Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2004., 21:48   #181
U svakom sluchaju, netko tko koristi kontracepciju znachi da NE ZHELI dijete, bar ne u tom trenutku...stoga nema shto pametovati...eventualno napisati 'jebiga dogodilo nam se, ali volimo se, u braku smo pa svejedno....'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 12:13   #182
Nikad nije vrijeme za djecu, kupovinu stana niti udaju/ženidbu (a niti nužno ovim redoslijedom).

Kad sam razmišljala želim li dijete, razmišljala sam samo o tomu s kim ću ga/ju odgajati. Sve se ostalo posložilo.

Nekome je kasno s 25, a neki nisu zreli niti s 35 (i pritom mislim i na muškarce i na žene).
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:06   #183
...

I ja mislim da nikad nebum rekla - vrijeme mi je, spremna sam. Moze mi se to desiti a onda cu prihvatiti odgovornost ko i za sve drugo, sta je tu je. Jednostavno nisam ljubomorna na trudnice, nisu mi slatka tudja djeca, svo to tepanje ide mi na zivce i na ono hračkanje dok jedu diže mi želudac. I nek se ljuti ko god hoce, nikad nebum SPREMNA na to, al kad se desi, znat cu se nosit s tim. I znam da bute me kritizirali za ono "ak se desi", al meni se sve u zivot "desi" pak bu i to.
I te gluposti oko godina i neplodnosti, ak ste baš čitali takve članke znate da i na plodnost utječu cigarete, alkohol, stres i ini guštevi 10x više od par godinica preko 30-te. Kod mojih frendova problem je baš bio u tome, i to kod dečki a tek su "jadni ušli u 30-te", a kod curka je bilo sve 5. Da ne pričam da večina curki idu redovito na ginekološke preglede i brinu o zdravlju, dok se muški i nemreju pohvalit da im je urolog redovit frend (znam da boli , al nije ni nama gušt zar ne!).
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:16   #184
Ma, naravno da ne postoji 'idealno vrijeme', to bi bila čista glupost koja predmnijeva da je čovjek u jednom trenutku gotov sa svime, dovršen, a tako nikada nije....

Nego, meni idu na živce oni koji se na taj korak spremaju ko 'gladan srat', a pljuju po onima koji su to napravili bez specijalnih kalkulacija.

Kao da sređen i ljubavlju ispunjen brak nije sam po sebi pretpostavka koja isključuje mogućnost rađanja tzv. 'neželjene' djece, kako to voli reć' jedna pametna forumašica kojoj je to 'alternacija' (sic! ) za pojam 'neplaniran'.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:24   #185
Još samo riječ 'trudnoća' zamijeni sa riječju - 'začeće' i tvoja tvrdnja može se uzeti kao točna.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:25   #186
Re: ...

Jaya kazes
I nek se ljuti ko god hoce, nikad nebum SPREMNA na to, al kad se desi, znat cu se nosit s tim.

e a sad se nemoj ti ljutit ...mene nista od toga ne ljuti ....samo me malo zabrinjava tvoja izjava da ces se znati *nositi s tim* kao da je to stvarno nesto lose..mislim....nije svako ni za dijete...ako ti se sve to gadi mislim u redu ali....nositi se s tim..*bez ljutnje naravno*..malo mi zvuci prehladno...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:28   #187
ja mislim da *pravo vrijeme* je naravno za svakoga posebno....i ono se ne oznacava godinama nego stanjem duha....
ja sam recimo sada dosta nervozna mama....da sam starija vjerojatno bih bila smirenija..ali isto tako onda kad sam ja u menopauzi, a dijete u pubertetu recimo..opet je i to gadno....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:34   #188
Dakle kroz moje osobno iskustvo dajem misljenje da sva ta frka oko godina za radanje kao i udaju je proizvod starih zatucanih neosnovanih vjerovanja.

nazalost ..nije...naime...dokazano je da se povecava rizik od nekih bolesti, a i da se smanjuje broj jajasaca...naravno...ne kazem da bi sad neko zbog toga trebao roditi u 20-toj a ne u 33-oj...dapace...

Kada je ko spreman za djecu je tesko odgovoriti, ja sam eto ostala trudna planirajuci ali evo i sada se ptam jesam li spemna?!

ooo nisi..))) kako je rekla tija ..ima ih dvoje a josh nije spremna..isto kao i ja koja imam jedno..a nisam spremna..))
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:50   #189
Re: Re: ...

Quote:
Nerea kaže:

....samo me malo zabrinjava tvoja izjava da ces se znati *nositi s tim* kao da je to stvarno nesto lose..mislim....nije svako ni za dijete...ako ti se sve to gadi mislim u redu ali....nositi se s tim..*bez ljutnje naravno*..malo mi zvuci prehladno... [/B]
Čuj Nerea, neznam zašto te to zabrinjava, pa to je odgovornost kao i svaka druga, a s odgovornošću se treba "znat nosit", samo to kažem. Još nemam onaj kak vi kažete "majčinski instikt" pa ti možda i zvuči hladno, al nadam se da bu se "rodio" skup s djetetom....jednog dana.. A do tada smatram to odgovornošću, ako se desi, prihvatit ću je. Tebi je to možda hladno jer imaš djete, al meni je momentalno realno. Tuđa djeca mi nisu slatka, al kad dodje moje... sve što je moje, ko dirne noge lomim
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:24   #190
Re: Re: Re: ...

Quote:
Jaya kaže:
Čuj Nerea, neznam zašto te to zabrinjava, pa to je odgovornost kao i svaka druga, a s odgovornošću se treba "znat nosit", samo to kažem. Još nemam onaj kak vi kažete "majčinski instikt" pa ti možda i zvuči hladno, al nadam se da bu se "rodio" skup s djetetom....jednog dana.. A do tada smatram to odgovornošću, ako se desi, prihvatit ću je. Tebi je to možda hladno jer imaš djete, al meni je momentalno realno. Tuđa djeca mi nisu slatka, al kad dodje moje... sve što je moje, ko dirne noge lomim
ma da ..vjerojatno si u pravu..uglavnom sam dozivila da zene koje nisu imale nikakav majcinski instinkt su jako dobre majke....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:48   #191
Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
Nerea kaže:
ma da ..vjerojatno si u pravu..uglavnom sam dozivila da zene koje nisu imale nikakav majcinski instinkt su jako dobre majke....
e vish... ja se, kao ni dora, recimo, ne bih igrala s tim...

jer kaj ako taj instinkt NE proradi?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:03   #192
Neznam ni sama kada bih rekla da je pravo vrijeme, željela bih djecu, al se ne osijećam još spremna za tu odgovornost, možda me ustvari malo i strah svega
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:03   #193
Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
e vish... ja se, kao ni dora, recimo, ne bih igrala s tim...

jer kaj ako taj instinkt NE proradi?
Ma da, možeš mislit kak bi ti instinkt zakazao. Pa žena si, nijesi komad drveta.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:05   #194
Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
e vish... ja se, kao ni dora, recimo, ne bih igrala s tim...

jer kaj ako taj instinkt NE proradi?
Onda bu tati proradio
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:07   #195
...

Jesi kad imala kućnog ljubimca ? Je, Dora veli da i taj gladuje uz nju pa kaj reć... Šalim se, znam da nije isto, al valjda ti najbolje znaš za sebe..
Sam da ti velim da strah nikud ne vodi, uvijek se moš pitat "šta ako.." i stajat na mjestu. Lakše je reć - mogu se sa svim nosit, imam dost godina i pameti, pa šta bude.. Bar je meni lakše.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:08   #196
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
walter kaže:
Ma da, možeš mislit kak bi ti instinkt zakazao. Pa žena si, nijesi komad drveta.
da ti pojednostavim malo... jel...

recimo da si musko i da ti nikako ne odgovara okus pive... dal bi je narucivao s nadom da che ti se bash ta flasa zuje svidjeti?

lako se s flasom pive za 10 kuna zajebavat...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:12   #197
Re: ...

Quote:
Jaya kaže:
Jesi kad imala kućnog ljubimca ? Je, Dora veli da i taj gladuje uz nju pa kaj reć... Šalim se, znam da nije isto, al valjda ti najbolje znaš za sebe..
Sam da ti velim da strah nikud ne vodi, uvijek se moš pitat "šta ako.." i stajat na mjestu. Lakše je reć - mogu se sa svim nosit, imam dost godina i pameti, pa šta bude.. Bar je meni lakše.
imam trenutno dva kucna ljubimca... imala ih 5 prije... ali... ja svom Faci kazem nemoj me gnjaviti ili laku noch i on se smiri, legne kraj mene i cuva me...

mogu li djetetu reci 'laku noch' i ocekivati da che se smiriti jer mama ima losh dan, umorna je ili je bolesna?


tanja... kao sto netko rece nositi i roditi je najlakse... ono poslije je tesko... imati dijete pa ga zanemariti i prepustiti suprugu svu brigo oko njega nije (u najmanju ruku) fer od mene...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:21   #198
Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:

tanja... kao sto netko rece nositi i roditi je najlakse... ono poslije je tesko... imati dijete pa ga zanemariti i prepustiti suprugu svu brigo oko njega nije (u najmanju ruku) fer od mene...
Pa naravno
Ne ocekujes valjda da usporedba sa kucnim ljubimcima ili jos gore, s pivom stoji

Normalno da je tesko imati dijete, ali vjeruj onima koji imaju djecu, velika vecina ce ti reci da se te teskoce gube u usporedbi s onim lijepim sto donosi dijete. Ovo nije floskula.....ja sam prva koja je do 25. g. govorila da nisam sposobna imati dijete i da ne zelim tu odgovornost. I sad me strah.

Ali, ukoliko nisi poremecena osoba, instinkt ce proraditi, bez brige
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:23   #199
Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
mogu li djetetu reci 'laku noch' i ocekivati da che se smiriti jer mama ima losh dan, umorna je ili je bolesna?

Ne, na to zaboravi, pa chak i u kasnijoj dobi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:25   #200
Imam sestru koja ce napuniti 33 godine.

I ne zheli hazardirati instinktima.

Kazhe - ako jednoga dana prorade, ima ostavljene djece kojima ce uvijek trebati mama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.