja ustajem, sredim se za 15 min....
5,30- prva faza budenja zakonitog, zatim kuvam kavicu...etc
5,50- krajnja faza budenja zakonitog, koja zavrsava vatrenoooo
6,15 -on odlazi raditi, a ja voziti bajk 10 km, da se cukica istrci, a gazdarica u formi...
7,00- kuci staviti prati robu, jos jedna kavica, detaljcici, usisavanje, tusiranje..
10,00- na poslu do +-14,00 (pauza)
14,00- kuci, kuham rucak, vjesam robu, operem wc, izvedem cukicu do prve trave da pipi i kaki...
15,10- rucak na stolu, zakoniti na vratima...brzo papam, kupim sude sa stola, dajem zakonitom jastuk iz sobe da mu je udobnije spavati na sofi u dnevnoj, poljubim ga i crta na poso...
16,00 - 18,00 radim...
18,15 sam kuci,vozim opet bajk 10 km,veceramo, pospremim kuhinju, peglam, gledam tv..., tusiranje...
23,00 -24,00 -pravac krevet ....
Vikendi su za dugo spavanje i ine stvari, druzenja, generalno pospremanje stana....
Ja radim sve u stanu, moj je svega jednom stavio robu da se susi i jednom opro sude...
Ali meni ne smeta niti malo, znam da kad bi moro da bi radio....
Uostalom zivjeli smo i prije braka skupa pa mi nije nista novo..
Zadovoljna sam, 99%, jedino sto me smeta je stres... ,
totalno sam u stresu...., najvise zbog posla...
Rijetko se svadamo, zapravo to su neka bunjenja izazvana mojim pms-om..., slazemo se u svemu...a vremena skupa uvijek bi bilo malo
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 07:31   #29
Quote:
SuzA kaže:

vozim opet bajk 10 km,
Ovo mi se sviđa. I ja bi vozila bajk Ma da bar mogu one role provozat svakih par dana A niš, valjda će dica narasti
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 08:41   #30
Quote:
Vanja oko panja kaže:
sad me stid

ma ne kontas ti te interne zajebancije

Znas kad je Rade priveden na pravni fax na ispitivanje, jer nije imao index pa je bio podvrgnut mucenju citanjem Nicea

Ne znas, al je dobra fora


sjebah topic hehe
"Molim vas, druze, samo ne Nicea..."

A usveziglede teme, da ne pisem sad detalje, samo cu reci da smo i nas dvoje sami i na miru tamo negdje iza 10 i pol, 11. Isto najcesce zaspim oko 12 i pol, jedan. I imam rupu ko Tija, da.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:17   #31
Quote:
Tija kaže:
Ovo mi se sviđa. I ja bi vozila bajk Ma da bar mogu one role provozat svakih par dana A niš, valjda će dica narasti
U mojoj okolini tredy mame imaju role i laka kolica (ona s tri kotaca), pa se setnja s bebom i rolanje mogu kombinirati. Uvjet je da imas dosta siroku, asfaltiranu cestu i malo prometa (to je kod nas na cesti uz nasip), pa neznam dali je to kod tebe izvedivo.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:32   #32
Quote:
Secundo kaže:
U mojoj okolini tredy mame imaju role i laka kolica (ona s tri kotaca), pa se setnja s bebom i rolanje mogu kombinirati. Uvjet je da imas dosta siroku, asfaltiranu cestu i malo prometa (to je kod nas na cesti uz nasip), pa neznam dali je to kod tebe izvedivo.
To bih ja kad budem imala bebu. Al obećavam svečano da neću juriti
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:52   #33
Quote:
Secundo kaže:
U mojoj okolini tredy mame imaju role i laka kolica (ona s tri kotaca), pa se setnja s bebom i rolanje mogu kombinirati. Uvjet je da imas dosta siroku, asfaltiranu cestu i malo prometa (to je kod nas na cesti uz nasip), pa neznam dali je to kod tebe izvedivo.
Hm...role imam, široku i neprometnu cestu imam.
Trendy kolica nemam a bogami ni trendy para da ih kupim.
Ma čak i da ih imam....ja sa djecom izlazim samo u martama,naime, dijete potrči, pa padne, pa ga treba vatati, pa se treba spustit niz tobogan....kako bi to u rolama?
A ak idem samo s bebom, što ako zaplače pa ju treba podić iz kolica a ja na rolama? Pa ljosnut ćemo obje
Nisam ja baš trendy mama, više sam komotna mama.

Ali vozit ću ja bajk, kad tad
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:56   #34
Sat zvoni oko 7 - on se budi, ja nekad ne cujem, nekad da, onda se "doguzam" kod njega, uvalim, ususkam pa onda rastezemo onih 5 minuta do sljedeceg alarma. Drugi alarm zvoni - mi budni, ali jos samo 5 min.... moram se umjestiti i "s druge strane malo" - onda zaspemo oboje, onda se probudim i pokusavam naci bilokoji razlog da se nmicem iz kreveta jos eko vrijeme... Uglavnom, ja ustajem oko 8 i naravno jebem takav zivot kad se svako jebeno jutro mora ustati . Odradim kupaonu, dreknem "kupaona slobodnaaaa" i napravim kavu jer je voda prosistala u medjuveremnu. Obucem se, pijuckam kavu i sminkam se dok on odradjuje svoju kupaonu...eventualno´spremim posudje na pranje ili pripremim smece za iznijeti, pokupim ves sa susenja itd. Onda odsjedimo jedno 10-tak minuta uz kavu skupa. Oko 8:45 - 9 se gibamo. Na poslu smo pol sata kasnije. Tu se radi, jelte. Doma smo najcesce izmedju19:30 i 20:00, no desi se i da sam doma ranije, ali ima perioda kad dodjemo i u 22:00. Doma se ja bacam odmah na spremanje klope, ako je nesto kratko, radim sama, ako je neko kuhanje, onda on cisti, sjecka i tkao to, ja kuham. Eventualno ubacim masinu vesa na pranje. Kad jedemo, dok micem sudje ivrtim se ukrug - on ili cita ili se educira.
Kad sam gotova - provodimo preostalih sat-sat i pol vremena dok ja ne zaronjim skupa.
Ako za vikend negdje idemo onda se opet rano budi, putuje, tralala, i vraca u nedjelju kasno, tako da sam u ponedjeljak umornija nego u petak. Al sam bar nesto vidjela ili se zabavila. Ako smo vikendom doma, onda spavamo ujutru duze (tome vikend sluzi) i konacno imamo normalan tempo ujutro (spavanje do 9-10), kava, razbudjivanje, dorucak negdje do 13:00. Onda se ide kratko u grad u kupovinu, setnju, ... U popodne on ide na tekmu - ja nastavljam solo po gradu (kupovina preostalih namirnica, ili robe/kozmetike, itd), ili obavljam frizera... Nalazimo se poslije tekme i idemo doma. Kuha se rucak, papa. Ide van ili ostaje doma uz kakav film. Nedjelja - duze spavanje (krace neg jucer jer nismo toliko smoreni), ciscenje stana - ja se borim da cistim jer on nije toliko detaljan, on se bori da cisti, jer je onda brze gotovo(naravno). Obicno on sklanja svoje razbacane stvari, nosi smece, slaze svoje papire i cisti komade koje ja nemogu dohvatiti. Ja tarljicam ostalo. Gotovo do podneva. Onda se kuha - on opet guljenje, ciscenje, sjeckanje.... Kad to obavi - seli se u dnevnu, ja nastavljam kuhanje i tako to - rucak je izmedju 4 i 5. Onda papanje i poslije slobodne aktivnosti...sto u mom slucaju ako ostajemo doma, nekad znaci par sati nekog kucnog poslicka, nekad je to zajednicka setnja, posjet, izlazak, ...
Uglavnom kronicno nam fali sat-dva sna, jer uvijek nesto iskrsne, kao i za stvari poput tecaja jezika ili ozbiljnijeg ucenja. Da ne spominjem kakav plesnjak, sport ili sto slicno. A valjda ce i to biti jednom...Samo me zanima kako ljudi sa djecom carobiraju svojim dnevnim obavezama... Bice da sam ja nesposobna
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 11:02   #35
Quote:
Tija kaže:
Ali vozit ću ja bajk, kad tad
Eh, ako ne mora bas biti bajk (ja pod time podrazumjevam ozbiljni mountain bike sa najmanje 56 brzina i federima na svakom kraju okvira), nego ako moze i normalni bicikl, kupis si sjedalo za djete i fino se vozis, jedno odostraga (vece) i jedno naprijed (manje). Tako vidjeno nekidan. Ili takodjer omiljeno: Prikolica za djecu (pogledaj ovdje ). Usput nabijes kondiciju za cas (ili dusu ispustis na uzbrdici)
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 13:07   #36
Quote:
Rita kaže:
Isuse,ovo citam i sve si mislim da ja ne bi bas djecu sad,mozda nikad.Fakat vam je tempo ubitacan .
Da, tako je sada i slijedecih 15 godina. Jesi li jos uvijek zainteresirana za klince?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 14:06   #37
Quote:
Secundo kaže:
Eh, ako ne mora bas biti bajk (ja pod time podrazumjevam ozbiljni mountain bike sa najmanje 56 brzina i federima na svakom kraju okvira), nego ako moze i normalni bicikl, kupis si sjedalo za djete i fino se vozis, jedno odostraga (vece) i jedno naprijed (manje). Tako vidjeno nekidan. Ili takodjer omiljeno: Prikolica za djecu (pogledaj ovdje ). Usput nabijes kondiciju za cas (ili dusu ispustis na uzbrdici)

Ovde svakodnevni nacin kretanja. Guranje kolica ili voznja tramvajem na dalekom drugom mjestu. Presporo i prevelika guzva. Bici je zakon.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 15:07   #38
Quote:
Rita kaže:
Isuse,ovo citam i sve si mislim da ja ne bi bas djecu sad,mozda nikad.Fakat vam je tempo ubitacan .
KOd mene je to jos uvijek ledjero.Radim,ne bas pre vise,ali dovoljno.KAd trebam onda zapnem 8-21 ili 24/7 kak bi se to tu reklo,ali ne traje pre dugo.Muz radi svojih 8,9 sati,u slobodno vrijeme se sexamo....
u usporedbi sa prije navedenim 'prosječnim' danima ja odmah potpisujem ugovor za ovakav život. Zvuči realno i ok. Kako si to uspjela?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 15:34   #39
budim se u 6:15
ostanem jos koju minuticu lezati
odteturam u kupaonicu
tusiram se, sredim
odlazim u djecju sobu probuditi djecu
pomazimo se
odlazim probuditi zakonitog

obuvam se
provjeravam dal su djeca ustala
provjeravam dal je zakoniti budan
poljubim djecu
doviknem zakonitom nek se konacno digne
i izlazim iz stana

u 7 sam u autu i onda kako kada nekad sam na poslu u pola 8 nekda u 8 ovisi o prometu u metropoli
od 8 do 16 radim

zakoniti ustaje oko 7:15
obavlja kupaonicu
djeca obvaljaju svoje
oblace se
oblaci se zakoniti
i u 7:40 odlaze od kuce

u 7:45 ili 7:50 ostavlja starije dijete pred skolom i vodi mladje u vrtic
od 9 do 17, 18, 19 radi

ja u 16 izjurim s posla
upadam u auto
molim boga da nije ogromna guzva u gradu i da stignem do 17 u vrtic i do nedavno u skolu

stanem u pekari, kupim kruh i klincima neko pecivo
pokupim mladjeg u vrticu
odlazim do skole
pokupim starijeg u skoli
(od jucer ide sam pa to vise ne vrijedi)
dodjemo kuci
presvlacenje u nesto udobnije
pa kuhanje, pa stavljanje vesa na pranje, pa skupljanje osusenog
pa dam djeci jesti
pa dodje zakoniti
pa on jede
pa se igramo s djecom
oko 20 saljem djecu u kupaonicu na tusiranje
za to vrijeme im pripremim robu za slijedeci dan
u 20:30 odlaze u krevet
pomazimo se, popricamo jos malo i gasimo svjetlo

ja tada odlazim pospremiti kuhinu
nakon toga peglam i gledam tv

odem spavati kako kada ali uglavnom do ponoci

i sanjam o vikendu
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 16:12   #40
ustajem u pola 7, izvodim psa, kava i voce, spremanje i izlazim u 7,40. s posla dodjem oko pola 7, setnja sa psom, a navecer ovisi, odem trcati, skuham, odem do sestre ili se s nekim nadjem. to je kad muz radi popodne, tada se gotovo i ne vidimo. kad radi ujutro onda zajedno popijemo kavu, a vecer provedemo zajedno, odemo van, tv, ovisno kaj upadne.
svaki dan cistim pod u stanu, kupaonu detaljnije cistim u tjednu 2x a vikendom obavezno vece ciscenje. bas i ne peglam, navecer za posao kaj nam treba (on svoje kosulje sam pegla ) a ostlo ja ili proje posla, jer obicno stignem ili vikendom.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.