Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2018., 01:33   #1
Život sa emancipiranom ženom

Poanta je da ni sam nisam siguran kako bi se trebao postaviti u ovakvoj situaciji..prohodao sa fakultetskom simpatijom, završili u vezi, doselio u njen stan prije par mjeseci..ono bitno da na početku iznesem..da, stalo mi je do nje, sviđa mi se, super nam je zajedno, sve pet ali..jako je, da tako kažem, netradicionalna i neke stvari me smetaju i to sam joj dao do znanja..recimo ona ne priznaje muško žensku podjelu u bilo čemu pa me tako lagano odjebe ujutro kad ju pitam da mi spegla košulju..kaže sam si peglaj, nisam ti ja sluškinja..ok, mogu preć prek toga..no zatim traži da nakon svakog jela operem posuđe recimo..hajde, u konačnici sam nemam problema s time no kada to kažem kolegama na poslu, oni me ismijavaju, govore da sam papak, da nađem pravu ženu itd..zatim često, recimo svaki drugi dan se čujem sa majkom i sere mi što se imam čuti tako često s njom, da sam mamin sin itd..ne znam ni sam što je u pravu ni kako bi trebao reagirati, postaviti se prema njoj..sam nemam problema s time no kad vidim kako se druge ponašaju prema svojim muževima, pitam se, iskorištava li ona mene ili je zbilja ona u dominantnijoj poziciji u odnosu na mene? Na moje primjedbe ona samo navodi muževe svojih frendica kako su oni poslušni mužići, rade sve što im one kažu itd, da takav i ja moram bit..Još jedna stvar što se često u društvu drugih ljudi zna bezobrazno prema meni ponijet da me sve sram, ne mareći da sam ja ipak muškarac i da bi trebala dozu respekta pokazat..da, mogu ja biti bezobrazan, spustit joj ali tada ja ispadnem nasilan a ona žrtva..kako zadobiti ženin respekt da se odnosi prema meni kao što se sve druge žene odnose prema njihovim muškarcima, barem što oni pričaju..? Znam, neki će sada propitkivati neke stvari pošto sam se doselio k njoj..inače, ona daleko više zarađuje pa mi neki kažu da se moram pomirit tako kako jer ona vodi glavnu riječ ili prekinuti jednostavno, da je ona takva sorta no drugi kažu da se sve može promijeniti pa tako i ja svoj položaj u tom odnosu..što vi mislite o ovome, je li u redu takvo ženino ophođenje prema muškarcu ili ne?
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 01:40   #2
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
Poanta je da ni sam nisam siguran kako bi se trebao postaviti u ovakvoj situaciji..prohodao sa fakultetskom simpatijom, završili u vezi, doselio u njen stan prije par mjeseci..ono bitno da na početku iznesem..da, stalo mi je do nje, sviđa mi se, super nam je zajedno, sve pet ali..jako je, da tako kažem, netradicionalna i neke stvari me smetaju i to sam joj dao do znanja..recimo ona ne priznaje muško žensku podjelu u bilo čemu pa me tako lagano odjebe ujutro kad ju pitam da mi spegla košulju..kaže sam si peglaj, nisam ti ja sluškinja..ok, mogu preć prek toga..no zatim traži da nakon svakog jela operem posuđe recimo..hajde, u konačnici sam nemam problema s time no kada to kažem kolegama na poslu, oni me ismijavaju, govore da sam papak, da nađem pravu ženu itd..zatim često, recimo svaki drugi dan se čujem sa majkom i sere mi što se imam čuti tako često s njom, da sam mamin sin itd..ne znam ni sam što je u pravu ni kako bi trebao reagirati, postaviti se prema njoj..sam nemam problema s time no kad vidim kako se druge ponašaju prema svojim muževima, pitam se, iskorištava li ona mene ili je zbilja ona u dominantnijoj poziciji u odnosu na mene? Na moje primjedbe ona samo navodi muževe svojih frendica kako su oni poslušni mužići, rade sve što im one kažu itd, da takav i ja moram bit..Još jedna stvar što se često u društvu drugih ljudi zna bezobrazno prema meni ponijet da me sve sram, ne mareći da sam ja ipak muškarac i da bi trebala dozu respekta pokazat..da, mogu ja biti bezobrazan, spustit joj ali tada ja ispadnem nasilan a ona žrtva..kako zadobiti ženin respekt da se odnosi prema meni kao što se sve druge žene odnose prema njihovim muškarcima, barem što oni pričaju..? Znam, neki će sada propitkivati neke stvari pošto sam se doselio k njoj..inače, ona daleko više zarađuje pa mi neki kažu da se moram pomirit tako kako jer ona vodi glavnu riječ ili prekinuti jednostavno, da je ona takva sorta no drugi kažu da se sve može promijeniti pa tako i ja svoj položaj u tom odnosu..što vi mislite o ovome, je li u redu takvo ženino ophođenje prema muškarcu ili ne?
Steraj to dok je vrijeme... Pa nek nadje drugog papka kojem ne smeta njezina emancipacija
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 02:36   #3
Nije ona emancipirana, nego je kučka.
Pazi, tebi naređuje (operi suđe) i prigovara (razgovori sa starom, bez obzira kaj ih ima previše ), a ona sama ne prima naredbe (nisam ti ja sluškinja ).
I još ti objašnjava kak sve njezine frendice imaju "izdresirane mužiće"

U životu će ti biti kako se dogovoriš. Nije nikakav problem u raspodjeli kućnih poslova (ak neko voli peglati, nek pegla, ako netko voli prati suđe neka pere itd) nego u osnosu supružnika.
Ova je u tebi našla butlera.
I s pravom te izruguju i kolege s posla i svi ostali.
Koliko ona zarađuje je tu totalno nebitno.
Ne cijeni te, eventualno možda jednog dana dobiješ zlatni strap da te može pokarat i u dupe, a ne samo u mozak.

Nemaš ti tu kaj osvajat, niti zadobivat povjerenje. Ona je takva kakva je i traži nekog tko će nju slušat.
Ako tebi paše tak u životu, to je ok. Ako ti ne paše (a po ovom upisu ispada da ti ne paše, ako nisi trol naravno) onda trebaš to prekinuti.

Da je ona emancipirana ne bi radila budalu ni sluškinju iz tebe.
Ona hoće glumiti muškarca iz 19. st-a, pa traži neku kurvicu koja će ju bespogovorno slušati (jedino kaj nije lezba, pa je kurvica muškog roda).

Sami spolovi tu nisu pretjerano bitni (iako tebe i to žulja), ali neko jebeno međusobno poštovanje je.
Ako hoćeš biti "muško" onda moraš i naći curu koja traži "muškog". S time da ovdje rod ne označava nužno i spol
Mogao bi se rod i zamjeniti s riječju aktivan/dominantan i pasivan/submisivan partner, ali onda zvuči kao neka perverzija.
"Cura" si u vezi, skupi muda i prekini to, pa nađi neku koja će te poštovat kak spada (ne zato jer imaš muške spolne organe, nego zato kaj ne traži mušku sluškinju).
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 03:12   #4
Nije ti cura emancipirana nego bezobrazna i egocentrična. Posebno brine detalj gdje ona, u društvu, ima potrebu postaviti se nad tebe time što te grubim komentarima potisne u loš, ponižavajuć položaj. Takve osobe su često narcisoidne i vrlo teške za suživot, mislim u smislu da se teško mijenjaju. Eventualno dresiraju, ako im je jaaaako stalo, sa ostednje lošim rezultatima.

To su, na prvi pogled sitnice, ali jako govore o osobi i ako te to smeta, a smeta te s razlogom već u samom početku, ništa ozbiljno ne bi gradila s takvom osobom.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 04:22   #5
Mozda ga ne voli ?
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 05:14   #6
Pa i nije ti duzna peglati. Ne peglas ni ti njoj, zar ne? Sto se tice pranja suda, fer je da to rjesavas ukoliko je ona ta koja kuha, u suprotnom bi bilo fer da se izmjenjujete. Ako je tvojim kolegama normalno da zena sve doma odradi, ne znaci da su u pravu.

Ostatak (prigovaranje radi mame, ponizavanje u drustvu) je cista katastrofa s njene strane.

Oboje zvucite kao da zelite glavnu rijec. Tesko se to moze popraviti. Na tvom mjestu bih trazila dalje.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 06:19   #7
Iz čega si zajključio da on želi vodit glavnu riječ, živo me zanima.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 06:33   #8
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Iz čega si zajključio da on želi vodit glavnu riječ, živo me zanima.
Za pocetak, zasto zeli musko-zensku podjelu posla? Zive na selu, ili?
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 06:42   #9
Zasto je problem popeglati ili oprati sudje?

Ili si retardiran ili trolas
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 07:10   #10
Ja se sa svojom mamom čujem svaki dan. Ne znam zašto je problem posvetiti 5 minuta dnevno osobi koja te je rodila i odgojila, a sa kojom si u dobrim odnosima.
Ženska te ne poštuje jer se vjerojatno ponašaš kao papak, a poštovanje se ne zahtjeva i ne traži, poštovanje se stiče. To što ona neće da čisti i sprema za tobom mi je ok, ali ponižavanje u društvu, opaske na to kakav trebaš biti i to podjebavanje što se čuješ s mamom pokazuju koliko te ne poštuje. Ti trebaš postaviti granice. Ako to ne znaš i nisi spodoban učiniti onda trpi.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 07:25   #11
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
. Ako je tvojim kolegama normalno da zena sve doma odradi, ne znaci da su u pravu. ......
Tko zna što kolege pričaju, a što rade doma
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Za pocetak, zasto zeli musko-zensku podjelu posla? Zive na selu, ili?
Kakve veze ima selo - grad?
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
....... ali ponižavanje u društvu, opaske na to kakav trebaš biti i to podjebavanje što se čuješ s mamom pokazuju koliko te ne poštuje. Ti trebaš postaviti granice. Ako to ne znaš i nisi spodoban učiniti onda trpi.
Upravo tako!
Da ne mislite da trkeljam, a "nisam osjetio na svojoj koži": Nije mi bio problem oprati suđe, postaviti veš da se suši, pomesti, usisati......
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 07:28   #12
Pošalji svoju curu ovom dolje kojem njegova cura krade hranu.
Baš bi bili dobar par.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 09:17   #13
Prvu kartu za bus i vracaj se u svoje selo...

Jel ti prigovara i da zivis kod nje....
Kakav je sex... Jel i tu sebicna... Ili cekas ko cucak dok se smiluje...

Najebo si 100posto..

Znas onaj film... Ne okreci se sine
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 09:37   #14
Da li bi si morao opeglati kosulju da sam zivis?

Da li te ona trazi da peglas njenu kosulju?

Da li bi morao oprati svoj tanjur ako iz njega jedes, i htio bi opet?

Da li ona trazi da to radis s njenim tanjurom?

Ovaj dio nema veze sa spolom ili disrespektom, mozda manjkom takta. Ja bi ti recimo ljepse obrazlozila zasto nije ok da se funjis pocistisi ZA SOBOM. I koliko bi mi bilo divno i koji put za nama, kako bi i ja..... ljudi se dogovore i iskomuniciraju.

Mama.... ja bi osobno bila sretna da imas konstruktivni kontakt s obitelji... ona tu ne postuje tvoj odnos. Moguce da njen s njenom obitelji ne postoji u tom obliku. Ali reci joj lijepo, i ignoriraj.

Postovanje u drustvu nema spola. Ako zelis treptavicu koja suti i mazi ti koljeno, ima ih tisuce. Ne znam sto je rekla, ali ako je objektivno pretjerala, iskomunicirajte doma. Ako je samo problem da je izvalila salu.... u tebi je problem.

Ali anyway vidljivo ste nekompatibilni i bez tendencije promjene... tvoje ideje o zivotu odstupaju od njenih... i osjecas se ponizeno.... aktivnostima koje motas raditi za sebe i bez nje..

Nezrelo je kolege pitati takve stvari. Da li ti oni trebaju postaviti prva 4 pitanja da vidis koliko su ti ideje i osjecaj ponizenja subjektivni, bez temelja na objektivnom problemu?

Iseli se. S djecom cete stvoriti pakao.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:12   #15
za podjelu kucanskih poslova ne vidim problem, osim u mozgu nekog lapana kako bi to netko za njega trebao raditi
s tim da ako nitko nije posebno duzan raditi zenske, nije nitko posebno duzan raditi ni muske poslove
a za ova prigovaranja i spustanje u drustvu, e tu bismo se vec malo drukcije porazgovarali i postavili
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:27   #16
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nije ti cura emancipirana nego bezobrazna i egocentrična. Posebno brine detalj gdje ona, u društvu, ima potrebu postaviti se nad tebe time što te grubim komentarima potisne u loš, ponižavajuć položaj.
Posebno brine detalj da uzimas zdravo za gotovo rečenice čovjeka koji peglanje svojih košulja smatra curinom dužnošću, i koji je u stanju napisati "ne mareći da sam ja ipak muškarac i da bi trebala dozu respekta pokazat.. ".

Ej, čovjek je vlasnik kurca, a ona mu "ne pokazuje dozu respekta". Ajde ti moj muškarac budi muškarac pa nek ona za početak useli u tvoj stan, kad si već krenuo s "tradicijom" i ostalom braćom...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:35   #17
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za podjelu kucanskih poslova ne vidim problem, osim u mozgu nekog lapana kako bi to netko za njega trebao raditi
s tim da ako nitko nije posebno duzan raditi zenske, nije nitko posebno duzan raditi ni muske poslove
a za ova prigovaranja i spustanje u drustvu, e tu bismo se vec malo drukcije porazgovarali i postavili
Nasmija me. Jest, nitko nije ništa dužan radit, imamo restorane, imamo i dostavu klope, dostavu svega pa i namirnica na kućna vrata. Imamo i službe za čišćenje i majstore za sve moguće popravke, sve imamo.

Samo trebamo imat love za sve to platit.

Inače se slažem.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:38   #18
Imam osjećaj da si neke situacije prešutio.

Mislim da si sposoban sam oprati posuđe i da ti ne bi otpala ni dlaka s glave da uzmeš peglu i opeglaš košulju. Zbilja. To rade i muškarci i žene pa prežive.

S druge strane, ne opravdavam njezino bahaćenje u društvu i to si joj trebao objasniti već nakon prve takve situacije.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:39   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Posebno brine detalj da uzimas zdravo za gotovo rečenice čovjeka koji peglanje svojih košulja smatra curinom dužnošću, i koji je u stanju napisati "ne mareći da sam ja ipak muškarac i da bi trebala dozu respekta pokazat.. ".

Ej, čovjek je vlasnik kurca, a ona mu "ne pokazuje dozu respekta". Ajde ti moj muškarac budi muškarac pa nek ona za početak useli u tvoj stan, kad si već krenuo s "tradicijom" i ostalom braćom...
Lord, svaka cast. Nisam htjela biti tako izravna, ali recenica je poprilicno indikativna....zapravo cijeli post... on je muskarac, iznad nje, i ona ga tako ne drzi. Drzi ga jednakog, u njoj je problem.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 10:45   #20
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
Poanta je da ni sam nisam siguran kako bi se trebao postaviti u ovakvoj situaciji..prohodao sa fakultetskom simpatijom, završili u vezi, doselio u njen stan prije par mjeseci..ono bitno da na početku iznesem..da, stalo mi je do nje, sviđa mi se, super nam je zajedno, sve pet ali..jako je, da tako kažem, netradicionalna i neke stvari me smetaju i to sam joj dao do znanja..recimo ona ne priznaje muško žensku podjelu u bilo čemu pa me tako lagano odjebe ujutro kad ju pitam da mi spegla košulju..kaže sam si peglaj, nisam ti ja sluškinja..ok, mogu preć prek toga..no zatim traži da nakon svakog jela operem posuđe recimo..hajde, u konačnici sam nemam problema s time no kada to kažem kolegama na poslu, oni me ismijavaju, govore da sam papak, da nađem pravu ženu itd..zatim često, recimo svaki drugi dan se čujem sa majkom i sere mi što se imam čuti tako često s njom, da sam mamin sin itd..ne znam ni sam što je u pravu ni kako bi trebao reagirati, postaviti se prema njoj..sam nemam problema s time no kad vidim kako se druge ponašaju prema svojim muževima, pitam se, iskorištava li ona mene ili je zbilja ona u dominantnijoj poziciji u odnosu na mene? Na moje primjedbe ona samo navodi muževe svojih frendica kako su oni poslušni mužići, rade sve što im one kažu itd, da takav i ja moram bit..Još jedna stvar što se često u društvu drugih ljudi zna bezobrazno prema meni ponijet da me sve sram, ne mareći da sam ja ipak muškarac i da bi trebala dozu respekta pokazat..da, mogu ja biti bezobrazan, spustit joj ali tada ja ispadnem nasilan a ona žrtva..kako zadobiti ženin respekt da se odnosi prema meni kao što se sve druge žene odnose prema njihovim muškarcima, barem što oni pričaju..? Znam, neki će sada propitkivati neke stvari pošto sam se doselio k njoj..inače, ona daleko više zarađuje pa mi neki kažu da se moram pomirit tako kako jer ona vodi glavnu riječ ili prekinuti jednostavno, da je ona takva sorta no drugi kažu da se sve može promijeniti pa tako i ja svoj položaj u tom odnosu..što vi mislite o ovome, je li u redu takvo ženino ophođenje prema muškarcu ili ne?
Kakva sorta?
Ona koja hoce muza koji misli da mu ona mora peglati kosulje na zapovijed i koji ne misli da je pranje sudja ponizavanje muskarca?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.