Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2003., 10:06   #1
Ljubomorni na kućanske poslove

Kad već postoji ova tema

baš bi me zanimalo mišljenje muškaraca koji žive sa ženama.

Više iskustva nego mišljenje.


Osjećate li se vi kadkad ugroženi vremenom koje ona posvećuje čišćenju, peglanju, pranju, lickanju, glancanju, ređenju i sl.?

A ja?

To su sve stvari koje se moraju napraviti. Ja definitivno nisam jedna od njih. Ja sam glupo muško. Meni treba reći što da radim.

Ali kad mi kaže, pa ja radim to sav sretan da ćemo imati više vremena bit zajedno, onda se ona baci na neke egzotične srednjoročne i dugoročne poslove (tipa zavjese, smočnica i sl.) U početku smo, kao mladi par imali podjelu poslova, no ona je bez puno filozofiranja preuzela moj dio.
Ona se gušta u tome.
Ona je tipična žena iz Čarlijeve reklame - ona ne može mirno spavati ako suđe nije oprano.
Ona uživa u tome i ništa me ne može u to razuvjeriti.
Kolege mi govore o sličnim iskustvima... no oni se ne uzbuđuju toliko oko toga...

A vi?
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 10:20   #2
Ubij se. Odmah.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:02   #3
Samo malo, meni nešto nije jasno. Žena radi sve po kući, a tebi je bed zbog toga. Ti si ljubomoran recimo na usisavač. Ne možeš se boriti protiv usisavača. Tvojoj ženi je više stalo do usisavača nego do tebe, i tebe to muči. Da sam na tvom mjestu, zapitao bih se šta to usisavač ima, a ja nemam.
Kakav ogroman problem! A šta bi ti majstore tek rekao da se umjesto usisavača pojavi netko od krvi i mesa, tko bi ti mogao biti konkurencija? Ne razumijem čovjeka kojem usisavač predstavlja prijetnju...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:04   #4
E, a da probash ti usisavat?

Mozhda se i tebi to vishe svidi od sexa sa zhenom?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:05   #5
Quote:
walter kaže:
Ne razumijem čovjeka kojem usisavač predstavlja prijetnju...
bemteblentavog znas li ti s kojom duljinom cijevi usisivac raspolaze? ha?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 14:06   #6
........a zamisli tek zblizavanje poslije usisavanja na besprijekorno usisanom tepihu zaslugom tvoje malenkosti........koja festa, ha?
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:04   #7
Quote:
walter kaže:
Da sam na tvom mjestu, zapitao bih se šta to usisavač ima, a ja nemam.
možda dužu surlu?!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:08   #8
Quote:
chiquita kaže:
možda dužu surlu?!
Bože, koliko podstanara gluposti stanuje u ženskim glavama. Prosto sam ošamućen kad krenu u šetnju....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:16   #9
Re: Ljubomorni na kućanske poslove

Quote:
Friedhelm kaže:
Osjećate li se vi kadkad ugroženi vremenom koje ona posvećuje čišćenju, peglanju, pranju, lickanju, glancanju, ređenju i sl.?
ne. dok on sve to radi, ja se igram. ili sjedim i pijem pivu. i čitam nešto zabavno.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:20   #10
Re: Re: Ljubomorni na kućanske poslove

Quote:
Parasociolog kaže:
ne. dok on sve to radi, ja se igram. ili sjedim i pijem pivu. i čitam nešto zabavno.
ahem...
Quote:
Friedhelm kaže:
baš bi me zanimalo mišljenje muškaraca koji žive sa ženama.
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:21   #11
Quote:
Rajna kaže:
Ubij se. Odmah.
Ja se vec bila ponadala...
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:22   #12
Quote:
ahem...

pa, njegovo mišljenje o tome je da to nije ok i da bi ja trebala ponekad malo pomoći... onda ja odnesem smeće... ali zato mu kasnije obavezno prigovorim zašto nije spremio ostatke od večere u frižder. mora se znat tko je gazda.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 16:05   #13
Re: Ljubomorni na kućanske poslove

Quote:
Friedhelm kaže:
Kad već postoji ova tema

baš bi me zanimalo mišljenje muškaraca koji žive sa ženama.

Više iskustva nego mišljenje.


Osjećate li se vi kadkad ugroženi vremenom koje ona posvećuje čišćenju, peglanju, pranju, lickanju, glancanju, ređenju i sl.?

A ja?

To su sve stvari koje se moraju napraviti. Ja definitivno nisam jedna od njih. Ja sam glupo muško. Meni treba reći što da radim.

Ali kad mi kaže, pa ja radim to sav sretan da ćemo imati više vremena bit zajedno, onda se ona baci na neke egzotične srednjoročne i dugoročne poslove (tipa zavjese, smočnica i sl.) U početku smo, kao mladi par imali podjelu poslova, no ona je bez puno filozofiranja preuzela moj dio.
Ona se gušta u tome.
Ona je tipična žena iz Čarlijeve reklame - ona ne može mirno spavati ako suđe nije oprano.
Ona uživa u tome i ništa me ne može u to razuvjeriti.
Kolege mi govore o sličnim iskustvima... no oni se ne uzbuđuju toliko oko toga...

A vi?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 21:07   #14
meni je najbolje kad se skupa primimo spremanja...atmosfera ko tai-bo, cijeli stan je zglancan za 15 minuta i onda se onak znojni pojebemo na čistom tepihu.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 09:40   #15
Bilo bi divno nama zenama da je vise muskaraca kao sto je Friedhelm...Moj muz povremeno nesto skuha, i to je sve sto je spreman svojom voljom uradit, sve preko toga je pod prisilom.Da ne pricam o svakodnevnom ratu koji vodim sa njim da ne razbacuje odjecu koju skine svugdje po kuci, ostale stvari - nikad ne zna gdje je sto ostavio...
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 10:41   #16
Da definiramo problem. Ti se ustvari žališ zato što je tvoja žena dovoljno glupa da se da iskorištavat. To što radi tvoja žena je tipična ženska pogreška. Još koju godinu pa ćeš nać ljubavnicu, neka koja je srihtana, utegnuta, zainteresirana i ne usisava dok bi ti radio nešto drugo. A ona će se pitati što bi. Meni je takvih likova žao, iskreno.


Sve što znam na tu temu utrenirala sam još s 15 na svom bratu.
Moja stara je isto tako, ko i tvoja, rintala, a stari se zajebavao. I kad bi jednom u pola godine otišao do dužana ponašao se kao da je napravio ne znam što. Sin, naravno, naučio isto to od svog oca i majke. Pa kad smo počeli ostajat braco i ja solo doma, očekivao isti tretman. Pa bi se fino probudio u podne i pitao - kaj nisi ništ skuhala. Nisam. A kaj nema svježeg kruha - nema. A kaj nisi otišla u dućan? Pa i ja sam se tek sad digla. Zakaj nisi ti. Dok bi ja saugala on bi se nervirao jer bi saugala oko njega pa nije mogao gledat utakmicu. E onda sam ja prestala saugat, prat, peglat i pospremat za njim. Pa bi drugi dan kad bi došao doma zatekao sve kako je našao: neposremljen krevet, dnevni boravak, sudje di je ostavio, robu na sred sobe....I GLE ČUDA, SHVATIO DA KAD NEKAJ OSTAVIŠ DA TE TO TAMO I DO ČEKA I DA SE NE POČISTI I NE POSPREMI SAMO. VAUČ!

Uglavnom, poslije je bilo: čuj kaj trebam kupit u dućanu, ma ne treba, bum sam podgrijal, a može juha iz vrećice, nema frke.....
Tak treba i tvoja žena tebi. IDIOTE.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 10:44   #17
A da ti hoćeš sudjelovat u kućanskim poslovima, ne bi ih ona tebi mogla preotet. E kak ti je žena glupa ne mogu vjerovat. Očito jedno drugo zaslužujete. Kao i uvijek u životu.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 10:47   #18
Re: Ljubomorni na kućanske poslove

Quote:
Friedhelm kaže:
Ja sam glupo muško. Meni treba reći što da radim.
meni je samo ovaj dio zapravo bed. been there. živciralo me što se od mene očekuje da trošim "procesorsko vrijeme" svog mozga na razmišljanje o tome što treba raditi. pa ne da se meni razmišljati o tome da li fali luka ili limuna, koje sredstvo za čišćenje ide tu a koje tamo, i kad je zadnji put obrisana prašina. mislim, nije problem u tome da dečki neće pomoći, nego upravo u tome što im treba reći što da rade. jer zašto bi oni sami mislili o tome.

idealno bi bilo imati butlera
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 10:56   #19
Re: Ljubomorni na kućanske poslove

Quote:
Friedhelm kaže:
To su sve stvari koje se moraju napraviti. Ja definitivno nisam jedna od njih. Ja sam glupo muško. Meni treba reći što da radim.



Primijeni strogo znanstveni pristup - valjda nisi toliko glup - svaki dan gledaj što žena radi, piši (ako drugačije ne ide) i sedam dana nakon toga (i nije neka žrtva u odnosu na dok nas smrt ne rastavi) i imat ćeš puno pregled redovitih kućnih dužnosti.

Onda odabereš što ćeš raditi, saopćiš njoj i zamoliš da ti posveti malo više vremena.

Advanced - postoje poslovi koji se rade mjesečno ili godišnje - to ćeš isto primjetiti, bilježi razmake i ponudi se da i u njima sudjeluješ, ako smatraš da će to poboljšati vaš odnos.

I na kraju krajeva - razgovaraj s njom i ustanovi razinu urednosti i ulickanosti doma koja zadovoljava oboje s obzirom na higijenu i zajedničko vrijeme. Ako ona ustraje na histeričnom čišćenju koje s vremenom istanji pločice i parket i namještaj do debljine papir, imate ozbiljan problem.

Moja majka je opsesivna čistilica. Nema ništa gore za obiteljsku sreću (dobro, ima ali ovo nije mačji kašalj, trust me) i sjećam se da bih je mogla udavit kad se (opet) primila nekog sredstva za čišćenje. Ali jasno ti je da je to poremećaj - kompulzivni ili opsesivni...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 11:35   #20
slozila bi se s asinim postom.

Zena rinta a on se jada po Forumu od dosade Rintajte skupa ( traje puno krace ) i onda si nekak upotpunite slobodno vrijeme nakon

Quote:
Moja majka je opsesivna cistilica
Jedno je biti uredan a drugo biti opsesivan kao sto Lucija opisuje. Svi mi znamo razliku izmedju jednog i drugog. Te opsesivne cistilice da se istrose negdje drugdje barem za vece drzavne praznike ne bi imale ni upola toliko energije istanjivati plocice.

Imala jednu takvu u familiji. Kojeg li terora. Jednoms am ucnila kardinalnu gresku i casu soka stavila na stol ne koristeci podmetac. Odmah juri jedna krpa druga krpa sredstvo za glanc sredstvo za zastitu

A muz to sa strane gleda, nadrkan sto gradi.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.